Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Whirlpool mosógép

Témaindító: janosf, idő: Aug 5, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 9
(#) justicefriends válasza justicefriends hozzászólására (») Aug 10, 2018 /

koszi mindenkinek a segitseget, most megy a probauzem, es mivel nem volt par dolog egyertelmu, leirom hatha masnak hasznos - ha rossz kovetkezteteseket vonok le , segitsetek:

szoval a whirlpool awt 2288/3 gep allando szijledobasa kapcsan:

- le kell szedni a gep hajtas oldali falat, megnezni az ekszijtarcsa allapotat (sertetlen, stabilan all, nem laza) illetve a hajto motor/tengelyt is erdemes ellenorizni (sertetlen, stabilan all, nem laza)

- ha egymas utan akar kezzel is ledobja a gep a szijat (1204H8), erdemes allo helyzetben megmozgatni a dobot akar a betoltonyilasnal, hogy mozog vagy stabil. egy jol mukodo rendszerben a dob nem billeg, plane nem fel-egy centit, hanem stabil.

- amelyik oldalon billeg, ott nem jo a forgas rogzitese, ez lehet csapagy vagy tengely is. nekem pl a csapagy is elrohadt es a dobtengely is, illetve a dobtengely ki is szakadt a helyerol.

ez a ket alkatresz szinte teljesen kezeli ezt a problemat:
- javitokeszlet dobhoz
- csapagy szett
utobbibol erdemes talan mindket oldalt cserelni ha mar ugyis szetszedi az ember

ez a leiras a dobtengely csererol nagyon hasznos

- azert szinte, mert a javitokeszlet csavarja valoben tulnyulik es elkezdi daralni a vizzaro kulso muanyag dobot

- fontos, es talan nem egyertelmu hogy a csapagyszetthez adott gumi tomites - ami a fenti kepen a kozepso kisebbik gumi - ugy van jol behelyezve, ha a masik gumival ellatott fem perem utan kerul a tengelyre, vastag reszevel a dob fele (es erre illesztjuk a csapagyat). Ez a daralas kerdeskorben egy jelentos tenyezo.

- a nagy ekszijtarcsa feszegetessel tok jol torheto, ezzel talan erdemes vigyazni

Ez gyakorlattal egy fel napos munka, ket csapagy es dobjavitoszett felhasznalasaval, ami 11e ft. ha valakinek kiforrott modszere van a regi csapszegkotesek oldasara (regi dobtengely levetele), a hajtotarcsa, ill csapagyak levetelere, illetve pl csapszeggel fogatja meg az uj dobtengelyt vagy rovid csavarjai is vannak.
gyakorlat nelkul, illetve a fentiekre kidolgozott jo eljarasok nelkul meg van hozza egy csomo idegesito pillanat es akar ketszer ennyi ido is kell ra (vagy barmennyi)
(#) Ronin válasza justicefriends hozzászólására (») Aug 10, 2018 /

Csapágy szettet felesleges volt venni, mivel ki lehet esztergálni a kis műanyag tartó részt belőle és cserélhető a csapágy benne. Én forrasztóval oldottam meg. Azt hiszem 600ft-ért vettem a két 6203-ast. A javítókészlet meg.... abból is kell leszedni, mármint a széléből jó eséllyel, és a csavarokat is sarokcsiszolóval vagy valami mással szintén megcsiszolni.
(#) justicefriends válasza Ronin hozzászólására (») Aug 11, 2018 /

most mar kifejezetten erdekel, hogy hobbi kategoriaban mekkora az eszterga penetracioja?
a csavar csiszolasa szerintem is megkerulhetetlen bar ugy latom a perem nem er semmihez, mert a vizzaro dob belul kupos.
(#) Pacso hozzászólása Aug 12, 2018 /

Sziasztok !
Whirlpool mosógépen vízszint kapcsolót cseréltem, de szemmel láthatóan több vizet használ mint az eredeti, a kérdés az lenne hogy a képen látható állító csavarok közül melyikkel csökkenthetem a szintet ?
Segítő válaszokat köszönöm előre is !
További szép napot kívánok !

DSCF19091.JPG

(#) teodor hozzászólása Aug 18, 2018 /

Köszönöm a remek hozzászólásokat tanácsokat, az itt leirtak szerint sikerült feléleszteni a tönkrement tápot.
(#) M62-501 hozzászólása Nov 12, 2018 /

Sziasztok. Elnézést, nem villamossági annyira a téma de ahhoz kapcsolódik...ha modi úgy érzi mégsem, kérem, törölje a hozzászólásomat. Whirlpool AWE 2214 típusú (a pontos kódja az első képen) mosógép vezérlő paneljában a két baloldali nyomógombja (az öblítés és az öblítőstop gombjai) közül az öblítőstopé letört az egyben fröccsöntött kettes gombsorról. (Második kép). Van esetleg valakinek pontosan ilyenje elfekvőben? (Harmadik képen a gombsor pontos típusszáma: 46197502524). Mert a környéken a szakiknak amilyük van az nem ebbe a típusba való s rendelni meg már elvileg nem rendelhető, nincs a Whirlpoolnál. Köszönöm a válaszokat.
(#) BarnaPili válasza M62-501 hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1

Az ilyet páka, ragasztó, ellenállásláb belemelegítéssel lehet megoldani.
(#) asipike62 hozzászólása Dec 16, 2018 /

AWE 7519 Whirlpool felültöltős mosógépről van szó!A mosószertartályból kifolyik az öblitő.A tartályt rendszeresen karban tartom.Mi lehet a hiba?
(#) Cinema válasza asipike62 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /

Nekünk is ilyen gépünk van, azt a nagydarab mosószertartót kivettem, mert büdös lett és tisztíthatatlan.
Most csak úgy bedobom a ruhák közé az Ariel kis mosótasakját és finom illatos ruhákat szedünk ki a mosás végén. A mosóport régen is a ruhák közé szórtam, az öblítő ment a tartályba, ami mindig ki is folyt a tartályból, valamilyen furfangos úton-módon.
Most megadta magát a gépünk, a dobtengely, meg a csapágya valószínűleg elrohadt (nem a kurvasok használattól!) kicsit megrágta a műanyag üstbelsőt felül a pereménél. A hajtószíjat ledobta, visszatettem és mindkét oldalon meghúztam a csavarokat, de ez már a vég, mert nagyon dübörög centrifugázáskor, mosás közben, pedig, klattyog-dobban minden fordulatnál. Ennyit bírt ki a csúcs-technológiával készült gép, kb. 6-évet élt.
A működő darabjait eladnám, ha kell valakinek. A komplett elektronika jó, a motor tökéletes. Mihelyt az új megérkezik, felteszem hirdetésbe az aktuális dolgokat.

Üdv! BUÉK!
(#) balazsgy hozzászólása Jan 3, 2019 /

Sziasztok! Whirlpool AWCD45135 típusú mosógépemnél szivárgás volt, ezért leszedtem a tetőlemezt. A mosószertartó ház fedelénél van a szivárgás. A fedelet műanyag bütykök tartják, elvileg le lehet pattintani, de mivel 12 éves a műanyag, félek, hogy letörik. E típushoz jelenleg már nem is kapható ilyen ház. A képet mellékelem.
Gondoltam, szigetelőszalaggal körberagasztom a szivárgás helyein, az talán megakadályozza. Esetleg valakinek nem volna jobb ötlete? Megköszönném előre!
(#) VIM válasza balazsgy hozzászólására (») Jan 3, 2019 /

Szia! Nem valószínű, hogy bármelyik is letörne ha csak annyira van feszítve, hogy éppen kiakadjon a fülből. Használj a csomagolásoknál alkalmazott (pl. ilyen dobozból) az átlátszó pvc tetőből vágott csíkokat, amiket a fülekhez kell betolni, hogy ne akadjanak be ismét. A visszatömítést azt lehet butil csíkkal vagy sziloplasztal.
(#) balazsgy válasza VIM hozzászólására (») Jan 3, 2019 /

Köszönöm szépen! Akkor csak megpróbálom leszedni a fedelet!
(#) tönöpö hozzászólása Feb 23, 2019 /

Sziasztok!
Új vagyok ebben a témában, és segítséget szeretnék kérni.
2018. októberében vettünk egy Hotpoint Ariston FMSG 623B EU.L elöltöltős mosógépet. Januártól állítottuk munkába, de már az első mosások alkalmával is nem voltak jó illatúak a ruhák. Folyékony mosószert és illatosítót használunk. Azon eleve ledöbbentem, hogy nincs rövid vagy gyors mosás. A legrövidebb 65 perc, kímélő mosás, max. 1kg. Normál pamut program 2óra 50 perc, 6kg, szerintem abnormális hosszú. Ráadásul az utolsó 10 percben visszaugrik még vagy 55 percre a kijelző. Kihívtuk a garanciális Whirlpool szervizt, aki lefuttatott egy teszt programot, persze minden ok volt. Viszont mutatta a mosószer tartály feletti fúvókákat, hogy azok el vannak (5 mosás után) már vízkövesedve, és a mosópor bemosására szolgáló vízsugár félrehordása miatt már a mosás elején bemossa az illatosítót is. A fúvókás dobozt a szerelő szerint nem lehet szétszedni, úgy kell vízkőoldót bespriccelnünk rendszeresen. Erre egy vízipisztolyt ajánlott a XXI. században. Visszafejlődünk? A mosóprogram megnövelését szerinte az automata irányítja, mert próbálkozik a ruhák egyenletes elosztásában. A szerelő nem tudott mit tenni, elment.
Tényleg így van? Tud valaki segíteni, tanácsot adni?
(#) Robid válasza tönöpö hozzászólására (») Feb 24, 2019 /

Szomorú a sztori, jó tanács ilyenkor már max annyi, hogy legközelebb érdemes vásárlás előtt érdeklődni melyikért érdemes pénzt adni. ilyenkor már csak élvezni tudod a készülék szolgáltatásait , megismerhetsz számos szervizest, alkatrész boltost, fogyasztó védelmist. Míg nálad a lóvé addig kell jó döntést hozni.
(#) tönöpö válasza Robid hozzászólására (») Feb 24, 2019 /

Köszi, de bármennyire is igazad van, ezekkel sajnos nem jutok előrébb.
Marad a vízipisztoly. Vagy az öblítő anyagot kihagyom, és a mosás végén indítok egy külön öblítő programot.
Azért köszönöm! Üdv.
(#) teodor hozzászólása Márc 30, 2019 /

Sziasztok, lenne egy kérdésem, az AWE 2550-es üst helyére betehető-e az AWE 6729-es üstje? Vagy cserélhető-e a vezérlőpanel?
(#) nagygyörgy hozzászólása Máj 30, 2019 /

Sziasztok! Van egy whirpool 7109 es mosógép ami hibátlanul végigcsinálja bármelyik programot de nem melegiti a vizet. A fűtő betét új,brobaként kapott egy bontott panelt ami szintén jó, vizszintszabályozó jó. A program elinditását követően teszi a dolgát a fűtési szakasz elején 2 másodpercre felvesz 1800 wattot ,tehát fűtene ,de azzal a lendülettel ki is kapcsolja a fútőszálat. A tesztprogramot végigcsinálja hibátlanul ,akkor kb.7-8 másodpercig fűt. A segitségeteket elöre is köszönöm!
(#) Joci77 hozzászólása Jún 6, 2019 /

sziasztok ezzel mit tudnék tenni,merre induljak el ?
(#) Joci77 válasza Joci77 hozzászólására (») Jún 8, 2019 /

.....meg lett, a víz szelep volt hibás.
(#) demonyk14 hozzászólása Júl 22, 2019 /

A panel beszerelésénél, figyelmetlenség miatt, az NTC kábelt összecseréltük a mosógép fedél "zár-kapcsolójával", így indításkor az NTC (hőmérséklet érzékelő) nagyfeszültséget kapott, ami rövidzárlatot, és egy WE35 108W6E számú félvezető szétpukkanását okozta.(ezt cseréltük egy ACS1086S F044 számúra) Ez után, (tudomásunk szerint helyesen bekötve) bekapcsoltuk a mosógépet, ami egy F05 hibaüzenetet mutatott( Képen látható). Utánanéztünk, hogy ez a kód az NTC meghibásodására utal, így kicseréltük az NTC-t. A meghibásodott darabnál az ellenállás mérő semmit nem mutat, míg a csere darabnál 8-12 kOhm értéket mutat. Ennek ellenére a hibajelzés továbbra is fennáll.

Tanácsokat, ötleteket szeretnénk a hiba megoldását illetően, illetve kérdésekre is válaszolunk a fent írtakkal kapcsolatban!
(Ha valaki tudja ennél a típusnál a helyes bekötést a főpanelba, arra kíváncsiak lennénk, hogy nem-e ronthattunk el ott valamit ismét)
(#) Karesz 50 válasza demonyk14 hozzászólására (») Júl 25, 2019 /

Jelölő bordák vannak az aljzaton és a dugón. Ha szembe fordítod őket egymással, látni fogod.
(#) zotyam hozzászólása Aug 11, 2019 /

Whirlpool AWO/D 43136 5kg-os A+A elöltöltős mosógépem nem indítja el a centrifuga programot. Mi lehet a problémája? Változóan felejti el, van mikor kihagyja, van amikor eszébe jut és megcsinálja. Az érdekes,hogy az öblítés előtt viszont teszi a dolgát és kicentrifugál.
Hibaüzenet nincs, tiszta a gép, cserélve gyári vízszintszabályzó, fűtőbetét.
ROZI családtag, meg kell gyógyítani!!!
Előre is köszi a tanácsokat.
(#) meslac válasza zotyam hozzászólására (») Aug 12, 2019 / 1

Amennyiben kefés motor van bent, akkor ideiglenesen húzd le róla a védőföld vezetéket és úgy próbáld ki, (VIGYÁZZ A MOTORON ÍGY NINCS VÉDŐFÖLD) ha rendesen teszi a dolgát akkor a motorból pucold ki a grafitport. Nefelejcsed el a védőföld vezetéket vissza tenni!!
(#) zotyam válasza meslac hozzászólására (») Aug 13, 2019 /

Köszönöm! Megoldódott, kicseréltem a szénkeféket, 12-éves a Rozika és megette a keféket épp, hogy csutkák voltak benne. Biztos sokat kefélt a pernahajder.
Következő: »»   9 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu