Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   208 / 245
(#) pancser1960 hozzászólása Máj 1, 2019 /
 
Volna esetleg valakinek VP-5231A -hoz kapcsolási rajza?
(#) Ge Lee válasza gkari hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Az ebay-en néha egész jó dolgok vannak jó áron, az szokott inkább a probléma lenni, hogy vagy nem küldik ide, vagy az USA-ban van, ahonnan még 23 ezer a szállítás, meg ugye még az áfa meg a vám.
(#) zamatőr válasza pancser1960 hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Bővebben: Link
Talán itt?
(#) pancser1960 válasza zamatőr hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Köszi.

Ezzel a linkkel én is találkoztam, de nem is hasonlít ahhoz, amit én keresek.
(#) (Felhasználó 116638) válasza gkari hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Épp ezért írtam azt, amit
Ha van kint dolgozó ismerős, vagy megállapodás alapján küldi a "szomszédba", már előbbre van a dolog.Egy próbát megér...
(#) MCh hozzászólása Jún 11, 2019 /
 
Helló!

Nem is olyan régen kaptam egy TR-4656-os (Transiscope-D) EMG szkópot egyik ismerősömtől. Kiporolás (rakéta porszívóval kifúvatás) után jó darabig nagyon jól működött, de nemrég valami meghibásodhatott, majd miután javítási célzattal részben szétszedtem, újabb hibát tapasztaltam (és az eredetit sem találtam meg).

Az egyes csatornára "ráül" valamilyen ~50Hz-es zavar, alakja szabálytalan, de az időalap állításával változik is. A kettes csatornán nincs jelen, de a zavar helyén a kettes csatorna intenzitása is nagyobb valamiért. A zavar intenzitása független az érzékenységtől, a függőleges pozicionáló potméter helyesen működik. A jel minden csatolási módban (még GND-n is) jelentkezik, de mindig csak az első csatornán. A triggert nem tudom befolyásolja-e.

A kettes csatornán a jel nagyon erősen csillapítva van, szinte teljesen el is tűnik, csak a legnagyobb érzékenységnél látszik valami. A kalibráló 1V-os négyszögjel csak a 0.02V/cm-es beállításnál látszik 1cm-nek.

Illetve még a fényerő is elég gyenge, szinte csak a maximumnál kezd látszani.

A gépkönyvét azt hiszem megtaláltam: Bővebben: Link, de sajnos az analóg technikához nem értek ilyen szinten hogy egyedül megtalálni és javítani tudnám a hibát, ezért szeretném a segítségeteket kérni.
(#) ronin75 válasza MCh hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
Kósza tipp és ötlet, emlékeim szerint néhàny tranzisztor foglalatban van, nyomkodd meg az összeset, hàtha csak kontaktos valamelyik.
(#) Ge Lee válasza MCh hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
Az EMG nem fehér embernek való. Kontakthiba kontakthiba hátán, nagy odafigyelés, meg rengeteg türelem kell ahhoz hogy mindet megtaláld. És ha megvannak, akkor pár nap vagy hét után jön egy újabb, és így tovább...
És ha már mindent fixre forrasztottál benne, akkor még mindig ott vannak a forgókapcsolók, amik felülete oxidos, kopott, a leszedőjük rugóereje elgyengült...
(#) VJ72 válasza MCh hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
Üdv!
A csavaros MM elkó anyáit húzd utána mert lelazultak és nincs érintkezés, ezért brummos a táp.
A tranzisztorok nincsenek foglalatban ebben a típusban.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2019
(#) MCh válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
A kapcsolókkal momentán nem volt bajom, ez valamilyen elektronikus hiba lesz inkább.
Rámértem az 1-es csatornával a kettesnél a panelen a csatlakozó után, ott rendben levőnek tűnik (legkisebb csillapítással 1V cs-cs a jel)
(#) MCh válasza VJ72 hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
Megpróbálom majd, köszi!
(#) Tepee hozzászólása Júl 19, 2019 /
 
Sziasztok! EMG 1568/2A bontott szkópot keresek.
(#) MCh hozzászólása Júl 25, 2019 /
 
Na üdv ismét!
Így a nyári szünetben két nyaralás között mókoltam kicsit a szkópomon.

VJ72-nek köszi a tippet, meghúztam őket és a brumm el is tűnt szinte teljesen, csak valami nagyfrekvenciás maradt rajta, de nagyon minimális. Ha picit életlen a vonal, nem is látszik.

Sikerült megtalálnom a kettes csatornában a hibát: a VARIABLE potihoz menő két vezeték közül az egyik leszakadt. Kicseréltem hosszabbra, és ezzel meg is javult az a csatorna.
(közben valahogy leszakadt ugyan az a vezeték az egyes csatornánál, így azt is cseréltem )
Viszont valahogyan mindeközben újra brummos lett, és most hiába huzigálom az anyákat, nem segít .

(ugye jó elkókra gondolok? Összesen 4 kodnit találtam a szkó alján anyával rögzítve (kép), azokat mind meghúztam.)
(#) (Felhasználó 116638) válasza MCh hozzászólására (») Júl 26, 2019 / 1
 
Cseréld ki ezeket az ezeréves MM elkókat.
Rengeteg későbbi bosszúságot, hibát előzöl meg vele.
Nyugodtan beépíthetsz snap-in elkókat, csak a rögzítésére ügyelj.
(Rubycon, Nichicon vagy egyéb megbízható típusokat használj.)
(#) MCh válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
A jobboldali oszlopból a középső kivételével (másik oldalon forrasztófülön van a kivezetés) megmértem őket, és rendben vannak, hozzák a ráírt kapacitást.
Őket onnan kibontani lesz még szép, mivel jól be vannak építve...
(#) MCh válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Júl 28, 2019 /
 
Na kint vannak. Szép 34 éves pufferek. Majdnem 2,5-ször idősebbek mint én...
Holnap megyek boltba újakért (hátha vannak, bár itt vidéken ez kétesélyes). Azt még majd kitalálom hogy hogy mennek a helyükre az újak, mert a jobboldali panel (vízszintes eltérítés, trigger, stb) nem kibillenthető. Azt csak remélni tudom hogy kiszedés közben nem szakadt le kábel sem...
Apropó, nem tudja valaki hogy hogy hívták a tervező anyját?

Ha az elkó csere nem válna be, akkor van esetleg valami tipp hogy mi okozhatja még a brummot? Illetve a nagyfrekis brummot nem valami kerámia vagy fóliakondinak kéne kiszűrni?
(#) (Felhasználó 116638) válasza MCh hozzászólására (») Júl 29, 2019 / 1
 
Általában az ESR nő meg olyan mértékben, hogy a kondi már nem látja el jól a szűrést.
Kapacitásra minimális csökkenés tapasztalható.
Ezek a régi MM kondik ilyenek.(Állásban is tönkremennek.)
(#) Ge Lee válasza MCh hozzászólására (») Júl 29, 2019 / 4
 
Idézet:
„Ha az elkó csere nem válna be, akkor van esetleg valami tipp hogy mi okozhatja még a brummot?”
Miből gondolod hogy beválik? A műszerész nem időjós, nem csereberél alkatrészt vaktában, meg hasra ütve, hanem hibát keres és a hibát javítja ki, azaz a hibás alkatrészeket cseréli. Azok az MM elkók nem nagy számok, de 40-50 év után sem szokott velük gond lenni. Ha mérve (kapacitás és ESR) jók, én biztosan nem nyúltam volna hozzájuk. Az ESR meg akkor lényeges ha olyan helyen van ahol nagy az árammeredekség (pl. kapcsolóüzem), ha 50Hz-et szűr akkor majdnem lényegtelen. Azért csak majdnem, mert ott is impulzusban töltődik az elkó ha nagy áramok folynak.
(#) (Felhasználó 116638) válasza MCh hozzászólására (») Júl 29, 2019 / 1
 
Kondicsere után újra be kell majd állítanod a tápfeszeket.(+85, +15,-15, -45V)
A szervizkönyvében le van írva a metódus.
Ehhez sima multi elég.A speckója ha jól emlékszem,-műszerről lévén szó- elég szigorú, pár tized volt pontosság elvárt.
Ha nagyon precíz akarsz lenni, egy szkóppal még ellenőrizheted a tápfeszek hullámosságát, megvizsgálhatod az esetleges zavarjeleit.
De új kondik beépítése után nem szokott ilyen probléma lenni.
Pár éve javítottam egy kft-nek ilyen régi EMG szkópokat,1555 meg hasonlók, kb:20-25db-ot, a végén volt egy festékesvödör hibás MM tápkondim
(#) MCh válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Ha működik, kindenképpen kalibrálok rajta (már amihez van eszközöm). A DC bal tuti el van állítva, és a fényerő gyengusz (levegős a cső?). Amúgy a működést csak a brumm zavarja, más komolyabb baja nincsen.
(#) mityike hozzászólása Júl 29, 2019 /
 
Üdv Mindenkinek!
Hozzaájutottam egy Tektronix TAS 250 szkóphoz Panasonic sugárcső van benne. A sugárzott képével van egy kis baj a vízszínt elvan benne csúszva (ferde), lóg a jobb oldala kb 1,5-2 mm-t. Van e mód finomhangolásra valamilyen módom. Egy szrvíz dokumentum is érdekelne ehhez a műszerhez.
(#) nagym6 válasza mityike hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
"Trace rotation" sugárforgatás feliratú beállító potit kell találni vagy kívül, vagy belül a ks. cső áramkörében. Esetleg kívülről kis trimmerhez lehet hozzáférni.
(#) (Felhasználó 116638) válasza mityike hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
A csatolt fotón: bal oldalt az "Intensity" poti mellett

TAS250.jpg
    
(#) mityike hozzászólása Júl 29, 2019 /
 
Nagyon köszönöm a gyors választ, már csak holnap lesz módom a beállításra. Szerintetek milyen ez szkóp a maga kategóriájában? Szép estét!
(#) nagym6 válasza mityike hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
A Tektronix a világ néhány legjobbja között van, ez is ilyen szkóp kategóriájában.
(#) mityike válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Köszönöm a megerősítést akkor jó dolgot sikerült beszerezni!
(#) Gafly válasza mityike hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Szerintem annak biztosan jobban örülsz, ha őszintén azt mondom, hogy irigylem tőled.
(#) VJ72 válasza MCh hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
A burkolat rajta van?
Ha nincs akkor attól is lehet brummos.
A kondikat kár volt kiherélni, meg kellet volna mérni hogy a külső fém házuk érintkezik-e rendesen a testponttal.
(#) MCh válasza VJ72 hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Hm, ezt jó így megtudni. A kondik megvannak még, vissza bírom őket műteni, illetve akkor az érintkezésen is lehet javítani.
Legelőször házzal volt brummos, most legutóbb nem tudom.
(#) c27 hozzászólása Aug 3, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy ismerősömnek van egy LG 5020 szkópja és nemrég elkezdett egy fura hibát. Bekapcsoláskor halkan sípol valami és nincs a képernyőn semmi, intensity potit letekerve minimumra megszűnik a sípolás és elkezd jönni a sugár egyre erősebben. Mielőtt túl erős lenne ki kell kapcsolni, nem igazán látszik, hogy meg akarna állni a sugár erősödése. A képcsövet pedig nem lenne jó beégetni.
Én nagyfesz gondokra tippelek, de a kapcsolási rajzon annyira nem vágom a dolgot.
Mellékelem a service manualt, 66. oldal bal alján van az intensity poti. Valakinek valami tippje? Esetleg egy félvezető elszállt? Tápfeszültségek rendben a magasabb feszültségek kb. +10%-on vannak a kicsik ok. Nagyfeszt nem mértem.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2019
Következő: »»   208 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem