Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális forrasztóállomás
Lapozás: OK   65 / 94
(#) D_Zsolt hozzászólása Ápr 1, 2019 /
 
Sziasztok!

Vettem egy ilyen forrasztóállomást. Van valakinek ilyenje? A páka elvileg 50W-os és 480 fokig kellene melegítenie, de 200-nál megáll a kijelzés és smd-n kívül nem tudok semmit sem felmelegíteni vele annyira, hogy megfolyjon az ón. Valamit tudnom kellene, amit nem tudok? (200 fok volna a nyugalmi hőmérséklet)
(#) tbarath válasza D_Zsolt hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Contact seller...
De ha 200 a nyugalmi hőmérséklet és ott megáll, akkor lehet, hogy van valahol valami érzékelő, ami érzékeli, ha a pákatartóba visszateszed, vagy nem mozgatod. Lehet, hogy arrafelé van a hiba.
Monduk "Buyer pays for return shipping", szóval alapból bukó a történet, de egy emberesebb refund azért talán kiharcolható...
(#) D_Zsolt válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Országon belül van, szóval nem észveszejtő posta. Amúgy pont ilyesmi választól féltem
Köszönöm!
(#) tbarath válasza D_Zsolt hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Amit linkeltél, arról az ebay termékről írtam a "Buyer pays for return shipping" részt.
Szóval vagy Kínában vagy, de akkor nem hiszem, hogy ebay-en vásárolnál...
Vagy itthon adta el ezt neked valaki, jó eséllyel azért, mert hibás...
(#) D_Zsolt válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Németországban élek, Frankfurtból jött. A linket a megvásárolt terméklistámból másoltam ide, nálam látszik is a termék helye. Amúgy írtam neki, várok 3 napot, de ha szerencsém van és normális az eladó, akkor válaszol már holnap.

forr.jpg
    
(#) D_Zsolt válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Mire felébredtem, itt volt a válasz. Csatlakoztassam újra a forrasztót és próbáljam meg újra párszor. Ha továbbra is fennáll a hiba, küld egy másik pákát, ismert hiba.
Megtettem kb 5x. Most működik. Egy másik páka amúgy valami 4$ kínából.

Dear friend,

Sorry to hear of this.Please do not worry,we will solve the problem for you.

Could you please offer us some video to Youtub or upload to other website when you operate it ? such as my air bridge: https://www.myairbridge.com/eng/en/

Reconnect the solder, repeat a few times. If it still does not work, we send another one, the wrong production series, the problem is known.

Our technical staffs might could solve problem for us.


Please don't worry, we will do our best to solve this problem for you.
Your sincerely
(#) tbarath válasza D_Zsolt hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
A termék helyét nem is néztem, a "Business seller information" alatt ez szerepelt: "Shenzhen Bai Fu Zheng Electronic Commerce Co.Ltd" kínai címmel, ebből gondoltam, hogy Kínából rendelted.
De mindegy is, a lényeg hogy megoldódott a probléma.

Bár a "the wrong production series, the problem is known" dolog annyira nem megnyugtató.
(#) D_Zsolt válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 2, 2019 /
 
Hát nagyon remélem, hogy valami korrózió elleni wax vagy ilyesmi lehetett a csatlakozón és csak ez okozott kontakt veszést/hiányt. Ilyesmire tippelek a többszöri le/fel csatlakoztatás miatt vagy csak tornáztatott engem a jó szerencséjében bízva
Most bejött neki, remélem tényleg valami ilyesmi volt a gond!
(#) Cimi1221 hozzászólása Máj 11, 2019 /
 
Sziasztok!

Attila86 féle forrasztóállomás II. megépítés után egy apró hibát tapasztalok.
Random átvált beállított hőfok kijelzésre majd vissza. Főleg fűtés közben.

Mi lehet a gond?

Köszi
(#) superuser válasza Cimi1221 hozzászólására (») Máj 11, 2019 /
 
?reset?
(#) Cimi1221 válasza superuser hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Ez alatt pontosan mit értesz?

Köszi
(#) superuser válasza Cimi1221 hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Nem ismerem az állomást amit építettél, nem tudom miből van összerakva.
Ha tartalmaz mikrovezérlőt, a leírt jelenség adódhatna abból, hogy a fűtés alatt a tápjára kerülő tranziensek miatt reszetel.
(#) Cimi1221 válasza superuser hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Ezt építettem: Bővebben: Link
Mikrovezérlőt nem tartalmaz
(#) ronin75 válasza Cimi1221 hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
A cikk második oldalàn leírja, hogy hogyan történik az átvàltás a két érték közt, szerintem ott érdemes keresgélned, méregetned.
(#) rockersrac hozzászólása Máj 16, 2019 /
 
Én továbbra is javaslom egy Rex c-100 pl ebayről beszerzését. Pontosabb, megbízhatóbb mint az Attila86 féle(én 3 példányt építettem után, semelyik nem működött, mindegyiknek volt valami nyűgje) és szerintem olcsóbb is. Ebayen a szabályzó úgy hogy sokszor van hozzá ssr is, meg hőszenzor is, max 5000ft.
(#) proli007 válasza rockersrac hozzászólására (») Máj 16, 2019 / 2
 
Hello! Valóban célszerűbb lehet, de " mindegyiknek volt valami nyűgje".. Azért az, a Te hibádra utal, ha háromnak mindig más hibája akadt..
(#) rockersrac válasza proli007 hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Háromból 3 nem működött nálam, ismerősnél működött, de ott sem igazán volt mondható hogy hú de megbízható, ott is állandóan ugrált a kijelzés, meg hasonlókl dolgok. Szóval lehet mégsem az én hibám. Meg az sem, hogy egyik fűteni nem akart, másik kettő meg levenni a fűtést.
(#) Kovidivi válasza rockersrac hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Miért nem kerested meg a hibát? Én 1x építem meg a dolgokat, természetesen nem indulnak elsőre, megkeresem a hibát, kijavítom, és használom. Ez nem olyan, mint a sütemény, hogy ha borzasztó az íze, ki kell dobni. Itt javítani kell!
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2019
(#) proli007 válasza rockersrac hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Nem érted a lényeget. Két egyforma kapcsolásnak, egyforma hibájának kell lenni. Ha nem egyforma, akkor nem egyforma a két áramkör. Tehát az, kivitelezési hiba, nem tervezési.. De ahogy Kovidivi írja, nem sopánkodni, hanem mérni kell.

Anno készítettem, turbina csapágy rezgésmérő készülékeket. Aztán gond volt a csapággyal, mire az ezzel foglalkozó szakcsoportban a kolléga azt mondta, hogy terezési hiba van benne. Mondta Ő ezt, 5 év után, amikor neki minden évben hitelesítenie kellett a készülékeket. Felhívtam a figyelmét, hogy mielőtt kinyitná a száját, nem ártana gondolkodni.
Csak úgy tudtam a főnököket (akik nyilván nem értenek hozzá) megnyugtatni, hogy komplett leszereltettem velük a készüléket, behozták a műhelyükbe és feltetettem a Brüel rázópadra. Mind a 12 csatorna, messze az érzékelő pontosságán beül mért..
A csapágybak egyébként el volt töve, így akik mértek rajta (eltérő mérési metódussal) mértek, így természetesen eltérőeredményeket kaptak.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2019
(#) rockersrac válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Azért nem javítottam meg, mert találtam közben ezt a rex c100-at, ami nem igényelt javítgatást, hanem elsőre működött, és stabilan megy, innentől nekem nem érte meg foglalkozni már vele.
(#) erik001 válasza rockersrac hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Én már építettem meg belőle 3 at mind elsőre tökéletesen működik. Hakko pákával használom őket. Itt a videó rólla.
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 18, 2019 /
 
Sziasztok!

Szerintetek mennyire elmebeteg ötlet egy NodeMCU-val forrasztó állomást építeni?
Per pillanat nincs itthon se PIC-em... se semmi más... a netről meg sikerült berendelnem.
Van itthon 3 szett Hakko907 de a vezérlő már régebben megadta magát... most rendeltem ebay ről 3 vezérlőt, aztán miután megjött és kipróbálva max 190 fokig fűtötte a hegyet el is olvastam a leírást, hogy thermisztoroshoz való....

Mondjuk ha NodeMCU akkor a lakásvezérlésbe beépíthető a forrasztó a konyhából bekapcsolhatom ha indulok bütykölni!
(#) tbarath válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Simán mehet szerintem, csak az ADC-hez kell hozzálőni az erősítést, és a fet/triak kapcsolást kell megoldani 3v3-ról. Programozni lehet ardu alól
(#) Firefighter1 válasza tbarath hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Én arra gondoltam / lehet hogy rosszul/ hogy egy ilyen elven működő fesz osztóval viszem be a jelet
A páka höelemét R2 helyére kötni R1-nek pedig 400 Ohm értéket adni.
Átlagosan kb 50-130Ohm között mozog a páka, így 3,3 tápfesz mellett 0,48 és 0,85 közé osztja... ami elvileg jó.

Első fűtésnél 150,200,250,350 foknál referencia mérés, aztán a programba korrigálni / átsazámolni az 1023 osztást, ami csak kb 500 lesz / C fokra
(#) tbarath válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
A termisztor nem szereti a nagy áramot. Ökölszabályként 1 mA-t olvastam, én egy analóg vezérlőben 9V-ról egy 10k-s ellenálláson keresztül küldtem rá feszt, nyilván ez egy feszültségosztó. A termisztor feszültségét LM358-cal erősítettem a fene tudja hányszorosára, az ment a komparátorra (esetedben az ADC pin). Az LM358 5 Volton elketyeg, és kb. 3,5 Volt amit max ki tud adni, ami már sok lehet a NodeMCU-nak, (nem tudom 5V toleráns-e) szóval ha elcseszed akkor kinyírhatod vele.

A referenciát nem kell túltolni, igazából 2 értékből simán kiszámolod, ha téved 1-2-5 fokot akkor sincs nagy tragédia, a pákahegy és a hőelem között simán lehet 10 fok nagyságrendű eltérés is.
(#) acoustic hozzászólása Aug 25, 2019 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni töletek hogy egy Ersa 24v 60w páka (3lábú), melyik forasztó állomásal müködne? Szeretnék digitális kijelzöt, nem analogot ha megoldható...
Keresgéltem barátnál is (google) rajzot nem találtam, de a hozzá való állomás horror áron van.

Köszönöm.
(#) t4nt1zjeee válasza zsrny hozzászólására (») Máj 20, 2020 /
 
Ezt megépítette már valaki? Nyákterv esetleg van hozzá? Olyan állomást építenék amibe jó a 2x16-os LCD meg pár cucc. Tud valaki ilyet? 24V-48Wattos pákához szeretném.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2020
(#) mr.Cara hozzászólása Máj 30, 2020 /
 
Fájdalommal vettem tudomásul, hogy a jó kis "kattogós" Wellerem kipurcant . Nézegettem az árakat...
Nem érdemes rendbe szedni. Olcsóbb Kinai Hakko utánzatot venni. Meg is jött a héten. Csak most itt az utolsó pár hozzászólásokat olvasgatva ...:
- hogyan lehet eldönteni termisztoros, vagy bimetálos a hőérzékelője ?
- tetszik ez a kapcsolás amit t4nt1zjeeee belinkelt bár én inkább a FET helyett egy optón keresztül egy triakkal hajtanám meg a pákát , és külön ~3..5W-os NYÁK trafóról a vezérlést.
Ilyen a páka : Bővebben: Link
Valószinüleg ilyen a fűtő :https://www.ebay.com/itm/5XSoldering-Station-Element-Keramik-Heizung-f%C3%BCr-900M-900L-907-908-913-91-Set/392484505108?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649
Köszi a segítséget !
(#) proli007 válasza mr.Cara hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Hello! Inkább.. termosztoros vagy hőelemes..
Felmelegíted és megméred az érzékelőn a feszültséget. Ha van néhány mV rajta, akkor hőelem. Ha nincs, akkor termisztor.
(#) mr.Cara válasza proli007 hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Rámértem:
Az egyik fele 13,6 ohm => Fűtés
A másik fele 3,3 ohmról indul és a sholomon hegyével össze pászítva 6,4 ohmig ment fel.
Akkor ez(-ek) termisztoros(-ak).
Az LM358, vagy az OP07 jobb jelillesztőnek?
Következő: »»   65 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem