Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   497 / 580
(#) uniman válasza Szabodavid hozzászólására (») Júl 10, 2018 / 1
 
Nekem lenne ugyan egy ilyen trafós mosógépvezérlőm...

WM_panel.jpg
    
(#) Maxigáz hozzászólása Júl 10, 2018 /
 
Sziasztok.

Adott egy LG-F1456QD DD-motoros mosógép. (4-5 program újraindításból 1-szer működik helyesen)
Hibajelenség a következő:
Bármelyik mosóprogramra váltjuk, 10-15 perc (ez idő alatt mos) elteltével (mint aki jól végezte dolgát) kiszivattyúzza a vizet és elkezdi az öblítést, majd a centrifugálást.
Magyarul ügyesen bevizezi a ruhákat, a hosszabb mosási ciklust kihagyva kis idő elteltével kiöblít és kicentrifugázik.
Hibakódot nem ír ki, szűrők rendben.
Ti hol kezdenétek a javításba?
Köszönöm.
Kép a vezérlésről:
(#) Dino71 válasza Szabodavid hozzászólására (») Júl 10, 2018 /
 
Azok az ohm értékek akár megfelelőek is lehetnek. Az elektrolit kondenzátorokat cseréled inkább.
(#) Digitalpimp válasza studiod1 hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Szia! Köszi, én is furcsálltam, hogy erre hivatkozik, azért a 217 V még nem extrém alacsony. Azért az áramszolgáltató felé is lesz egy jelzés.
(#) még1MbR válasza Digitalpimp hozzászólására (») Júl 12, 2018 /
 
Feltéve, hogy terhelés közben mérted a konnektorban és nem terhelés nélkül üresjárati feszültséget...
(#) FAZ1 válasza Digitalpimp hozzászólására (») Júl 19, 2018 2 /
 
Magyarországon nem 235V a szabványos hálózati feszültség? (Ami régen 220 volt)
(#) studiod1 válasza FAZ1 hozzászólására (») Júl 19, 2018 /
 
400/230V (±10%)
(#) Josi777 válasza Szabodavid hozzászólására (») Júl 19, 2018 /
 
Az jó érték, ez kapcsoló üzemű táp. Reaktanciát kellene mérni 44kHz-en, abból tudnád megállapítani, hogy van-e baja, azaz menetzárlatos-e. De ezek szinte soha nem válnak zárlatossá.
(#) alcsaba hozzászólása Júl 25, 2018 /
 
Electrolux TLP132L51

Sziasztok!
Tönkrement a mosógépem elektronikus nyomáskapcsolója. Lehet az én kezem is benne van, mert leszedtem a burkolatot és tekergettem az állítócsavart meg jól befújtam wd-40-el. Még az is lehet, hogy a nagy állítgatás közben le is testeltem a tekercs csatiját. NA szóval tönkrement most el se indul a gép. A szétszedés oka:

Program indításkor nem mindig volt hajlandó elindulni a kicsike. Mikor megmakacsolta magát volt úgy, hogy csak a második-harmadik próbálkozásra indult el a program. Tehát kiválasztottam a programot megnyomtam a start gombot. 1.lépés bezárta a fedelet 2. megpörgette a dobot 3. elindította a vízszivattyút kb 2 másodpercre majd leállította 4. újból elindította a szivattyút 3-4 másodperc majd leállt és csak ezután kezdte el engedni a vizet. Szerintem ez nem normális dolog, hogy üres dobra ráindítja a szivattyút nekem ebből az jött le, hogy úgy érzékeli mintha lenne a dobba víz szóval gondoltam állítok a nyomáskapcsolón. Hát nem jött be...

azt szeretném kérdezni, hogy javítható-e ha pl kinyírtam az ic-t? (74HC4060)
Vagy, ha veszek egy bontott elektronikus kapcsolót de más márkájú és típusú mosógépből az jó lesz-e bele?

Ha valaki le tudná írni mégis milyen elven működik ez az elektronikus kapcsoló azt nagyon megköszönném!

mellékeltem egy pár képet a szóban forgó alkatrészről
(#) alcsaba válasza alcsaba hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Bocsánat rosszul írtam a gép típusát!
Típusa: EWT1262TDW
(#) csehattila2 válasza alcsaba hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Szia !
Ez talán segít (?)
Üdv Varga János
(#) még1MbR válasza alcsaba hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Nekem is szivattyúzással kezd a gép, normális dolog...
Az a nem normális, mikor nem tudnak erről a háziasszonyok, beleöntik a dobba a folyékony mosószert, aztán rögtön ki is lesz szivattyúzva
(#) Dino71 válasza alcsaba hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Szia! Ez szép munka volt, nagyon nem kellett volna hozzányúlni az most kuka.A logikai meneted rossz volt. Ő igen, szivattyúzik indításnál 2x is egyszer ellenőrzi hogy működik e másodszor kiszívja az összegyűlt bebüdösödött vizet és utána tölti a tiszta vizet rá. Kapsz az orczy ban ilyen nyomáskapcsolót csak a belevaló jó. Mondanám hogy az elektronika lehet a hibája annak is a táprésze ha gyengélkedik az szokott e féle hibát generálni hogy többszöri indításra, vagy áramtalanításra indul-nem indul. Ezek után szerintem hívj szerelőt.
(#) alcsaba válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Nagyon köszi a hozzászólást akkor ezt elcsesztem nem kicsit. Na mindegy már meg van rendelve az új nyomáskapcsoló. Ha továbbra is csinálja ezt a hol indul hol nem dolgot hívok hozzá egy szerelőt vagy elviszem a vezérlőkártyát egy szakihoz.
(#) gyorgys hozzászólása Júl 25, 2018 /
 
Sziasztok,

Adott egy Electrolux EWS 105416A típusú előltöltős mosógép. (Ez az EWS105410A_ https://www.youtube.com/watch?v=Bdv7qcksi78)

A mosógép felveszi a vizet, de a dob nem kezd el forogni.
A 36 perces program indulását követően 2-3 percig az óra visszaszámol, majd visszaáll a 36 perces értékre.

Először E02 hibaüzenetet (ajtózár) írt ki, majd többszöri próbálkozás alkalmával E04 és E00 hibaüzenet is megjelent.

Az ajtózár csatlakozóját a zárnál és a panelnál kontaktsprével kezeltem.
Ezt követően annyi változás történt, hogy a centrifuga programon a vizet kinyomta, a dob lassan forgott, de a centrifuga fordulatszámot nem érte el. Az idő itt a centrifuga programnál is vissza
állt a kezdeti időre (17 perc).

Ti hol kezdenétek a javításba?
Üdv, S. Gy.
(#) palko0125 válasza alcsaba hozzászólására (») Júl 26, 2018 /
 
Még esetleg a szénkeféket ellenőrizd a főmotorban. Lehet, hogy már a végét járják és amiatt csinálja ezt a mizériát.
Üdv, Palkó.
(#) palko0125 válasza gyorgys hozzászólására (») Júl 26, 2018 /
 
Szia!
Én elektronika tápegységénél keresgélnék először. Puffer elkókat kicserélni, aztán lássuk továbbra is fenn áll e a hiba.
Üdv, Palkó.
(#) Krisztián74 hozzászólása Júl 26, 2018 /
 
sziasztok egy amatőr kérdésem lenne:
az ilyen típusú whirlpool mosógép tekerő gombját hogy kell levenni?
próbáltam húzni de nem jött, nem mertem jobban feszíteni.
le kell hozzá szedni a vezérlőpanelt és csak alulról lehet oldani?

a gombnak nincs semmi extra funkciója, csak tekerni lehet

köszi előre is
(#) erzsé válasza Krisztián74 hozzászólására (») Júl 26, 2018 /
 
Szia. Ha jól emlékszem nem tudod levenni. Alulról kell kibontani a vezérlőt, az csúszik le a gombról.
(#) palko0125 válasza Krisztián74 hozzászólására (») Júl 26, 2018 /
 
Én ki szoktam húzni fentről két csavarhúzó segítségével. Aláfeszítek és kipattan, de nagy feszítés kell, azt hiszed eltörik valami de csak erősen megfeszíted és kipattan. Az újat meg csak beledugod aztán azt is kicsit erősebben megnyomva bepattan.
Üdv, Palkó.
(#) FAZ1 válasza Krisztián74 hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Felülről "simán" le kell húzni.
Való igaz, mivel a rögzítés a lyukában körkörösen 3, vagy 4 db körmös fülecske, bizony elég nagy erővel kell hatni rá. Az ember már-már azt hiszi, hogy hoppá - és törik. Holott - csupán jól fogja a lyuk széle.
Van nekem lenn a pincében egy ilyenem, majd jobban megnézem rajta a megoldást.
(#) gyorgys válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Kedves PalkóO125,

Köszi a szénkefe tippet, azt megcsinálom, csak ki kell szednem a beépítettet, úgy tudok keresni,
nagyon sok szénpor van, gondoltam már erre is.
A puffer elkókon konkréttan kondenzátorokra gondolsz?

Üdv, S.Gy
(#) palko0125 válasza gyorgys hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Igen, tápegység kialakítástól függően más és más lehet, de puffer kondenzátor más körben nem szokott lenni egy ilyen vezérlőn. Lehet, hogy trafós a táp (akkor is biztosan van elko), de elképzelhető sima feszültségosztós-zener-es a táp, és akkor van egy soros 1 - 2,2µF műanyag kondenzátor és természetesen puffer elko(k) is. Ezeket csekkold le.
Üdv, Palkó.
(#) teglascs válasza Krisztián74 hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
A mi Zanussi mosógépünk gombjának oldalán van egy 1 mm körüli furat. Ott kell bedugni egy órás csavarhúzót, vagy esetleg egy erősebb egyenes drótot, és akkor jön le.
Csak lestem a mosógépszerelőt, hogy mit csinál, mert a gomb nekem sem jött le, arra a kis fekete pöttyre, amiről aztán kiderült, hogy egy lyuk, azt hittem, valami piszok, vagy gyártási hiba.
(#) FIGIRI hozzászólása Júl 27, 2018 /
 
Sziasztok! Zanussi ZWQ 5100 mosógépem (már jó ideje) egyszerre mossa ki a tartályból az mosóporral együtt az öblítőt is. Mit tudok tenni vele, hogy normálisan működjön?
(#) gyorgys válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Köszönöm.
(#) tibec válasza Krisztián74 hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Szia!
A gombot ne próbáld lehúzni!
Előbb vedd le az egész fedelet mindenestől! A hátoldalán találsz kettő fület, azokat benyomva felemeled a hátsó részét a fedélnek, majd kipattintod az elejét is! A nagy, középső gomb a fedéllel együtt jön le a vezérlőkapcsolóról! Miután levetted a fedelet, a belső öldalán látni fogod, hogyan lehet a gombot kivenni a fedélből! Nem bonyolult! Vissza pedig úgy tedd, hogy először bepattintod a fedélbe a gombot, abban az állásban, ahogy levetted! (0 állásban legyen a kapcsoló levételkor, úgy is tedd vissza, akkor pont a helyére ugrik)
(#) brrr hozzászólása Júl 28, 2018 /
 
Jó estét mindenkinek !
Zanussi SLIM ZWS 2101 mosógépünk nem centrifugál, szivattyú működik,mosás működik, centrifuga nem működik. Ha volna valaki aki segítene megoldani ezt a problémát, igen hálás lennék
(#) elektronika95 válasza brrr hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Szia!

Szénkeféket cserélni kell, aztán megoldódik a probléma.
(#) gyorgys válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 30, 2018 /
 
Szia!

Kicseréltem a szénkeféket, működik a mosógép.

Köszönöm.

Üdv,
S, Gy.
Következő: »»   497 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem