Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   71 / 125
(#) Inhouse válasza petergergo hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
Az nem elég, arra még fűteni kell?
(#) Inhouse válasza hotibi hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
Párhuzamosan kötheted, ha
- ha fázist kapcsolnak, akkor csak azonos fázist lehet
- ha nem, akkor simán mehet.
Vagy kapcsolat érvényes, valamelyik/mindkettő kapcsol, megy a fűtés, egyik sem, áll.
(#) hotibi válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) garcia válasza proli007 hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
Hello!
Köszönöm a válaszod!
Az említett utalásodban 330 nF kondi van?,az enyémben mintha csak 33-as lenne?
(vagy a számok ne mindig a tényleges értékeket tükrözik?)
Amúgy a vevő panelján 2006.06.25.-dátum van.A vásárlás időpontja kb:2015.04.
(multiméterrel lehet mérni kapacitást?"nem vagyok 1 műszerész,de izzócserénél többre vagyok képes")
Majd jelzek ha megtörtént a csere.

Köszönettel.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2018
(#) proli007 válasza garcia hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
Vélhetően a Te kondidon is ez szerepel, csak ".33" formában, ahol a pont a µF helyét jelöli. Vagy is az ugyanúgy 0.33uF=330nF. 33nF nem lehet, mert annak biztosított árama kevés lesz a relé meghúzásához. Sajnos ezeknek a kondiknak kapacitása, idővel csökken. Pont azért mert "öngyógyuló" felépítésű. De minden "átütésnél csökken a kapacitás értéke. Ha nem működik, egyszerűbb cserélgetni, mint mérni. Főleg ha valaki felkészületlen mérésekből..
(#) petergergo válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 8, 2018 /
 
Nem kell fűteni Bár nehéz megállni, mert panelból költöztünk (ott mindig meleg van). De fűtési szezon előtt szerettem volna megcsinálni a termosztátot.
(#) garcia válasza proli007 hozzászólására (») Szept 8, 2018 /
 
Szevasz!
A régi kondit kivettük,".33" felirattal.Kaptam 1 új kondit ezekkel a feliratokkal,paraméterekkel.
.047microFK 275Va
AV R.46 MKP X2SH
IEC 60384-14
40\110\56 C M T 3
Kitől kaptam szerintem nem vette észre a .047szám előtti pontot ,állította hogy ez
470nF-os és még jobb(erősebb)mint a másik.
Szerintem csak 47nF-os.
Nagyságra is fele akkora sincs mint a másik,de ez mostanság nem biztos,hogy jelent valamit.
Kérdésem mit tudhat ez a kondi,és beépítve nem vághatja-e rosszra az egész elektronikát???

Előre is köszi!!!!
(#) Inhouse válasza garcia hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Az kicsi, nem lesz jó, annál még lehet, hogy az eredeti, de rossz is többet tud. Le lett írva milyen kell, 330nF, ennek a 47nF nincs 15%-a sem. Ha több, attól sem lesz jobb, tehát a 470nF is kerülendő.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2018
(#) proli007 válasza garcia hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Hello! A 0.047 nem jó, mert az valóban csak 47nF. Nem lesz elég áram a relé meghúzásához. Tönkre nem fogja vágni a készüléket, csak épp nem fog vele működni.
(#) Menyus91 hozzászólása Szept 11, 2018 /
 
Hello Szakik. Segítségre lenne szükségem, hogyan kössem be a szobatermosztátom. (Computherm q7). 3 vezetékért nem szeretnék szerelőt hívni, ha valaki megmondaná hova kösse, azt megköszönném. Szép napot.
(#) proli007 válasza Menyus91 hozzászólására (») Szept 11, 2018 /
 
Hello! Zöld-sárgát az 1-es pontra, barnát a 2-es pontra. Kékre nincs szükség, azt pedig kikötni a kazánnál.
(#) Menyus91 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Köszönöm.
(#) nzozz hozzászólása Szept 14, 2018 /
 
Sziasztok!
Az új fajta, ErP -s FÉG konvektorokon próbált már valaki termosztátot cserélni? Idén nyáron lettek felszerelve, de használat nélkül is látszik, hogy szánalmas a gyári szabályzó. Nem lehet minden napra eltérő fűtési programot beállítani, hétfőtől péntekig csak ugyanaz a napi 4 kapcsolási időpont állítható be, viszont ez nekem elég fontos lenne.
Elgendő lenne egy akármilyen szobatermosztáttal a csökkentett teljesítményhez tartozó mágnesszelepet kapcsolni?

Köszönöm
(#) garcia válasza proli007 hozzászólására (») Szept 16, 2018 / 1
 
Hello!
Köszönöm a tudáson alapuló hozzászólásod!
Beforrasztottuk az alábbi kondenzátort:
JFZ X2 334K 310V(ezt adta a boltos a régi helyett)
Áram alá helyeztük az egységet és már működött is!!!

Még egyszer nagyon szépen köszönöm!
(#) Alfa147 hozzászólása Szept 28, 2018 /
 
Sziasztok!
Adott egy "Junkers euroline zw23 ke23" gázkazán. Hozzá tartozik egy "Junkers tr12" termosztát.
Célom az volna, hogy ezt a termosztátot lecseréljem egy digitális termosztátra. Méghozzá egy "COMPUTHERM E300" ra.
Kérdésem több pontból állna.
1. Kivitelezhető a dolog? (nem akarnék semmi plusz vezetéket
behuzni azért.)
2. Padlóhőmérséklet érzékelőt nem kell bekötni? ( nincs
padlófűtés a házban.)
3. Mennyire megbízható ez a típusú (COMPUTHERM)
termosztát?
Egyenlőre ennyi volna. Előre is köszönöm.!!
Link a termosztátrol. Bővebben: computherm
(#) Tomi111 válasza Alfa147 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
A junkers termosztát modulálja a lángot. Ha cseréled, elveszted ezt a funkciót. A junkers 24V-os. A vezérlőjelet kikötve maxon fűt, testelve kikapcsol. Közötte szabályoz a gyári- k b 4-23V között. Csak hozzáértő szerelje, mert könnyű tönkretenni a vezérlőpanelt. Várd meg gázszerelők véleményét, én csak a sajátomon kísérletezve mértem ezeket.
(#) tamasbako hozzászólása Szept 28, 2018 /
 
Sziasztok!

Tegnap találtam rá a fórumra, miután elkezdtem egy "okos" termosztát összeszerelését. A következő kérdésem lenne alázattal a hozzáértőkhöz:

- Adott egy Saunier Duval ü Isotwin condens F30E kazán és egy MMG 5032 termoszát a nappaliban
- a termosztátot szeretném átcserélni erre a Tado típúsúra

Csatoltam képet a két termosztát bekötési rajzáról, illetve arról hogyan van most bekötve az MMG jelenleg.

Mi lenne a helyes megoldás, mert ha jól értelmezem akkor a TADO bemeneteinél nincs ellenállás.

A válaszokat és segítséget előre is köszönöm mindenkinek.
(#) Inhouse válasza tamasbako hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Nagyon úgy néz ki, hogy csak két vezeték volt bekötve az MMG-be (így aztán volt nagy hőingadozás), ezeket kell bekötni az új NO és COM pontjaira. A fűtőellenállás a régiben sem volt bekötve, mivel a harmadik szál bekötése hiányzik, nem kap nullát az 1-es pontra.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2018
(#) Alfa147 hozzászólása Szept 28, 2018 /
 
Mostani termosztát bekötése!
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2018
(#) tamasbako válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Köszönöm a gyors választ. Ha jól gondolom akkor a 2-est (barna) kötöm a NO-hoz, a 4-et (kék) a COM-hoz és elvileg ennyi lenne....
(#) Tomi111 válasza Alfa147 hozzászólására (») Szept 28, 2018 / 1
 
Ja, hogy ez 230V-os. Akkor rosszul írtam előbb. Így bekötheted az újat. Csatoltam képet.
Az eredeti N pont most is N-re megy.
Az eredeti 1-es pont megy L-re és COM-ra közösen.
Az eredeti 2-es megy NO-ra.
(#) lafy hozzászólása Szept 28, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy Termosztát cseréhez kérnék segítséget.
Egy Junkers trp31es helyére szeretnék felrakni egy Computherm Q7RF-et. Lehet-e?
És ha igen, ebből a 3 vezetékből nem tudom, melyik kettőt kössem be.

Előre is köszi a választ!
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2018
(#) tamasbako válasza lafy hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
OFF: W. Germany :O akkor 1989 előtti a kicsike ? Nem semmi...
(#) uniman válasza lafy hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Rossz ötlet! Ne kösd be, tönkreteszed a gázkazánodat ! ...és nevezd meg a gázkazánt is, az valószínűleg lángmodulációs szabályozással rendelkezik.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2018
(#) lafy válasza uniman hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Junkers ZWR 18-3 AE S0040
(#) uniman válasza lafy hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Igen... "folyamatosan szabályozott teljesítmény" Bővebben: Link
(#) lafy válasza uniman hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Köszi! Most már ezt is tudom.
Ez esetben milyen termosztátot javasolsz? Mivel lehetne lecserélni?
Ami beszerezhető, és nem horror áron van.
(#) Inhouse válasza tamasbako hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Teljesen mindegy melyik, melyik.
(#) proli007 válasza lafy hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
Hello! Ha nem nagy kérés, leporolhatnád és lefotózhatnád ennek a Junkers termosztát nyomtatott áramkörének mind két oldalát. Megpróbálom visszarajzolni. Így, talán én is megtudnám, hogyan szabályoz egy ilyen modulációs szabályzó. Mert ez még "értelmezhető" alkatrészekből áll. Egyébként szép éles a fotó, amit készítettél..
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2018
(#) zoszka válasza lafy hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
A QRf7-et a 8-9 es pontra lehet kötni, de ezzel elveszted a kezdő modulációs szabályzást a fűtésnél.
Következő: »»   71 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem