Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1470 / 1670
(#) nyuszis2 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
sSzia,! Ccímezni a három színt kell, RGB. Azaz a kezdőcím +0 a vörös, +1 a zöld és +2 a kék.
aA másik kérdésed nem értem, de szerintem keveredik benne a WS2812 és a DMX fogalma, de ez csak tipp, mert nem írod sehol a címezhető ledLED-eket, de valami miatt úgy érzem, erre gondolhatsz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) kameleon2 válasza nyuszis2 hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Nem feltétlenül keveredett, csak én másra gondoltam. Konkrétan erre. De akkor itt nem ugyanarról van szó.
(#) nyuszis2 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
oOtt van a leírásban, hogy 3ch / pixel azaz 3 csatorna ledenként összesen 510 csatorna
A következő project ez lesz, hogy címezhető ledLED-et (ws2812) hajtok meg DMX protokollon keresztül, csak teszek rá plusz DC step down konvertert is, mert nincs itthon 5V több amperes tápom, hanem majd 12V 3A-el meghajtom.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) nyuszis2 hozzászólása Ápr 18, 2018 / 4
 
kKészítettem videót is a működésről, hogy látványosabb legyen egy címezhető LEDszalagot kötöttem rá és leprogramoztam a vezérlését. A program neve amivel kipróbáltam JiNX!, innen tübbminden megtudható róla
A videó:
https://youtu.be/d-Y1MKuN7BY
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) atiber válasza Justo hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Pofásra sikerült! Én is építettem / építek / beépítek már régebb óta ilyen modulokat és érdeklődnék, hogy nálad Bluetooth kapcsolatnál nem jelentkezett egy nagyfrekvenciás alapzaj, ha igen akkor hogyan szűrted ki? Nálam eddig minden minden modulnál előjött ez a probléma, ha a modul táplálása is az erősítő fokozattal közös tápegységről történik. Csak akkor nincs ilyen jelenség, ha modult egy teljesen független - külön kis transzformátor + egyenirányítás, szűrés - tápegységről hajtom meg.
(#) nyuszis2 válasza atiber hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Szia ! Ez nekem is gond volt, én a végén úgy oldottam meg, hogy CSR64215 lett a bluetooth modul, aminek van I2S kimenete és azt leválasztottam egy digitális izolátor IC-vel (adum, iso és si-nek is van), a tápot pedig egy DCDC izolátorral. Sajnos így sem 100% de élvezhető. Mindezt azért, mert mindenképp egy 24V-os DC tápról akartam meghajtani. A végfok pedig TPA3116. De aki tud egyszerűbbet azt én is szívesen veszem. Ami még valamennyire értékelhető eredményt adott, az a differenciált kimenetre TPA6112 bekötése és annak a kimenetét erősítem fel. Csak olyan mini a tokozása, hogy feladja a leckét, de lehet kapni összeforrasztottat is. pl ilyet
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2018

bt1.jpg
    
(#) gerleimarci válasza nyuszis2 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
táp leválasztó. Egy kicsit pocsékolós, mert nálam eléggé fűt, de működik.
(#) Massawa hozzászólása Ápr 21, 2018 / 3
 
Immár hordozhatová vált a DSO138
(#) Lamprologus válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Mik azok az "extrák" benn ott alul?
(#) granpa válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Nagyon "becsomagoltad"!
(#) Massawa válasza Lamprologus hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Látod, hogy müködik tápkábel nélkül..

Szoval ott van egy telefon akku (3,7V). Egy töltö/akku kezelö, meg egy DC-DC konverter, 9,7V ad a DSO-nak. Meg a kapcsolo van ott.
(#) benjami válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Nem zavarja a DC/DC konverter a szkóp analóg részeit? Főleg, hogy ilyen közel van hozzá. A vastagított dobozt honnan lehet beszerezni?
Én két sorba kötött 18650-ről használom a saját DSO138-omat, de külső aksidobozkával és a normál dugasztápra csatlakoztatva. A 8V körüli feszültség teljesen elegendő a DSO-nak, és nem kell hozzá kapcsolóüzemű átalakító.
(#) Massawa válasza benjami hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Eddig nem vettem észre semmilyen zavart, a képen is látod, hogy a vonalon csak a DSO tipikus zavarok vannak.
Az oldalfalakat itthon gyártattam le ( csak 1,5 évig tartott, az elsőt el.... a haver , utána meg nem talált megfelelő vastagságú plexit. Ez volt a legrosszabb, mert az eredeti, ha jól emlékszem, 2,3 mm vastag és az ahhoz szabott nyílásokba kellett illeszkednie az újnak).
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) sargarigo válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Töltőnek mit használsz? Kéne nekem is egy pár, de még nem döntöttem el melyik legyen.
(#) Karesz 50 hozzászólása Ápr 22, 2018 / 28
 
Elkészült életem legszebb hangú végfoka. Fél éve tesztelem, hallgatom, módosítgatom. Nem tervezek több analóg végfokot. (Esküszöm )
(#) pjg válasza Karesz 50 hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Publikus?
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) adamo32 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Az előzőt még tudtad űberelni??? Szerintem már az is tökéletesen szólt. De hol a többi alkatrész belőle, nem szoktál Te ilyen kevés alkatrészből építkezni! A dizájn szerintem nagyon el lett találva!
Jól látom, hogy nem +/- tápja van, hanem csak sima + és 0 ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2018
(#) Alkotó válasza Karesz 50 hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Ehhez képest is jobban tetszik? Akkoriban a linkelt erősítőt is jónak mondtad.
Egyébként nagyon szép munka. Ipari kivitel, logikusan átgondolt felépítés, és nekem nagyon tetsző egyedi fa előlap. Gratulálok.
(#) Mybuster hozzászólása Ápr 22, 2018 / 6
 
Sziasztok!

Rég posztoltam már ide. Elkészült egy kicsi proto okos üvegház, palánták termesztéséhez. Nem a szépségéről híres,de fejlesztéshez tanuláshoz ideális.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2018

f.jpg
    
(#) bbalazs_ válasza Mybuster hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Jópofa!
Miért tetted belülre az elektronikát/kijelzőt?
(#) Mybuster válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Kivülre valahogy szerintem nem illet volna. Illetve a nyomógombok felfeküdnek a plexin.
(#) nyuszis2 válasza Mybuster hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Ok, hogy az esztétikai szempontok szerint így illett, de nem tesz kárt a páratartalom az elektronikában? Nem tűnik úgy, hogy ne érhetné nedvesség.
(#) csatti2 válasza nyuszis2 hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Ha befújja műanyagspray-el az áramkört az elég jól megvédi.
(#) Karesz 50 válasza pjg hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Mármint mi a publikus?
Az elvi kapcsolási rajzát kitettem a PWM-es topic-ba.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2018
(#) Karesz 50 válasza adamo32 hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Most egy különleges kapcsolást próbáltam ki, amit szó szerint megálmodtam. Már a deszkamodell is szebben szólt a "nagy erősítőnél". Ugyanazokat a mélyeket és dinamikát tudja, mint a "nagyok", viszont jobb a felbontása és életszerűbb a középtartománya.

Igen, egyszeres tápról jár teljes hídban. 70/120 W 8/4 Ohm-on.
(#) Karesz 50 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Igen, ahhoz képest tetszik jobban a hangja.
Köszönöm elismerő szavaidat!
(#) Mybuster válasza csatti2 hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Köszi az észrevételt. Plasti dip erre tökéletes lesz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2018
(#) don_peter válasza Karesz 50 hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Látszik is rajta, hogy tettél bele energiát. Én nem szeretem ezeket az erősítős bejegyzéseket, lévén, Dunát lehetne már vele rekeszteni, de az ízléses elkészítés még mindig érdekes lehet.
Ügyes vagy.
(#) Karesz 50 válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Köszönöm!
Nem tehetek róla, hogy az erősítő a szívem csücske, csak ezt tudom kitenni.
(#) JosKa válasza Karesz 50 hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Szép munka!
Lehet, hogy hülye kérdés... De hogy állítasz hangerőt rajta?
Következő: »»   1470 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem