Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ARM - Miértek hogyanok

Témaindító: gtk, idő: Jún 26, 2007
Lapozás: OK   132 / 132
(#) Bakman válasza rolandgw hozzászólására (») Jan 11, 2019 /

Jelszó nélkül nem működik. Ha a felhasználónak nincs jelszava, akkor sem, ebben az esetben kreálni kell.
(#) rolandgw válasza Bakman hozzászólására (») Jan 11, 2019 /

Rendszergazda vagyok, jelszóval, csak automatikus bejelentkezés van beállítva.
(#) Bakman válasza rolandgw hozzászólására (») Jan 11, 2019 /

Terminal-ban ha pötyögöd a jelszavad, nem látszik semmi, csillagok sem. Beírod, Enter.

Igen, sudo után kéri. Már egy csomó programot telepítettem így, nem volt gond.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2019

Egy utolsó kérdés és nem off-olok tovább, de a Win-re térek vissza nem az Ubuntu fórumra A chmod után kellene történni valaminek, valami kiírás a terminálban stb. Látszólag nem történik semmi.
(#) rolandgw válasza rolandgw hozzászólására (») Jan 13, 2019 /

sudo ./ a megoldás.
(#) don_peter hozzászólása Feb 2, 2019 /

Srácok, érdeklődnék, hogy esetleg ti is találkoztatok e már ilyesmivel és esetleg már meg is oldottátok a dolgot.
STM32F407-es MCU-val gyakorlók, egy projekt vége felé tartok már, és az USB-vel akadt egy kis gondom.
tm_stm32f4_usb_vcp könyvtárat használom, szépen működik a CDC, de egy gondom van, még pedig az, hogy egy idő után egyszerűen mint ha lekapcsolna, vagy mint ha idő limit lenne beállítva és ha az letellene adat csere, vagy kommunikáció nélkül, akkor halt-ra fut.
Tud esetleg ilyesmiről valaki?
Mi lehet gond? Hogy lehet mindig ébren tartani az USB, persze adatküldés nélkül.
Köszi előre is.
(#) Topi válasza don_peter hozzászólására (») Feb 2, 2019 /

Első körben minden Suspend módot kapcsolj ki. Van suspend interrupt is, azt se felejtsd el. Ha ilyen "jól egybegyúrt" USB libet használsz, azokban sokszor az interruptban ott rejtőzik egy power down. Még a debuggeredet is le fogja dobni, plusz ténylegesen megállítani az oszcillátort, ha a PC úgy dönt (suspend).
(#) Peppe válasza don_peter hozzászólására (») Feb 3, 2019 / 1

Szia,

Nekem a gyári HAL függvényekkel semmi bajom nem volt. Cube-ban felparamétereztem mindent, és utána elsőre ment. 4db hőmérő adatait küldi 100ms-es idővel. Nem találkoztam ilyen Suspend problémával.
ui: más kódját utálom használni, mert nem tudom miket rejtett el benne.
A HAL függvények azért használhatóak elég jól. Ismerem a Tilen Majerle oldalát, ami egész jó.
Én inkább egy orosz srác oldaláról szoktam bogarászni, mert ő HAL könyvárakat használ.(gugli jól fordít angolra!)
Bővebben: Link
(#) don_peter válasza Topi hozzászólására (») Feb 3, 2019 /

Ezeket át fogom nézni, ami bosszant, hogy Debug eszköz jelenlétével nem kapcsol ki, de ha anélkül fut a program, akkor igen..
(#) vargham válasza Peppe hozzászólására (») Feb 3, 2019 /

Szintén HAL. Nem hibátlan, de jól használható. A bejelentett bugokat előbb-utóbb javítják.
Következő: »»   132 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu