Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   510 / 562
(#) Orall válasza Phile80 hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Te mit javasolnál?
(#) Phile80 válasza Orall hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Nem tudom mit szeretnél hegeszteni. Én 15-24V-ot javasolnék. Kb. 180A lesz a maximális áram.
(#) Orall válasza Phile80 hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Köszi, már csak a feszültség állító poti értéke érdekelne, hogyan tudnám kiszámolni, hogy 15-24V között lehessen szabályozni.
(#) Orall hozzászólása Máj 12, 2018 /
 
"A 101/4,7=21,489, ha ezt felszorozzuk a 2,5 V-tal, akkor azt kapjuk hogy 21,489 x 2,5= 53,7 V, tehát kb. ennyi lesz a maximálisan beállítható feszültség, aminek pontos értéke leginkább a potméter értékének szórásától függ. A minimális feszültség pedig a 4,7 k/1 k arányainak megfelelően alakul, letekert potméternél akkor lesz 2,5 V" A max feszültség kiszámítása érthető számomra, viszont a minimális az nem. Ge Lee miért fordította át az osztást? "4,7 k/1 k" Bárki válaszát szívesen fogadom.
(#) Szentgyörgyi Lajos hozzászólása Máj 12, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy ruha nevű inverteres hegesztő gép.Sajnos egy tranzisztor tok felrobbant,így nem tudom azonosítani.
(#) Szentgyörgyi Lajos hozzászólása Máj 12, 2018 /
 
Itt jól látható a tönkrement tranzisztor helye.Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Phile80 válasza Szentgyörgyi Lajos hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
U1 jelöléssel inkább lesz az egy stabilizátor IC...általában 7812 vagy 7815.
(#) gulyi88 válasza Phile80 hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Szerintem inkább egy mostfet volt, a segédtáp kapcsolóeleme.
(Ott van elötte a vezérlő IC, amit valószinűleg cserélni kell majd (DIP8 tok, UC2845?), R23 csere úgy néz ki az vitte az IC be a sönt jelet, a trafó elött is van egy nagyon megpusztult ellenállás, az lehetett a sönt, R18 at ellenőrizni.
Mondjuk egy ilyen vagy hasonló képességű FET jó lenne oda.
(#) Phile80 válasza gulyi88 hozzászólására (») Máj 13, 2018 /
 
Hát ezekből a rossz minőségű képekből csak találgatni lehet. Első gondolatom nekem is az volt, amit mondasz, de még legkínaibb inverterben sem láttam tranzisztort "U" jellöléssel. Ha az a helyzet amit mondtál, akkor a segédtáptrafónak is annyi. Többnyire menetzárlat okozza az ilyen jellegű meghibásodást.
(#) otvenkilenc válasza gulyi88 hozzászólására (») Máj 13, 2018 /
 
Az IC-t sem ártana ellenőrizni különtápról.
(#) csinga válasza Szentgyörgyi Lajos hozzászólására (») Máj 13, 2018 / 1
 
Üdv!
R23 1kohm, R25 2.2ohm, ZD7 18volt, U1 4N90, U2 UC2845, ezt mindet ki kellett cserélni.
U1 helyett 9N60, U2 Uc3845-öt raktam.
(#) Szentgyörgyi Lajos válasza csinga hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
Szia! Azért égett ki az a tranzisztor tok mert a köszörű szikra beletalált.
Ű
(#) mpisti válasza Szentgyörgyi Lajos hozzászólására (») Máj 16, 2018 / 1
 
Az eredeti tranzisztor FQP4N90 volt. és a 900V-os FET kell is bele. Tehát semmiképp nem javaslom hogy 600V-os zárófeszültségű típussal kísérletezz, mert hamar visszakerül hozzád a gép.
Egyébként nem a köszörűszikra öli meg ezeknél az orosz csodáknál a tápot,hanem az,hogy egy minimális szennyeződés hatására átütés lesz a V1 D-S lába között. Ami szikranyomnak látszik az a megolvadt FET-láb.
(#) Szentgyörgyi Lajos válasza csinga hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Szia! A jelzett alkatrészeket kicseréltem,de a segédtáp nem akar éledni.Az U1 helyett 4N80 at sikerült szereznem.
(#) Szentgyörgyi Lajos válasza mpisti hozzászólására (») Máj 23, 2018 / 1
 
Szia! A jelzett alkatrészeket kicseréltem de a táp nem akar működni. 4N 80 at sikerült szereznem.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2018
(#) csinga válasza Szentgyörgyi Lajos hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Esetleg a segédtáp trafó primer tekercs nem szakadt?
Vagy az optocsatolót meg kéne nézni vagy a környékét, nem bonyolult táp, valahol van még hiba.
(#) Szentgyörgyi Lajos válasza csinga hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Szia! A trafót néztem az jó. akkor még megnézem az optocsatolót. Köszi a gyors választ.
(#) yamuga hozzászólása Máj 28, 2018 /
 
Sziasztok! A Gee Lee féle UKT-t használja valaki CO-nak? Ha igen, akkor kellenek valami módosítások, vagy a cikk szerint megépítve alkalmas erre a feladatra?
(#) fastaction válasza yamuga hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Szia ! A cikk szerinti formában nem igazán alkalmas . Az oldalon viszont lett feltöltve CO - ra alkalmas rajz , paneltervvel együtt .
(#) yamuga válasza fastaction hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Köszi! Esetleg tudnál segíteni, mi alapján keressem?
(#) fastaction válasza yamuga hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Szia ! A 413. oldaltól olvasd el , ha jól emlékszem Tubi 56 fórumtárs alkotott működő CO Invertert . Nem lesz könnyű utánépíteni sem . Sok sikert ! Ge Lee is épített , a másik topikban írt erről .
(#) yamuga válasza fastaction hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Köszi! Megtaláltam a rajzot, de valami kipróbált kapcsolást építenék inkább.
(#) fastaction válasza yamuga hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Valahol ott lesz az .
(#) Dr Nagyfeszültség válasza yamuga hozzászólására (») Máj 29, 2018 / 1
 
Én ezt izmosítottam meg: Bővebben: Link kimenetről kondik elhagyva 200+ A áram /csúcsban ennyi, az átlag kevesebb, de csúcsban szükséges volt hogy rendesen elfröccsenjen a huzal/ feszültséget egy helipottal állítom áram maximumon van,ha CO-ként használom. Nem sokat volt a kezemben MIG/MAG hegesztő, nincs igazán mihez viszonyítanom, szerintem jól működik.
(#) baldaufi hozzászólása Máj 29, 2018 /
 
Sziasztok. Van egy ROYALKRAFT +LINE Generátorom/új/. max 6500W 6000W 220V/380V 50Hz.
Inverteres hegesztő Strausz ST/WD-201IV 230v~50Hz 10-200A. Azt szeretném kérdezni,hogy miért nem működik az inverteres hegesztő,a generátorról? Ajánlottak egy HETRA 100/160 220V-380V -os
hegesztő trafót,hogy az működni fog a generátorról. Ez igaz lehet?
(#) yamuga válasza Dr Nagyfeszültség hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Köszi az ötletet.
(#) dara válasza baldaufi hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
A hetra mert trafó működni fog.Az inverter adatlapját meg kell nézni hogy szerepel rajta a generátoros működtetési lehetőség.Ha nem,akkor simán hazavághatja a gépet.
(#) GPeti1977 válasza fastaction hozzászólására (») Máj 29, 2018 / 1
 
Ja meg én is.
CO hegesztő
(#) boap hozzászólása Jún 5, 2018 /
 
Sziasztok !

Újra elérkeztem ahhoz , hogy összerakjam az inverteres hegesztőmet (átépítettem az eredeti elhelyezkedéseket és IGBT cserék voltak). Szereztem be USB szkópot(ez már a 3. szkópom, de ez müködik egyedül), most tudok gate jelet felrakni.
Egyszer már működtettem, lépcsőzetesen emeltem a feszültséget, égőkel terheltem de elfelejtettem hútőbordára rakni az IGBT-ket és 1-2 perc után elpukkantak.
Most lassítok, igyekszem mindent kétszer ellenőrzni.
Ezért is kérdezem, hogy a mellékelt képen, a gate trafó utáni bekötött IGBT-vel megfelelő lesz-e a jel. A gép egy teljes hidas gate trafós 62kHz-es szörny lesz.
A képen a gate feszültség csak 10 voltnak látszik, de valószínüleg 13V körüli még nem tudtam rendesen kalirálni az USB szópot.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2018

gate2.jpg
    
(#) dara válasza boap hozzászólására (») Jún 6, 2018 /
 
Szia.
Szerinted jó?
Következő: »»   510 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem