Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1482 / 1672
(#) Attila86 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 2, 2018 /
 
Köszönöm a javaslatot, de szándékosan a járat indulásáig lévő időt írja ki. Ha abszolút időt írna, akkor ahhoz még kellene tudnom azt is hogy épp most mennyi az idő, és ki kellene őket vonnom egymásból. Így viszont ha ránézek a kijelzőre rögtön tudom hogy elérem-e a következő buszt vagy ha nem akkor mennyi időm van még itthon a következő buszig. Direkt így csináltam.

Persze bármit meg lehetne csinálni. A járatszámokat is kiírathatnám de akár azt is hogy alacsonypadlós-e, lehet-e rajta kerékpárt szállítani, mi a járat célállomása stb. A BKK-s API elküld egy halom információt.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2018
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 2, 2018 /
 
Inkább azt fogom beleprogramozni még, hogy WIFI-n csatlakozni lehessen hozzá és egy webfelületen be lehessen állítani hogy melyik megállónak melyik járatait mutassa. Ja meg persze a WIFI AP nevét és jelszavát is ezen a felületen lehet majd beállítani (amelyhez csatlakozik és onnan kapja a zinternetet a lekérdezésekhez).
(#) Udvari Zsombor válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 2, 2018 1 /
 
Ne bonyolíts, járatszám és a lekért adat [óra:perc] formátumban megjelenítése (perc helyett) tökéletesen elég lenne.
(#) Attila86 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 2, 2018 / 2
 
Biztos hogy marad a perces kijelzés, mert szerintem egyértelműen ez a hasznosabb. Egyébként az óra:perc kijelzése bonyolultabb lenne mert az API epoch időt küld (az 1900 óta eltelt másodpercek számát) és akkor abból vissza kellene számolni a valós időt.

Közben csináltam nagyobb számokat:
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2018
(#) Udvari Zsombor válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 2, 2018 /
 
Alakul. Felülre még mehetne aláhúzva a járatszám is, mert ha majd WiFi kapcsolaton átállítod hogy mit kérdezzen le akkor később tudd is hogy pillanatnyilag mit jelenít meg (ez esetleg később még hasznos lehet)! A jelenlegi például így nézne ki:

81 <- járatszám
15 <- első indulási idő
34 <- második indulási idő
55 <- harmadik indulási idő
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2018
(#) Attila86 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 2, 2018 /
 
Felesleges mert a ház előtt csak egy busz áll meg (és az nem a 81-es, azt csak a videó kedvéért állítottam be).
(#) Udvari Zsombor válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 2, 2018 /
 
De ha esetleg majd átállítod hogy mást kérdezzen le akkor pedig jól jöhet, kenyeret meg nem kér...
(#) Moderátor hozzászólása Aug 2, 2018
 
Másik topikban folytassátok, légy szíves.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 2, 2018 /
 
Ha nem itt akkor hol?
(#) Kovidivi válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 2, 2018 2 / 2
 
Attila. Miért nem csináld úgy, ahogy Zsombor mondja? Hiszen ő a megrendelő, ő fogja használni, ő fizeti az óradíjad. Ja, pont nem. Zsombor tartsd tiszteletbe más véleményét, főleg, ha neked semmi közöd nincs a fejlesztett termékhez.
(#) janigel hozzászólása Aug 2, 2018 / 16
 
Sziasztok!
Elkészült valami, ami már régóta tervben volt.
Alapjában nem vagyok lusta ember, nem azért csináltam, viszont nem szeretem ha nincs kihasználva az időm.
Meg aztán 10-15 percig lögybölgetni maratásnál, unalmas dolog.
A meghajtást léptető motorral oldottam meg, mert nincs egyszerűbb ha kis fordulat, és nagyobb nyomaték kell.
Tudom a fordulatot is szabályozni.
Az edény rugalmas rögzítést (4db gumigyűrű) kapott, és bármikor le lehet akasztani az asztalról melegítés vagy kiöntés esetén.
Amíg „Ő” dolgozik, én is csinálhatok mást.
Ez prototípus, még új doboz lesz hozzá.
(A négy kupak csak az edény kitámasztására szolgál).

Mechanika video
Működés közben video
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2018
(#) Bakman válasza janigel hozzászólására (») Aug 2, 2018 /
 
A hangja jó lehet valamilyen elektronikus zenéhez, van egy ritmusa.
(#) mek-elek válasza janigel hozzászólására (») Aug 2, 2018 /
 
Nagyon pepec!
(#) olahtamas válasza janigel hozzászólására (») Aug 2, 2018 /
 
Szia
Mit maratsz 10-15 percig? Sósav és hidrogénperoxidot használsz maratáskor?
(#) janigel válasza olahtamas hozzászólására (») Aug 2, 2018 /
 
Nem.
Ezt még elnézi a család.

DSCF1600.JPG
    
(#) Szasza9668 válasza janigel hozzászólására (») Aug 2, 2018 2 / 3
 
Én addig cigizni szoktam.
(#) Bakman hozzászólása Aug 4, 2018 1 / 11
 
Nem egy nagy durranás de hátha másnak jó lesz, mint ötletalap. Megvilágítás méréséhez kültéri szenzor. A fő csapásirány az irányérzéketlenség volt, jobb is lett mint vártam. BH1750 szenzor, régi lámpa búrája, alumínium doboz.
(#) kalmi.kalmi válasza Bakman hozzászólására (») Aug 4, 2018 /
 
Ha tennénk bele egy power LED-et akkor dekorációnak is jó. Megy a like az egyszerűség és ötlet miatt. Egyébként ezeket a lámpákat már nem sokba nézik. Újrahasznosítást is megvalósítottál.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Aug 4, 2018 /
 
Hol lehet kapni még ilyen öntött, alu dobozokat?
Hátha ezt nem kapná szét Vaurél, a kutya
(#) Stadi válasza Gafly hozzászólására (») Aug 4, 2018 /
 
Ránézésre lomexes.
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Aug 4, 2018 /
 
Pl. itt: Bővebben: Link.
(#) Udvari Zsombor válasza Bakman hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Ugye arra gondoltál hogyan fogod tudni ezt az egészet csatlakoztatni ha a doboz össze van szerelve? Mert ha jól látom akkor van a nyákon egy négytűs csatlakozó, viszont nincs az oda csatlakozó kábelnek kivezetési luk a dobozon.
(#) Bakman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 5, 2018 / 2
 
Remélem nem okozott álmatlan éjszakát az, hogy a ragasztások és tömítések előtti állapotot mutattam be.

Doboz.jpg
    
(#) Udvari Zsombor válasza Bakman hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Aha, így már jó. A törésgátlóval együtt még profin is néz ki!
(#) Bakman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Az nem törésgátló hanem saválló tömszelence. Felszerelés után remélhetőleg nem kell majd mozgatni.
(#) CIROKL hozzászólása Aug 5, 2018 / 7
 
Lassan összeállnak a mühely dobozai .
Egyik oldal a képen tesztelés közben , természetesen kész a másik oldal is ...
(#) fastaction hozzászólása Aug 5, 2018 / 4
 
Tegnap sikerült összeállítani egy power bankot és egy bluetooth hangszórót . A powerbank 2db 18650 li cellából ( régi laptopból ) és eredeti Kínai pcb kombinációjából készűlt . Kétszer kényelmesen feltölti a telefonomat . A hangszóró használt autó hangsugárzóból , 3 db li cellás akkupackból , 2 x 25 W os bluetoothos erősítőből és lefolyócsőből készűlt . Plusz 1db mosógép ékszíjjból . Tegnap kipróbáltuk és egész szépen , hangosan és sokáig szól . Nyaralásra készültek gyorsan .
(#) Szasza9668 hozzászólása Aug 5, 2018 / 3
 
Sziasztok!

Újabb tv. Most egy ipari fémházas kijelző lett átalakítva.
Vezérlés nem volt benne azt már elöttem kibontották. Kapott kinából másikat. A régi panelok tartóit kicsiszoltam és csináltam bele másikat. A nyomó gombokat kiraktam házon kívülre. Az ir vevő kivezetése még hátravan. Ez már tud magyarul is. Van benne egy kis extra ha monitornak használom, a szemfülesek észre veszik. A hangszórókat valami hulladék laptopból bontottam, kitünően hallható, nagy hangerőnél sem torzít. 12VDC 3A fogyasztással megy egyenlőre külső táppal.
Bemenetek:
koax
hdmi
vga
usb
Kimenet:
Füles
Azt hiszem ez az utolsó mert meguntam ezt a témát.

Szép napot!
(#) Mzolee válasza Szasza9668 hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Nekem is van 2db 15,4-es halott laptopból származó LCD-m meg is jöttek a vezérlők; kíváncsi vagyok el fognak-e indulni
(#) Szasza9668 válasza Mzolee hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Pont akkora kiijelzőt kerestem a múlt héten.... Kislányom át gyalogolt rajta...

Ha kell segítség szóljál!
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2018
Következő: »»   1482 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem