Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter problémák
 
Témaindító: lgyk, idő: Szept 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   59 / 76
(#) Csupasz válasza proba hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Takarítás, csatlakozók ellenőrzése, minden megvolt. Van még tovább, vagy csere?
(#) proba válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Mérd végig minden(!) méréshatáron, minden funkcióban.Néha előfordul, hogy valamely egyébb mérőrész elhúzza a referencia feszültséget, és egészen másutt kisebb hibát okoz. Ha nincs sehol durva eltérés, akkor szinte csak a felsoroltak maradnak. (vagy valami apró hiba, de az elég nehezen kereshető)
(#) bugyi680 hozzászólása Szept 22, 2018 /
 
Üdv!
Van egy Mastech M92X multiméterem.Kapcsolási rajzot tudna valaki küldeni??Az R13 és R14 ellenállások értékére lennék kiváncsi,mert szét égtek.
(#) Gafly válasza bugyi680 hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Ha lenne róla fénykép, kis szerencsével ki is lehetne találni...
(#) bugyi680 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Tessék

image.jpg
    
(#) vargaf válasza bugyi680 hozzászólására (») Szept 22, 2018 / 1
 
A panelen lévő MS8221A jelzés alapján:
MS8221A
(#) fecameca válasza bugyi680 hozzászólására (») Szept 22, 2018 / 2
 
Szia! Nekem MS 830 van, de az ellenállások pozíciója alapján az értékek ezek lehetnek: R14 fekete-fehér-fehér-ezüst-zöld= 0,99 ohm, és R13 fehér-fekete-fekete-ezüst-zöld= 9 ohm. A talált MS 890 rajz alapján az értékek ezek lehetnek. Ha az R12 nálad 90 ohm, akkor biztos, hogy a többi is ugyanaz lehet nálad is. Ha jól mértem, akkor a 0,99 ohm megégett nálam is, mert én mindkettőt 9 ohmnak mértem, ami kizárt. Van másik műszerem, ezért nem tűnt fel eddig, hogy rossz benne a 200 milliAmper. Sajnos a talált MS8221C rajzon sehogy nem találom ezeket az ellenállásokat, de szinte biztos, hogy mindegyikben ugyanazok a söntök vannak. A rajzon a pozíciószámokat én szerkesztettem, mert az én műszeremben nincsenek, az MS 890 másképp van számozva, De neked az a kettő kell, amik a vastag huzallal vannak sorba.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2018
(#) fecameca válasza bugyi680 hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Szia. Az enyémben ez volt leégve: 0,99 ohm (200 mA méréshatár). A tiedben nem látszanak a színkódok? Az utána következő már 9 ohm, az nincs nálam leégve, abban a méréshatárban már nem mértem vele akkor.

SAM_3517.JPG
    
(#) bugyi680 válasza fecameca hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Az R12 az 90 Ohm nálam is,így megvan a kettő érték.
(#) fecameca válasza bugyi680 hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Kösz, így legalább rájöttem, hogy rossz volt a műszerem. Biztos észrevettem, de dolgoztam, és a nagy sietségben elővettem a másik műszeremet. Ennek a hibája meg el lett felejtve. Így mindenkinek jó lett.
(#) mate886 hozzászólása Okt 6, 2018 /
 
Sziasztok! Nemrégen vettem egy hp asztali multimétert, és olyan jelenségre lettem figyelmes, hogy DCV üzemmódban, x.xxxx méréshatárnál, és annál alább, szóval mV tartományban, ha nincs rá csatlakoztatva semmi, a műszer a bemeneten feszültséget érzékel, ami folyamatosan emelkedik egészen kb 2 voltig.. Ha a méréshatárt feljebb emekem xx.xxx-ra, akkor nincs ilyen hibajelenség. Illetve ha csatlskoztatok a bemenetre valamilyen feszültséget, akkor azt egyből jól jelzi ki.. Régebbi műszer, valamikor a 90es évekből, lcd kijelzős. Típust most hirtelrn nem tudok írni.. Mit kéne megnéznem benne? Esetleg javithato? Pontosan mér, csak idegesítő ez a jelenség. Köszi előre is!
(#) vargaf válasza mate886 hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Összezárt mérőkapcsoknál is mutat feszültséget? Ha nem mutat akkor nincs mit javítani.
(#) mate886 válasza vargaf hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Akkor minimális feszültséget mutat.. (0.0025mV)
De azért érdekelne, hogy mi okozza ezt a jelenséget, már csak kíváncsiságból is!
(#) StMiklos válasza mate886 hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Szevasz!

Hm... Az nem gondolkoztat el, hogy tudsz mobiltelefonálni?
Honnan is kerül oda a "hang"?
Hát bizony prózaian a levegőből érkezik és a készüléked antennája ezt érzékeli, felerősiti, kezeli, számodra hallható hang lesz belőle.
Minden környezetünkben lévő elektromos eszköz (ezek közül sok) tud sugározni, akár nem kívánt formában (zavar) .
A műszer nagy bemeneti ellenállása lehetővé teszi ennek "érzékelését".
Hát így..

Üdv: StMiklos
(#) vargaf válasza mate886 hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
StMiklos már megadta a helyes választ!
(#) mate886 válasza StMiklos hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Köszi szépen a választ, így már világos.. én is valami ilyesmire gondoltam, csak azért volt fura, mert egy másik dmm-em fixen 0-t mutat ha nincs rákötve semmi.
(#) pici1974 hozzászólása Okt 17, 2018 /
 
Szép estét. olyan gondom lenne ,van egy asztali multiméterem TR-1667-B .
bekapcsolom nem nulláz le minden kondenzátort kicseréltem újra ugyanazt csinálja nem nulláz le .

mi lehet a gond ? segítséget kérnék .
(#) vargaf válasza pici1974 hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Mit értesz az alatt, hogy nem nulláz le? Milyen üzemmódban, milyen méréshatárban van és mit mutat?
(#) pici1974 válasza vargaf hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Szia bekapcsolásnál 200 om villog folyamatosan határnál 116.7 bekapcsolásnál nem mérek 006
(#) nagym6 válasza pici1974 hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Zárd össze a két mérőzsinórt, akkor mit mutat?
(#) pici1974 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
semit ugyanaz a jelewnség 006 zsinor összezárásánál
(#) nagym6 válasza pici1974 hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Az nem 00.6 Ohm lenne 200 Ohm méréshatárban? Ennyi lehet a két mérővezeték, vagy kalibrálás kellhet. Próbáld pld.: kb.: 1, 10, 100 ohm körüli ellenállásokkal, mit mutat.
(#) pici1974 hozzászólása Okt 24, 2018 /
 
Szép estét mindenkinek .

olyan gondom lenne , van egy TR1667-B multiméterem, kicserélgetem a kondikat ami megvolt puffadva ,
mér rendesen csak nem áll vissza nullára . még mi lehet a gond ? tud valaki ebben segíteni ?
(#) zaza99 hozzászólása Jan 2, 2019 /
 
Sziasztok!
Miért van az, hogy minden 20-as és 200-as méréstartományban a kijelzőn mind a két tizedespont kijelzésre kerül?
(#) bajuszrichard hozzászólása Jan 7, 2019 /
 
Sziasztok
Tegnap este a nagy kapkodásban, elfelejtettem amper mérésről feszültség mérésre átkapcsolni a multiméteremet és így érintettem egy autó akkumulátor polusaihoz.
A jelenség: egy pici szikra az érintkezés pillanatában. Majd ezután már nem működött az amper mérés és a szakadásvizsgáló folyamatosan sípol ,ha rákapcsolom.
Valakinek van ötlete ,miként lehetne javítani?
Válaszokat és a ráfordított időt előre is köszi mindenkinek.
(#) bajuszrichard válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
(Biztosíték csere után is sípol szakadás vizsgáló.)
(#) Ktulu válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Q1 tranzisztor mindhárom lába közt zárlatot mérsz?
(#) erbe válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
SMD ellenállások is el szoktak szállni. 9,1 Ohm, 91 Ohm, ...
Ha szerencséd van, olvasható a felirat.
(#) proba válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
PUT1 tetején mi az a pont? Amúgy semmi füst semmi korom, ez nem akkura vall, vagy a kijelző alatt kormos.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2019
(#) bajuszrichard válasza Ktulu hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Kis türelmet kérek a továbbiakhoz. Már megrendeltem az új műszert ,de még nem érkezett meg.
Következő: »»   59 / 76
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem