Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   83 / 125
(#) Réger József hozzászólása Márc 13, 2019 /
 
Sziasztok! Van egy Savio mikropiu kombi gázkazánom. Digitális szobai termosztáttal üzemelt.

Jelenleg a hiba: A szobatermosztátot nem érzékeli. Ha ki van kötve akkor is fűt.

Mi lehet a gond.
Köszönöm a tájékoztatást.
(#) R-Gergely hozzászólása Ápr 8, 2019 /
 
Üdv minden fórumozónak! A véleményeteket szeretném kérni szobatermosztáttal kapcsolatban. Édesanyámnak szeretnék a házába, és ezt találtam, ami szimpatikus: https://szerelvenybolt.hu/computherm-q7rf-termosztat-progr-radiof-2...C3%A1t olvasva a leírást és jellemzőket nem tűnik bonyolultnak, de szívesen vennék néhány véleményt a tapasztalatokról. Köszi a választ: Gergely
(#) Teaway válasza R-Gergely hozzászólására (») Ápr 8, 2019 /
 
2 évente elemeket cserélek benne, mást nem tudok róla mondani. Telepítés után beprogramoztam, azóta felé se néztem
(#) proli007 válasza R-Gergely hozzászólására (») Ápr 8, 2019 /
 
Hello! Nálam ugyan ez a helyzet, mint Teaway kollégánál..
(#) razor01 hozzászólása Jún 26, 2019 /
 
Üdv!
Van egy régi Fégtherm c18 kazán (igaz nekem még új) és szeretnék másik szobatermosztátot a kiszemelt computherm q3 vagy q3rf kérdésem ti melyiket ajánlanátok ehhez a régi kazánhoz. A kazántól kb 10m-re lenne a termosztát és nem igen szeretnék kábelt húzni , de ha azt mondjátok jobb a kábeles,akkor behúzom neki a kábelt,másik most a kazánból kijön 3 szál a mellékelt képen a 7-8-9 helyre vannak bekötve a 7 :zöld,sárga 8: barna 9:kék kérdésem a termosztátba hova kell ,majd bekötni melyiket az 1.és a 2.helyre és a 3. hellyel mi lesz ?
Előre is köszönöm a választ.
(#) tibibalogh520 válasza razor01 hozzászólására (») Jún 26, 2019 / 1
 
Szia!
Én biztosan nem kábeleznék... A döntés a tied.
A kazánnak a 8-9 pontját kötöd a termosztát 1-2 pontjára.
A kazán 7-es pontját be ne kösd!!! Azon nullát ad ki. A régi jelzőlámpás termosztáthoz használták.
A termosztát 3. pontja szintén üresen marad.
Ha a rádiósat választod, akkor a vevő résznek kell egy külön fázis-nulla betáp, az "N", és "L" pontjára.
(#) zoszka válasza razor01 hozzászólására (») Jún 26, 2019 / 1
 
Kazán<---->Rf termosztát vevő
7 pont----->N
8 pont----->L és (1) áthidalva
9 pont<-----(2)

Így egy 3 eres MT-vel be lehet kötni, külön táp nélkül is.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2019
(#) razor01 válasza zoszka hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek még gondolkodom melyik legyen,mert fent áll még egy ,olyan helyzet is, hogy egy ilyet is be szeretnék iktatni ,hogy naponta csak 3x fűtsön a kazán megoldható ez mindkét termosztáttal?

időkapcsoló
(#) tibibalogh520 válasza razor01 hozzászólására (») Jún 26, 2019 / 1
 
Ha a Q7, vagy Q7-RF típust választod, az programozható, tehát nem kell külön kapcsoló óra hozzá.
(#) razor01 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Hú köszönöm te egy Úr vagy.
(#) razor01 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Üdv!
Ma sikerült bekötnöm a termosztátot ,ahogy mondtátok Q7Rf működik is rendesen,de maradt 1 szál drótom amit nem tudom hova kellene kötni a kazánon,vagy ezt is a jelzőlámpáshoz használták a sorkapocs 10 pontjára van kötve.

Másik ma láttam ,hogy van a kazán kikapcsoló gomb mögött egy csúszósaru, de kábel az nincs rajta és sehol nem találtam meg,így nem is csinál semmit ,ha megnyomom ,honnan kéne jönnie erre kábelnak ,hogy működjön a kikapcsolás?
(#) lkwrwv7rfl hozzászólása Júl 23, 2019 /
 
Sziasztok,

jól értelmezem, hogy ha a kazán két vezetékét (a bekötésben 1 és 2) rövidre zárom akkor a kazán bekapcsolt ha szétszedem akkor meg ki?
(#) Gafly válasza lkwrwv7rfl hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
A Normally Open szerintem pontosan ezt jelenti.
(#) increduluszoltan válasza Zellux hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Sziasztok! Vaillant atmoTEC pro VUW 240/5-3 kazánt szereltettem fel,hibakód F78...Computherm szobatermosztát...melegvíz csak akkor indul el,ha fűtésen van a termosztát..valaki tud ötlettel segíteni?
(#) VIM válasza increduluszoltan hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Szia! Amit most bekötöttél termosztát kapcsokat a kazán 24V-os termosztát csatlakozási helyére ahol eredetileg állandó volt az áthidalás, talán éppen így kell viselkednie, mivel most a termosztát kontaktusa engedi használni a modulációt ami ebben az esetben nincs. Talán egy VRT50 kellene hozzá és lenne moduláció. Lehet, hogy ezen a termosztáton keresztül lehetne kapcsolni a HMV készítést is. Ha mégis a menüében kellene ezt beállítani és maradna a Computerm termosztát azt nem tudom megmondani de ebben az esetben sosem lesz modulációja a kazánnak, mert az nem lesz alkalmas rá. Olyan ez az eset, mintha lenne egy jó kocsid de csak egy sebesség volna benne.
(#) increduluszoltan válasza VIM hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Köszönöm a választ... mindenképpen szeretném megoldani,csak biztosra akarok menni. A készülék szerelők a Siemenset javasolták,de ők sem voltak biztosak benne..
(#) Akos1990 hozzászólása Júl 27, 2019 /
 
Sziasztok,

Saunier Duval Semia F24 kombi cirkom van. Amit egy Computherm Q3 termosztat vezerel.

A segitsegeteket szeretnem kerni, hogy milyen wifis termosztatra tudnam lecserelni a jelenlegi termosztatomat.

Neztem a Nest, Honeywell termosztatokat, de mindegyiknek kell valahonnan tap. A Computherm Q3-ban (jelenlegi) pedig 2db AA-s elem van. Es csak 1 erpar megy a kazanhoz

Meg lehet valahogy oldalni uj vezetek behuzasa nelkul?

Elore is koszonom a tanacsokat, minden tanacsot szivesen fogadok

Udv,
Akos
(#) Teaway válasza Akos1990 hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Szerintem mindegyiknek kell külső táp; a folyamatos üzem miatt az elemes táplálás nem opció náluk.
(#) Gafly válasza Akos1990 hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Wifi és elem nem barátok...
Ha vezeték nélküli termosztátot akarsz wifivel, akkor kell hozzá vezeték
Vagy odateszed a kazán mellé, csak akkor nem lehet annyira villogni vele...
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2019
(#) Teaway válasza Gafly hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Ez a kazán mellé helyezett Wi-Fi-s termosztát nem is hülyeség, elég, ha a hőérzékelője vezeték nélküli, hogy el lehessen a kívánt helyiségbe vinni.
(#) Akos1990 hozzászólása Júl 27, 2019 /
 
Igen sejtettem hogy a wifi meg az elem nem kompatibilis.
Ha betudom huzni a szuflat a termosztatnak akkor milyet erdemes?
Mindegyiknek 230v kell?
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2019
(#) zoszka válasza increduluszoltan hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Az F78 egy nem jól csatlakoztatott, vagy rosszul konfigurált eszköz hibáját jelzi.
(#) guny hozzászólása Aug 2, 2019 /
 
Sziasztok,
Találtam egy olcsó, wifis, programozható , kinézetre is nekem tetsző szobatermosztátot a Computherm E280-ast.
A rendszeremben ennek csak egy padló zónaszelepet (230V) kellene kapcsolgatnia. Viszont fűtés/hűtés üzemmódot is tudnia kell. (Padlót hűtöm is nyáron.)
Az lenne a kérdésem, hogy tudja-e ezt, van-e szerintetek ebben relé az NO és NC váltására, illetve ezen üzemmódokhoz külön-külön programmemória?
Mert ez nem derül ki számomra a leírásból:
http://quantrax.hu/download/utmutato/E280_HUN.pdf

Sajnos a computherm.hu oldalon megadott "szerviz" elérhetőségen nem tudtak ebben segíteni.
(#) tibibalogh520 válasza guny hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
A 15. oldalon írja, hogy hűtésre is beköthető, mert ki van vezetve a relé NC lába is.
(#) guny válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Igen, a kérdésem az, hogy fűt ÉS hűt és ezek menüből választhatóak, külön programozhatóak, vagy pedig fűt VAGY hűt a bekötéstől függően.
(#) guny válasza guny hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Egy kicsit átgondoltam, és valószínűleg utóbbi a helyzet. Esetleg egy plusz kapcsolóval lehetne kapcsolgatni, hogy épp NO vagy NC-re legyen kötve a szelepműködtető motor "lába".
De akkor szerintem külön programozási lehetőség sincs a fűtés/hűtés módon belül. Minden évben újból programozni váltáskor meg szívás lenne.
(#) 444Tibi válasza guny hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Nekem a régi fajta, kb. 8 éves Q7 tudja menüből, az E280 amit kinéztél magadnak az tud mindent, sajnos ezt meg nem tudja.
Marad a NC és a NO kontaktus kihozása külső kapcsolóra.
Nem lehet wifin elmenteni a beállításokat, akkor 2x kéne csak felprogramozni és váltáskor visszatölteni.
(#) proli007 válasza guny hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Hello! Tevje (hegedűs a háztetőn) már tudta a megoldást.
" Három lépcső kell. Egy fel, egy le, egy pedig hogy bámulják.."
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2019
(#) aszim hozzászólása Aug 9, 2019 /
 
Sziasztok,segítséget kérek. Van egy Junkers Eurostars kazán vezetékes TR200-as termosztáttal. A helységek átalakítása miatt a TR200 lekerült, vettünk egy Q7 RF termosztátot. A bekötéskor jött a meglepetés a TR200 helyére nem lehet bekötni a Q7 RF-t. Van e megoldási javaslat arra, hogy a TR200a-t vezéreljük a Q7-el ? Esetleg a Q7-el közvetlenül vezérelni a kazánt.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2019
(#) zoszka válasza aszim hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Pontos típus?
Következő: »»   83 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem