Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rossz HDD javítás, mentés
 
Témaindító: deniel, idő: Jún 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   58 / 71
(#) Bakman válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Kb. mindegy milyet veszel, mert Murphy szerint ami el tud romlani, az el is romlik. Másik szabály: Az az adat, ami csak egyszer van meg, nem is létezik.
(#) elektroncso válasza Bakman hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Én ezt úgy szokom mondani, hogy 1 mentés nem mentés, 2 mentés csak 1 mentés.
Pont ezért van, hogy a pótolhatatlan dolgokat papíron is tárolom.
(#) Gabó válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Igen, a táp is fontos eleme a gépnek. Sokan megveszik a 100ftos, 800Wos (legalább is ez van rákarcolva az adattáblára) tápot, azt esetleges táp elszállásnál, meg csodálkoznak, hogy vitte a gépet is mindenestül.
De itt még a jó fajta SATA kábel is számít.
Szünetmentes meg jó ha van, de pl ahol nagyon nagyon ritka az áramszünet, ott feleslegesnek tartom. Inkább egy jó fajta, tulfesz védős elosztó.
(#) elektroncso válasza Gabó hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Nekem valami 2006-os LITEON táp van a gépemben. Nem tudom mennyire képvisel jó minőséget, de mivel hiba nélkül működik több mint 10 éve...
Szünetmentes nincs, de áramszünet se. Mióta PC-nk van egy kezemen össze tudnám számolni a központi áramszüneteket.
LEGRAND túlfeszvédős elosztóm van, de már az elosztószekrényben is megvan a helye a központi túlfeszültség védelemnek (anyagiak miatt még nincs megvéve).
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2018
(#) szsrobert válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
30 39 41 5A 61 7A?
Felirod hexadeciben?
(#) elektroncso válasza szsrobert hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Hö, hö, hö... Te talán a családi fényképeket hexában nézegeted a gépen? Vagy bármilyen más adatot? Pl. a kapcsolási rajzokat?
(#) Andralin hozzászólása Júl 11, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy WD30NMVW típusú (WD Passport 3TB) külső HDD-m.
Sikerült tönkretennem még tavaly. Az asztali gépembe USB port kiegészítőt tettem és az erenkénti csatlakozó vezetékeknél a tápfesz polaritását balga módon felcseréltem. A HDD rádugásakor égett szagot eresztett és többet nem pörgött fel.

Eddig a fiókban pihent a szerencsétlen HDD, de most eljutottam oda, hogy ebay-ről rendeltem egy pontosan ugyanolyan PCB-t. Hőlégfúvós forrasztással sikeresen kiforrasztottam a halott PCB-ről a 8 lábú Winbond BIOS IC-t. Ezt soros EEPROM olvasóba téve rendesen olvasható volt a tartalma, szóval a BIOS IC nem halt meg.
Ezután beforrasztottam az új PCB-re az IC-t, összeraktam a lemezegységgel és bedugtam gépbe.
Az eredmény az, hogy szépen felpörög, villog a LED-je, Windows 7 felismeri, de partíció nem látszik rajta. A Lemezkezelő azt mutatja, hogy nincs inicializálva a lemez, de ha próbálom inicializálni, akkor I/O hibaüzenetet ad.

Van valakinek ötlete, miért nem működik az új PCB-vel, BIOS csere után sem? Valamit meg lehetne még próbálni, hogy működésre bírjam, vagy mehet a kukába?
(#) pittti válasza Andralin hozzászólására (») Júl 12, 2018 / 1
 
Hello!
A két „azonos” elektronikán a gyári szériaszám is azonos?
Például: 2060-800041-000 REV P1 ennek az utolsó karakterig egyeznie kell!
(#) Andralin válasza pittti hozzászólására (») Júl 12, 2018 /
 
Igen, mindkettőn pontosan ugyanez a szériszám szerepel amit te is itt írtál. Erre figyeltem, mielőtt megrendeltem.
(#) pittti válasza Andralin hozzászólására (») Júl 12, 2018 / 1
 
Hát... - néhány hozzászólással megelőzően ezt írtam egy hasonló cipőben járó úriembernek -

„...Én ilyen esetekben akár egy másik panel feláldozásának az árán is, mindenképpen az eredeti elektronikát igyekszem megjavítani. Tudod, a gyártó ezzel adta ki, tehát ha megfelelően meg van javítva akkor tuti biztos hogy működni fog vele.”

Ezt a véleményemet továbbra is fenntartom - ugyanis egy külön vásárolt elektronikánál nem lehet ismerni annak az állapotát. Sokkal jobb megoldás, ha mondjuk aukciós oldalról szerez az ember egy hibás (bad szektoros) merevlemezt, mert annak az elektronikája biztosan jó.

Viszont az általad említett hibát előidézheti a flash tartalmának a sérülése is (az hogy olvasható egy Eepron íróval, még semmit nem jelent a tartalmára vonatkozólag). Jellemzően „Bad Head Map” okozhatja, ebben az esetben a Bios-ban megjelenik ugyan a típus - de a mérete 0, és kezelhetetlen a rendszer számára.
A rossz hír, hogy ennek a javítása jócskán meghaladja a merevlemez értékét - tehát ha csak az adatok fontossága nem indokolja, akkor jobb ha lemondasz róla.
(#) Andralin válasza pittti hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
Köszönöm a részletes választ!

Ezek szerint elfordulhat olyan flash meghibásodás, hogy amikor a flash teljesen normálisan funkcionál, és kiolvasáskor konzisztensen mindig ugyanaz a tartalom olvasható ki, de a benne eredetileg eltárolt adatok megváltoztak pl. a hőhatás következményében?
Ha igen, akkor az megmagyarázza a dolgokat.
Erre nem is gondoltam, azt hittem, ha tönkremegy a flash, akkor kész, vége, nem is olvasható többé
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2018
(#) pittti válasza Andralin hozzászólására (») Júl 13, 2018 / 1
 
Mivel elektromosan olvasható, írható IC-ről van szó (ami ráadásul állandóan feszültség alatt van), ezért a fordított polaritású feszültséglökés bizony okozhatta a tárolt tartalom sérülését (hőhatás nem valószínű, ha annyira túlmelegedett volna akkor símán tönkremegy). Ez nem jelent fizikai meghibásodástt, továbbra is olvasható marad - többször kiolvasva bitre pontosan ugyanazt adja vissza.
(#) Andralin válasza pittti hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
Ez nem hangzik valami jól.
Hirdetnek még ugyanilyen PCB-t az Aliexpressen is 16 euróért. Gondolkodom rajta, hogy még egy próbát tegyek-e vele, ha esetleg mégiscsak a most beszerzett PCB lenne hibás.

Te megpróbálnád ha a tiéd lenne? Bővebben: Link
A HDD-n lévő adatok nem annyira fontosak, inkább jó lett volna használni ezt 3 TB-s meghajtót.
(#) Chipmunk1960 válasza Andralin hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
Próbáld meg azért Linux alól is megnézni, sokszor a WIN nem látja.....Egy Hieren's Boot flash tökéletesen megteszi.
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Júl 13, 2018 /
 
Hali mindenki! Egy ismerős hozott egy I7 Samsung laptopot, hogy nehezen bootol, melegszik. Szétkaptam, portalanítás, pasztázás. Mivel nem volt rajta a hátlapja, tisztán hallatszott, hogy a vinyó kerreg, erőlködve akar olvasni egy szektort... Kivéve, áttéve egy másik gépben, sem a svócandisk, sem a repair, nem ment le. A képen látható 1Tb-s van benne állítólag 8Gb. SSD- vel. Az SSD a vinyó elektronikán van, vagy az alaplapon? Most visszadtam, próbálja egy másik gépben menteni, ami még menthető, S ha már nincsen vesztenivaló, megpróbálok vele varázsolni valamit. Mivel 2 partícióban van formázva, mindekettő tesztelésekor "reszelt", olyan, mint ha az MBR --ben lenne valami gubanc. Jól gondolom?
(#) pittti válasza Andralin hozzászólására (») Júl 13, 2018 / 1
 
Idézet:
„...Te megpróbálnád ha a tiéd lenne?”

Valószínűleg nem - kivéve ha pótolhatatlan adat van rajta.
Ugyanis egyelőre még a hibája sincs kiderítve, beleölni egy csomó anyagot (pénzt), munkát - megaztán ki tudja hogy a fordított tápfesz esetleg mit okozott még a mechanikán belül (abban is van elektronika, méghozzá igen kényes!).

Ha sikerülne is, megbízható merevlemez nem lesz belőle.
(#) pittti válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
Idézet:
„...olyan, mint ha az MBR --ben lenne valami gubanc. Jól gondolom?”

Nem. Az MBR hibája teljesen más problémát okoz.
Ez a széria sajnos erősen hajlamos a badszektorosodásra (legalábbis amik hozzám kerültek azoknak kivétel nélkül ez volt a hibájuk). Javítani nem lehet, menteni kell róla mindent amíg még a számítógép kezelni tudja.

Ha a winyó fényképe helyett egy HdTune vagy HdSentinel SMART képet tettél volna fel, azon valószínűleg jól látható lenne a hiba.

Egyébként erőteljesen meg lettél vezetve, ebben egy deka SSD sincs - amiben van az az LM014-es típus, és arra rá is van írva hogy SSHD. Nézzél csak utána a neten.
(#) Andralin válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Köszi a tippet, megpróbáltam CentOS alatt, sajnos az sem ismeri fel.

Idézet:
„[ 1194.793073] usb 2-1.3: new high-speed USB device number 6 using ehci-pci
[ 1194.960060] usb 2-1.3: New USB device found, idVendor=1058, idProduct=25a0
[ 1194.960071] usb 2-1.3: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=3
[ 1194.960076] usb 2-1.3: Product: My Passport 25A0
[ 1194.960081] usb 2-1.3: Manufacturer: Western Digital
[ 1194.960085] usb 2-1.3: SerialNumber: 575834314436354C3658594C
[ 1194.960838] usb-storage 2-1.3:1.0: USB Mass Storage device detected
[ 1194.963057] scsi host7: usb-storage 2-1.3:1.0
[ 1195.967075] scsi 7:0:0:0: Direct-Access WD My Passport 25A0 1004 PQ: 0 ANSI: 6
[ 1195.967629] scsi 7:0:0:1: Enclosure WD SES Device 1004 PQ: 0 ANSI: 6
[ 1195.982664] sd 7:0:0:0: Attached scsi generic sg2 type 0
[ 1195.983553] ses 7:0:0:1: Attached Enclosure device
[ 1195.983815] ses 7:0:0:1: Attached scsi generic sg3 type 13
[ 1201.936838] ses 7:0:0:1: Wrong diagnostic page; asked for 1 got 0
[ 1201.936851] ses 7:0:0:1: Failed to get diagnostic page 0xffffffea
[ 1201.936858] ses 7:0:0:1: Failed to bind enclosure -19
[ 1201.939404] sd 7:0:0:0: [sdb] Unit Not Ready
[ 1201.939413] sd 7:0:0:0: [sdb] Sense Key : Hardware Error [current]
[ 1201.939423] sd 7:0:0:0: [sdb] ASC=0x30 <<vendor>>ASCQ=0x85
(#) pittti válasza Andralin hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Mivel a hiba nem szoftveres eredetű, ezért tévhit hogy az oprendszer cseréje segíthet.
(#) Chipmunk1960 válasza pittti hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Szia, Köszi! A vinyó nem az enyém, a tulaja mondta, én meg nem ismertem ezt a fajtát. Visszaadtam most a tulajnak, hogy mentsen ami menthető, ha visszakapom rádugom a gépemre, amin vannak hasonló tesztprogramok, s tudok feltenni olyan képet, de ezek szerint nem sok remény, még ha fel is támasztanám, a BAD szektorok csak nőnek rajta....
(#) cupika97 hozzászólása Aug 12, 2018 /
 
Sziasztok. Ezzel a HDD-vel lehet még valamit kezdeni, vagy mehet a vasba?

hdd.jpg
    
(#) Udvari Zsombor válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Jujj, elég ramatyul néz ki és a jelzett 17 nap élettartam se bíztató! Szerintem mihamarabb keress egy másik HDD-t amire mindent át tudsz menteni mielőtt minden adatod megsemmisülne! Miután mindent lementettél róla "mehet a vasba", viszont számítógépbe semmiképpen!
(#) cupika97 válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Teljesen üres HDD. Ki is lesz dobva.
(#) attika hozzászólása Szept 15, 2018 /
 
Sziasztok.
Van egy Seagate Firecuda 1TB merevlemezem és egyik pillanatról a másikra lefagyott a gép.
Vártam vele kb 20 percet, hogy hátha észhez tér de sajnos semmi.
Kikapcsoltam a gépet és vissza.
Kb 10 perc után el is indult szépen.
Egyszer csak gondolt egyet és kiírta a win10, hogy hiba történt adatokat gyűjt és újraindul.
Vártam vele több mint fél órát de nem gyűjtött semmit és újra sem indult.
Újraindítás után már nem is ismerte fel a gép, biosba se lehetett látni a meghajtót.
Kiszedtem és egy külső meghajtón rádugtam egy másik gépre és úgy felismerte de azt írja a windows, hogy csak formázás után használható.
A HD sentinel ennyit ír rá.
Idézet:
„A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.

Nincs szükség beavatkozásra.

A gép biztosan nem rossz mert beletéve egy másik HDD-t hibátlanul elindul.
Van rá valami lehetőség, hogy formázás nélkül meg tudjam nyitni a tartalmát, mert vannak rajta igen fontos dolgok?
Nyüszögő hangot ad ki magából a HDD.
(#) pittti válasza attika hozzászólására (») Szept 15, 2018 / 1
 
„...Nyüszögő hangot ad ki magából a HDD”
Ez fejpozícionálási hibára enged következtetni, valószínűleg a servo a végét járja - ezért bizonytalan a detektálása is, egyszer látja egyszer nem.

Javítani nem lehet, sőt ez egyre csak romlani fog amíg teljesen be nem áll.
Amíg a rendszer kezelni tudja addig lehet próbálkozni adatmentő programokkal (pl. Recuva). Ha már a bios nem detektálja megbízhatóan, akkor csak adatmentő szakember segíthat.
(#) attika válasza pittti hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Nincs fél éves sem a HDD.
Újabb fejlemény.
A windows lemezkezelő ennyit lát belőle.
E:930.91GB RAW kifogástalan elsődleges partició.
Ez pontosan mit jelent?
A nyüszögő hang megszűnt miután kicseréltem a tápot nagyobbra.
(#) pittti válasza attika hozzászólására (») Szept 15, 2018 / 2
 
Amennyiben betűjelet tud neki adni, akkor a partíciós tábla ép - valószínűleg a file rendszer sérült meg, esett szét rajta.

A fentebb ajánlott Recuva (innen letölthető) általában tudja menteni.
(#) Chipmunk1960 válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Nagyon jó mágnesek vannak benne, az még érték!
(#) Denver83 hozzászólása Okt 15, 2018 /
 
Sziasztok!

1 TB-os Seagate vinyóm egyik-napról a másikra tönkrement, kattogó hangot ad.
Bevizsgáltattam 2 laborban is, azt mondták fejhibás, 100-200 ezer Ft az adatmentés.
Ilyen összeget természetesen nem tudok ráfordítani.

Ha tiszta, pormentes környezetet tudnék biztosítani, van szerintetek bármi esély arra, hogy elvégezzek otthon egy fejcserét?

Köszönöm a válaszokat!
(#) vargaf válasza Denver83 hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
A kérdés feltevése magában hordozza a választ is: semmi esélyed sincs. Ha a környezetet meg tudod teremteni, amit erősen kétlek, akkor sincs megfelelő gyakorlatod ehhez a művelethez.
Következő: »»   58 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem