Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   504 / 580
(#) csehattila2 válasza banya012 hozzászólására (») Szept 11, 2018 /
 
Szia !
(#) banya012 válasza csehattila2 hozzászólására (») Szept 11, 2018 /
 
Szia.
(#) banya012 hozzászólása Szept 12, 2018 /
 
Meg mindig a miele..
Teljesen ki releztem, ujakat kapott..
A hiba nem szunt meg..
Viszont dioda meresen, millio helyen 782 helyett, 068 erteket kapok..
Egyenket szedem ki a darabokat, majd forrasztom vissza.
Utolso allomas a szintszabajzo ic-je.
Letezik, hogy ez az ic elszalt, es attol kapok ilyen erteket, vagy mast keressek..
Elotte az smd is 068 kiforrasztva mar nem. A tap ic korul is a 068 ertek jon, es a szintszabalyzon is..
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2018
(#) banya012 válasza banya012 hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Bocsánat, hogy magamban beszelgetek..
De torles, vagy mosositas lehetoseget nem talalok.
Szoval..
Ic nelkul is a hibas erteket kapom.
Mi tud a fent lathato koron igy bezavarni..?
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Pl túl sok víz van benne...
(#) banya012 válasza botesz hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Sajna odaig el sem jut..
Ahogy bekapcsolom.. 16mp es felvillan, a hivjon szerelot uzenet.. majd eltunik minden..
Kimeregettem mindent rajta.. masik ugyanolyan panellal hasonlitottam ossze.
A ket kondi kornyeke, es a szintszabalyzo resz kozott, kismillio helyen (dioda meresen) 068 erteket kapok. A mukodo panelon ezen ertekek 300-700 kozott mozognak. Egyenkent forrasztom ki az alkatreszeket, amin ezt merem.. de a hiba a panelon marad, az smd, ic, minden jo erteket mutat kiforrasztott allapotban..
A szintszabalyzo melletti kicsi ic laban, mind 068 van..
Azt hittem, hogy meg van.
De nem. A hiba nem ott van..
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
De eljut mert stbyból fel tud állni ha gáz van.
(#) weresgyufa válasza tibec hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget. Remélem nem kell majd egy jódarabik bántanom, mármint javítanom.
(#) banya012 válasza botesz hozzászólására (») Szept 14, 2018 /
 
Ugy ertem, hogy el sem jut, hogy azt az ic-t, szinterzekelot, mindent kiforrasztottam. Kulon kulon jok.. a panelon pedig 068 marad az ertek.
Egyszeruen nem találom, hogy melyik dioda, vagy smd lehet..
Remelem nem a chip okozza a gondot..
(#) tomszojer hozzászólása Szept 15, 2018 /
 
Sziasztok.
Nem jó tachogenerátort küldtek,így csak kellene egy másik.
Akinek lenne bontottan,megvenném.
Üdv:Tom
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 15, 2018 /
 
Sziasztok
Whirlpool AWT 2284/1-800
Pirossal bekarikáztam, azt a kart, ami ki volt ugorva a helyéről, a kérdésem, a zölddel bekarikázott recés beállító jó pozícióba áll-e szerintetek?
Mellékeltem két különböző állásba lévő állapotról.

Üdv
(#) tibec válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Szia!
Ahogy a képen ki tudom venni, az a fehér kar, ahol zölddel karikáztad, ott el van törve, esetleg szét van esve, de emlékeim szerint az a kar egy darabból van! Annak a karnak alul, egy téglalap alakú füllel egyben kell lenni! A kart elfordítva be tudod akasztani az ott található szintén téglalap alakú lyukba, majd a rugó elfordítja azt a kart és nekinyomja a vezérlő tárcsának. Azt a tárcsát egyébként nyugodtan húzd le a kapcsolóról, mert csak egy pozícióban rakható vissza, tehát nem téveszted el. A fehér kar alján van (kell lennie) egy rugó, aminek az egyik szára a fehér kar alján akad be, annak a falába, a másik szára pedig egy fordulat után annak a lemeznek az oldalába, amibe bele van téve az egész kar. Amikor a helyére tetted, akkor a kar nekifeszül a vezérlőtárcsának, miközben könnyedén mozgatható egy kicsit oldalra. Ahogy a tárcsa forog, a kar úgy követi a tárcsa oldalát, így vezérelve, hogy éppen hová kell beengedni a vizet. Szerintem nem bonyolult, látni fogod! A tárcsát le kell venni, csak úgy tudod vissza tenni a kart a helyére.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2018
(#) Teebee74 hozzászólása Szept 25, 2018 /
 
Üdvözlet mindenkinek.
van egy Whirlpool AWE 2320 gépünk, ami tökéletesen müködik. Viszont nincs öblítö stop rajta.
Hozzájutottam egy AWE 2214 vezérlöhöz, amin van öblítö stop, méghozzá ott, ahol a másikon centri nélkül programgomb van.
Ki lehet ezt cserélni?
Vagy nem is kell csere, csak egy csatit kell máshova dugni?
Segítségeteket elöre is köszönöm.
Szép napot mindenkinek, Tibor
(#) tigriss hozzászólása Okt 1, 2018 /
 
Sziasztok, valaki cserélt már Orion Omu 800-as mosógépben gége csövet? Ami leengedi a vizet.
(#) csehattila2 válasza tigriss hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Szia !
Nagy meló . Inkább toldással old meg! Szerintem. Varga János (Cseh Attila2 kapcsolattartója)
(#) tigriss válasza csehattila2 hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Az a baj, hogy amikor jön ki belőle a víz iszonyú büdös, 6 éve meg van a gép, és sajnos amibe megy a víz az magasabban van a géptől, így szinte biztos, hogy meg áll benne.
Azt mondod nem lehet könnyen levenni?
Ha ki lehetne valahogy tisztítani az is jó lenne.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2018
(#) tigriss válasza csehattila2 hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Közben leesett, vágjam el a kábelt és azt toldjam meg, de hogyan? Ez nem tömlő, mivel tudnám összefogni?
(#) yulo5310 válasza tigriss hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Amikor kimostál,a tömlőt le kell fektetni a padlóra,végibe egy tálka,kislavór és beindítani a szivattyú programot, Csinálhatsz pár literes ecetes,flóraszeptes mosást,az sosem árt!
(#) tigriss válasza yulo5310 hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Az segíthet?
Van rajta ilyen, hogy szivattyú program?
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2018
(#) yulo5310 válasza tigriss hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Hogyne,minden automacán van,ha nincs,ott a centri program. Azért oly büdös mert sok a pangó víz a tömlőben,a mosószerek java fehérje enzimes..
(#) tigriss válasza yulo5310 hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Ha elvágom a tömlőt és megtoldom az újjal? Vagy azt inkább ne?
(#) yulo5310 válasza tigriss hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
El ne vágd!,örök hibaforrást veszel a nyakadba! Forró,lúgos vízzel kimosni,oszt annyi.
(#) csehattila2 válasza tigriss hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Szia !
A környezetvédők miatt félve írom ide . Nekem a kosz és penész ellen legjobban , megbontás nélkül , a citromsav vált be . De , ha alapos munkát akarsz végezni . Nos,akkor szét kell szedni . Minden műanyag és gumi alkatrészt meg kell tisztítani . Ez van . Üdv Varga János (Cseh Attila2 kapcsolattartója )
(#) tigriss válasza csehattila2 hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Arra gondoltam, ha sikerül kitakarítani, utána megtoldanám, úgy már elérne a kádig is, csak nem tudom mivel toldjam meg, illetve mi ennek a mérete.
(#) Dino71 hozzászólása Okt 3, 2018 /
 
Sziasztok!
Nem boldogulok egy INDESIT IWSD4105 mosógéppel. A jelenség: ON/OFF gombbal kikapcsolom és 1-2 percen belül visszakapcsol. És világít a kijelző. A programok végigmennek meg áll "End" el a mosás végén.
Testzárlat nincs sehol, táp rész rendben,nyomógombok rendben.
(#) csehattila2 válasza tigriss hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Szia !
Talán ezzel (?)
Üdv Varga János
U.I. Esetleg az orczy-ból (?)(Baross utca)

toldás.jpg
    
(#) csehattila2 válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Szia Dino !
Csodák nincsenek .Vedd ki a panelt ! Úgy mérd meg ! Bekapcsol ? Nem kapcsol ?(Ha kérhetek egy fotót a panelről . )
Üdv Varga jános (Cseh Attila2 kapcsolattartója)
(#) Dino71 válasza csehattila2 hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Szia János! Bekapcsol ha csak a betáp és a kezelő van ratolva akkor is. Mar száritottam is .
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2018
(#) csehattila2 válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 3, 2018 / 1
 
Szia Dino !
Szerintem , először cseréld ki a kezelő lapot ! (Kérjél kölcsön próbára egyet (?) Bontott kezelőlapot (?) )Sajnos a vezérlő egy ARCADIA modul . Ez nehezen/v./nem javítható . Van hibakód ? Üdv Varga János
(#) Dino71 válasza csehattila2 hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Köszönöm. Hibát nem ír. Rendesen végigmennek a programok END el meg is áll a végén. Csak hiába kapcsolom ki az OFF al, visszakapcsol a kijelző.
Következő: »»   504 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem