Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző
Lapozás: OK   11 / 13
(#) mraulajos válasza pipi hozzászólására (») Okt 31, 2018 /
 
Kössz, kicsit távolabb vagyok.
(#) pipi válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 31, 2018 /
 
A lényeg hogy "átlátszó" legyen, ne matt, mert az szórja a fényt, "homályos" lesz.
(#) Thomas10100 hozzászólása Ápr 20, 2019 /
 
Sziasztok!

Autóban a klíma vezérlő lcd kijelzője megadta magát egy belső takarítás után(gőzös takarítás volt).
A kijelző kis egyszerű folyadékkristályos. Két oldalán átvezető gumi.
Azt kérdezném, hogy mivel lehet tisztítani, ami nem bántja egyiket sem?
(#) bbb válasza Thomas10100 hozzászólására (») Ápr 20, 2019 /
 
Már tönkre ment? Akkor hiába is takrítgatod sajnos Egyébként meg izopropillal mehet a tisztítás.
(#) Thomas10100 válasza bbb hozzászólására (») Ápr 20, 2019 /
 
Néhány szegmens működik csak. Akkor ez már tisztítástól nem lesz jó ha jól értem.
(#) Bakman válasza Thomas10100 hozzászólására (») Ápr 20, 2019 /
 
Jó lehet, ha az átvezető gumi mindkét oldalát, valamint azokat a helyeket is áttörlöd finoman, ahova a gumik szorítva vannak. Egy próbát mindenképpen megér. Legfőképpen azért, mert az ilyen kijelzők általában kereskedelmi forgalomban nem kaphatóak.
(#) Thomas10100 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 20, 2019 /
 
Igen, szétszedtem ma. száraz ronggyal áttöröltem, nem változott.
Az üvegről nem jön le az átvezetés igaz? A gumikat is törölhetem alkohollal?
95%os alkoholom van, az jó?
(#) Bakman válasza Thomas10100 hozzászólására (») Ápr 20, 2019 /
 
Rongyot finoman nedvesíteni alkohollal és azzal törlés. Mindezek mellett nincs kizárva, hogy bbbnek igaza van és már nem javítható.
(#) Thomas10100 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 20, 2019 /
 
Rendben.
Köszi
(#) nagym6 válasza bbb hozzászólására (») Ápr 20, 2019 /
 
Idézet:
„Egyébként meg izopropillal mehet a tisztítás.”
Megerősítem én is, gumizebra érintkezési felületet izopropil alkohol tökéletesen gyógyította minden esetben.
(#) bbb válasza Thomas10100 hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Ha csak érintkezési hiba, akkor lehet még szerencséd. Viszont, ha a gőz szétcsapta, akkor nem fog sikerülni. Milyen autó ez?
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Ápr 21, 2019 / 1
 
Elmondottak szerint tiszta (patyolat).
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2019
(#) Thomas10100 válasza bbb hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Renault clio 3 2012es autó. Pici kis lcdje van a klímavezérlőnek. Hőfok, ventilátor fokozat és levegő irányt mutat.

Elvittük belső tisztításra azóta rossz a kijelző. Ők meg tagadják hogy attól menttönkre.
(#) bbb válasza Thomas10100 hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Nem is fogják elismerni. Ahogy nézem, e-Bay kb. 15000 körül van a komplett modul, ennyiért megéri szétszedni és megpróbálni megtakarítani alkohollal (nem pálinka!). Amúgy is érdemes a burkolat alá nézned, hogy nem tett-e egyéb kárt a "gőzfürdő". LCD-t önmagában nagy eséllyel nem fogsz bele kapni.
Bár ha már szétszeded, akkor néhány jó minőségű, nagy felbontású képet csinálhatnál róla
(#) Thomas10100 válasza bbb hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Már szétszedtem, száraz ronggyal áttöröltem, de nem hozott javulást. Majd megpróbálom az alkoholt.
(#) sany hozzászólása Okt 5, 2019 /
 
Kezembe került egy hőmérséklet mérő kis műszer. Ehhez hasonló, csak ami nálam van annak a szegmensei világítanak. A problémája a kijelzője egyre halványabb. M i lehet probléma?
Ez lehet a kép3.jpg-n látható RF jelzésű ellenállás hibája?
(#) erbe hozzászólása Okt 26, 2020 /
 
Egy kis zsebszámológép kijelzőjéről levált az átvezető fóliasáv. Csak az apró grafitszerű csíkok maradtak. Van-e valamilyen esély a visszaragasztására?
~20 éves, nem is tud sokat, csupán emlék, eszmei értéke van.
(#) nagym6 válasza erbe hozzászólására (») Okt 26, 2020 / 1
 
Forrólevegős forrasztóval visszamelegíthető óvatosan, az üveglap lcd nem bír nagy hőfokot. Ha a "grafitszerű csíkok" a fóliáról váltak le, akkor nehéz a helyzet. Esetleg levágni a fólia csíkhiányos végét, ha a maradékon még van gyári ragasztó, akkor lehet próbálni.
(#) nagym6 válasza erbe hozzászólására (») Okt 27, 2020 /
 
Kimaradt: a melegített fóliát eléggé rá kell nyomni kihűlésig. Ennek határt szab, hogy el ne törjön a kijelző, illetve a kijelzőt lehet alulról hűteni pld.: vizes papírzsebkendővel. Ha hosszan kell, akkor lehet szakaszonként. Én először keményebb tárggyal szoktam, ami teljes szélességben nyomja, utána ujjammal simogatom jól rányomva.
Lehet többször próbálva a hőfokot hidegebbtől a melegebbig, amíg jó nem lesz.
(#) game4812 hozzászólása Aug 23, 2021 /
 
Sziasztok! Szeretnék egy Raspberry Pi-hez (vagy bármilyen hasonló, GPIO-t is kezelő eszközhöz) jól látható 5-7"-os érintőképernyőt. Ez tényleg a minimum 25000 Ft-os kategória jelenleg, vagy csak rossz helyen keresek?
(#) Bakman válasza game4812 hozzászólására (») Aug 24, 2021 / 1
 
Ha nem is sokkal, de van olcsóbb: Bővebben: Link.
(#) Udvari Zsombor válasza game4812 hozzászólására (») Aug 24, 2021 / 1
 
Ha van rajta HDMI és USB, akkor esetleg egy ilyen 800×480 érintőpaneles LCD jó lehet hozzá, még olcsóbb is, mint a te kereted. Tápfeszt és az érintést ugyanazon az USB kábelen intézi, így külön táp nem kell, kép HDMI kapcsolaton megy át. Én ugyan asztali számítógéphez használom másodlagosként, de eredetileg csak Rasberry-hez árulják (így igen rövid kábelek vannak hozzá).
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2021
(#) violin hozzászólása Máj 7, 2022 /
 
Sziasztok! Tudna esetleg segíteni valaki, a képen látható grafikus LDC cseréjében...?
(#) pipi válasza violin hozzászólására (») Máj 7, 2022 /
 
Persze, ha megveszed bárki ki tudja cserélni... De így tipus nélkül....
(#) violin válasza pipi hozzászólására (») Máj 7, 2022 /
 
Megveszem én... nagyon szívesen. De pl azt honnan lehet megtudni, hogy pontosan milyen kell...? Meeeer az titok...

A külső méretét le tudom mérni.... az is szinte biztos, hogy 128x64 pixeles.... talán még a szalagkábelét is meg tudom nézni, hogy hány kivezetése van...
De gyanítom, hogy ez így kevés lesz.....
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2022
(#) pipi válasza violin hozzászólására (») Máj 7, 2022 /
 
Nyilván valami azonosító, tipusszám, gyártó valami kell pl az lcd hátuljáról, amire rá tudsz keresni, vagy hogy pontosan milyen cuccban van.... Enélkül még találgatni se...
(#) violin válasza pipi hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
Na ja, én is így gondoltam...
A fele még működik... hülyén hangzik, de egyelőre még nem szívesen szedném szét, mert tartok tőle, hogy teljesen tönkreteszem.

Annyit sikerült közben megnéznem, hogy 30 pin-es a szalagkábele....

Most az a tervem, hogy szerzek valamilyen kijelzőt, aminek ilyen a csatlakozása... hátha működik (azt sem tudom, hogy egy így egyáltalán működhet-e...)

És ha netán igen, akkor szétbontom, és reménykedem, hogy van a hátulján valami cikkszám vagy referencia....
(#) bbb válasza violin hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
Ez milyen járgányban van? Típusszámot nem fogsz találni hozzá, cseréje bontottból megoldható. Esetleg ha idő+pénz nem számít, akkor nekiláthatsz visszafejteni és gyártatni újat, de nem hiszem, hogy el akarsz menni abba az irányba
Bővebben: Link

szerk.: a milyen járgány lényeges kérdés, ugyanis előfordulhat, hogy van hozzá cseredarab, mert van olyan cég, amelyik ezzel foglalkozik (vw családnál láttam ilyet a tévében)
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2022
(#) violin válasza bbb hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
Ez egy meglehetősen ritka olasz motor.... szóval a bontott alkatrész nagyjából a fehér hollóval vetekszik...

Komplett új műszeregységet tudok rendelni... mikor legutóbb néztem, olyan 240e Ft körül volt... .... ezért is merült fel a javítás/csere gondolata. Igazából az sem igazán érdekel, ha nem pont olyan, vagy egy kicsit kisebb a kijelző... csak jelenítse meg az adatokat.

Ja, és még esetleg hollandiába ki tudom küldeni javításra (ott konkrétan foglalkoznak ennek a műszeregységnek a teljeskörű javításával...) , ahol is kb 50 euro-ért bevizsgálják, és további 300-ért megjavítják.... plusz a postaköltség....
(#) bbb válasza violin hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
Akkor így keress rá az alin "meglehtősen ritka olasz motor lcd". Ha van, aki ezzel foglalkozik, akkor talán lehet hozzá pótalkatrészt is találni. Típusszámot nem fogsz rajta találni, s többnyire nem is csereszabatosak egymással még akkor se, ha véletlen jó a csati hozzá. Tudod ezeknél a szegmenseket hajtja meg a vezérlő és nem pixeleket rajzol ki, ezért ha találsz egy lábhelyes kijelzőt, akkor is esélyes, hogy hülyeséget fog kirajzolni. Nézd végig az előző hozzászólásomban lévő videót és képet kapsz róla hogyan is működik. Mondjuk a témában akár az egész lejátszási listát is éremes lehet végignézni: youtube lista
Alin a VW családra rákeresve meg lehet találni a kijelzőt, aminél típushiba, s érdemes a kínaiaknak ráfeküdni a gyártásra, ott csinálnak is alkatrészt.
Következő: »»   11 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem