Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sütő javítás
 
Témaindító: kereszke, idő: Márc 5, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 14
(#) Epu2 válasza Atti128 hozzászólására (») Nov 8, 2017 / 1
 
Üdv! Valószínűsítem, hogy megy az órára legalább 2 db nagyobb csúszósau, vagy 2 nagyobb átmérőjű vezeték. (A védővezetőn kívűl.) Az egyikre a hálózati feszültség megy, a másikra fűtésszabályző kapcsolók felé. Ezeket összekötöd és ki van iktatva. Feszültségmentes állapotban!
(#) Atti128 válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Szia! 4 db vezeték megy rá. 2-2 párban, a panel különböző pontjaira.az egyik pár vezetéket összekötöttem és majd meglátjuk. Addig is köszönöm. A panel amúgy ez lenne.
(#) Gafly válasza Atti128 hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Kinagyítottam, de így sem látom jobban
(#) Inhouse válasza Atti128 hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Idézet:
„az egyik pár vezetéket összekötöttem és majd meglátjuk”
Azért ez így elég merész. Ha 2 pár vezeték van, akkor vagy fázis és nulla az egyik magának az órának (digitális?), ez valószínűleg vékonyabb vezetékkel, és van 2 vastagabb a fűtőszálnak. Ez esetben az utóbbit kell összekötni. Ha véletlenül az első kettőt zárod össze, akkor zárlat. Ill. lehet, hogy fázist és nullát is szakít az óra, ez esetben mindkét párt át kell hidalni, mert nem fog menni a sütő...
(#) dzsoki hozzászólása Nov 14, 2017 /
 
Sziasztok, kérnék egy kis segítséget, hozzám került egy AEG kerámialapos tűzhely, esetleg valakinek lenne huzalozási rajz, nagyon megköszönném
Typ: 57BDP04AD
(#) Atti128 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Bocs. kinagyítottam és így már én sem látom... De a sütő működik!
(#) Atti128 hozzászólása Nov 16, 2017 /
 
Viszont teljesen más kérdés.
Karácsonyra lecserélném az alul-felül gáztűzhelyünket kombira. ( alul villany felül gáz).
Az rendben van hogy fogyasztói társadalomban élünk de melyiket érdemes megvenni. Nem konkrét típusra gondolok hanem pl: villanyrészénél mi az a funkció ami mindenképp legyen és mi az ami nem fontos. Persze ha tudtok fix típus mondani az sem baj!

Köszönöm: Attila
(#) Gafly válasza Atti128 hozzászólására (») Nov 16, 2017 / 1
 
Légkeverés!
(#) botesz válasza Atti128 hozzászólására (») Nov 16, 2017 / 1
 
Légkeverés ahogy előttem is írják.Én személy szerint a Whirlpool t nem ajánlom AEG electrolux konszern gépei egész elfogadhatóak.ha jót akarsz vegyél pirolítikusat!
(#) Atti128 hozzászólása Nov 17, 2017 /
 
Pirolitikus az a tisztitás ha jól gondolom. Gorenjéről mi a véleményetek? Csak mert 3 év garanciát ad.
(#) uniman hozzászólása Nov 17, 2017 /
 
Üdv! Megtudná valaki mondani, hogy az ehhez hasonló gőz-sütő felső gőzkivezető csonkját hová kellene szakszerűen bekötni/elvezetni?: Bővebben: Link
Iszonyú mennyiségű forró gőz áramlik ki ott... 10 kW az "áramfogyasztása".
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2017
(#) botesz válasza Atti128 hozzászólására (») Nov 17, 2017 / 1
 
Most néztem egyet.4 évesen 10 centi hosszan lyukasra rohadt az alja...
(#) botesz válasza uniman hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Az ilyenek fölött elszívóernyő szokott lenni.
(#) uniman válasza botesz hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
A gond az, hogy 2 méterrel távolabb van is egy nagy ipari páraelszívó (4 m széles), amely alá hőálló csövezéssel be is van vezetve a a gőz. De sajnos annak tetemes része lecsapódik a páraelszívó hideg fémfelületein és lecsöpög az alatta lévő tárgyakra (gázzsámoly).
Emiatt kellene más megoldást találni...
(#) botesz válasza uniman hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Belvezeted direkt az ernyőbe.Ott meg ha lecsapódik kell lennie elvezetőnek amin a zsír folyna ki.
(#) uniman válasza botesz hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
A páraelszívó tetején vízszintes a a lemez (a lámpa feletti részen)...az ott lecsapódó gőz, nem folyik el semerre, hanem nagy cseppekben hullik egyenesen lefelé...
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2017
(#) botesz válasza uniman hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Csinálsz neki egy olyan elemet ahol nyugodtan kicsapódhat a gőz és van neki összefolyója is.
(#) Dino71 hozzászólása Júl 5, 2018 /
 
Sziasztok. Keresnék BEKO CSM57300 tűzhely kapcsolási rajzot ha lenne valakinek megköszönném.
(#) flari hozzászólása Okt 5, 2018 /
 
Sziasztok!
Sikerült szereznem egy Nardi FE7616X sütőt. Sajnos nem működik. Hálózati feszültség a kijelző panelig eljut, de ott a tekercs valamiért rögtön lekapcsol. A sok próbálkozás során volt rá példa, hogy nem kapcsolt le és melegített. Ha csavarhúzóval megakadályozom a szétkapcsolást rendesen működik.

Van ötletetek mi lehet a baja? Esetleg van aki meg tudja vizsgálni az áramkört?

Képek:https://photos.app.goo.gl/KjE7weB7XLZnDST2A

Előre is köszönöm!
(#) Dino71 válasza flari hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
A két kék kondenzátort cseréljed ki . Legalább is a szögletes x2 est az a táp kondi. Az szokott elgyengülni.
(#) botesz válasza flari hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Be kell állítani az órát utána rendesen fog működni.
(#) cimopata hozzászólása Nov 23, 2018 /
 
Üdv.

Van egy ilyen sütőm és sajnos a bimetál hőkapcsoló elromlott benne.
Tudja esetleg valaki hogy kb hány fokos kapcsolót kellene venni helyette? Típusa KSD-301-G ez alapján a hőfokot sajnos még nem tudom.


Ilyen a sütő:Bővebben: Link

Ilyen kapcsoló van benne: Bővebben: Link

köszöszöm
(#) WHiteTiger hozzászólása Jan 3, 2019 /
 
Sziasztok!

A nagy karácsonyi sütögetésbe elromlott a gáztűzhelyünk villanysütő része. Nem melegít egyáltalán, és nem tudom, mi lehet a baj. Próbáltam nekiesni multiméterrel, kiméregetni dolgokat, de hozzá nem értő ként nem jutottam semmire.
A felállás a következő:
Áramot kap a tűzhely, szikráztató megy, sütőt ha bekapcsolom, ég a benti lámpa, ha a hőfokszabályzót feljebb tekerem, ég a visszajelző lámpa, stb... Viszont a sütő nem melegszik sehogy. Van benne alsó és felső sütés is, ami külön is választható.
Levettem a sütő hátulját, és azzal szembesültem, hogy az aljzatból az áram egyből a sütő kapcsolójába megy. Semmi áramkör vagy védelem nincs közbeiktatva.
Ekkor kihúzott állapotban végigmértem szakadásmérővel amit tudtam/érdemesnek láttam, és a következőkre jutottam:
A kapcsoló elvileg működik, a fázis bemenet és a kimenetek úgy reagálnak, ahogy kell a különböző állásokban, tehát ez kilőve.
A hőfokszabályzót nem tudtam megmérni, mert nem tudom, hogyan kell. Ha ennek a visszajelző lámpája égett, akkor is, és ha nem égett, a fűtőszálak akkor is kapnak áramot a mérésem szerint, szóval ezt nem értettem. Mintha nem befolyásolt volna semmit.
Ezután a fűtőszálakat mértem meg, szintén szakadásmérővel, és valami 200 és 300 közötti értéket mutatott mindkettőnél. Ezt nem tudom, hogy ohmban vagy miben adja ki, valami alapértelmezett érték ez.
Szóval elvileg a fűtőszál is rendben, az én ismereteim szerint. Meg az is érdekes lenne, hogy egyszerre megy tönkre az alsó és a felső is...
És itt falnak ütköztem, mert ha minden jónak tűnik, akkor mégis mivel lehet a baj?
Kérem, valami járatosabb ember segítsen kideríteni a baj forrását. Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2019
(#) ferci válasza WHiteTiger hozzászólására (») Jan 3, 2019 / 1
 
Szia!
Ha villanyszerelő vagy, lehetne egy próbalámpád is ilyen célra, amivel feszültség alatt végignézheted a megfelelő pontokat.
Gondolom, ebben nem kezdő vagy.
Csinál egy 5...15 wattos kis izzóval, két szigetelt dróttal, végükön tüskével és az lesz az igazi, nem holmi szakadásmérővel, ami mutat valamit.
Ha kiderítetted, hol nem jelenik meg a fázis vagy a nulla, ráérsz feszmentes állapotban megvizsgálni a közbenső hibás akármit.
(#) ferci válasza WHiteTiger hozzászólására (») Jan 3, 2019 / 1
 
2... "a fűtőszálak akkor is kapnak áramot a mérésem szerint " - a fűtőszálak biztos nem kapnak feszültséget, VAGY szakadtak ( egyszerre 2 rendszer? ).
Az utóbbi esetben viszont nem jó helyen "mértél" 2-300 "értéket "...valamit.
(#) Billzzz hozzászólása Jan 3, 2019 /
 
Sziasztok!
Tönkre ment a sütőnk egyik fűtőszála. (kép 1)
Sikerült is beszereznem egy belevaló, bár kicsit másmilyent az Orczy háztartási gép alaktrész üzeltben.
Viszont az lenne a kérdésem, hogy a második képen látható fehér gyapot szerű anyag az mire való? Gondolom hőszigetelő lenne, ezért van a hátoldalon is nem csak a fűtőszálnál. Viszont amit érdekesnek véltem mikor a régit kivettem, hogy alulról és felülről is betakarták vele a fűtőszálat! Ez így normális? Vagy csak alulról kéne, hogy legyen ilyen takaró? A felső az mozgatható, tehát lehet akár alá is tenni.
Köszönöm!
(#) WHiteTiger válasza ferci hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Szia Ferci,
Köszi az ötletet, az segíteni fog. Eddig nem volt próbalámpám, de pont most szedtem szét egy nem működő mikrót, és annak a lámpájából pont fogok tudni csinálni egyet.
Azt, hogy a fűtőszálak akkor is kapnak áramot... Hát, nem tudom, lehet rosszul mértem vagy értelmeztem, de mintha a nulla és a fázis közt folyt volna áram a sütő kapcsolóján keresztül, a megfelelő állásban, a hőfokszabályzótól függetlenül, tehát mintha az ott se lenne. De próbalámpával megnézem majd megint, az a biztos.
(#) Tomi111 válasza WHiteTiger hozzászólására (») Jan 3, 2019 / 1
 
Szia! Az előző hozzászólásban lévő képen pont látszik egy hőbiztosíték(klixon). Csatoltam a képét. Szerintem egy ilyet keress benne. Lehet ez hibás, már találkoztam ilyen hibával. Szakadásvizsgálóval mérve rövidzárnak kell lennie. Van, hogy kiold és nem kapcsol vissza, néha a rádugós csati lazul meg és ettől túlmelegszik, megég a érintkezője. Ha kiveszed, általában alul vagy oldalt rá van írva, hogy hány oC-os, olyat vegyél, ha rossz. Ha meglazul a csati, az is cserélni kell, mert melegedni fog utána is.
Ez sokszor a nulla vezetőben van, a fázis attól még eljut a fűtőszálakig.
(#) WHiteTiger válasza Tomi111 hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Szia Tomi111!
Köszi a felvilágosítást! Jobban szétnézek akkor a sütőben, meg a fűtőszál környékén a hőbizti után, de elsőre tényleg csak vezetékeket láttam, semmi mást a tűzhelyben. Képet is teszek fel majd, akkor talán többet tudtok segíteni, ha nem sikerül megtalálnom a probléma forrását.
(#) BC182 hozzászólása Jan 9, 2019 / 1
 
Szervusztok!
AMICA, HANSA készülékek (kerámialapos tűzhely) minőségéről van információ?
Ugyanaz a lengyel cég gyárt(at)ja őket, az Amica-t a Nyugat-európai, míg a Hansa-t a Kelet-európai piacokra - ezért is Hansa-t egyedül a román eMAG szállítja Mo-ra. Hansa garancia csak az eMAG-nál érvényesíthető.
Az ugyanolyan funkciójú Amica és Hansa készülékek gyanúsan ugyanúgy néznek ki kívülről. Lehet, hogy csak a címke más rajtuk?
Következő: »»   7 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem