Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   493 / 580
(#) banya012 hozzászólása Máj 9, 2018 /
 
Sziasztok fiatalok..
Egy megsemmisult alkatresz utan erdeklodnek.
Gorenje mosogep.. pofara eses utan letestelt a panel es a c7 jelolesu alkatresz megsemmisult.
Infot tudnatok nekem adni, hogy mekkora erteku lenne..?
Koszonom szepen..
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2018
(#) vgyre válasza banya012 hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Úgy látom ez egy 7805-ös stabilizátor IC, ehhez hidegítőnek szerintem egy 100nF-os kondi tökéletesen megfelel. Valószínű a C8-as is ez az érték lesz. Inkább az az érdekes mitől égett ki?
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2018
(#) Dino71 válasza Temela hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Meg kellene nézni a forgórészen lévő mágneses jeladót nem e lötyög, nem e fordul el a tengelyen.
Azért ez nem a leg gyakoribb hiba.
(#) banya012 válasza vgyre hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Köszönöm szépen.
En is erre gondoltam, hogy a 8-as megegyezo erteku lesz, csak megerosites nelkul nem mertem..
Pofara esett szegeny gep, az esestol a kereszt tarto.. merevito meggorbult es rovidrezart..
(#) Lucifer válasza banya012 hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Arra vigyázz, hogy mérd meg milyen fesz van a 7805 bemenetén és annak megfelelő feszültségű kondit válassz! (16V-os SMD kondi létezik, illetve a 7805 előtt is lehet nagyobb fesz.)
(#) banya012 válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Okes.
Köszönöm szépen
Nemsokara neki is allok..
(#) péter71 válasza yulo5310 hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Szia Köszi a gyors választ. Nem akarok kalapálni, inkább esztergáltatok bele illő csavart, és akkor talán központos lesz.
(#) palko0125 válasza Temela hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Tuti, hogy tönkre megy a triak? Nem az van, hogy a motor tengely végén nem fix a mágnes és az elforog, aztán emiatt vezérli túl a motort
!?
(#) Temela válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Tuti, full zárlat., azaz maxi vezet. Teszter sem ismeri fel csak két ellenállásnak. (azért majd megvizsgálom)
(#) Nanok hozzászólása Máj 12, 2018 /
 
Sziasztok!

Új mosógépet szeretnénk vásárolni. Milyet ajánlanátok?
Egyenlőre a Whirlpool-okról hallottam, hogy jók, de hogy azon belül is melyik típus lehet jó?

Szárító funkció nem szükséges. Legyen erős, strapabíró.
Bírja a motorja jó sokáig, az elektronikával se legyen gond.
Árban is viszonylag jó legyen.
Szeretném elkerülni a szériahibás és gyenge motorral szerelt gépeket.
(#) zoz11 válasza Nanok hozzászólására (») Máj 13, 2018 /
 
Ha ilyen kívánságok vannak, akkor csak a Miele.
(#) botesz válasza Nanok hozzászólására (») Máj 13, 2018 / 2
 
Az elképzeléseidnek megfelelő gépet már nem gyártjàk.5 év márkától tipustól függetlenül,
(#) Paya242 hozzászólása Máj 15, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre volna szükségem.
Indesit ws84tx mosógép.
Eddig minden okés volt vele, megbízható kis ketyere.
Sajnos most ha centrifugáz iszonyatos cicergő hangja van.
Mi lehet a baj? Szénkefe?
Csak akkor csinálja ha centri van.
Előte is köszi.
(#) zolika60 válasza Paya242 hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
Nem tudom mit hallasz, de lehet ékszíj hiba is.
(#) Paya242 válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
Erre nem gondoltam azt is megnézem.
Mosógépet még nem szereltem de tartok tőle, hogy nem az.
Azért leellenörzöm.
Köszi
(#) FAZ1 válasza Paya242 hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
"Ciceregni" vagy a már kissé öregecske ék-, vagy lapszíj maga szokott, avagy az a fajta kissé kopott szénkefe páros, amelyik a végét járja, és nem fekszik fel rendesen a kommutátorra a teljes felületével, így kissé áthúz közte/rajta a szikraív.
Én elsőre egyből szénkefére vizsgálnám be a dolgot.
Utána persze jöhet még a hajtásszíj, és legvégére maguk a főcsapágyak (szimeringek) állapota.
Egy 5-6 év feletti, rendszeresen használt mosógépnél az ilyesmi dolgok - bizony már nem ördögtől valóak ... Sajnos az idő vasfoga mindent megrág(hat).
(#) kisskarex hozzászólása Máj 16, 2018 /
 
Sziasztok.
Alkatreszt keresnék egy öreg de megbizható géphez.Aquastoppos cső kellene de ez úgy nevezett
féligszerelt elektromos tipus.Újonnan lehet kapni de aranyárba mérik ezt nem választanám
mivel a gép már nem mai darab.
Ha van valakinek elfekvőben az jó lenne.A gép Bauknech ua mint a whirlpool felültöltősei csak a befolyócsöve más.
Valakinek hátha..........
Előre is köszönöm!;’p
(#) uniman válasza kisskarex hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Hello! Ez olyan...vagy nem?
(#) kisskarex válasza uniman hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Szia.
Sajna az enyém nem ilyen ha jól látom.Igyekszem küldeni egy képet róla ha ilyesmid van vagy esetleg valaki másnak,szivesen megvenném.A gép gazdája nem elég preciz módon oldotta a kötést(konkrétan levágta)nem bibelődött vele,ezért kellene másik mert igy használhatatlan.
(#) Paya242 válasza FAZ1 hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget!
Én is a szénkefére gyanakszom de akkor átnézem amiket írtál.
Valóban nem mai darab de eddig csak az ajtó gumit kellett cserélni.
Így legalább kap egy kis generált.
(#) Paya242 hozzászólása Máj 18, 2018 /
 
Sziasztok!
Még mielött bárminek is nekiáltam volna újabb hiba lett.
Most már nem csak az a baj, hogy hangja van.
Elindítok egy mosást a mosás részt megcsinálja utána az öblítéshez vizet szív és vége.
Semmit nem lehet vele csinálni nem tudm leengedni a vizet se centrit nem enged.
Leáramtalanítom éjszakára reggel vissza és szépen befejezi a programot.
No ezt mi okozhatja vajon.
(#) Dino71 válasza Paya242 hozzászólására (») Máj 20, 2018 /
 
Elég valószínű az elektronika táp része elgyengűlt.
(#) Pako94 válasza Paya242 hozzászólására (») Máj 20, 2018 /
 
Szia!
Ahogy javasolták, először a szénkefét nézd meg.
(#) moltam hozzászólása Máj 24, 2018 /
 
Helosztok.
Nálam van valamiféle szárítógép panel LNK304 es táppal. Ilyen. Előttem már babrálták, elég csúnyán össze volt kókányolva. Tettek bele egy másik ic t de az elpukkant és a panelt is elégette maga körül a drain kivezetésnél. Kimartam az égett részt, raktam be megint új ic t, feedback körben a zener is halott volt, ide raktam egy 5V osat. Kondik újak. Kis 6b jelzésű smd tranyót ami elvileg bc817 egy ilyenre cseréltem. Szekunderek le vannak kötve, egyedül az elvileg -5V os tekercs nincs, amiről a zener is jön. Szekunder dióda jó, kis smd szűrőkondi sem zárlatos mellette. A hiba a videón látható. Mintha túláramot érzékelne és letiltana az ic. Már nem tudok mire gondolni. Zárlatos a primer? Az említett videó.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2018
(#) kisskarex hozzászólása Máj 25, 2018 /
 
Sziasztok.
Kis segitség kellene egy Bauknecht WATE 9575 felültöltős mosógéphez.Az aquastoppot sikerült egy másik szeleppel megoldanom.A gépet bekapcsoltam de kb 5/6 perc múlva kiállt az alábbi hibakóddal H és F betű felválltva villog a két kijelzőn és nem megy tovább.Valamennyi vizet be is szivott de a hibakód alapján ezt kevésnek itéltem és öntöttem bele egy pár litert de azt rögtön ki is nyomta.Mivel sajnos minden németül van a gépen tud valaki nekem segiteni hogy egyáltalán hol lehet a probléma?
Továbbkapcsolva egyébként minden működik szivattyúzik centrizik csak mosni nem akar.
Tehát ha valakinek van valami jó ötlete azt nagyon megköszönném hogy még is mi lehet ennek az oka.
Mellékelek egy képet hátha tud belőle valaki olvasni.Igan hogy Bauknecht a gép de nagyon hajaz a Whirlpoolra szerkezetileg csak leirást nem találok hozzá a hibakódok tekintetében.
Előre is köszönöm!

IMG_0409.JPG
    
(#) Paya242 válasza Pako94 hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Köszönöm!
Megfogattam a tanácsokat dobtam egy szénkefe cserét igaz nem kaptam gyárit
Kicsit forrasztani kellett de rendbe lett.
Minden mükszik, még rendeltem hozzá egy szíjat biztos ami biztos.
Mégis csak 16 éves.
Az üzletben megtuttam hogy a legjobb gép volt amig gyártották.
Mondták le ne cseréljem csak ha szétesik teljesen.
Még egyszer köszönöm a segítséget mindenkinek!!!!
(#) Pako94 válasza kisskarex hozzászólására (») Máj 25, 2018 / 1
 
Szia, tessék 9375 service manualja is jó lesz szerintem.
HF hibakód, nem éri el a megfelelő vízszintet időn belül.
Ha kiállt hibakódra, ugyanabban a menetben hiába öntessz hozzá vizet; valószínű hogy tényleg nem kap elegendő vizet, főleg, olvasom, hogy a csővel is volt probléma.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2018
(#) studiod1 hozzászólása Máj 26, 2018 /
 
Sziasztok.
Tanácsot kérek: Privileg 8412s(aeg), először csak többször megszakadt a program töredék másodpercekre esetleg 1-2s kijelző "kialudt" majd csippantva visszajött s ment tovább(pillanatnyi áramszünet jellegű).Később hosszabb szűnet most már hibakódot is ír visszajövetelkor EH1. Hibakód törlésre megszűnik de a jelenség ismétlődik.A kód hálózati frekvencia határon kívüli vagy hálózati zavar valami ilyesmit jelent. Hogyan tovább? Hálózati ellátás ok(220v) A vezérlő valami 35xx jelzésű emlékem szerint.
(#) studiod1 hozzászólása Máj 26, 2018 /
 
Sziasztok.
Még egy kérdés: mivel a privileg8412s mosógépnél vezérlőpanel cserét javasolt a szervíz vettünk közben EWT1376HGW gépet. Sajnos itt viszont már a tesztelésnél jelentkezett alacsony centrifordulatnál egy nyöszörgő-nyikorgó hang,nem rázkódik s nagyobb centrifordulatnál megszűnik.A bolt s a szerviz telefonos megkeresésre azt mondta ez rövid idő múlva megszűnik mivel ezt egy az oldalfalhoz érő kemény műanyaghab okozza.Valóban olyan mint néhány új hűtőnél motorleállás után jelentkező nyöszörgés(cső-és szigetelő között),csak itt igencsak hangos. Vélemény?
(#) kisskarex válasza Pako94 hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Szia.
Köszönöm szépen!Valóban a vizzel van baj igaz átnéztem a szelepeket de dugulás ilyesmi nincs rajtuk bennük.Elinditottam újra de csak 3/4 liter vizet szivott be azt is lassan és kiállt hibára.
A panel képét elküldöm hátha valaki ráismer nos ott van egy kis füstölés de az én tudományom itt megállt.Lehet az is a hiba oka???Sajna a kép nem megy át............
Következő: »»   493 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem