Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Blaupunkt autórádió (magnó)
 
Témaindító: tibi0531, idő: Aug 21, 2006
Témakörök:
A rádiók kód ügyében, nem tehetünk semmit, forduljatok a gyártóhoz!
Lapozás: OK   13 / 16
(#) Lezli46 válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Kiváncsi vagyok., per pillanat nem tudok utánanézni.., ugy rémlik hogy valami hasonlóval probálkoztam.., a BP - vel kezdödő számsort kérte, és két kódót adott ki., egyiket probáltam eddig , de nem nyert hangszorót.., érdekesnek találtam hogy a 14 karakterből csak 13- t tudtam beirni, az utólsót nem..,

Kezdetben sokszor müködött ez a kombináció ,és nem kellett kb várni jó órát az ujabb kódbeadásra, most már nem müködik valamiért..,
Erről van szó : FM és 1-s gomb szimultán nyomvatartva ,és utána bekapcsolni a rádiót.., ezután mindjárt jött a Code..., stb
(#) Tomi111 válasza Lezli46 hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Ha rossz kódot írsz be, akkor várni kell, nem engedi egyből próbálni. Mindig nő az idő. Bizonyos próba után letilt teljesen. Ha elfogadja a kódot, utána ugyanúgy indítva,mintha kódolni akarnád újra beírható a kód. Ezután többet nem fogja kérni. Töltsd le a használatiját, abban benne van, hogyan kell csinálni.
(#) Lezli46 válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Már letöltöttem a használatiját..,remélem lesz majd lehetőségem is a kódbeadás kikapcsolására ...,kb max 10 kisérletem volt eddig..,eddig visszajött még mindig a Code..,
Köszi a nagy segitségeket!
(#) Lezli46 válasza Lezli46 hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Lejárt a várakozási idő..., jó az ajánlott progi !!! Nem birtam már, fölkeltem és kimentem kipróbálni!!!!!

BINGÓ! Elsőre., az 1 - l kezdödő a jó.

Nagyon köszönöm mégegyszer a segitséged!
(#) Rezoli hozzászólása Nov 4, 2018 /
 
Sziasztok!
Adva van egy Blaupunkt Brighton 170 BT autórádió.
Beraktam, csatlakoztattam a dugókat, ahova kell.
Álló helyzetben működik, nagyon szépen szól.
Beindított, járó motorú autónál is.
De amint elindulok, 2-3 másodpercen belül kiírja hogy "good bye" és kikapcsol.
Nem is hagyja magát visszakapcsolni, menet közben újra és újra kiírja a gb-t.
Műszerrel kimértem, az állandó 12V és a kapcsolt is ott van azon a lábon amin lennie kell.
Megpróbáltam, mi van, ha a gyújtáskapcsoló kontaktos, elvágtam a kapcsolt pozitív vezetéket és rákötöttem az állandó pluszra. Így is csinálja, sőt, így már nem reagàl semmit menet közben se.
Plusz érdekes jelenség, hogy ha a rádió bent van, akkor a helyzetjelzők világítanak anélkül, hogy a kormányon be lennének kapcsolva.
Mit lehetne tenni?
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2018
(#) zsolt58 hozzászólása Nov 15, 2018 /
 
Sziasztok. Foglalkozott már valaki a CAR 300 nevű rádióval?
Bele szeretnék szerelni Bluetoothot. Na most a bemenetet meg találtam de akárhogy próbáltam a potival nem tudtam változtatni a hang erejét. Át néztem többször is neten is kerestem de sehol sem találtam hogy hová kell kötni a bemenetet hogy szóljon szépen és bírjam állítani a hang erejét.
Szép estét, üdv.
(#) baloghzoli1 válasza zsolt58 hozzászólására (») Nov 15, 2018 / 1
 
Szia
Itt azt irják hogy nem nagyon távirányitható a hangerö(ahogy látom a csatin nincs is kivezetve)
(#) Inhouse válasza zsolt58 hozzászólására (») Nov 16, 2018 / 1
 
Nem tudom hova kötötted, de ha kazettás, akkor a fej után levő műveleti erősítő kimenetét megszakítva, az onnan elmenőre kötve mindennek úgy kell működnie, ahogy szeretnéd. Ha a végfok bemenetére kötötted, akkor persze, hogy nincs hangerő állítás.
Nem tudom hol kerested, de itt igen jól szemléltetve van a megoldás.
Ha nem boldogulsz és kazettás, akkor kazetta adapter, ha CD-s, akkor FM transzmitter a legegyszerűbb, legbiztosabb megoldás.
(#) zsolt58 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Meg csináltam a videó szerint de még akkor sem működik.
Akkor most?
(#) mraulajos hozzászólása Nov 18, 2018 /
 
Hali!
Vettem egy ilyen rádiót. Minden tökéletesen működik rajta, de az RDS nem tiszta számomra.
Beállítom a menüben a TA bekapcsolást, de nem lépeget a frekvenciákon (nem keres) mint az edig kezembe keült rádiók. Folyamatosan villog a TA jelzés, ami a leírás szerint azt jelenti, ninncs elérhető RDS állomás. Nem értem. Valamit nem jól állítok be?
(#) Inhouse válasza zsolt58 hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Kicsit pontosítsunk már, mit jelent a "de még akkor sem működik"?
Mit jelent az, hogy "azt irják hogy nem nagyon távirányitható a hangerö"?
Raknál fel képet, arról, hogy mit is követtél el?
(#) mraulajos hozzászólása Nov 19, 2018 /
 
Pontosabban erről a rádióról van szó. Még annyi kérdésem lenne, hogy ezek a szolgáltatások mit jelentenek? Egyéb elérhető szolgáltatások: AF, EON, REG, PS, TA, TP
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2018
(#) vargaf válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Csak azért mert a Te internet kapcsolatoddal nem lehet keresni, csak kérdezni:RDS, TA, TP, AF, EON, REG, PS
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2018
(#) mraulajos válasza vargaf hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) zsolt58 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Pontosan azt csináltam amit a videóban és nem ad ki hangot. Ennyi.
(#) whitehawk válasza Rezoli hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
Szia Rezoli!

Én is így jártam (én egy VW Poloba tettem bele). A gyujtás és az akku fel van cserélve, de én még két lábat eltávolítottam. Az egyik a sebességfüggő hangerő, a másik a háttérvilágítás (a gyári rádiót a műszerfallal együtt lehet dimmelni). Azóta megy.
(#) Pacso hozzászólása Márc 15, 2019 /
 
Sziasztok ! CAR 300 autó rádióba hogyan kell beírni a kódot ?? Gyújtás kell vagy nem ? Még 7 lehetőség adatik, de nem jelenik meg a négy kód helye, csak "SAFE" felirat van ! Előre is köszönöm a segítséget !!
(#) zolika60 válasza Pacso hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Nyomd az AS gombot tíz másodpercig. Megjelenik négy vonal. Írd be a kódot és újra nyomd meg az AS-t amíg csippant egyet. Ezzel kész.
(#) mraulajos válasza Pacso hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
(#) Pacso hozzászólása Márc 16, 2019 /
 
Sziasztok! Köszi a tanácsokat és a linket! Már próbáltam de nem adja a négy vonalat !! Van ahol azt olvastam,hogy gyújtás ráadása nélkül kellene és a másik verzió gyújtással ! Nekem most egyikkel sem jön ! Az előzményekről, lakatosnál volt és levette az akkut, próbálta vissza állítani a rádiót de kód hiánya miatt nem tudom mit tett. Mikor már hozzám vissza került már nem is tudtam vele mit kezdeni,pedig meg vannak a kódok, majd másnap megjelent a SAFE és ennyi ! Ha jól értelmezem még 7 lehetőségem van ! Majd próbálkozom tovább vele !!( remélem a lakatos az össze-vissza kódokkal nem tiltotta le végleg !!)
Még egyszer köszönöm a segítséget és további szép hétvégét kívánok !
(#) mraulajos válasza Pacso hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Két gombot kell nyomni egyszerre.
(#) Zozi76 hozzászólása Dec 9, 2019 /
 
Sziasztok! Ugyanaz a problémán mint Pacsonak, blaupunkt car 300 d. Hiaba nyomom a két gombot egyszere a 4 vonal nem ugrik elő sípolás után! Csak a safe látható utanna is. Aki tud ötletet ne tartsa magába! Koszi email. zoltanhorvath0904@gmail.com. tisztelet..
(#) Apatis hozzászólása Ápr 30, 2020 /
 
Sziasztok! kérdezném, hogy Blaupunkt Manchester 110 auto cd-s kapcs.rajz elérhető-e valahol, ill.
a táp sajnos 24v-ra lett kötve , eldurrant 2 kondi, egy 12v-os zener és egy smd tranyo, de még
nem indul. Ha esetleg van valakinek ezzel tapasztalata. köszi aki tud segíteni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2020
(#) kazanka hozzászólása Máj 17, 2020 /
 
Sziasztok! Van egy Blaupunkt CD-s rádióm,egy Alfa 147-ben volt sajnos nem tudjuk a gyári kódját.Tudtok segíteni?
(#) McDeath hozzászólása Jún 27, 2020 /
 
Sziasztok!
Volna birtokomban egy Blaupunkt Sevilla MP 36 fejegység. Bekapcsol de amint az üdvözlő szöveg lefutott ki is kapcsol. Mi lehet a baj? Továbbá korábban mikor még életben volt akkor a végfok IC-ket nem tartotta stand by-bn. Lehet összefügg a kettő, de ebben nem vagyok biztos.
Adatait tekintve a München MP 36 alaplapjával azonos. Utóbbit mellékelem.
Üdv McDeath
(#) szs válasza kazanka hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
Petsze, hogy tudunk segíteni. Fel kell keresni a legközelebbi Alfa Romeo márkaszervizt, -ha tudod igazolni, hogy legálisan szerezted a kocsit, szívesen, és bármennyiszer megadják a kódját a benne lévő rádiónak.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2020
(#) Lina1591 hozzászólása Márc 7, 2021 /
 
Sziasztok!
Nekem is lenne egy BLAUPUNKT CAR 300. Aksi csere volt rádió bekapcsol de nem jelenik meg semmilyen felirat CODE lámpa villog a kódom megvan de sehogy nem tudom behozni hogy kérje a kódot mit tudok tenni? 
Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) szs válasza Lina1591 hozzászólására (») Márc 7, 2021 /
 
Kb ezt találom rá:

1. Kapcsolja be a gyújtást.
2. Kapcsolja ki az egységet.
3. Nyomja meg az AS gombot, és tartsa
nyomva, miközben bekapcsolja a rádiót.
Nyugtázó hangot hall három másodperc után.
Ezután engedje fel a gombot.
A kijelzőn a „SAFE” felirat látható, majd
Három másodperc elteltével a „10 - - - -” jelzés
a még megengedett kísérletek száma
a kód megadásához.
4. Írja be az autóban megadott kódszámot
Pass vagy Radio Pass előre beállított gombokkal
1., 2., 3. és 4. (lásd: „Kódolás”).
Ha rossz kódot adott meg,
írja felül a számot, vagyis írja be újra a
kód teljesen.
5. A kódszám megerősítéséhez:
Ha a helyes kódszám jelenik meg a
megerősítetéshez nyomja meg az AS gombot
körülbelül három másodpercig a
hangjelzés hallható, és a rádió folytatja a lejátszást.
6. Ha hibás kódszámot írta be és megerősítette:
A kijelzőn a „9 SAFE” és a felirat látható
a várakozás után „9 - - - -” -re vált
letelt az idő. Most megadhatja a
helyes kódot

Bővebben: Link
(#) Lina1591 válasza szs hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Szia köszi a segítséget idáig is így próbáltam de ma kimentem ismét megpróbáltam de sajna semmi.
(#) GARFIELD13 válasza Lina1591 hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Szia!
Anno nekem ez alapján sikerült a Fater opeljában éleszteni régebben:
"
1. gyújtás bekapcs
2. rádió kikapcs
3. AS gomb nyomva tartás közben rádió bekapcs és AS gombot el nem enged még kb 3 mp-ig, amíg a 7 - - - - felirat megjelenik.
4. kód beír 1, 2, 3, 4 állomás gombok (1., 2., 3., 4. számjegy) megfelelő számú lenyomásával
5. AS gomb kb 3-4 mp-ig nyomva tart, amíg csipog egyet. Ha jó volt a beírt kód, elvileg már működik is minden

Na akkor szépen lassan hátha vmit mégsem jól sikerűlt:

1. add rá a gyújtást
2. kapcsold ki a rádiót
3. AS gombot benyom és nyomva tart
4. rádió bekapcs
5. AS gombot addig nyomni amíg nem csippan a rádió (kb 3mp), aztán elengedni
6. ezek után kellene kiírnia pár másodperc után,hogy pl. "7 _ _ _ _"
7. 1,2,3,4 es gombokkal a helyes :?: kódot beírni
8. AS gombot ismét megnyomni kb 3mp-ig, amíg ismét csippan eggyet
9. és ha mázlid van és jó a kód akkor elkezdi keresni az állomásokat! :wink:

ha vmit eddig nem így tettél, akkor tedd így!
ÉS kellemes rádió hallgatást 8)

"
A 7 azért van a leírásban a vonalak előtt, mert az már a 7. próbálkozás.
Ami még fontos lehet, a kód beírása az 1-2-3-4 gombok megfelelő számú nyomogatásával történik,
Remélem sikerül.
Üdv.
Következő: »»   13 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem