Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális labortápegység
Lapozás: OK   19 / 22
(#) Stubiflex válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Dehogy ures.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2019

nemures.png
    
(#) ktamas66 válasza Stubiflex hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Szerintem az 1 voltos osztás túlzás. Más tekercsbeosztást és relékialakítást választanék, hogy ne kelljen egyszerre több relét kapcsolni, mert úgysem fog egyszerre megtörténni, ami tranziensekhez vezethet.
(#) Stubiflex válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Izles szerint mas osztas is valaszthato. Nincs tranziens, mert a kapcsolgatas idejere a triac-al meg van szakitva az aramkor.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2019
(#) (Felhasználó 122012) válasza Stubiflex hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Akkor nézzük más szemszögből: Kapcsolási rajz szerint az SV1 6-os pin lóg a levegőben, a mostani feltett brd szerint az SV1 6-os pin az IC3 9. és 18. pinre. Én látom csak rosszul?
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2019
(#) ktamas66 válasza Stubiflex hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Akkor biztos, hogy van tranziens.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Stubiflex hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
IC3 1. pin jó helyen van? Nem kell fordítani az IC-n?
(#) Stubiflex válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Kezdetben vala a kapcsirajz. Aztan keszul a PCB. A kenyelemsebb huzalozas erdekeben valtozik a kapcsirajz. Neha elfelejtodik kirakodni a valtoztatott kapcsirajz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2019

Nemlog.png
    
(#) Stubiflex válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Akkor van. Lesz a vezerlesen egy uzemmod, amikor permanensen felkapcsolja maximumra. Olyan esetre, amikor zavaro lenne egy rovid ideju feszultsegeses a kimeneten. Tobbnyire az elektrolit kondik fogjak elnyelni a lokeseket.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2019
(#) (Felhasználó 122012) válasza Stubiflex hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Jó lenne egy végleges sch, vagy brd, amelyek együtt futnak.
(#) Stubiflex válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Majd, ha mindenki elmondja a velemenyet es arra erdemesnek talalja.

Addig, aki latja a hibakat, javitani is tudja azokat. Aki nem, az megvarja a vegleges verziot.

Reszemrol mar csak azert sem vegleges a PCB, mert meg nincs meg a doboz, amibe rakni fogom. Majd ahoz igazitom formailag.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2019
(#) (Felhasználó 122012) válasza Stubiflex hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2262802.html#2262802
Ezt a változatot tetted fel sch formátumban utoljára, én ezt kritizáltam, ami rossz (SV1 bekötése hiányos). Ez a feltett brd nyákod: https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2262933.html#2262933
(#) Stubiflex válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Nem ertem, mit szeretnel.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2019
(#) (Felhasználó 122012) válasza Stubiflex hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Ezek után semmit!
(#) Stubiflex válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Mar kiraktam az aktualis PCB es kapcsolasi rajzot. Nem tehetek rola, hogy ezen a forumon nem lehet torolni a hibas verziokat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2019
(#) Stubiflex válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Szerintem amit Te neztel, kapcsolasi rajzot, az egyaltalan nem ehez a PCB-hez tartozik. Ugyanis a processzoros verzioban log az SV1 csatlakozo 6.PIN-je a levegoben, mint ahogyan lognia is kell a szabvannyos ICSP csatlakozoban.

Azota mar egy masik verziot targyaljunk, amiben nem PIC van, hanem egy port expander IC, SPI meghajtassal.

Ebben a verzioban az SV1 csatlakozon a tap es a SPI vonalak jonnek-mennek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2019
(#) (Felhasználó 122012) válasza Stubiflex hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Nem fogok többet hozzászólni, de nézd az időrendi sorrendben a hozzászólásaimat:
https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2262929.html#2262929
ekkor írtam először a hibáról, addig fel sem tettél semmit, csak utánna ...
(#) Stubiflex hozzászólása Ápr 19, 2019 /
 
Lesz egy ilyen , kompakt verzio is....
(#) Stubiflex válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Szeretnem, ha a tovabbiakban is hozzaszolnal, annal is inkabb, mert megneztem a belinkelt .sch-t es .brd-t. Az .sch a PIC-es verziot abrazolja, a .brd pedig a port expanderes verziot. Koszonom, hogy eszrevetted es szoltal!

Azt tudom csinalni, hogy a tovabbiakban jobban odafigyelek es verzioszamokkal latom el valtozatokat.

Annal is inkabb, mert lesz egy kapcsolouzemu tappal meghajtott verzio is. Amiben szabalyozhato lesz a kapcsolouzemu resz is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2019
(#) (Felhasználó 122012) válasza Stubiflex hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
A triacot nem a 4-es lábról kellene vezérelni? (MOC3021)
(#) ktamas66 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
És a 2-esen kapcsolni.
(#) Stubiflex válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Koszonom, hogy tovabb segitesz!

Szokas szerint a 4-es lab megy a triac vezerloelektrodajara, amikor egyenes logikaval mukodik a vezerles. Tehat, amikor a MOC3021M infra LED-jen keresztul megfelelo erossegu aram folyik nyito iranyban, akkor a 6-os es a 4-es lab vezet es nyitja a triacot.

A mi esetunkben, alaphelyzetben kell nyitva lennie a triacnak, es amikor megvezereljuk az optocsatolot, akkor kell bezarjuk.

Ez az elkepzeles. Szoljatok, ha nem jol van most bekotve ahoz a funkciohoz, amit leirtam.

Esetleg nem akartok belejavasolni az optocsatolo 4-es laba es a triac a rajz szerinti "also" elektrodaja koze egy ellenallast?

P.S.: R8 nem 510, hanem 150 Ohm.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2019
(#) Stubiflex válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 19, 2019 /
 
Hogyan erted?
(#) lelkes amatőr hozzászólása Máj 31, 2019 /
 
Van egy ZXY6005 tápegységem, ami a következő fura dolgot csinálja: bekapcsoláskor 15 Volt bemenet-5 Volt kimenetnél terhelve a ki- és bemeneti áram megegyezik, ami nagyon nem logikus.
Ha hozzáérek egy pillanatra a FET Gate-hez akkor helyre áll a kb. 1:3 áramviszony.
(képek: az első bekapcsoláskor, a második érintés után mutatja a Gate pontot)
Mit kellene csinálni vele, hogy induláskor már jó legyen?

( a szkópon azok a vizszintes csíkok sajnos a kijelző csati hibája, néha eltünnek)
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2019
(#) Kovidivi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 31, 2019 /
 
Sajnos a problémád sem teljesen érthető.
Lehet, hogy a tap analóg üzemben is működik (egyenlő áram a be és kimeneten?). Nézd meg, mennyire melegszik a mosfet. Mérjél a gate-en jelet, pwm-van-e jelen, vagy analóg feszültség?
(#) lelkes amatőr válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 31, 2019 /
 
PWM-jel van a gate-en, mint a szkóp képen látszik.
A gondom, hogy ha a kimeneten 5V 8Ω terhelésnél közel 700mA folyik akkor a bemeneten 15V-nál is ugyanaz az áram kell neki. Gate-érintés után a bemeneti áram lecsökken 280mA-re és úgy is marad a továbbiakban.
Közben a gate jelalak a képeken látható módon változik meg. (a kitöltési tényező jelentősen más lesz)
(#) tothtechnika2 hozzászólása Nov 24, 2020 /
 
Sziasztok! Épített valaki közületek itt már egy átalagnál sokkal precíziósabb labortápot? Kis zaj, nagyon jó tranziens viselkedés, sok A (legalább 10) és nagy feszültség, legalább 100V. Digitális vezérlés, nagy pontosságú méréssel, minimum 10mV és 1mA felbontás, de inkább jobb. Csak érdekelnének a tapasztalatok. Esetleg számítógépes vezérlés ethernetporton keresztül?
(#) Skori válasza tothtechnika2 hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
Szerintem ez már nem hobbi kategória, de én is kíváncsi lennék rá...
(#) Bakman válasza tothtechnika2 hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
A kérdés az, hogy kell-e egyáltalán ilyen és ha igen, érdemes-e belefogni a feljesztésbe.

Félreértés ne essék, nem az építés ellen vagyok de ilyen vagy magasabb kategóriában egyedül már nem lehet versenyezni tőkeerős mérnökcsapattal.
(#) Skori válasza Bakman hozzászólására (») Dec 5, 2020 / 1
 
Belefogni? Nem érdemes, legfeljebb hobbiból Kellően sok (nagyon sok) időt rászánva, sok szívással, megy az, és közben rengeteget tanul az ember. A legnehezebb (de nem lehetetlen) az elképzelést, a követelményeket, a megvalósíthatóságot, és a realitást szinkronba hozni.

Meg persze a fejlesztés nagy részében azon agyalni/vitatkozni, hogy milyen kijelzője legyen , ugye tothtechnika2?
(#) Ge Lee válasza Skori hozzászólására (») Dec 6, 2020 /
 
Meg néha a "véletlen" is segít. Elindul az ember egy jónak vélt elgondolás mentén, hogy veszünk egy 0,5ppm alatti referenciát meg egy ultra low drift-ű OPA-t és kész is van. Aztán azzal szembesülünk hogy az OPA nem akar úgy működni a másik helyén mint kellene, meg a két egység driftje gyakorlatilag összeszorzódik. Aztán egy más megoldás mentén meg kialakul egy olyan állapot, hogy a félvezetők pozitív TC-je meg a 6ppm körüli ellenállások negatív TC-je ha nem is tökéletesen de kompenzálják egymást, és elkel a táp kimenetére a 4,5 digites feszmérő.
Következő: »»   19 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem