Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézergravírozás
 
Témaindító: pusy19, idő: Ápr 23, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 10
(#) Melphi válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
A bordás kerekek GT2 2mm fogosztásúak 9mm széles szíjhoz, ezt az eBay-en vettem szíjjal együtt.
(#) tiborati válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Találtam egy ilyen mechanikát, ez nem lehet jó erre a feladatra?
(#) antikzsolt válasza tiborati hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Köszi
Jó lenne biztosan sőt könnyebb is ha az eredeti méretről lemondok . De ha én építem meg büszkébben fogok vele dolgozni. Sőt maga az építés is fejleszt, tanít. És ha ne adj isten valami elromlik legalább tudom mi is kell.
(#) Melphi válasza tiborati hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
A majd 500mm hosszú 8mm vastag tengely szerinted mit fog csinálni gravírozásnál, kicsit vicces hogy a hídon lévő cók-mók ami majd fél kiló ha nem több, az 2db 8mm-es tengelyre van felakasztva, azt meg már meg sem néztem hogy a 4mm-es tengelyekkel mit akarnak, nem kell ám minden szépnek bedőlni.
(#) antikzsolt válasza Melphi hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Árban meglesz nekem is ugyan ennyiből. Cserébe nem lesz szép kék(nagyon tetszik a színe) de legalább masszív lesz. Motorok nyomatéka nagyobb. Tengely vastagabb. És a legjobb az egészben minden méret ismert lesz. Könnyű lesz hozzá vadászni alkatrészt.
(#) antikzsolt válasza Melphi hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Megrendeltem a lézert amit ajánlottál. Két ünnep közt fog megérkezni. Be is fogom azonnal üzemelni. 12V 2A tápot kell adnom neki. és mi van ha 12V és több mint 2A tápom van?
(#) Melphi válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Semmi, a készülék akkora áramot vesz fel ami neki kell, de akár egy számítógép tápegységet is használhatsz. Amúgy melyiket vetted meg, ajánlottam párat?
(#) antikzsolt válasza Melphi hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Klaviosat rendeltem meg 1.6w. Árban az felelt meg tanulni. A másik az túlságosan erős nekem. 6w az rengeteg. Még. Pc tápra nem is gondoltam. Van is itthon az is. Bár minek üzemeltetni egy sokkalta nagyobb fogyasztót erre a pici lézerre.
(#) Melphi válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Te tudod, azért a 2A bőven legyen meg a többit a fantáziádra bízom.
(#) antikzsolt válasza Melphi hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Már kezd összeállni a gépezet De ha majd itt lesznek a motorok, a nagyobb lézer, vezérlés akkor már pc tápról fog üzemelni.
(#) antikzsolt válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Megjött a Lézer nemrég. Kicsi elakadtam a szereléssel. Méghozzá hogy van egy ttl/gnd És egy ani/gnd Jól sejtem hogy a ttl kell nekem? A másik a manuális?
A másik nagy kérdés: Mi a csatlakozónak a neve ami rajta van.
(#) antikzsolt hozzászólása Márc 1, 2019 /
 
Van hová még fejlődni tudom. De már kezd elfogadható lenni.
8x8cm a kész gravírozás
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2019
(#) granpa hozzászólása Ápr 7, 2019 / 1
 
Szevasztok!
Ki tud valamit a 3 D-s üvegbe gravírozásról. Van valakinek ilyen szerkezete?
(#) antikzsolt válasza granpa hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
A nagy közösségi oldalon igy keres rá. Lézergravírozás és vágás, tippek trükkök. Napokban láttam kirakni egy 3d képet.
(#) granpa válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Gondoltam, hátha van itt valakinek. Láttam a hirdetést amúgy.
(#) saviola88 hozzászólása Máj 22, 2020 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, hogyan tudok egy menetben vágni és gravírozni? A célom az lenne, hogy gravírozás után körbe vágja a gép a tárgyat.
Tud valaki erre megoldást?
Köszi!
(#) antikzsolt válasza saviola88 hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Miylen programot használsz? Van olyan ami a kék a gravírozás piros a vágás. Bár lehet hogy tévedek.
(#) saviola88 válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Lasergrbl-t használok. Eddig nem jöttem rá, hogyan lehetne ilyet. Lehet benne változtatni a lézer színét de ezzel szerintem csak a program kinézete lesz más. Másik programmal is megpróbálnám, hogyha tudnál ajánlani olyat ami tudja ezt a dolgot.
(#) antikzsolt válasza saviola88 hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Whisperer próbáltad már?
(#) saviola88 válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Még nem próbáltam, a tutorial videók alapján pont erre van szükségem. Ma ki is próbálom. Remélem a kínai szereld magad lézeremmel jól fog muzsikálni.
Köszönöm a segítséget.
(#) antikzsolt válasza saviola88 hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Sok sikert hozzá. Még én sem próbáltam. Most készül a lézergépem. Elvileg napok kérdése mire elkészül.
(#) jointsilver36 hozzászólása Szept 23, 2020 /
 
Sziasztok!megépítettem a videon latható gravirozót .Működik is csak a relé ki be kapcsolgatása miatt meghalt a lezerem.,,gondolom,,.Tanácsot kérnék, lehetne előfesziteni a lézert ,hogy csak gravírozáskor menjen ,,teljes erőn".
Amikor nem kell égetni akkor kis teljesítmenyen menjen.
Köszi a válaszokat.Bővebben: https://youtu.be/SamSyZtsA5E
(#) Melphi válasza jointsilver36 hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Nem hogy lehet, csak ezt szabad, az áramgenerátort egy az egyben kapcsolgatni tilos.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2020
(#) jointsilver36 válasza Melphi hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Mármint csak relével szabad kapcsolgatni?
(#) jointsilver36 válasza Melphi hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Van egy ilyen nyákom.De ez ttl es .Elvileg.A shieldre ,hogy kell bekötnöm?
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2020
(#) Melphi válasza jointsilver36 hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
A diódának van egy áramgenerátora, amin be tudod állítani a dióda nyugalmi, és üzemi áramát, a dióda akkor van üzemkész állapotba ha működik, vagyis kijön a lézerfény belőle, de csak akkora áramot kap hogy éppen működjön, még ne égessen, na innen kapcsolgatjuk a kellő teljesítményre, akár a maximumra amin már éget, ezt általában nem relével hanem vagy PWM, Vagy TTL jellel vezéreljük. Hogy még jobban értsd, esetünkben a diódát kikapcsolt állapotról bekapcsolt állapotra nem vezéreljük, hanem már egy bekapcsolt, de még kis teljesítményről kapcsolgassuk a számunkra megfelelő teljesítményre. Elellenkező esetben kinyírjuk a diódát, ami egy bontott diódánál nem olyan nagy gond, de mondjuk egy 2W-os kék diódánál amiből egy eredeti bontott dióda is alap hangon 12000-16000ft, ott már gond, arról nem is beszélve ha a diódának úgy érinted meg a lábát hogy az előtte nem volt rövidre zárva, akkor lehet hogy volt egy 16000ft-os érintés, mert rögtön megdöglik.
(#) jointsilver36 válasza Melphi hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Ez jo lehet nekem?
(#) Gafly válasza jointsilver36 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Ha szeretsz netről különösebb hozzáértés nélkül összeollózott cuccokat használni, akkor igen.
(#) jointsilver36 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Esetleg tudnal nekrm kapcsolasi rajzot feltenni?Köszi.
(#) usane válasza jointsilver36 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Ez is csak ON-OFF. Ez úgy volna használható ha a tranzisztor a lézer előtt lenne, és közöttük meg mégegy lm317 fokozat csatlakozása nyugalmi áramnak. kb.
Következő: »»   3 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem