Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD vezérlés
 
Témaindító: kicsi_huszar, idő: Jún 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 8
(#) Gabó válasza pipi hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Igen más a kiosztás, pont ezért kérdeztem, mert nincs itthon az a fajta, ami az LCD-hez kellene, ezért átdugdosnám a megfelelő kiosztásnak megfelelően.
Egyenlőre nem ruháznék be (na meg 1 hónap míg ideér), mert tesztelni kellene a kijelzőt, és ha jó akkor veszek hozzá másik V56os vezérlést.
De a bekötés jó akkor amit írtam fent?
(#) pipi válasza Gabó hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Nem rágtam át magam rajta , valószinűleg jó, a TX a panelon az adás, az lcd-n meg RX a vétel,
(mint az RS232, tx-et az rx-hez kötni
Ha útba esek Kispesten, ki tudjuk esetleg próbálni, vannak kábeleim, meg Bővebben: Link vezérlőm is, ez jumperos, nem kell drivert töltögetni, gyorsabban végig lehet zondorázni.
(#) Gabó válasza pipi hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Na megcsináltam az összekötő kábelt. Van egy SELECT LVDS DATA FORMAT pin, amit nem tudtam hova kötni, így a "levegőbe" lóg.
Kipróbáltam több 1366*768as 5Vos firmwert, de a kép olyan mindig mint a csatolmányban.
A menü is hibás, ha előhozom.
A képet HDMI-n kapja.
Az összekötő kábelt ellenőriztem, a pinek nincsennek felcserélve!
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2019
(#) pipi válasza Gabó hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Nem törött ez a kijelző?
(#) Gabó válasza pipi hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Nem. Mert a kék háttér bejön (ugye azon látszana ha sérült lenne, de teljesen épp), ugye írja a kínai no signal feliratot, csak az is ilyen érdekes színvilággal. Ez a kép HDMI-n készült.
Olyan mint ha a színek meg lennének keveredve.
Vezérlő jó, mert amiből kiszedtem, annál jól működik.
Gyanúm, hogy kell neki az a SELECT LVDS DATA FORMAT pin. Csak azt lehet e 5Vra húzni, vagy hány volt kell neki?
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2019
(#) pipi válasza Gabó hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Az előző képeden mit kéne látni? Informativabb ha tudunk viszonyítani mi helyett mi jelenik meg.
Bővebben: Link a v59 leírásában beszélnek az lvds map-ról, nem tudom a v56-nál hogy van-e.
Itt vannak lvds kábelbekötések: Bővebben: Link ugyanitt nézelődj még a bal oldali menüben
(#) Gabó válasza pipi hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Ez lenne a kép.
Ha jól rémlik, van benne ilyen LVDS map állítási lehetőség.
Ezt holnap meg is nézem.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2019
(#) pipi válasza Gabó hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Ettől valami egyértelműbb szines kockás tesztábrát keresgélj
Bővebben: Link
esetleg jobban látszik ha valamit mégis elkötöttél
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2019
(#) Gabó válasza pipi hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Ez csak a gépen háttér, semmi tesztkép jellege így hirtelen nem volt.
Holnap (azaz majd már ma), kipróbálom más képpel. Meg ha a SELECT LVDS DATA FORMAT pin lekötöm testre, ill felhúzom 5V-ra gondolom kárt nem tehetek benne. Ha már a kijelző is 5V igényű.
(#) Gabó válasza pipi hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Na azt a csodálatos képet az említett láb okozta. +5V húzva, tökéletes lett a kép.
A méretezést is beállítottam, így a kijelző jó.
Sajnos a main adta meg magát, sok energiát nem feccölök bele, megy bele egy ilyen kínai vezérlő.
Köszi a segítséget!
(#) Gabó hozzászólása Márc 17, 2019 /
 
Mit lehet tenni, egy ilyen boarddal szerelt tv-nél, ha azt írja ki ha usbről szeretnék filmet lejátszani, hogy Unsupported audio... és nincs hang, de kép van?
Elég sok filmnél ezt a hibát dobja. Filmek jók, mert másik tv, és gép is gond nélkül lejátssza. Filmek is random, mert van régebbi és újabb is.
(#) Bakman válasza Gabó hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Át kell konvertálni a filmet, legalábbis az audio sávot, olyan formátumra, amit szeret. Esetleg Firmware frissítés, hátha.
(#) Gabó válasza Bakman hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Ha találnék frissebb Firmware-t megnézném azzal. Amiket találtam 2017_07_15-eiek.
Azért minden egyes filmet csak ez miatt a kínai vacak miatt konvertálgatni elég luxus lenne, mert mint írtam, minden más lejátssza itthon. Köztük a jóval régebbi tv is.
(#) uA709 válasza Gabó hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
DTS hangsáv ami nem megy? AC3 megy?
(#) Bakman válasza Gabó hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Attól mert új, nem jelenti azt, hogy jó is. Hasonlítsd össze a hangsávokat a működő illetve nem működő filmeknél, ki fog derülni, mi akad a torkán.
(#) Gabó válasza uA709 hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Ha jól nézem, az AC3 amit nem kezel. (Legalább is most 4 filmet néztem meg, és annál 3-nál AC3 volt, 1 meg MP3. Az MP3-asnak volt hangja, másik 3-nak nem)
Az MP3 formátumú hangsávos videó megy.
(#) uA709 válasza Gabó hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
ok, kösz az infot, nekem is van egy ilyen, hamarosan raknám össze noti kijelzővel, jó tudni.
(#) Gabó válasza uA709 hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Darabig nekem is noti kijelzővel ment, csak ott ugye HDMI-n volt PC-hez kötve, nem is használtam az usb-t. Nemrég kaptam egy "agyhalott" TV-t, és ezt raktam a helyére, mondván asszonynak jó lesz kint a filmjeit nézni... Hát eddig úgy néz ki, ez nem jött össze...
(#) uA709 válasza Gabó hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Sajnos ez benne van a pakliban.. Nekem a tv-nél a DTS nem ment, kénytelen voltam mkv-ba berakni AC3 hangsávot is.
(#) Mzolee hozzászólása Szept 4, 2019 /
 
Sziasztok!

Használhatom-e a cikkekben található termosztáthoz a mellékelt linken ill. képen található LCD-t? A cikk HD44780 kompatibilis modult ír ez meg SPLC44780C kontrolleres.
(#) bbatka hozzászólása Szept 23, 2023 /
 
Több mint 10 év után előszedtem egy LCD-t beüzemelésre. Először a Microchip MAL példákat nézegettem hetekig, de a kb. 30db. fájlból álló projektet nem láttam át (SSD1906). Aztán belebotlottam Ivan Kostoski grafikus vezérlőjébe. Mindössze egyetlen Arduinót használ meghajtásra. Az Arduino NANO-t én vettem már fel a konfig fájlba. Egyelőre csak a demot próbálgatom. Még nem értem teljesen. Nekem majd arra kell, hogy sorosan küldök neki adatokat, melyeket meg fog jeleníteni.
Eredeti elérhetőség
LCD typ. EW32F90FLW + Arduino NANO
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem