Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár Pickup
 
Témaindító: frissadam, idő: Szept 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 5
(#) szabogez válasza tiki hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Szia !
Építettél gitárt ??
Asztalos munka meg minden a te kezed munkája ? Ha ez így van az király .Dobsz fel képet ? Bár lehet , hogy ez a fórum nem épp erre a célra van , de hátha megbocsátható.Esetleg a hangját is hallhatnánk , már ha meglesz a pickup.
(#) tiki válasza szabogez hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Nos a cucc még tervezés alatt van de Zolkow bőgő építési mintájára lesz elkészítve...jut is ezsembe ebbe nézz bele http://www.dikid.hu/bm/ . De majd pár tervet dobok fel ha meglesz az autocad-es terv is még csak papiron van de hétvégén veszem a fát...De csinálok majd eg freewebs oldalt ahol mindent részletesen leírok és illusztrálok képekkel. Igazából nem olyan nagy ördöngősség. A zene tanárom is csinált gitárt és ő is azt mondja h nem olyan nehéz...De remélem a legjobbakat, a 4 gyári gitár közé jól fog kinézni egy szép egyedi cumó. De amit tervezek h lesz benne aktív elektronika, hangszín szabályzó és 2 humbucker. Szerintem holnap tolok fel képet a tervekről...
(#) ensium válasza tiki hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Azér annyiban kötekednék, hogy gitárt csinálni, nem olyan nehéz, de JÓ gitárt csinálni, azt nehéz. :yes: Egyébként várjuk a képeket, és a hangmintát ha kész lesz!
(#) tiki válasza szabogez hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
hali...azt ígértem hogy csinálok egy freewebes honlapot. ami nem történt meg. De most kész a giár és itt van pár kép és két hangminta is. A hangmintákért elnézést kérek...

http://img84.imageshack.us/my.php?image=dsc06781ae6.jpgKép: Hivatkozás[/URL]

http://img84.imageshack.us/my.php?image=dsc06782lb5.jpgKép: Hivatkozás[/URL]

http://img132.imageshack.us/my.php?image=dsc06783ql0.jpgKép: Hivatkozás[/URL]
(#) Peti_85 válasza tiki hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
Most ezt nem értem. Az egész gitárt te csináltad? Vagy csak a hangszedőket?
És ha igen, akkor nem lehetne nagyobb képeket feltenni?

Szerk.: Jaah ok már látom.
(#) Maggot94 hozzászólása Feb 14, 2008 /
 
Valaki meg tudná mondani, hogy mi a különbség az aktív pickup és a passzív pickup között? válaszokat előre is köszönöm
(#) Homeguitar hozzászólása Feb 29, 2008 /
 
Üdv! Próbáltam 0.05-0.01 -es rézhuzalt szerezni, de sehogyan sem sikerült. Most már ötletem sincs, honnan lehetne. Ha bárki tudja, szóljon. Előre is köszönöm.

Másodszor: Tranzisztorral(ami egyben egy elemet is jelent) megoldva a gitár hangerő-szabályozását fog-e sérülni a továbbiakban keletkező hang minősége/esztétikai értéke? Vagy , rosszabb esetben, tehet -e kárt az ilyesmi a további elektromos eszközökben ( torzító, erősítő,...)?

Előre is köszönök bármilyen segítséget.
(#) Béc hozzászólása Máj 24, 2008 /
 
Sziasztok!

Szeretnék magamnak pickupot csinálni. Tudja valaki honnét tudnék alapelemeket beszerezni hozzá? Egy P90 -es orsóra gondoltam, meg 0,2mm es huzalra (alacsony-impedanciás pickup lesz belőle).
(#) bodnar00 válasza Béc hozzászólására (») Aug 16, 2008 / 4
 
Rézhuzalt azt nokia töltőből lehet letekerni, brutál vékony! Én ha jól emlékszem ebből tekertem, csak úgy kiváncsiságból fadarabra, 6 csavar volt benne alján meg mágnes , de nem lehet bele rakni egy gitárba , csak próbálgattam , működni működött szépen
(#) F Gy hozzászólása Máj 21, 2009 /
 
Sziasztok!

Szeretnék kísérletezni pick-upokkal.

Olyanokra lenne szükségem, amit egyenként lehet elhelyezni, tehát nincsenek egy házban, viszonylag sokra (kb. 25 db) lenne szükségem, a kísérletezéshez viszont nem szeretnék egy vagyonnyi pénzt kiadni értük, tehát olcsóbb fajtákat keresek első körben. Házi megoldások is érdekelnének. Ha valakinek van segítő ötlete, hozzászólása, azt szívesen veszem! Köszi!
(#) Aszu hozzászólása Júl 19, 2009 /
 
Sziasztok!
Problémámlenne egy washburn xs6-os aktívhangszedős basszusgitárral! A gond az hogy egy óra alatt megeszi az elemeket.
Mi lehet vele a gond? Mit lehet vele csinálni?
2db TL082C IC van benne!
(#) Szenczy hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Sziasztok . Olyan kérdésem lenne hogyha a gitárpickupban elszakad valahol is a szál akkor ugye jol gondolom hogy az már nem fog müködni..ilyen problémával küüzdök.ha ez a helyzet akkor ujra kell tekercselni..de azt megoldom
(#) bástya hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Szevasztok! most kezdek el basszgitározni nemsokára. ki is néztem egyet de az jobbkezes én meg balkezes vagyok.
csak azt kérdezném meg, hogy elég-e szimplán áthúrozni vagy a pick up-ot is meg kell fordítani?
előre is kössz!
(#) skylooker válasza bástya hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Általában nem kell a pickup-öt megfordítani, bár Fender szólóknál előfordul, hogy nem mindegyik húr alatt egyforma magok vannak. Basszernál úgy tudom nincs ilyen.
Áthúrozod és kész.
(#) skylooker válasza F Gy hozzászólására (») Márc 14, 2010 / 1
 
Szintén van egy saját készítésű gitárom, saját pickup-ökkel.
Mágnes, vasmag, drót. Az egész igen ronda, mert eleve kísérletezésre készült. Viszonylag tutira mehetsz vékony lágyvasmag lemezzel, tekerj rá cellukszot, mert ha a lakk lepattanik a drótról, érintkezik a maggal, az nem jó. Végigéri a hat húrt, nem kell a távolsággal bíbelődni, elég nagy a térerő a keskeny lemez miatt, nem kell túl nagy menetszám, és mégis nagy jeled lesz, és jól hozza a felhangokat.
Na most ha 3 húr alatt van egy Északi polaritású, a másik 3 alatt meg Déli máges, a tekercseket ellentétes irányban tekered-kötöd be, akkor a jel összeadódik, a brumm, zaj meg kioltódik, és kész a zajmentes single coil.
Ha végigrakod a nyaktól a hídig hangszedővel, és külön kapcsolhatók, akkor lesz nyaki-hídi humbuckered is, ha kell. Gibson, strato, tele hang, amit akarsz.
Ha mazochista, tekersz külön minden húr alá és külön vezeted ki (egér csatlakozóján kijön 6 szál), külön torzítót kapnak, na az hanyattver.
(#) bástya válasza skylooker hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
kössz szépen skylooker.
(#) rackit hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
Hali!
a Jolana Diamant-omba (LP forma) szeretném az elektronikát kicserélni, mert eléggé hiányos az egész. (kábelek, potik) Tudtok egy oldalt ahonnan be tudnám szerezni a megfelelő alkatrészeket?
(#) bodnar00 válasza bodnar00 hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Találtam róla képet, hátha valakit érdekel
(#) mezei dávid válasza skylooker hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
szia! légyszi rajzold már le laikusnak,
a mágnes elhelyezkedését al,ágyvAS
mag lemez és a forditott polaritást
a tekercselés irányát a mágnesen,mivel
ugy látom a forumon ez a legjobb megoldás
üdv: dava :yes:
(#) mezei dávid válasza skylooker hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
hogy érted azt ,hogy lemezre tekered és kevés menetszám
a lemezre hosszirányba kell tekerni és a mágnest alátenni de akkor mennyi az a kevesebb menetszám
üdv
dava
(#) mezei dávid válasza Homeguitar hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
a conrad bolt.ban
terézkörut
(#) mezei dávid válasza Béc hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Search
beirod a keresőbe 0,1 rézhuzal
és 1900 ft 450 fm.
(#) mezei dávid válasza kurtyka hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Szia.
Érdeklődni szeretnék a bekötés rajzok kivitelezése alakra, hogyan mutat mibe tudnám beszerelni, tudnál egy képet küldeni ?
üdv dava
(#) mezei dávid hozzászólása Szept 7, 2011 /
 
Nem kérdés,érdekes észrevétel.
skylooker Írására figyelmeztetlek titeket.
A legjobb gitár pickup elkészítésének leírása az övé
Elkészítettem pedig nem vagyok még amatőr sem.
Igaz a számitogépen csak a fxbox-al jó de van egy
30w erősítőm kitünő hangminőség ahogyan leírja
ugy készitsétek el alegolcsobb és legjobb.
üdv dava
(#) mezei dávid hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Szia mindenkinek!Úgy látom megállt a topic.Volna egy szeretetteljes kérésem.Valaki erősítsen ,meg az alábbi rajzon látható bekötés fog-e működni,vagy ha rossz küldjetek egy rajzot. A hangszedőket Én készítettem és nagyon szépen működnek,csak nem tudom hogyan kössem össze.
üdv: dava

pickup.GIF
    
(#) compaqamplifier válasza tiki hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Szépen szól, nekem is tudnál segíteni egyet építeni? régi nagy vágyam
(#) mezei dávid hozzászólása Ápr 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Kinek van jártassága vajon a mikrohullámú sütő trafójában található -e vékony huzal ami jó lenne a pickuphoz?
Üdv dava
(#) Tracker hozzászólása Jún 24, 2012 /
 
Hello!

Még nagyon új vagyok az elektronikában (nagyjából semmit nem tudok, egyetlen legnagyobb alkotásom amikor egy laposelemből meg egy égőből szig. szalaggal csináltam egy lámpát ), de szeretnék egy kezdeményezést felvetni. Aki már épített házilag pickupot, méghozzá olcsó akusztikus/klasszikus gitárba, az segíthetne összeállítani egy olyan dokumetumot, amiben rögzítenénk minden szükséges lépést, alapanyagot, és biztonsági előírást ami ahhoz szükséges, hogy valaki otthon nagy biztonsággal összeüssön egy hangszedőt, ami erősítővel, vagy ami gyakoribb, hangkártya mic vagy line in aljzatra kötve működik (Biztos irreális igény, de szvsz ez a legnagyobb, mindenki szeretné az 5000 forintos klasszikus gitárját valamilyen effekt programra kötve nyúzni).
Jó lenne összegyűjteni ezt a tudást, hogy senki ne tegye fel, vagy legalábbis ha felteszi, pontos, állandó választ kapjon arra a kérdésre, hogy "Hy sracok, vki segitsen plz h kell pickupot tenni a gitaromba???". A single coil pick upok nem változtak semmit az utóbbi 50 évben, véleményem szerint, és ezért ha egyszer rendezetten leírnánk hogyan kell ilyet építeni, illetve gitárban felhasználni (akár a gitár komolyabb tönkretétele, megfúrása nélkül), akkor magunkénak tudhatnánk sok utódunk hálaimáját is
Persze, lehet venni boltban is pick upot, meg elektro-akusztikus gitárt is, de az újrafelfedezés örömét semmi sem pótolhatja.
U.I.: Igyekszem majd a próbálkozásaim alapján leírni a tapasztalataimat, illetve a felhasznált forrásokat összegyűjteni.
(#) mezei dávid hozzászólása Aug 6, 2012 /
 
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem egy doboz gitárba szeretnék valami hangszedőt mivel nem fém húros.Lehetséges erősíteni ennek a hangját
üdv: dava
(#) zolika60 hozzászólása Aug 6, 2012 /
 
Ahhoz csak mikrofonnal van mód erősítőt kötni. Esetleg át is húrozhatod akkor jó lesz a pickup.
Következő: »»   3 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem