Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Áramlökés határoló lágyindító
Lapozás: OK   34 / 38
(#) toma3757 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Köszi a gyors választ!
Adatlap szerint a tekercsáram amire szükségem lenne az 33.3mA, ha jól számolok 470nF-os kondi mellett, ez 33,9mA-re jön ki, ez így megfelel, vagy "inkább legyen több" ? Milyen okból nem túl jó választás a 12V, az átméretezésen kívül?
(#) proli007 válasza toma3757 hozzászólására (») Szept 27, 2018 / 1
 
A minimális meghúzáshoz szükséges áram, a 33,9mA. (Gondolom 270Ohm tekercs-ellenállású 12V-so reléről lenne szó, aminek meghúzási feszültségét 9V-ban határozzák meg.) Így a 470nF csisszesen jó. De ha a hálózati feszültség csökken? Valamint sajnos ezek a kondik az öngyógyuló viselkedésük miatt a kapacitásuk szinte folyamatosan csökken. Valamint ha az eredeti időzítést szeretnéd megtartani, akkor négyszeres szűrőkapacitás kell, vagy is 4700µF-os kondi. Ezért nem tartom túl jó választásnak, a 12V-os relét. Egy 48V-os sokkal szimpatikusabb lenne..
(#) Trivium93 válasza Shabee hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Helló.
PWM-es lágyindítás lenne szerintem a legjobb.
Egy 555-ös icvel előállítani a 3szögjelet majd egy komprátorra rámegy, ott egy töltődő kondenzátor állítja a kitöltést. Majd ha feltöltött akkor teljes tápfeszültségre kiül és max sebességgel képes menni. Kondi minnél nagyobb annál lassabban gyorsul fel.
(#) Bakman válasza Trivium93 hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Egy év alatt csak megoldódott a dolog...
(#) Helios hozzászólása Jan 6, 2019 /
 
Sziasztok!

A csatolt kapcsolásról szeretnék egy két infót kapni. Ha valaki ránézne azt megköszönném.
(#) proli007 válasza Helios hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Hello! Nem tudni mi lenne a kérdés. Az IC2, egy tokban lévő két JK tárolóból áll.
- Az IC2a kimenete minden gombnyomásra átvált. Ekkor pld. meghúz a K1 relé és bekapcsolja a tápfeszültséget az OUT kimenetre. De nem közvetlen, hanem az R8..R10 ellenállásokon keresztül.
- Mivel a Q1 tranzisztor kollektora alacsony szintre vált, az R6-on keresztül a C6 kondi kb. 1sec idő alatt kisül. Így az IC2b kimenete átbillen és bekapcsol a K2 relé.
- Annak kontaktusa rövidre zárja az ellenállásokat. Így az OUT kimenetre mostmár közvetlen kapcsolódik a 230V tápfesz.
- Ha ismételten megnyomjuk a nyomógombot, a K1 elejt, kikapcsolódik a 230V. A D2-ön keresztül pedig azonnal feltöltődik a C6 időzítő kondi. Kész az újabb bekapcsolásra.
Az IC1 a 12V tápfeszültséget stabilizálja. Az IC2a "D" tárolóként működik, az IC2b tulajdonképpen csak egy feszültség komparátorként működik. Az időzítést R6*C6
időállandója határozza meg. A kapcsolás szépséghibája, hogy az IC2b nem használt bemenetei nincsenek a GND-re húzva. Ez CMOS áramkörnél illetlenség.
Nem tudom a kérdés erre vonatkozott-e.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2019
(#) Helios válasza proli007 hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Szia! Részben igen, a működése nem volt teljesen érthető. Továbbá szeretném módosítani az áramkört, úgy, hogy egy DUO LED lenne a 2 led helyett beiktatva. kikapcsolt állapotban piros, bekapcsolt állapotban zöld. Lehet-e módosítani így az áramkört? Illetve R8...R10 ellenállások helyett rakhatok-e mondjuk 4db 10R5W sorosan?
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2019
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Az IC2A 2-es lábán ott a negált kimenet, arról vezérelheted a másik LED-et. Az R5, Q1, R4 ismétlődik.
(#) proli007 válasza Helios hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Természetesen lehet használni a 4db 10Ohm-ot sorosan is.
(Mondjuk közölhetted volna milyen az a "DUO LED. Mert lelhet közös anódos, vagy katódos, de lehet parallel avagy kétlábú is.)
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2019
(#) Helios válasza proli007 hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Szia! Közös anódos lenne a LED, méghozzá ez a típus.
(#) proli007 válasza Helios hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Akkor pont úgy, ahogy Reloop leírta. Remélem értetted..
(#) fastaction hozzászólása Feb 14, 2019 /
 
Sziasztok!

Van valakinek bevált kapcsolása 2000 W-os nagyflex lágyindításához ? Gyárilag nincsen benne , tehát motor control nélküli kivitel érdekelne . A gépezetbe szeretném beépíteni , hogy máshol is tudjam használni .
Köszönöm előre is !
(#) fastaction válasza fastaction hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Fontos , hogy ez 8.7 A az üzemi áram , tehát , nagyjából 15-20 A vesz fel a gép indításkor .
(#) uniman válasza fastaction hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Megveheted készen is Bővebben: Link ...de akkor oda lesz az "élvezet" !
(#) fastaction válasza uniman hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Igen , már láttam én is az üzletben , inkább elkészíteném .
(#) orcika70 válasza fastaction hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
(#) fastaction válasza orcika70 hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Köszönöm !
(#) nagyg282 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Szia !
Az eredeti LAY fájl feltennéd szeretnék gyártatni panelt, nagyon megköszönném !
Üdv.: Gábor
(#) Alkotó válasza nagyg282 hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Én munkafájlokat nem osztok meg. Az otthoni gyártáshoz alkalmas pdf-ek szerintem fent vannak (ha mégse akkor ezt tudom pótolni), de az üzemi gyártást nem támogatom.
Ha az is érdekes lehet, akkor én akár azonnal tudok postázni gyárilag készített panelokat. Itt látod milyen lesz a valóságban. (A fotókon még egy hazai gyártó paneljei vannak. Amit kanálok az már kínai gyártás, és ez itt most egyértelműen "jobbságot" jelent.)
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2019
(#) nagyg282 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Az még jobb ,írtam Pű-t !
(#) oriza hozzászólása Márc 21, 2019 /
 
Sziasztok!
Az 1900W-os körfűrészemet szeretném "lágy indítással" indítani, mert alapesetben brutálisan megrántja az asztalt is!
Beszereztem az alábbi elektronikát. Van rajz a dobozán! A fűrészgép fogantyújában nincsen neki hely, így kívülre kell valahogyan elhelyezni. Kérdés: rakjam e külön, hosszabbítós dobozba; a motorral párhuzamosan kötött gyári kondi maradhat e; fontos e, hogy mindig ugyan arra a szálra érkezzen a fázis ill. a nulla? Van egy sarokcsiszolóm, amiben gyárilag van egy ilyen izé, ennek mindegy, hogyan dugom a röfibe!
(#) fastaction válasza oriza hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Szia ! Úgy jártál , mint én . Én építettem , de nem fért el . Csináltam egy potméterrel állíthatós elosztót . A Te elektronikádat a kapcsoló után kell bekötni . Kondenzátor maradhat .
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2019
(#) oriza válasza fastaction hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Mivel a fogantyúban nincs erre hely, így kívülre került. Kiválóan működik! Az alu házon nincs semmilyen hálózati potenciál, hűtés a feladata! Van még egy ebből az elektronikából, be lehetne egy hosszabbító végén lévő dobozba tenni, hogy más gép (pl. sarokcsiszoló) is működjön vele?
(#) Tomi111 válasza oriza hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Hát én nem bíznék abban a szigetelésben. Nem merném tapogatni feszültség alatt. Ki tudja, hogy a kis kínai mit tett a triak és az alu közé?
Hosszabbítóba szerintem nem jó. Legalábbis ez az áramkör az feszültség alá helyezéskor szabályoz. Ha állandóan feszültség alatt van és csak a kimenetére kapcsolod a sarokcsiszolót a saját kapcsolójával, az max-on fog indulni ugyanúgy.
(#) sityuka80 válasza oriza hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Szia.
Hasonló az enyém is,de nem sikerült bekötni.
Segítenél?
Nálam viszont a motorban 4 vezeték megy.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2020
(#) kareszkeres hozzászólása Okt 11, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy 230V 2,2KW villanymotorom. 10 indításból 5-6x lenyomja a 16A-es biztit. Egy fázis van a házban és a 16A-es bizti van beszerelve. Mivel régi házról van szó az Amper bővítés nem megoldható mert nagyon drága lenne.
Segítségeteket előre is köszi.
(#) erbe válasza kareszkeres hozzászólására (») Okt 11, 2020 /
 
1. Hosszabbító. Megfelelő hosszúságú hosszabbító lecsökkenti az indítóáramot a leoldási érték alá.
2. ~5 Ohm 200 W-os előtétellenállás, amit a motor felpörgése után kézi kapcsolóval rövidre zársz. Fontos, mert használat közben bekapcsolva szétéghet.
3. Korábbi időzítővel és mágneskapcsolóval.
(#) ha6qt hozzászólása Nov 28, 2020 /
 
Sziasztok,

1.8 kW-os elektromos láncfűrészhez szeretnék építeni egy lágyindítót.
Az a tervem, hogy bekapcsoláskor nagy teljesítményű ellenállás sorba kötésével indul, majd egy relé bizonyos idő elteltével áthidalja az ellenállást.
Mivel a fűrész garanciális, nem szeretném megbontani. A lágyindítót egy tömszelencés, falon kívüli villanyszerelési dobozban képzelem el, még a fűrész hosszabbítója előtt, biztonságos helyen. Ezért a terhelés megszűntével szeretném alaphelyzetbe állíttatni a relét, hogy következő indításkor ismét lágyan induljon.

- Van ilyen kapcsolási rajzotok? Magam is meg tudom tervezni, de szívesen átnéznék egy kész kapcsolást.
- Mit gondoltok, hány Ohmos ellenállást használjak? Természetesen a teljesítménye igen nagy lesz.
- Hány másodpercig menjen a fűrész az ellenállásról? Én 2-2.5 másodpercre gondoltam, normál esetben kb. 1.5 másodperc alatt már teljes fordulaton pörög.

Köszönöm a tanácsokat!
(#) granpa válasza ha6qt hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
A téma rajzai közt körülnéztél?
(#) Karesz 50 válasza ha6qt hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Szerintem köss vele sorba egy 2kW-os hősugárzót és azt hidald át legalább 10A-es mágneskapcsolóval. Az idő mindegy - majd kitapasztalod - a hősugárzó bírni fogja a "kiképzést".
Következő: »»   34 / 38
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem