Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   111 / 197
(#) cmdnetwizard hozzászólása Júl 29, 2019 /
 
Sziasztok!

Esetleg van valakinek bevált módszere arra, hogy valahogyan lemérje, hogy mennyi anyag fogyott el nyomtatás közben? Most inkább szálhosszra gondolok, nem pedig tömegre

Köszönöm előre is
(#) hunagyp válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Slicer progi (cura, s3d, slic3r, stb) mutatja (ha az anyag sűrűséget - density - jól állítod be) - lehet vezetni kockás papíron, notepadban
Vagy vannak "filament management" pluginok octoprint-hez, ha úgyis esetleg azt használod, próbáld ki.
(#) cmdnetwizard válasza hunagyp hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Én valami manuális/mechanikus számláló féleségre gondoltam

Mondjuk például egy csapágy egy kerékkel a szálvezetőn, és annak a forgását számolni. Csak még nem körvonalazódott bennem, hogy hogyan lehetne ezt kivitelezni
(#) pipi válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Esetleg: Bővebben: Link
(#) cmdnetwizard válasza pipi hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Hát azért erre a keresőszóra mindent (is) kiadott, csak azt nem, ami használható lenne
(#) pipi válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Én látok, de nem ócsó
pl: Bővebben: Link
Bővebben: Link
de van ott több félefajta is.
Kereshetsz még a Revolution Counter-ra.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2019
(#) cmdnetwizard válasza pipi hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
És szerinted érdemes lehet házilag megépíteni? Mert abban úgy legalább lenne kihívás
(#) zsoltee0001 válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
nekem most jött ilyen:Bővebben: Link
Csak még nem volt időm foglalkozni vele, meg nem is volt eddig problémám a kattogással.
Fénymásolóból kiszerelt számláló + ez + egy áramkör hozzá és mechanikusan mérhető.
Üdv
(#) cmdnetwizard válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Ezt már én is néztem, csak nem értettem, hogy mire való

Amúgy a belsejéről tudsz lőni egy képet?
(#) cmdnetwizard válasza zamatőr hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Jól hangzik, már csak az a kérdés, hogy milyen magnóból tudom kiguberálni a számlálót Lehetőleg ami fellelhető a piacon valahol
(#) pipi válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Ha csinálnám, akkor optical rotary encoder-rel kezdeném, és ahhoz egy mikroprocis számláló.
Mechanikus számláló nem biztos hogy játszik, mivel annak a mozgatásához valamekkora erő kell.
és visszahúzás miatt oda-vissza kell tudni számolni...
De jut eszembe, az enkóder megspórolható, ha a léptetőmotor vezérlő step/dir jelét megkeresed a panelon, és egy up/down számlálóval számolod. A kapható kinai fel-leszámlálók úgy látom az iránytól függően külön fel, illetve le impulzust számolnak, vagyis kell közé még valami egyszerű kapuzás, a dir jel kapcsolja a step jelet a fel vagy le számláló bemenetre.
(#) pipi válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Még jobb ötlet, régen vettem ilyet, most nem találom az ebayon. Ez direkt dir/step jeleket számol,
csak rá kell drótozni a vezérlőre, és beállítható rajta az 0.1mm-hez tartozó lépésszám, így a valós méretet mutathatja...

Névtelen.png
    
(#) Kovidivi válasza pipi hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Ha jól értem, csak a step/dir jeleket számolja, tehát a lépésvesztés és holtjátékot hibaként számolja?
(#) pipi válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Szerintem ezek mindkét irányban kinullázzák magukat...
De egyébként honnan tudná a pillanatnyi holtjátékot mennyivel kompenzálja?
(#) cmdnetwizard válasza pipi hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Jól hangzik De akár a Malvin-t is átírhatom úgy, hogy tudja számolni az elfogyott anyagot, ugyanis eddig le voltam ragadva a mechanikus számlálásnál, de ezt szoftveresen egyszerűbb megoldani. Biztos van rá megfelelő G kód, amivel vissza lehet küldeni ezt státuszként, valamint még egy egyszerű szegmenses számlálót is rá tudok pakolni, ha már a hőfok kijelzést ki szeretném szervezni külön kijelzőre

Kovidivi:
Szerintem a lépésvesztés inkább a tengelyeken játszik, mint az extruder-en, mert az lényegesen kevesebbet forog a tengelyeknél.
De a holtjátékot kérlek kifejtenéd, hogy mi is az, mert azzal nem vagyok tisztában
(#) hunagyp válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
enkóderes megközelítés - 1
enkóderes - 2
golyósegeresmóka - 3
és ezek csak az első 3 gugli találat, ami szimpatikus lehet
(#) pipi válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Pedig Te hoztad fel a holtjátékot.
Az a holtjáték, ami a kotyogásból adódik, vagyis mész egyik irányba, irányt váltasz, és az a "lépésszám" vagy a lépésszámnak megfelelő távolság, amire a kottyanás miatt valóban megmozdul a cucc
(#) cmdnetwizard válasza pipi hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Köszi az infót

Szerintem marad a szoftveres számlálás, hogy írok egy köztes függvényt a step()-be. Amúgy is bele kell nyúlni a kódba, mert nekem nem tetszik, ahogy most működik, pontosabban szeretnék belerakni néhány plusz fícsört
(#) zsoltee0001 válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Ezcsak egy sima on/off kapcsoló.
Csak azt nem értem, minek 3 vezeték.
(#) attika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Idézet:
„Ezcsak egy sima on/off kapcsoló.
Csak azt nem értem, minek 3 vezeték.”


Szedd szét és rögtön rájössz, hogy miért.
(#) Mrscottt21 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Szia!

1.Fekete - GND
2.Zöld - Signal (jel)
3.Piros - VCC

Ha jól tudom!

Üdv, Laci
(#) attika válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Idézet:
„Ezcsak egy sima on/off kapcsoló.”


Annál nincs Signal.
NO/NC azért van három.

nonc.jpg
    
(#) Mrscottt21 válasza attika hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Ahan...
NO - Záró
NC - Nyitó
Értem. És köszi a helyesbítést!
(#) jeges válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Van ilyen rendszer ami képes ilyesmire zárt hurku léptető motorvezérlő... van 2 nyilt forrású is (mágneses encoderes) a vissza csatolású egyszóval hybrid vezérlő...
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2019
(#) zsoltee0001 válasza attika hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
A nem értem dolgot úgy értettem, ha már mindenen spórolnak és a marrlinba nyilván úgyis be lehet állítani, hogy NO vagy NC így szükségtelen a 3 drót, de így legalább kinéz valami jeladó féleségnek, valószínűleg sose fogom beépíteni.
Üdv
(#) attika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Nagyon nem mindegy, és nem azért van három, hogy jeladó -féleségnek nézzen ki.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Aug 9, 2019 /
 
Repetier hostba, miért nem fogja föl, ha beállítom neki a 200/50 fokot akkor miért erőlködik 230/60 fokra?
Pár hete próbáltam nyomtatni abs-el, akkor elállítgattam, most visszaállítanám, de valami fölül bírálja.
A G-kód is 230/60

Üdv
(#) Mrscottt21 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 9, 2019 / 1
 
Szia!

A szeletelőben vedd vissza a hőfokot 200/50-re, és exportáld úgy a gcode-t.
A gcode tartalmazza a hőfokot. Így ha be töltöd a nyomtató progiba (vagy SD-re mented), akkor a gcode-ban levő hőfok érvényesül.

Üdv, Laci
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2019
(#) zsoltee0001 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Aug 11, 2019 / 1
 
Szia

A repetierbe be lehet állítani az alapértelmetett hőfokot, ami semmit nem jelent, mert a szeletelő cura engine beállítások a mérvadóak, előtte ez az érték volt átírva, most hiába írtam át, nem fogadta el.
Újra kellett telepítenem a repetiert, megint átírni a cura engine hőfok értékét, na akkor már megértette.
Nem tudom, hogy ez miért volt, lehet a gépemet (PC-t) kellene újra rakni, mostanába vannak hülyeségei, pl nem áll le, csak ha kihúzom a konnektorból.
Üdv
(#) zsoltee0001 hozzászólása Aug 12, 2019 /
 
Mostanra jutottam el arra a szintre, hogy vállalható nyomtatás ok születnek.
Következő: »»   111 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem