Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   199 / 245
(#) nagym6 válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 25, 2018 / 1
 
Mintha X-Y módban menne, kapcsolgasd az X-Y mód kikapcsolót, hátha kontakthiba. Az összes tápfeszültséget ajánlott ellenőrizni.
(#) EcoPityu válasza pucuka hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Szia!
Ecopityu örömteli hangulatban van!
Szerencsére nem a mai vackokon szocializàlódtam, így nem ugrott be alap lépésként a "cseréld ki az összes elkót, tuti az a baj" módszer, ám az iránymutatásod bejött!
Ez egy kiválóan megtervezett, méretezett, és kivitelezett 30+ - os készülék!
A 270V-ja helyett már multiméterrel is mérhető 202V-ra esés is mutatta, de szemrevételezés elől sem bújt el a hiba!
A 2db 20uF, fél mikro körül volt már, és ez az oszci, még 2 napja működött!
Csövezésből visszamaradt 22µF/400V is akadt, így újra használható a készülék!

Tehát köszönöm!

Pityu
(#) pucuka válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Egészségedre
(#) dobanandras hozzászólása Máj 27, 2018 /
 
Sziasztok.Valaki tudja ez milyen szkop?Nem talalok rola leirast .Koszonom.
(#) kadarist válasza dobanandras hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Szia!
Ilyen: Bővebben: Link.
(#) dobanandras válasza kadarist hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Koszonom szepen.
(#) ireg980 válasza Gyuss hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Sziasztok!Kicsi a világ végülis ez a szkóp szintén jó áron,hozzám került,megvan a hiba oka,és szeretném megosztani veletek!A hiba olyan egyszerű volt,hogy szinte nevetséges(!!),a kapcsolási rajzon GR401-ként jelzett diódahidat valaki egy gyenge vérszegény ,kb 1 amperessel váltotta ki-ez ugye melegedett,és túl nagy volt a feszültségesés rajta.Diódahíd cseréje nagyobb terhelhetőségűre megoldotta a dolgot .....
(#) Ge Lee hozzászólása Máj 31, 2018 /
 
Ismét volt időm küzdeni a Dumont-tal. Egy érdekes jelenséget produkál amivel még nem találkoztam. A megjelenített hullámforma első 20-25%-át tömöríti vagy torzítja. Biztos hogy nem a cső áramkörének problémája, mert ha áthúzom a jelet a bal oldalra, azt a részét már ott is normálisan megjeleníti. A háromszögjelnél jobban látszik a probléma. Vagy az időalap, vagy a vízszintes erősítő hibájára tippelek. Tudom, el kellene indulni az elejéről és minden fokozat kalibrációját el kellene végezni a leírása szerint de arra most nincs időm.
Találkozott már valaki hasonló problémával?
(#) pucuka válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Az erősítőkkel nincs baj, de a fűrész generátorral igen. Most van szükség egy másik szkópra, a fűrészgenerátor jelének kezdő szakasz kicsit bekonyul.
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Idézet:
„minden fokozat kalibrációját el kellene végezni”
Ezt semmiképpen sem. Akkor csak el lenne állítva minden, hiba beállítások módosításával lenne korrigálva. Mindenképpen konkrét hibajavítás, ha kell kalibráció, azt csak tökéletes működésnél lehet.
(#) szapcsika válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Valószínűleg az időalappal lesz a gond, de ezt könnyen kipróbálhatod, X-Y módban jelet adva rá nézed, hogy mit csinál vízszintesen. De lehet az erősítőnek is valamilyen linearitási hibája.

Ha ez kiderült, és továbbra is a fűrészgenerátor a hibás, akkor nézd meg több különböző sebességnél, hogy mindig jelentkezik a torzítás, vagy csak egyes értékeknél. A szkóppal vizsgálhatod magát is, akár úgy is, hogy összedobsz egy egyszerű fűrész generátort és X-Y módban külsőleg hajtod meg (persze rendes trigger nélkül nem lesz könnyű, de kis ügyességgel az is megoldható.)

Azt azért vedd figyelemebe, hogy gyakorlatilag minden analóg szkóp torzít és általában a specifikációk megadásakor a szélső osztásokat kis szokták zárni tehát mondjuk csak a középső nyolc osztásra érvényes a gyári adat.
Szóval először meg kéne nézni mi a specifikáció, mert lehet, hogy annak megfelel.
(#) Ge Lee válasza szapcsika hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Megnézem majd a fűrészt másik szkóppal, de el nem tudom képzelni az mitől lenne olyan hogy ezt a jelenséget produkálja. Talán valamelyik utána következő fokozatban lehet kondenzátor vagy tranyó paraméter hiba. Ha táp hiba lenne akkor inkább a végét csapná le nem az elejét.
Az oké hogy torzít, de ennyit és ott nem torzíthatna, szóval ez biztos hogy nem fér bele a gyári specifikációba. Volt már néhány analóg szkópom, de ilyet egyik sem produkált.
Ezért írtam hogy végig kellene nézni a kalibrációt.
(#) Ge Lee válasza szapcsika hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Az X-Y módban is van némi hiba az elejében, viszont a jel vége (jobb oldala) az durva. Lehet hogy mégis valami táp probléma lesz a fűrészjel környékén.
(#) Ge Lee válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 3, 2018 /
 
Csak el volt tekerve egy trimmer a vízszintes erősítőben.
(#) Medve741 hozzászólása Jún 9, 2018 /
 
Sziasztok!
Szereztem egy RFT EO 201es szkópot. Hibája, hogy nincs vizszintes eltérités. (azt hiszem).
Csak egy pont van az ernyőn. Nem értek hozzá, ezért keresek Valakit, aki megjavítaná nekem.
Kistarcsán lakom, a környékre el tudom vinni.
Üdv Medve 741.
(#) proli007 válasza Medve741 hozzászólására (») Jún 9, 2018 /
 
Hello! Az apróba tedd fel hirdetésnek, mert itt tilos!
(#) Balaa16 válasza Medve741 hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
Üdv! Ez nem feltétlenül hiba, lehet, hogy csak rosszul van beállítva a készülék. Küldj egy képet, amin látszik a kezelőszervek állása!
(#) jani1987 hozzászólása Jún 29, 2018 /
 
Valami nem oké a szkópom tápjával mert volt egy lógó szálú alkatrész ami huzal ellenállás lehetett. Kikötöttem-rámértem-csere. Azóta a biztiket sorra lövi ki és ötletem sincs hol kezdjem a keresést.
(#) szapcsika válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Egészen picit bővebben. Milyen szkóp? Fénykép esetleg a kérdéses alkatrészről.
(#) jani1987 válasza szapcsika hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Ennyi szerintem elég.
(#) kadarist válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Szia!
Ez az R32, 200 ohm lenne az?
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2018
(#) jani1987 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
A fene tudja de műszeresen akkor 150 ohmot mértem.
(#) kadarist válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Na, hát rajzod már van, ezért így már könnyebb lesz megkeresni a zárlatos alkatrészt.
(#) Ktulu hozzászólása Jún 29, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy GW-Instek GOS-620 szkópom. Minden működik, viszont ami aggaszt, hogy a -8V os regulátor, (U601) és a 4db függőleges végtranzisztor (Q313,Q315 valamint Q314, Q316) iszonyatosan forrósodnak.
K-szondával valami 80+ fokot mértem.
Nem tudom ez mennyire normális?
Esetleg ha van valakinek egy ilyen/hasonló szkópja, (sok más néven is fut) legyen szíves megnézni, hogy nála is fennállnak ezek a magas hőmérsékletek. (pl. a -8V os stab IC-t lehetetlen 1-2 másodpercnél tovább megérinteni)
(#) (Felhasználó 116638) válasza Ktulu hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Hát ezek ilyen melegek
Nem gond, határon futnak.
A 80'C nem veszélyes, de ha az megnyugtat, tehetsz rájuk kiegészítő hűtést.
(Pici bordát, csillagot, ami befér.)
(#) (Felhasználó 116638) válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Belevittél valamilyen műhibát.
Ebben cseréltél kondit is?
Próbáld meg kicsit összeszedettebben, mert félmondatokból kell kigondolatolvasni a lényeget.
A papucsos kép odaver.
(#) szapcsika válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Hát, nem vagy egy bőbeszédű...
Pontosan mi történt? Előtte működött a szkóp? Akkor miért kellett bántani? Azt írtad cserélted. Ez a régi ellenállás? Jól látom, hogy az ellenállás huzal le van fejtve róla és a piros dróttal az egész rövidre zárva? Most akkor ez kikerült belőle? Ezen mit mértél?
Kapcsrajz
Ez melyik ellenállás? R27? Vagy vaktában nyúltál bele?

Szóval ha kicsit bővebben elmondod, hogy mi történt, lehet hamarább tud valaki segíteni.
(#) Ktulu válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
De miért pont a -8V? Nem látom, hogy jobban le lenne terhelve a rajz alapján. És ugyanakkora hűtőzászlója van mint a 8V és az 5V -osnak.
(#) jani1987 válasza szapcsika hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Működni működött csak rászántam magam egy portalanításra. Akkor láttam hogy a huzalok a levegőbe lógnak. Mérés, csere. Hiba a kijelzőn aztán mély csend. Azóta még a fűtő kör se indul be hanem a bizti azonnal kiolvad. Na majd rájövök (remélhetően) a megoldásra. Egyelőre nincs rá szükségem de egyszer úgyis kijavítom. Csak ne a trafónál legyen baj mert akkor inkább hagyom.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2018
(#) kadarist válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Nem ér testhez valamelyik forrasztás? De mintha a piros átkötésre lenne az új ellenállás ráforrasztva. Miért is?
Következő: »»   199 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem