Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   247 / 287
(#) engineerman válasza Cavalier hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Szia. Olvastam a hozzászólásod..az ötlet kiváló, de nincs új a nap alatt. Ebben a témakörben meg végképp nincs Ezt az elvet alkalmazzák a SpeedRite15000i -ben jó pár éve
Bővebben: Link
(#) kokozo válasza engineerman hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Helló! Igazad van, csak 450000 Ft-ért, ami nem hobbi kategória, és szerintem itt a legtöbb embernek nem is kell 250km vezeték hosszhoz ez a tudás. Hobbi szinten kis terület védése a cél, és ha már épít az ember, akkor miért is ne tudhatna olyan dolgokat, mint egy fél millás cucc, csak a töredék áráért.
Szerintem a vezeték hibajelzés jól jöhet bárkinek, az akku fesz kiírás se hátrány, ha meg ezt tudja akár rf modul segítségével kilométerekről főleg jó lehet.
Mellesleg linkelj olyan hobbi kapcsolást ami ezeket tudja, akkor elhisszük hogy nincs új a nap alatt.
(#) engineerman válasza kokozo hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Félre értettél.. én nem a kedved akarom szegni. Csupán az első kommentedben írtad ki szeretnél fejleszteni egy új típusú villanypásztort. Nos ez a rendszer uP-s vezérléssel már 10 éve ki van találva
Amúgy a 250 km úgy igaz mint hogy én is tudok vízen járni a papír sajnos sok mindent elbír.. A Speedrite 15000 max 100 km vezetéket tud kellő energiával ellátni.. Mellesleg van pár száz gyári kapcsolásom mivel gyári pásztorokra szakosodott cégem van. Fő profil a szerviz tevékenység. De ezek jogvédett szabadalmi oltalom alatt levő kapcsolások, és emiatt a szervizkönyvek és a rajzok nem publikusak.
(#) kokozo válasza engineerman hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Amit én írtam azt ez se tudja, addig oké hogy állítgatja a feszt a terhelés függvényében, meg hogy nappal meg éjszakais más fesszel megy, de csak kb x másodperc késéssel reagálja le a terhelés változást ha jól olvasom, az én verzióm tized másodperc alatt tudná a pl 1000V-os és a 10kV-os közti váltást.
(#) Cavalier válasza gulyi88 hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Nem, az inverter a kondikat töltené 600V körüli feszültségre, a kisütést végezné tirisztor helyett az IGBT, azzal nem kéne minden ciklusban nullára sütni a kondit.
(#) Cavalier válasza engineerman hozzászólására (») Máj 21, 2019 / 1
 
Tudom, nálam is járt pár gyári készülék, itt a hangsúly a "hobbi" szinten megvalósításon lenne, egy arduinos vezérlővel meg elérhető alkatrészekkel.
Egyébként meg azok is elvették a kedvemet akik az anno sajtpapírra rajzolt tervem alapján gyártják a jobb vagy gyatrább kivitelű készülékeket, meg még a rádiótechnikában is megjelent a pásztor is, meg a riasztó is, persze a cikkíró neve alatt. Bár örülhetek is, mert legalább bevált, amikor feltöltöttem még meg se építettem.
(#) spectraman hozzászólása Máj 25, 2019 /
 
Udv mindenkinek,
Hosszu evek ota keresek jo hatasfoku villanypasztor kapcsolasokat, most epp ezt tesztelem.
Szoval adott ezen inverter a villanypasztorhoz (a gyujto egyseg nincs rajta, az kulon). Ki tudna megmondani milyen IC-vel keszult?
Meglepoen jok a parameterei, espedig:
+ 10u/450V -os motor indito kondit kevesebb mint fel masodperc alatt tolti fel 400V-ra
+ 12V-rol taplalva, konstans kb. 200mA a fogyasztasa. Erosen szeles a betalpalasi tartomany: 5...30V-ig kifogastalanul mukodik, anelkul hogy melegedne es nem lepi at a 300mA fogyasztast.
+ A trafo kicsi, az ATX tap standby trafoja van ujra tekerve. 400 menet, 0.2 drottal. Csak egyetlen tekercs van rajta.

- Hatranya, hogy a kimeneti nagyfeszultseg nincs galvanikusan levalasztva a betaplalastol ertelemszeruen. Ez viszont nem gond jol szigetelt kimeno trafo eseten.

Amit eddig sikerult megfejteni:
A diodak SUF4007-esek, a Tranzisztor BUX85 vagy BUT11. Az elko 100/35. Az SMD kondi 22nF, a tobbi ellenallas ertek pedig leolvashato. Tehat a kerdes: Milyen tipusu smd IC lehet rajta?

Elore is koszonom a megfejtest!!!
Gyozo
(#) gulyi88 válasza spectraman hozzászólására (») Máj 25, 2019 / 1
 
Ha esetelg a kapcsrajzát visszafejtenéd könnyebb lenne meghatározni az IC-t (bár fejben már megvan).
Árammódú booster vezérlő lesz (fent van a sönt a plusznál!).
Fesz visszacsatolás nincs, gondolom egy diacos triggerelésű tirisztoros fokozat megy utána (inverter leállítva sincs!).
Elsőnek az IR gyármányokat nézném át, current mode SO8 és boost keresőszavakra.
De az is lehet, hogy valamelyik ledmeghajtónak kitalált vezérlő van felhasználva.
Az mondjuk érdekes, hogy 180 ohm megy a gétre és onnan 100ohm a testre...
Ja hogy NPN tanyó, az úgy egészen más. Érthető a 180 és 100 ohm
Amúgy nem szép dolog a koppintás (lopás), de ilyen egyszerű áramkört 5 perc alatt lehet tervezni.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2019
(#) Cavalier válasza spectraman hozzászólására (») Máj 25, 2019 / 1
 
Ha csak egy tekercs van, akkor valami ilyen lehet: Bővebben: Link
(#) ONKYOS válasza spectraman hozzászólására (») Máj 26, 2019 1 /
 
Ez egy egyszerű kapcsolás, NE555-ic vel, láthatóak az inverz diódák, és az is hogy a 3.as lábról adj ki az impulzust a But kapcsoló tranzisztornak,.
nekem ionizátorban működik, de nem ebben a kapcsolásban kb. 10éve 7V-os stab, tápfeszültségről,.
(#) proli007 válasza ONKYOS hozzászólására (») Máj 26, 2019 / 1
 
Hello Rosszul gondolod. Cavalier tippje, sokkal-sokkal jobb volt..
(#) spectraman válasza proli007 hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Hello. Cavalier tippje nekem is tetszik, a magyarázat amit gulyi88 irt jól megközelíti a szóban forgó kapcsolást. Segítene egy kapcsolás, ha készítenék róla?
(#) proli007 válasza spectraman hozzászólására (») Máj 26, 2019 1 /
 
Ezt nekem írtad? Nekem nem kell kapcsolás, de egyértelmű, hogy az MC34063 van benne, mint a Cavalier rajzon is szerepel, csak nem Fet-et hajt meg, hanem tranyót. Ez egy Flyback konverter.
(#) spectraman válasza gulyi88 hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Hello. Tetszik a komoly elméleti háttérrel megfogalmazott hozzászólásod. De jó hogy ilyen is van. Gratula!

A végen viszont mire gondolsz itt, amikor a lopást/koppintást említed vagy azzal hozod összefüggésbe a kérésemet?
(#) spectraman válasza ONKYOS hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Hello. Sajnos nem 555, ha jól megnézed több okból is kizárható ez a feltételezés. Pl. íme néhány:
* a 0R56 ohmos sönt ellenállás a 6-7 pin között.
* A kimenete pedig a 2. pin, nem a 3. mint az 555 esetében.
* A 3. pinen kondi föld felé.
* A 4. pin pedig GND ... és még sorolhatnám.
(#) spectraman válasza proli007 hozzászólására (») Máj 26, 2019 /
 
Bocsi. Nem neked szántam
(#) gulyi88 válasza spectraman hozzászólására (») Máj 26, 2019 / 1
 
Ja, hát gondolom ez valmi kisiparosnak a gyártmánya mivelhogy az alkatrészekről le vannak csiszolva a nevek (kisiparos koppintásvédelem). És mivel nem tudod mik vannak rajta, így egyértelmű, hogy nincs kapcsolatod a fejlesztővel.
Viszont, ha le akarod másolni úgy, hogy a gyártójának erről nincs tudomása, akkor az lényegében mi is? Ellenben, ha pl fetet tennél az npn helyére, akkor az már nem ugyanaz az áramkör, pláne ha még a vezérlő IC-t is kicserélnéd a többtucatnyi alkalmas típusú közül valamelyikre.
Mivel kisipari, ezért valószínű, hogy nincs semmiféle hivatalos bejegyzése. Így a másolásnak maximum a gyártója nem fog nagyon örülni, ha esetleg a tudomására jut...
(#) spectraman válasza gulyi88 hozzászólására (») Máj 27, 2019 / 1
 
Helló!
Értelek. Teljesen jogos a felvetésed, én is ezt tenném. Ezúton szeretnek elnézést kerni a "keresztrejtvény" miatt tőled és a többi hozzászólótól is. A kapcsolás a sajátom kizárólag, amit sok számítás, kísérletezés-merés előzött meg. Viszont látom és örülök is, hogy vannak akik egyből témában vannak itt a fórumon.
Keresgéltem de nem igazan láttam ennyire egyszerű és jól működő, stabil DC-DC boost kapcsolást, arám módút. Viszont ez nem jelenti azt, hogy nincs ilyen a neten, ami akár megszólalásig hasonlít az általam fejlesztettre. Ha tudtok ilyet konkrétan, szívesen fogadok egy linket.
Meg is osztok egy teljes villanypásztor feszültségadó kapcsolást, aminek a DC-DC booster része is szabadon felhasználható. Ez a szóban forgó inverter. Csak azt kérem, hogy a forrás megjelölésnél szerepeljen a következő: ***
A többi rész nem a sajátom, azokon csak finomítottam vagy módosítottam.

Szép napot mindannyiótoknak!!!

Azért van az adatlapon az e-mail cím rovat, hogy ott szerepeljen az e-mail címed! A fórumban amúgy sem kérünk segítséget privátban, hiszen a fórum célja épp a nyilvánosság. Ráadásképpen a spammer botok épp az ilyen felelőtlenül, nyilvánosan kiírt e-mail címekre vadásznak.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) gulyi88 válasza spectraman hozzászólására (») Máj 27, 2019 / 1
 
Akkor lényegében azt tesztelted, hogy kitaláljuk-e, hogy mit tettél a panelra.
(#) Inhouse válasza spectraman hozzászólására (») Máj 27, 2019 / 1
 
Van egy ellentmondás, most akkor 300 agy 400 menet L1?
(#) spectraman válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
300 elég, ha jó minőségű a ferit mag. Gyakorlat 300
(#) Inhouse válasza spectraman hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
Köszönöm.
(#) vede válasza spectraman hozzászólására (») Máj 28, 2019 1 / 2
 
Gyanittom, hogy ez a kapcsolás csak 1 szikrát ad mert (...) kiég utána a bisztositték. Ha kicseréled a bisztosittékot akkor mükködik megint 1 szikráig. Szerintem hibás a kapcsolás. Megépittetted (gondolom, hogy nem)?
(#) spectraman válasza vede hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Miből gyanítod? Ha van egy jobb kapcsolásod oszd meg, hadd tanuljak én is belőle.
Annyit azért elárulok, hogy több mint 10 ev tapasztalattal ezen a területen, nem találtam hobby szinten jobbat. Valóban nem teszteltem együtt a teljes kapcsolást, külön-külön viszont igen. Miért ne működne a kapcsolásban levő összes egység együtt is?
Remélem azért elolvastad az első hozzászoktatásomat ezzel kapcs. Imode DC-DC inverter ...
(#) deak francis válasza spectraman hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Szia.
Szerintem is működnie kell.(én nem csináltam ilyen kapcslást).
(#) spectraman válasza spectraman hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
KAPCS. RAJZ HIBA #1
R16 4K7 --> 18K (Akku töltöttség jelző)
(#) vede válasza spectraman hozzászólására (») Máj 28, 2019 / 3
 
Megmondhatnám, de jobb ha te jössz rá. Gondolkodj (aki ilyeneket rajzol-tervez rájön előbb-utóbb)'. Külön-külön valóban működhet, de így a rajz szerint nem (F biszt kiég). Igy is segittettem neked .
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2019
(#) spectraman válasza vede hozzászólására (») Máj 28, 2019 / 1
 
Küldök képet róla, lásd ...
Azért kíváncsi lennek. konkrétan mire gondoltál.
Itt a "mobil" változat látható, ami 400V-al hajtja a kimenőt. 10,8V beépített akkuval.
(#) deak francis válasza spectraman hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Ez a kapcsolás hogyan működik?
(#) vede válasza spectraman hozzászólására (») Máj 28, 2019 / 1
 
A feltételezésem az, hogy a Tc1 triak bekapcsol és miután kisüti C3-C4 kondenzátorokat, nem bisztos hogy ki tud kapcsolni, mert taróáramot kaphat L1-D2-D3-R18-on keresztül és C3-C4-ből. Ez előfordulhat, ha a Tc1 triak tartóárama elég kicsi. Most látom, hogy a bisztositték nem ég ki mert az R18 (100Ohm) nem enged akkora áramot.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2019
Következő: »»   247 / 287
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem