Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   917 / 1149
(#) lelkes amatőr válasza killbill hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Ez érdekesnek hangzik, szerinted lehet valahol megtudni róla valamit?
(#) nedudgi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
(#) lelkes amatőr válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Kösz a tippet, szerintem telitalálat. Ezek szerint 15-100 nS között kapcsolható késleltető vonal.
(#) killbill válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 11, 2019 / 2
 
Nem kapcsolható, fix késleltetésű. Az IN bemeneten beadott jelet adja ki késleltetve az 1, 2, 3, 4, OUT kimeneteken. Mindegyiken egyre nagyobb késéssel. Hogy mekkora késés van az egyes kimenetek között azt nem tudom, de valoban 10..100ns (kis s!) közötti lehet. Ilyen 5 kimenetű gyakran fordult elő MFM Winchester-vezérlők digitális PLL-jében egy 10 kimenetű társaságában. Egy kép a házi készítésű kontrolleremről 1991..92-ből.
(#) lelkes amatőr válasza killbill hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Ezek szerint ezt se fogom már felhasználni semmire. Valamikor régen egy 5 Mb-os MFM Winchester volt az első háttértáram, talán abból bontva került a fiókba, hogy majd jó lesz valamire.
Ezek után óvatosabban turkálok abban a fiókban, lehet ott még esetleg élő dinoszaurusz is.
(#) kaqkk válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 11, 2019 / 1
 
Azt a fiókot óvatosan nyitnám ki a helyedben , lehet hogy van ott még egy működő náci alakulat is ....
(#) Moderátor hozzászólása Aug 12, 2019
 
A stúdióvaku probléma hozzászólások áthelyezésre kerültek a helyére, a Stúdióvaku probléma topikba.
(#) quickyyy válasza pipi hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Bocsi, elfelejtettem, hogy a telefon nagy képeket csinál. Majd hétvégén leszek gép közelbe és lekicsinyítem. Vagy visszamegyek a boltba kérek egy eladót, és utólag megírom mi van a gép hátulján.
(#) botesz hozzászólása Aug 13, 2019 /
 
Sziasztok! Mellékelt képen látható alkatrész beazonosításában kérnék segítséget.Elsősorban tipusa érdekelne.Köszi!

IMG_3608.JPG
    
(#) Andralin válasza botesz hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Szia! Esetleg ez a triak lenne?
Bővebben: BTA2008W-600D
(#) Hp41C válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
A késleltető(k) segítségével oszcillátort lehet építeni.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Aug 15, 2019 /
 
Sziasztok,

PIR-szenzorral akadt kis gondom.
Az elsó 2 képen a szenzot, a harmadikon a gyári lábkiosztás. De valahogy nem stimmel a két dolog, a fémház kivezetés nem ott van ahol a rajz mutatja.
Vagy én nem értelmezek valamit jól?
(#) Pixi hozzászólása Aug 16, 2019 /
 
Sziasztok,
Van egy stabil 6:voltot elő állító elektronika egy szabályzóban. Az első képen lévő IC alsó sor második lába van összekötve a masodik képen lévő fet gate lábával, de amikor működik az elektronika a gate lábon 0.05V feszt mérek csak.
Az lenne a kérés az első ict hogy keressem, vagy mi lehet jó helyette?
(#) Bakman válasza Pixi hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Oszcilloszkóp mit mutat a FET Gate lábán? A mezei multiméter nagyon csalóka lehet.
(#) Pixi válasza Bakman hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Nekem csak ilyen szkóp szerüség van. Mire állítsam, mert ráterrem tesre és a gate lábra, de ennyi látszik. Eddig még nem nagyon szkópoztam.
(#) pipi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Szerintem jó az. Az 1-es láb a ház vss.
A 4-es valami láb szerintem nem számít hogy kisebb karikát tettek oda...
(#) bitmixer válasza Pixi hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Nagyon jó kis szkópod van, ne becsüld le .
Mérd végig a meghajtó IC lábain lévő jeleket; sokkal okosabbak leszünk, és talán még az IC típusát is ki tudjuk találni.
Ja, és tedd a szkópot DC-be.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2019
(#) Pixi válasza bitmixer hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Milyen értékekre állítva nézzem? Sajna még annyira nem vágom a szkóp használatot.
(#) lelkes amatőr válasza pipi hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Erre mit mondjak, furcsa egy adatlapi kép. Például a BC303 tranzisztor egyértelmű.
Ennek ellenére kipróbálom az általad mondottak szerint, lesz ami lesz.
(#) Gafly válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 
A számozás és a fénykép alapján a rajzon van elrajzolva a kis karika.
Az biztos, hogy a tok a Vss, nagyon valószínű hogy vele szemben van a Vdd. A másik kettőt meg ki lehet mérni...
Nagyon nem aggódnék, elrajzolás elő szokott fordulni.
(#) bitmixer válasza Pixi hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 
A DC 0 szintet vidd le a fotóhoz képest 3 vonallal. Az érzékenység maradjon 1V, az időalapot addig tekergesd minden láb mérésekor, hogy 2-3 periódusnyi jel férjen az ernyőre. A trigger legyen kezdetben NORM, majd ha szép képet kapsz, válts át SING-re, hogy ne legyen folytonos ugra-bugra, amíg fényképezel. A trigger szintet pedig állítsd 2 vonallal a DC 0 szint fölé.
Várjuk a képeket...
(#) javelin hozzászólása Aug 20, 2019 2 /
 
Az alábbi szobatermosztátot kellene beállítanom. Nem tudom milyen gyártmány és hol találok hozzá kezelési útmutatót. A segítséget köszönöm!
(#) kaqkk válasza javelin hozzászólására (») Aug 20, 2019 / 3
 
Most hogy így mondod mi sem tudjuk ...
(#) uniman válasza javelin hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Idézet:
„kezelési útmutatót”
...a dobozában, valamint a típusszám ismeretében a netről nagy eséllyel megszerezhető.
(#) javelin válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
(#) villanyipi válasza javelin hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
Feltételezem ha megnyomod az óra gombot és nyomva is tartod, fel-le nyilakkal beállíthatod az időt.A nap és hold gombocska vált át nappali illetve éjszakai üzemre.A P gomb pedig nyomva tartva vagy lenyomva szintén nyilakkal állítható a hőfok, valószínűleg több menthető verzióval, attól függ ki mennyire fázik illetve dominál ez ügyben
Persze az sem kizárt hogy a gombokat röviden nyomva villog és utána lapozható az érték, viszont az utolsó meg nem említett gombbal valószínű alap képernyőre áll vissza a kijelző.
(#) Bakman válasza javelin hozzászólására (») Aug 21, 2019 / 1
 
T105 programozható távvezérelt termosztát: Bővebben: Link.
(#) javelin válasza Bakman hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) solesz hozzászólása Aug 22, 2019 /
 
Sziasztok!

A mellékelt képen láható alkatrész bezonosításánál akadtam el.
A felirat az alkatrészen: MX C211
Ebben kérem a tisztelt tagság segítségét.
Az alkatrész egy Siemens S7 PLC szervó/frekvenciaváltó vezérlő moduljában található, az FM 354-es típusban.

Minden támpont jól jönne, barátom a google cserbenhagyott!

Köszönöm előre is!
(#) (Felhasználó 1947) válasza solesz hozzászólására (») Aug 22, 2019 / 1
 
ST Micro Transil dióda.
Lásd táblázat, MX kód...

ST Micro Transil
Következő: »»   917 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem