Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1310 / 1384
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 8, 2019 /
 
Én különféle vaskloridokat tudtam venni gyógyszertárakban, eléggé változó anyagok hosszabb-rövidebb maratási idővel azonos töménységűre csinálva, voltak amelyek használhatatlanok voltak. Ezeknél a legtöményebb volt a legjobban használható. Beleöntöttem a kevéske vizet, másnapra feloldódott. Későbbiekben a TN maratót vettem az jó volt, de jóval kevesebbet lehetett maratni vele mint a teljes tömény maratóimmal.
Ma már sósav-peroxid a maratóm.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2019
(#) kaqkk válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 9, 2019 /
 
Minek? Toltsd le a sprint layoutot és egyből avval csináld , ha kézi rajz van azt is be lehet tenni háttérképként és készülhet a nyákterv .
(#) SlyChocolate válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 9, 2019 /
 
Jól értelek ebbe a progiba be lehet importálni kézi rajzot?
(#) kaqkk válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 9, 2019 /
 
Png-t be lehet tenni háttérképként azután meg már egyszerűen megtervezed a látvány után a nyákot .
(#) SlyChocolate válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 9, 2019 /
 
Oksa , megprószálom.....
(#) csanyipal hozzászólása Júl 19, 2019 / 1
 
Tisztelt tagok!

_BiG_ tanácsait követve készítettem egy UV levilágítós dobozt.
A doboz egy régi lapolvasóból van.
Ebbe szereltem be az UV fénycsöveket, meg a huzalokat.

Kipróbáltam üresben, öt percig bekapcsoltam, hogy lássam, melegszik-e?
Kikapcsolás után a plexy lap langyos volt.

Tegyek-e bele ezért egy számítógépből kiszuperált ventillátort?

Továbbá, milyen időzítőt szerkesszek bele?

Néhány fénykép az UV levilágítós dobozomról.
(#) kaqkk válasza csanyipal hozzászólására (») Júl 19, 2019 / 2
 
Nem kell ventilátor , soha nem fogod 5 percnél tovább használni .
Nekem 45 másodperc volt a levilágítási időm ...
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2019
(#) kaqkk válasza janigel hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
Ezt nem nekem akartad írni ... Egyébként van ennél sokkal pontosabb időzítő is ,az 555 nem igazán a pontosságról híres (R-C tag az időzítésben ...) Ha már időzítő én a 4060 at ajánlanám egy 32768Khz s kristállyal vagy egy pices időzítőt ami már sokkal többet tud mint ezek ...
(#) janigel válasza csanyipal hozzászólására (») Júl 19, 2019 / 1
 
Szia!
Ha időzítőt akarsz hozzá akkor ez lehet a megoldás.
Ebbe az a jó, hogy csak egy nyomógomb van rajta.
Az S1 nyomógomb elindítja az időzítőt, ha letelik az idő akkor kikapcsolja (teljesen áramtalanítja) magát.
Az S2 nyomógomb nem kell.
A levilágítót a trafó PRIMER tekercsével kell párhuzamosan kötni.
A relét és a nyomógombot terhelésnek megfelelően válaszd ki (milyen áramot vesz fel a levilágító).
A tranzisztoros részt nem kell megépíteni.
Csak az egyik 4700µF kondi kell.
Főkapcsoló így nem kell.
Különben frankón megcsináltad, gratulálok.
(#) janigel válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
Valóban nem neked akartam írni, de javítottam.
Különben elég pontosan időzít, stopperrel mértem mindig egyforma.
Erre biztos hogy megfelel.
(#) kaqkk válasza janigel hozzászólására (») Júl 19, 2019 / 2
 
A te reakció időd sem mindig egyforma , de igen erre megfelel . A pices verzió az tud például olyat hogy ha kinyitod a levilágító ajtaját kioltja a fénycsöveket és visszacsukás után onnan folytatja az időzítést ahol abbahagyta . 1s től állítható egy óráig , lcd kijelzőn mutatja a beállított és a hátralévő időt , csipog ha a levilágítás kész . Egy kicsit komfortosabb mint az 555 Nem próbálgatással kell beállítani az időzítést ...
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2019
(#) janigel válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 19, 2019 / 1
 
Szia!
Ez mind igaz amit leírtál.
Ez a kapcsolás volt hirtelen kéznél, (ami nekem évek óta működik) gondoltam ez jó lesz neki.
Ezek után Ő dönt, hogy megvárja a komolyabb megoldást vagy nem.
De szerintem 40-50 másodpercnél ha van 0.5-1 másodperc tévedés (ami nem szokott lenni), az levilágításnál nem számít.
(#) kaqkk válasza janigel hozzászólására (») Júl 19, 2019 / 1
 
Természetesen nem számít ha van egy kis hiba (még 10 másodperc -vagy egy perc sem számít ha jó a mesterfilm) .A komolyabb megoldásra nem kell várni , fent van az oldalamon. Évekig használtam egy alukofferbe épített levilágítóban .
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2019
(#) BI-AMP hozzászólása Júl 19, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!
Ezt az előbb találtam Bővebben: Link elvileg átlehet vinni a pappiról a tervet vasalás nélkül kizárólag aceton és alkohol keverékével. Próbálta már közülünk valaki?
(#) kaqkk válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
Szerintem már vagy 90 en próbáltuk olyan 5-6 éve volt róla sok vita itt az oldalon .
(#) nedudgi válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
(#) BI-AMP válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
Valahogy én még csak mos találkoztam vele először
(#) csanyipal válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
Megosztanád-e az időzítőd vezérlő programod is ( amit talán az MPLAB X -ben írtál meg ), s nem csak a .hex állományt?
(#) kaqkk válasza csanyipal hozzászólására (») Júl 25, 2019 1 /
 
Az egyik programot parsic a másikat Flowcode programmal írtam . A hex miért nem elég az utánépítéshez ?Egyébként mindkét fájl fent van az oldalon ....
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2019
(#) csanyipal válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 26, 2019 1 /
 
Mert én is szeretek programozni, és érdekel, hogyan oldottad meg. Nekem ezért nem elég a .hex állomány.
(#) kaqkk válasza csanyipal hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Mindkét program grafikus fejlesztő , tehát nem asm-c nyelven hanem blokkvázlatban programoz , Hex re fordításkor mindkettő generál asm kódot is de sok felesleges dolog is van benne . Ha nagyon szeretnéd a fordításnál keletkező asm et át tudom küldeni de ez már nem ide való keress meg emilben kaqkk007.... citrom ....
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2019
(#) majorka hozzászólása Júl 27, 2019 /
 
Szerbusztok.nem tudna valaki segíteni keresem a Livevire nyáktervezőlap leötlését de nem találom a netten.
Ha valaki elküldené a linket nagyon meg köszönném.
Üdv majorka.
(#) Bakman válasza majorka hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
(#) majorka válasza Bakman hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Köszönöm majorka
(#) Directors hozzászólása Aug 5, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy panelem amibe már beleültettem az alkatrészeket és szeretném lelakkozni Plastik 70-el.
A gond az az hogy majd ebbe még vezetékeket kellene forrasztanom egy két helyre.
Mit tudnátok tanácsolni, hogyan lakkozzam ? Maszkoljam le azt a részt ahová a vezetékek fognak kerülni, vagy majd ezen a részen kaparjam le a lakkot ?
Sajnos az nem kivitelezhető hogy most a vezetékeket is beleforrasszam.
(#) kaqkk válasza Directors hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
A plastic70 átforrasztható nyugodtan fújd le és majd ha forrasztani kell akkor egy kicsit tovább melegíted ...
(#) Directors válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Hűha, ezt nem is tudtam. Ennek nagyon örülök. Szuper!
Köszönöm a segítségedet!
(#) Directors válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Lenne még egy kérdésem. Forrasztás után majd a gyantát szeretném eltávolítani a nyákról. Kontakt PCC és finom sörtéjű kefével. Ez nem fogja leszedni a lakkot amit ráfújtam ?
(#) kaqkk válasza Directors hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Ezt a kontakt pcc-t nem ismerem , próbáld ki egy darab maradék nyákon...
(#) Directors válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Rendben, megnézem. Köszi!
Következő: »»   1310 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem