Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   514 / 580
(#) Temela válasza Gyuszi83 hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Szóval mindegy mit teszel, ha dob a hibás valamely részén, mert az üst hegesztett. Megpróbálhatod kézi sztirol vágóval szétvágni a hegesztésnél - olyan 180 fok körül elég képlékeny a cucc, lehet vele birkózni. Próbálkoztam már ilyennel "beszakadt" dobnál, de nem volt megfelelő szerszámom a "vágáshoz", aztán össze az részlet kérdés lenne. Nincs mit vesztened, mert kuka a dob, ha nem most akkor kicsit később, de sokkal nagyobb galibával. Biztos nem örülnél neki, ha kiverődött üstház miatt úszna a fürdőszoba. Amennyiben csak csapágyas, akkor azért birja az még elég sokáig- először a szimering fog ereszteni egy kicsit...
Sajnos a javíthatóság csak a felhasználónak az érdeke.
(#) zsozsoH válasza varga jano hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Hello,
Hétvégén megtörtént az összeszerelés. Sajnos semmi változás, már rögtön az üres próbánál előjött a "hiba". Tápfeszt nem mértem, de köszönöm a tippet, meg fogom mérni, hátha mégis az. Csatik épnek tűntek, nem látszott semmilyen égés, deformáció. (mindenesetre még egyszer átvizsgálom majd). Azon gondolkodom, nem lehetséges, hogy a forgás jeladó szórakozik és azért nem hajlandó rendesen felpörögni, mivel úgy érzi, kiegyensúlyozatlan a dob? Bár azt is szétszedtem, s nem láttam semmi rendelleneset. Egyenlőre elfogytak az ötletek...
üdv
(#) varga jano válasza Birci01 hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Szia !
Ez egy 10UF/10V SMD kondenzátor . Mérjél a táp.IC-n feszültséget ! 3,3Vdc a kimenete .
Szerintem .
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2019
(#) Maxigáz válasza Gyuszi83 hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Szerintem az lesz a vége, hogy szét kell vágni az üstházat. Nem tudom hogy szakmailag mennyire vagy felkészülve egy ilyen műveletre, de jobb ha előtte megnézel 1 vagy 2 videót (a sok közül) hogy miről is lenne szó, és eldöntheted hogy belevágsz, vagy inkább nem. Sok sikert.
(#) varga jano válasza Maxigáz hozzászólására (») Márc 14, 2019 /
 
Szia Maxigáz !
Esetleg egy bontható , elektronika hibás , mosógépet vesz (?) Talán ez segít (?)
(#) Maxigáz válasza varga jano hozzászólására (») Márc 14, 2019 /
 
Jó ötlet, kedves 'jano'. Az is egy megoldás lehet.
(#) tibec válasza Gyuszi83 hozzászólására (») Márc 14, 2019 /
 
Sajnos, az a helyzet, ettől kezdve az üstöt mindenképpen szét kell vágni, hogy érdemben meg lehessen mondani a jelenség okát!
(#) Robin2 válasza Gyuszi83 hozzászólására (») Márc 14, 2019 /
 
(#) Gyuszi83 válasza Maxigáz hozzászólására (») Márc 14, 2019 /
 
Sok dolgot javítok meg magamnak itthon, szerintem ez is menni fog.
Igen néztem róla videókat, annyira nem húzós a dolog.
Jövőhéten v.színű szétkapom és írni fogok, ha érdekel a dolog.

Jano keresgettem, de nem nagyon találtam hibásan.

Robin2 köszi a linket, de megpróbálkozom vele itthon.

Köszi mindenkinek a segítséget !
(#) Gyuszi83 válasza Temela hozzászólására (») Márc 14, 2019 /
 
Köszi Tamela, szétfogom vágni, videók alapján nem tűnik nehéznek.
A dobcsillag beszerezhetőségével leszek inkább gondba, meg reménykedem benne hogy nem a 30e ft kategória lesz
(#) Birci01 válasza varga jano hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Szia,
Köszi az infót! Kondi rendben, megmértem és megvan a 3.3 v is...

A tünet az (volt), hogy mosás indít, vizet felszív, majd ki is nyomja és a ledek villognak...
Megnéztem még a kapcsolóknál lévő panelt és találtam egy elpukkant kondit, amit cseréltem, most viszont már be sem kapcsol...
(#) grofmz hozzászólása Márc 15, 2019 /
 
Üdv!
Segítséget szeretnék kérni!
Lenne egy Bosch SGV 43 e93 eu típusú mosogatógépem aminek a vezérlő elektronikájaban lévő alkatrészek egy kicsit megégtek.Gondolok itt a táp ic-re illetve az elötte lévő zöld színű kb. 3wattos ellenállásra.Az ic talán lnk304gn.Az ellenállást viszont nem tudom.
Valaki találkozott már ilyen hibával?
Esetleg rajz lehet hozzá?
A válaszokat elöre is köszönöm:
Molnár Zoltán
(#) zolika60 válasza grofmz hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Rajz hozzá az IC adatlapján. 8,2 Ω 2W.
(#) grofmz válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Köszönöm,rajzot a vezérlőről gondoltam.
(#) zolika60 válasza grofmz hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Az Nasa titok szerintem. De ott sem nagyon lehet más, azért javasoltam az adatlap alapkapcsolását.
(#) Robin2 hozzászólása Márc 17, 2019 /
 
Vízszelepet kell cserélnem, 12 illetve 15 mm-es kapható. A régít megmérve a csőcsonk 12 mm-es, viszont a cső elején levő "dudor" az 15 mm. Jól gondolom, hogy a csőcsonk mérete számít, nem a lecsúszásgátló dudoré?
(#) yulo5310 válasza Robin2 hozzászólására (») Márc 17, 2019 / 1
 
Jól gondolod!
(#) varga jano válasza Birci01 hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Szia !
Kezelőlap csere (?)
(#) bigbandi hozzászólása Márc 24, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. A mosógép Candy 105F. A jelenség: indításkor elkezdi beszívni a vizet, de nem engedi be a dobba, hanem elkezd kifolyni az mosószeradagoló fiók körül. Gyorsan áramtalanítom, kihúzom a fiókot, és ott áll a víz. Mi lehet az oka? Mi a megoldás? Előre is köszönöm a segítségeteket.
(#) zolika60 válasza bigbandi hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Gondolom eltömődött a kifolyó a fiókon. Persze nem ismerem a gépet, csak okoskodom.
(#) yulo5310 válasza bigbandi hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Ki kell tisztítani a fiók szifonjait,el vannak tömődve a mosószer maradványtól.
(#) bigbandi válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
A fiók rendben van. Ha kiveszem, ott áll a víz és nem megy le a lefelé (dobba) vezető vastag csövön, csak egy idő után lassan leszivárog.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2019
(#) palko0125 válasza bigbandi hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Szia!
A mosószer adagoló és az üst között van egy gumicső. Ez van eldugulva. Némely mosópor olyan, mint a cement és a csőben összeáll.
Szedd ki ezt a csövet, takarítsd ki és rendben lesz.
Üdv, Palkó.
(#) tibec válasza bigbandi hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Szia! Esetleg, ha van kicsi gyermek a családban, akkor arra is lehet gyanakodni, hogy Ő tett valamit a mosószer adagolóba, amitől a gumicső eltömődött!
(#) bigbandi válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Szia!
Köszönöm, jó meglátás, ha hazamegyek, megpróbálom. Gondolom, ehhez ki kell venni az adagoló házát, hogy hozzáférjek, de tegnap úgy láttam, hogy ez megoldható. Jó lenne, ha ennyi lenne a hibája...
(#) bigbandi válasza tibec hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Szia! Köszönöm, de három nagy kamasz van. Csak nem csinálnak ilyet!
(#) palko0125 válasza bigbandi hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Igen, jól gondolod. Nem egy nagy művelet, úgyhogy szerintem boldogulni fogsz.
(#) bigbandi válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Na. Szétszedtem. Egy frankó fekete pamutzokni parkolt kellőképpen beszorulva a dobház nyílásába! Drága zokni lett volna, ha javíttatni vagy netán új gépet venni akartunk volna. Ezúton is köszönöm Neked és a többieknek is a segítő szándékot! További sikeres mentést kívánok! Üdvözlettel, András
(#) Janibacsi23 hozzászólása Márc 26, 2019 /
 
Sziasztok! Ismét hozzátok fordulok egy kis segítségért Adott egy Panasonic NA-127VB3 tip. mosógép, ami megint megadta magát. Kb másfél-2 év alatt kétszer cseréltem benne szénkefét. Csere után jó volt, viszont a második csere után már elég szar hangja volt a motornak, ha megpörgettem és most mikor szétszedtem láttam, hogy minden tele van fekete szénkefe porral. Úgy látom, hogy a kefék még nem fogytak el, de a jelenség az, hogy elindul, enged egy kis vizet, majd END-re ugrik. Gondolom mikor elkezdené kicsit forgatni a dobot. Centrifuga sem megy, vagyis elkezd szivattyúzni és utána leáll. Próbáltam elindítani a saját tesztprogramját, de sajnos ott is enged egy kis vizet, majd leáll. Szóval úgy nézem, hogy a motor nem indul. Kérdésem, hogy jól látom talán tönkrement már a motor? Ki lehet valahogy próbálni a motorját, ha kiveszem? Vagy rossz a gondolkodásom iránya? Nejem már új mosógépet vizionál, amit én annyira mnég nem szeretnék, mert qrva drágák Köszi
(#) zolika60 válasza Janibacsi23 hozzászólására (») Márc 26, 2019 / 1
 
Mivel kefés kilehet, de csak másodpercekre adj neki kiszerelve áramot, mert ha jó terheletlenül szétforog.
Következő: »»   514 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem