Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   232 / 244
(#) game4812 válasza normalize hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
9dB csak a magassugárzóra ráeresztve veszélyes lehet, le ne égesd. (+3 dB is dupla teljesítmény, dupla disszipáció). Az RMS limiter a topokon összességében nézi a teljesítményt, nem hangszórókra bontva. (ha passzív váltóval van váltva a közép/magas akkor releváns a kommentem, de úgy vettem ki, hogy igen)
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2018
(#) normalize válasza game4812 hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
Rendben. vissza veszek majd belőle friss füllel Megnézem milyen.
(#) normalize hozzászólása Okt 15, 2018 /
 
Ha egy zenét vesszük alapul. Fogom es számítógépen beemmelem azt a 10 decibelt magas oldalba. Ha lejátszom a cuccon akkor ugyan arról beszélünk mintha a natur zenére a dsp-n emeltem volna be 10dB t?
Vagy a kettő teljesen más?
(#) normalize hozzászólása Okt 15, 2018 /
 
Ha azt veszem alapol h a magas sugárzója 75/150/300w . És én beemelek eq ban 16khz olyan 10khz től indulva egyenletesen(16khz van a 9dB 10khz a 0 Innen emelkedik). Ugyanakkor vágom 20khz a magasat (am sem hallunk) ezzel picit hamarabb elkezdi visszafogni a nagxon magas részekről a 9dB-t. Akkor lényegében mondhatnu peakben használom?
(#) normalize válasza game4812 hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
Megálltam ouEQ 4dB emelésen
Iszonyat sok volt az a 9dB mimrofonnal.
Igazándiból ennyit tudtam tenni hogy kicsit levegősebb legyen a teteje. Bonyolultabban bele se merek nyúlni mert iszonyat sok frekvencia van
(#) saca200 hozzászólása Okt 20, 2018 /
 
Sziasztok eggy kis segitséget szeretnék kérni töletek. Van eggy robson dx-600 turbo végfokozatom. Az eggyik védelempanel meghalt felujjitottam de eggy hiba megmaradt, bekapcsoláskor a relé eggy pillanatra meghuz de el is enged azonnal majd eggy kis idö elteltével ujra meghuz és ugy is marad. Kikapcsoláskor azonnal elenged. Mi okozhatja ezt a hibát???
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2018
(#) Primary hozzászólása Nov 8, 2018 /
 
Egy hangrendszerben mekkora az a késleltetés, ami még nem zavaró?
Azon vacillálok, hogy DSP-s hangváltót és ekvalízert építsek, vagy analógot. A gyári megoldások 1 ms alatt dolgoznak, ezt valószínűleg nem tudnám elérni.
Nem professzionális célra kell, de énekelgetünk is, meg előfordulhat elektromos dob is.
(#) Peter65 válasza Primary hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Szia!
Régebben ismerkedtem a midi szabvánnyal, és ott is előkerül ez a kérdés más vonatkozásban. Ott emlékeim szerint 5msec-et lehetett megengedni. Az alábbi linken többféle választ találhatsz. Szerintem ha 5-10msec-nél nem késik jobban, akkor valószínűleg nem lesz gond.
Bővebben: Link
(#) Primary válasza Peter65 hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Abba még van esély beleférni. Köszi!
(#) Szabi1 válasza saca200 hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Szia! Gyere át az Erősítő mindig és mindig topikba, olvasd el a sárga keretes "Mielőtt kérdeznél" részt.
(#) mraulajos hozzászólása Dec 9, 2018 /
 
Hali!
Összehasonlítási szinten kinek mi a véleménye röviden erről és erről a védfokról. Nem feltétlen a teljesítményre lennék kíváncsi, hanem úgy általába. Ha estleg próbálta már valaki midkettőt.?
(#) Cinema válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 9, 2018 1 /
 
Eclert hallottam szólni, elég jó. A másik nem. Persze, kérdéses, hogy melyik mennyibe kerül és mi a cél?

Üdv!
(#) Ge Lee válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 9, 2018 / 1
 
Egyiket sem ismerem, de a belvilága meg a kapcsolási rajza alapján az Eclert venném, ami tulajdonképpen egy egész korrektül felépített VF2, buffer fokozattal a fetek előtt, így szinte "akármennyit" meg tud hajtani párhuzamosan anélkül hogy ez a minőség rovására menne.
(#) mraulajos hozzászólása Dec 27, 2018 /
 
A képen látható ECLER APA 1000 végfok hátulján, az XLR bemenetek mellet, az STK otput jack kimenet mi célt szolgál?
(#) Szabi1 válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
"The STK OUTPUT are in parallel with the inputs and are used to supply the same input signal to other amplifiers or sound systems"
Tehát ha minden igaz, párhuzamba van kötve a jelbemenettel, további végfok csatlakoztatására van.
(#) mraulajos válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Köszönöm!
Én is erre gondoltam, de nem voltam benne biztos.
(#) Action2K válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Sőt még invertált kimenet is van.
HOT or direct signal > Tip
COLD or inverted signal > Ring
GROUND > Body
(#) ozpecs válasza Action2K hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Maradjunk annyiban, hogy szimmetrikus kimenete és bemenete van mint minden tisztességes PA végfoknak
(#) mraulajos válasza Action2K hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Hali!
Légyszíves ezt nekem konyhanyelven leírni.
Látom hogy alul még van írás.
(#) Gafly válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Tip/Ring kifejezés az még a telefon őskorából jön.
"Tip" az a dugó hegye,
"Ring" az meg a másik pólus.

Aztán látták, hogy ez jó.
Extron.

Szigorúan nyelvészetileg elemezve a problémát:
- Tip, azonos fázisú kimenet (itt tutira van jel)
- Ring (szimmetrikus kimenet esetében a másik oldal, aszimmetrikus esetben ezzel szemben van a jel). Jó, Tip/Ring esetben mindig illene jelnek lennie...
- Ground/Sleeve, csak árnyékolás...

De nem értek hozzá.
(#) ozpecs válasza Gafly hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
És akkor még nem beszéltünk arról ha a jel trafórol jön mert akkor még le is kell földelni a - kimenetet mert amugy nem biztos, hogy tudsz mérni jelet, és alapvetően a jel nem is a föld és a a + között van hanem a + és - között. Ha nincs groundlift ....
(#) Action2K válasza ozpecs hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
És arról sem beszéltünk, amikor nem szimmetrikus jel jön/megy a csatin, hanem 2 csatornás aszimmetrikus, azaz STEREO. Persze nem ezen az erősítőn, hanem amúgy.
(#) Action2K válasza Gafly hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
A "ring" jelen esetben a másik pólus, de inkább azt jelenti, hogy a csatin a gyűrű érintkező. A 4 pin-es csatin kettő ring van.

Jack.jpg
    
(#) ozpecs válasza Action2K hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Igen de ezeken az erősítőkön a szokásos a szimmetrikus hajtás, ahol ráadásul a föld (GND) elvileg nem is visz hasznos jelet, tényleg csak árnyékolásra szolgál, professzionális technikába nem véletlenül terjedt el ez a fajta jeltovábbítás mert ugye igy száz méterekre is lehet vinni alacsony impedancián a jelet zavar (számottevő) és veszteség (kicsi csak) nélkül.
(#) Action2K válasza ozpecs hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Mivel nem ismersz, ezért nem tudod, hogy ezekkel tisztában vagyok.
Idézet:
„Igen de ezeken az erősítőkön a szokásos a szimmetrikus hajtás”

Ezt azért írhattad, mert átsiklottál az én ugyan ezen jelentésű írásomon:
Idézet:
„Persze nem ezen az erősítőn, hanem amúgy.”

Azaz, vannak más eszközök, ahol úgy használják, ahogy írtam.
(#) ozpecs válasza Action2K hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Olvastam és elhiszem de ne tévesszük meg azt aki nagyon nem ért hozzá Ő is olvasson utána mert teljes tanfolyamot tartani itt nem egyszerü, szerintem csak irányt kell mutatni ha értelmes akkor elkezd vele foglalkozni ha jó irányba lökdössük Ja és sajnos szakmabeli is sokszor nem tudja, milyen a keverőpultja kimenete (ma ugye zömmel elektronikusan szimmetrizált) de pl a studiómagnóim kimenete trafós...
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2018
(#) mraulajos hozzászólása Dec 29, 2018 /
 
Hali!
Nekem ilyen keverőm van. Sajnos semmi leírásom nincs róla. Egy kapcs.rajz jó lenne. Ennek szimmetrikus, vagy aszimmetrikus a jel kimenete.? XLR/jack
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2018
(#) ozpecs válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Természetesen a főkimenet (main) az elektronikusan szimmetrizált azaz a bekötése a szokásos és pont passzol a végfokhoz
(#) Action2K válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
11. oldalon a csatik bekötése. Lejjebb megtalálod a teljes szerviz doksit, beültetési rajz... alkatrészlistával együtt. A legvégén a teljes kapcsolási rajz.
(#) mraulajos válasza Action2K hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!
Következő: »»   232 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem