Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   236 / 277
(#) bbalazs_ válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
A folyamatokra gondoltam, nem a programokra. Esetleg valami plusz plugin vagy virus vagy kémprogi stb.
(#) Szasza9668 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 4, 2018 /
 
Megnéztem a folyamatokat. Csak a firefox eszi. Nem egy atom erőmű valószínűleg ezért.

Más kérdés.

333Mhz foglalatban működhet 533Mhz ram? Nincs kedvem rendelni ha jó bele.

Üdv!
(#) Zsombi13 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 5, 2018 /
 
Elméletileg ha az alaplap támogatja akkor igen, de ebben nem vagyok biztos
(#) afp válasza IMi hozzászólására (») Júl 5, 2018 /
 
Szia!

HP/Compaq oldalán ott van a válasz (lásd képek).

Ha 2015 előtti a géped, akkor:
(villanások száma - hiba oka: megoldás)
1 - CPU
2 - BIOS: gép legyen töltőn, tartsd lenyomva a windows és a B billentyűt és nyomd le a bekapcsológombot 1 másodpercre; A BIOS megpróbálja az EFI particióból visszatölteni a jó változatot.
3 - RAM
4 - GPU
5 - alaplap
6 - BIOS: Mind a négy nyil-billentyűt lenyomva kell tartani; A BIOS megpróbálja az EFI particióból visszatölteni a jó változatot.

Üdv:
Péter
(#) afp válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 5, 2018 /
 
Nagy valószínűséggel nem.
Mikor a noti RAMjaimat árultam a vevő mondta, hogy direkt 533-ast keres, mert a 667-essel hibát jelez neki a gépe.
(#) ligier hozzászólása Júl 5, 2018 /
 
Sziasztok, nem kapcsol be a Lenovo T410 laptopom,
tápegység jó akku jó, ha bedugom a tápot világít az akku jelző (zöld).
De nem reagál a bekapcsoló gombra, mivel a bekapcsoló gomb a billentyűzet része nincs külön power gomb így nem indul.
Más módon hogy lehet elindítani az alaplapot?
Kiszedve a deszkát, nem található rajta égési-melegedési nyom..
Valamelyik porton kereszül inditható a gép?
(#) afp válasza ligier hozzászólására (») Júl 5, 2018 /
 
Szia!

Lenovo support tanácsa:
- Töltőt kihúzni, aksit kivenni.
- 10x megnyomkodni gyors egymásutánban a bekapcsológombot.
- Nyomva tartani a bekapcsológombot 10-30 másodpercig.
- Töltőt visszadugni.
- automatikusan indul a gép.

A közösség tanácsa:
Ha a gyors nyomogatás segít, vagy ha elindult a gép, de a bootolás után a bekapcsoló gombbal nem lehet leállítani, akkor a gombbal van a gond.
Ha a hosszan nyomvatartás segít, akkor van valahol az alaplapon egy haldokló kondi.
Ha egyik sem segít, akkor a billntyűzet / tapipad kábelét kell ellenőrizni, esetleg a billentyűzetet cserélni.
Ha semmi sem segít, akkor töltő ki, akku ki, cmos-elem ki, várni néhány órát(?), majd visszapakolni mindent.
Ha már kint van a cmos-elem, akkor érdemes lenne rámérni, hogy nem-e az okozza a galibát.

Üdv:
Péter
(#) ligier válasza afp hozzászólására (») Júl 5, 2018 /
 
Köszi a választ, de ha nincs billentyűzetem nem tudok mit nyomogatni,,

Próbálok szerezni egy billentyűzetet hozzá..
(#) IMi válasza afp hozzászólására (») Júl 5, 2018 /
 
Köszönöm!
Sajnos 1-et villog. Még azért méregetek benne, csak időt nem tudok most erre fordítani.
Azért hasznos infó.
(#) afp válasza ligier hozzászólására (») Júl 5, 2018 /
 
Elnézést kérek, de számomra nem volt egyértelmű, hogy nincs is billentyűzeted.

Akkor a javasolt megoldások:
1: töltő ki, akku ki, cmos-elem ki, vár egy kicsit, cmos-elem vissza, töltő vissza és indulni kell.
2: a billentyűzet csatlakozójánál a 19-es lábat földre kötni (más szerint csak egy pillanatra kell odaérinteni, szerintem is ez logikusabb).

Üdv:
Péter
(#) ligier válasza afp hozzászólására (») Júl 6, 2018 /
 
Szuper köszi !
2: Opcióval próbálkoztam,
a 19es lábat egy 1Kohmos ellenállással (biztos ami biztos) földhöz érintettem,
és bekapcsol, minden működik..
Már csak egy jó billentyűzet kell.
(#) Szasza9668 hozzászólása Júl 22, 2018 /
 
Sziasztok!

Kezembe került egy asus f5rl lapos. Bekapcsoláskor fekete marad a kijelző és csak a power led világít. A venti nem indul el. Az optikai meghajtó valamit csinál egy pillanatra majd teljes a némaság. Tanácstalan vagyok. Ötlet valakinek?

Köszi!
(#) bbalazs_ válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 22, 2018 /
 
A feszültségeket nézném meg először, hogy megvannak-e, különösen a speciálisakat (a 3.3V és az 5V gondolom, megvan. Nézz rá a proci, a memóriák és a flash tápjára.
(#) Szasza9668 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Meglesem, köszönöm!
(#) mythbuster hozzászólása Júl 24, 2018 /
 
Sziasztok!

Adott egy Macbook Pro 2011 Late 15" -s gép, amiről úgy néz ki utólag feljött a GPU és már lejárt az Apple garanciális alaplapcsere programja. A gépet viszont szeretném megmenteni, mert ha eltekintünk attól hogy 7 éves még mindíg hozza amit kell, és bár már édesanyám használja de nagyon meg van elégedve vele. Szervízbe nem szeretném vinni, mert a legtöbb helyen az 50 ezres újragolyózás egyenértékű a megelítéssel(ha jól tudom chippet úgy sem lehet újragolyózni csak SABLONNAL, ami kötve hiszem hogy lenne a magyarországi "megcsináljuk" szervízekben).

Szóval rendeltem egy ilyet tokkal vonóval, tartalék fűtőszállal: https://www.aliexpress.com/item/High-quality-220V-Portable-BGA-Rewo...UACwZn

Mivel BGA -t még nem forrasztottam így a kérdésem a következő lenne:
Elég ha ezzel 250-300 fokon 5 percen át körkörösen fujatom, vagy előtte 200 fokon fújjak be vele kis fluxot a nyák és a chip közé, ezzel tisztább újraforrasztást eredményezve?(gondolok itt a porszemekre is)
(#) zolika60 válasza mythbuster hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Szerintem inkább keress valakit, aki becsületesen megcsinálja. Kicsi az esély ugyanis, hogy első próbálkozásra sikerrel jársz. Esetleg javítás helyett csak kárt teszel benne.
(#) elactrofan válasza mythbuster hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Hali!
Ezzel nem fogsz leszedni BGA tokot melengetheted akár meddig.
Nem ad annyi hőt hogy mind több száz óngolyót egyszerre felmelegítsd.
Valamennyi forrpontod tuti sérül. Arról nem is beszélve ezek min 4-6 rétegű lapok belső teli föld és táp rétegek viszik a hőt rendesen
BGA tok sikeres leszedéséhez alulról és felülről is melegíteni kell a lapot.
(#) mythbuster válasza elactrofan hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Szia

Nem akarom leszedni, mert nincs se cserelapkám sem sablonom az újragolyózáshoz. Csak újra akarom forrasztani a golyókat.
(#) elactrofan válasza mythbuster hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Chipek döntöm többségének nem golyó hibájuk van. Chip belsejében a rétegek hibásodnak meg nem lesz meg a kontaktus. Melegítés hatására azért is javulnak meg egy ideig.
Szerény véleményem szerint ezzel a technikával nem tudod újra forrasztani. Annyira nem tudod felmelegíteni, hogy a golyók is megolvadjanak.
(#) arion válasza mythbuster hozzászólására (») Aug 2, 2018 / 2
 
Ha ezzel akarsz nekiesni akkor már egyszerűbb ha a kukába dobod a lapot... legalább az időd nem megy kárba. Ezzel max a chipet és a környékét fogod szénné, hólyagosra égetni más eredménye nem lesz. Ilyen munkához kell egy alulmelegítő állomás ami a beállitott hőfokot a lapon méri és tartja is. Jah és ha még nem csináltál ilyet garantáltan kivégzed a lapot. Hogyan fogod ellenőrizni pl hogy minden golyó megolvadt? Találomra? Nem véletlenül kérik el azt a bizonyos összeget a javításért.... azt a tudást fizeted meg ami neked hiányzik. Mondem ezt úgy, hogy több száz videokártyát javítottam már meg, és nem kevés laptopot. De az első 30 lapot én is tönkretettem mire megtanultam mit és hogyan, de még most is tanulok ahogy ujabb és ujabb technikával készülnek a kártyák, laptopok. Tanulságképpen egy kép, hogy nem a levegőbe beszélek.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2018
(#) Epu2 hozzászólása Aug 6, 2018 /
 
Üdv! Van egy F-S Amilo Ui 3520-as mini laptopom. Megadta magát a CMOS elem. Találkozott már valaki a hollétével? A bolton kívül.
(#) afp válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 6, 2018 / 1
 
Szia!

Itt 1:23-nál balra a sárga izé az.
Vagy itt 6:48-nál jobbra fent.

Az utóbbinak rosszabb a felbontása, de végig látszik, hogy miket kell hozzá szétszedni.

Üdv:
Péter
(#) Epu2 válasza afp hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Köszönöm! Lehet, hogy az enyémbe nincs is, mert volt darabokra szedve két napja és nem vettem észre. Gondolom 3V os.
(#) afp válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Ha nem volt benne elem, akkor minden indulásnál "nyafognia" kellett, hogy CMOS checksum error és minden BIOS beállítást leállításkor elfelejtett.

Elvileg CR2032-es gombelem szokott a zsugorműanyag alatt lapulni, de az egyetlen hely, ahol írtak róla valamit, az egy amazonos eladó oldala, ahol 2V-osnak írták, de ez az info nem megbízható.

Ha jól tudom, akkor a csatlakozó sem egységes, így az sem lehet, hogy csak veszel egy ilyen CMOS elemet, ami valamely másik géphez jó.

Én megnézném a videó alapján beazonosított helyen, hogy milyen csatlakozó kell az elemnek, és az alapján vagy vennék egy megfelelőt, vagy csinálnék egy olyat.
(#) Epu2 válasza afp hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Végül is megtaláltam. Ott volt ahol lenni kellett, de le volt ragasztva egy ragszalag darabbal. A csatija törött. (?). 0-ra volt merülve. Reklamált is minden indulásnál. Kreálok bele valamit. Litium elem volt benne. Ezek szerint egy PC-be való elem jó lehet.
Köszönöm a segítséget!
(#) Epu2 hozzászólása Aug 9, 2018 /
 
Üdv! A sok probléma megoldódott, például az, hogy driver frissítés után vagy azonnal, vagy később kékhalál. Nem frissítek.
A BIOS beállítás felejtése megmaradt. A telep alaplapi csatlakozó lábain meg van a 3V, de ha teljesen leállítóm a szerkezetet, másodpercek alatt felejt. Lehet ez már így fog megdögleni.
Zavaró, hogy a "0" és az "1 gomb megnyomására, egyszerre külön, összevissza, 10-et ír ki. Átugorható lenne, ha, és most jön a problémám, működne az Fn gomb. Még a Win betőltáse közben, lehet fényerőt szabályozni, de azután semmi.
Nem tudjátok véletlenül mi hiányozhat az Fn gomb működéséhez?
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2018
(#) Szasza9668 hozzászólása Aug 9, 2018 /
 
Sziasztok!

Fujitsu siemens v2060 proci csere elött áll. Nem tudjátok mekkora megy bele maximum?
Jelenleg intel pentium M 735A 1.7Ghz 400Mhz fsb van benne. A foglalaton kívül mire figyeljek? Fsb lehet 533Mhz az új procinál?

Üdv!
(#) Epu2 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Talán itt lesz info.
(#) afp válasza Szasza9668 hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Szia!

765 a legvége. Bele megy az 533-as Pentium-M is, de a BIOS nem fogja rendesen kezelni.
Saját megjegyzés: ha nem ingyen adják a procit, nem érdemes rá költeni, mert elenyésző lesz a teljesítménynövekedés, cserébe a hűtés nem biztos, hogy bírni fogja, mivel nem arra méretezték.

Üdv.
(#) mythbuster hozzászólása Aug 17, 2018 /
 
Sziasztok újra!

A mai napon az irodai elosztó elpattant és valahogy vitte a 85W -s Magsafe 2 töltőmet is(vagy fordítva ezt már nem tudjuk). Lényeg ami lényeg vettem helyette egy másikat, de szeretném ezt megjavítani és bent hagyni az irodában hogy ne kelljen az új kábelét széttördelni a hurcolással. A szétbontása nem volt egyszerű de valahogy szétjött és reménykedtem benne, hogy csak a biztosíték ment ki, aztán a mellékelt képhez hasonló fogadott. Azért hasonló, mert a kép egy weboldalról van, nekem nem sikerült ilyen jó minőséget összedobnom. Lényeg hogy ami a képen egyben van IC az az enyémből félig hiányzik, legalábbis elég nagy kráter keletkezett rajta, de mint megtudtam az oldalról a típusa LTA910N amit már be is rendeltem az Aliexpressről. A gond a másik 3 alkatrésszel lesz, ha minden igaz azok mind ellenállások, de az értékeiket szeretném valahonnan megtudni. Szóval ha van valakinél szétdobva ilyen táp, és egyben vannak azok a fenti elemek, akkor legyen szíves írja le az értékeiket.

Előre is köszönöm!
Következő: »»   236 / 277
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem