Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   112 / 197
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 12, 2019 /
 
Egy dolog nem tetszett nekem a hasonló doboz nyomtatásomban, hogy 45 fokban van a szálirány... A múlkorában kérdeztem itt, és írták is hol lehet átállítani, de még nem próbáltam.
(#) zsoltee0001 válasza pipi hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Szerintem meg ha tényleg nagyon jól be van lőve a gép, akkor a legalsó rétegnél nem is kellene látszódnia a sávoknak.
Üdv
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Ez szerintem anyag és színfüggő is. Cura-ban szépen be lehet lőni a mintázatot. Feketén nálam például markáns a mintázat, de szürkén semmi nem látszik.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Aug 13, 2019 /
 
Rá küldtem egy bolygóművet, ne unatkozzon a gép alapon.
Nagyon osszeragadtak a fogaskerekek erőteljes hűtés mellett.
Kimondhatjuk hogy sok az anyag?
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Összejött a bolygómű, tényleg elválnak a fogaskerekek, szépen forog.
Drámai módon vissza kellett venni a marlinba a extrúder adagolást.
Eddig úgy volt beállítva, hogy pronterfaceba, nyomtam 40mm-t és lemértem tolómérővel.
Na ez egy nagy hülyeség!
Ilyeneket kell nyomtatni ahhoz, hogy belője az ember.
Az első réteg magasságát, meg a béka segge alá levinni, 1-2 tizedre, hogy belenyomja az anyagot az asztalba és akkor nem látszanak a vonalak, így biztos oda is tapad.

Más.

Jó öreg pickit 2-m 10-dik évfordulójára, úgy gondoltam megérdemel egy dobozt.
(tudom, nem sketchuppal kéne bénázni, hanem professzionális tervező programokkal, de már ehhez szoktam)
Sktchupba megterveztem (melléklet) a doboz tetejét, de amikor a repetier fölszeletelte, hááát mintha nem is az lenne, gondolom, valahol üreges és az nem tetszik neki.
Eddig még nem sikerült rájönnöm, a sketchup legidegesítőbb hibájának a megoldásán.
Rá tudna nézni valaki?
2013 verzió.
Üdv
(#) jeges válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 15, 2019 / 1
 
Cseréd le!
Fusion360 sokan szeretik ... én SE használok!
(#) bbb válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Egyszerű hibád van. A fedél belső fele nem kifele néz. Jobbklikk -> reverse faces megoldja
(#) david10 hozzászólása Aug 15, 2019 /
 
Sziasztok,
Fa tartalmú PLA-hoz mik az ajánlott beállítások és mekkora az ideális extruder átmérő ahhoz hogy a lehető legjobb minőségű legyen a kinyomtatott darab?
A választ előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
A Sketchup eltérő színnel jelöli a külső és a belső felületeket. ezek cserélhetőek. A belső felületek kékesebb, sötétebb árnyalatúak. Ha erre odafigyelsz nem lesz gondod. Nekem hibátlan a Sketchup ebben rajzolok már mindent.
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Na meg is néztem gyorsan. Igen a fedél belső oldala is belső, anyagon belüli felületnek van beállítva. Jobboldali egérgomb reverse faces.
(#) t4nt1zjeee válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
40mm-el nem lehet pontosan belőni. Nekem úgy lett tökéletes, hogy 1000mm-t toltam ki, amit megmértem mérőszalaggal. Ha 1000mm az érték akkor lesz nagyon pontos.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Aug 16, 2019 /
 
Köszi srácok a segítséget, ezt nem tudtam, hogy ezt is figyelni kell, most már tudom.
De sajna még mindig problémás, amikor betöltöm az stl-t akkor már nem pirosan jelöli a belső oldalát, tehát megértette, de ha ráküldöm a szeletelést, akkor a belseje üreges lesz és a lyukak, tömör csőként jelennek meg.
Biztos, hogy a sketchup-nál cseszek el valamit, egyszer láttam egy sketchup videót, hogy a tag az egyik menübe valamelyik gombbal a hibákat kiemelte és ennek segítségével kijavította a rajzot, de már nem emlékszek...
(#) zsoltee0001 válasza jeges hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Köszi, de most egyenlőre nincs kapacitásom 0-ról kitanulmányozni egy másik tervező programot, ebbe is elég időt toltam, remélem nem értelmetlenül.
Üdv
(#) jeges válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Még kifizetődő is pénzt is lehet keresni vele (kisebb cégeknél) olyan mind a diák meló..
De a szorgalom részben rajtad múlik
(#) zsoltee0001 válasza jeges hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Tényleg kezdem megszokni a sketchupot, ezt a tenyérbemászó hülyeségét ha meg tudnám oldani, de sajna még rákeresni se tudok erre a problémára.
Még a Freecad-ot néztem, mint esetleges alternatíva, ingyenes.
A repetier jelzi amikor betöltöm, hogy a tárgy nem vízzáró, tehát hibás, felajánl egy webcímet, ingyenes javító szolgáltatás alapon:
Bővebben: Link
Vinne a sűrűbe...
(#) jeges válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Olyannal cad rendszerel (parametrikus) érdemes ami ki forrot pl iparban használják mert a kezedbe adja a lehetőséget (több évtizedes mérnöki fejlesztésen) alapulnak....minden más textura, látvány desing látszó játéknak, bohóckodni szenvedni jó!
(#) zsoltee0001 válasza jeges hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Sajna igazad van, ez a sketchup a sírba tesz, üregesre csinálja a tárgyat, aztán próbálj meg rájönni mi a hiba, szerencsétlen repetier (cura engine) meg les mert nem érti aztán meg csinál egy ökörséget.
Ha kiszedem a lyukakat, akkor a 14. rétegig rácsos kitöltés, aztán 2 réteg semmi, majd a 16-réteg a levegőbe teljes kitöltés... anyám borogass.
Én elhiszem, hogy brutális dolgokat meg lehet csinálni a sketchuppal, de, hogy a hibakeresés egy 3d-s plugin részére zéró, az is biztos, de lehet, hogy a pro verziós már az, de az is csak lehet.
Üdv
(#) attika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Idézet:
„Sajna igazad van, ez a sketchup a sírba tesz,”

A sketcupot nem is erre találták ki.
Nem azt mondom, hogy nem használható.
Miért nem Fusion 360-at vagy Desingsparkot használsz?
Mind a kettő ingyenes és játék vele a "rajzolgatás"
(#) zsoltee0001 válasza attika hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Azért mert nem született meg hozzá a kellő elhatározás és motiváció.
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 16, 2019 / 1
 
Sajnálom de el kell keserítselek. A rajz rossz. Csak leemeltem a felső, határolósíkot, hogy látható legyen a hiba. Jól látható, hogy minden belső felületnek sötétebbnek kellene lennie- de nem az. Hibás a rajz. Ezért nem lesz jó a végeredményed. Igen a Sketchup nem feltétlenül erre lett kitalálva, de ingyen van és hobbi célra tökéletes. Ha megtanulsz ebben rajzolni hatékonyabb leszel, mint a többi szoftverrel.
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Van több hiba is. Az egyik a doboz, a dobozban. Talán a képen jobban látható. Nem kell hibát keresni, ha nem készít az ember hibákat. Sok a felesleges vonal, ami csak nehezíti a tárgy stl-be konvertálását. Érdemes pár tutorialt még megnézned és rájössz, egyszerűbb a megoldás, ha jól állsz neki a modellnek. Sokan lenézik a Sketchupot, jellemzően azok, akik nem ismerik a mélységeit. Én AutoCAD 1.0-án kezdtem. Megjártam a mennyet és a poklot. SolidEdge, 3DS MAX, CYCAS, AutoCAD verziók, ArchiCAD stb. A legegyszerűbb felülete a Sketchupnak van. Feltettem a Fusion360-at is tesztből, de túlságosan balkézzel jobb fül vakarós számomra. Eddig minden 3D formátumot sikerült kinyernem a Sketchupból és megoldottam a feladatot itthon. Gyártásnál volt aki vakarta a fülét, hogyan importálja majd, de simán megették a méregdrága szoftverek is a jó modelleket.
(#) bbb válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Bizony, teljes mértékben össze-visszaság uralkodik ebben a modellben. Elvileg ez egy pofonegyszerű modell lenne, de úgy tűnik nem sikerült a jól bevált egyszerű formulákat követnie az összerakáskor.
Sebaj, egy kis gyakorlással menni fog neki, hiszen a sketchup egyszerű és nagyszerű
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
..és így kellene kinéznie a javított csomópontnak, amikor a felesleges belső síkok el lettek távolítva, mert nemcsak doboz a dobozban, de doboz a dobozos dobozban volt, azaz persze, hogy megnyekkent a szeletelő. Éppen ezért van a számítógép, hogy látható legyen még a gyártás előtt, ha valami nem jó. A régi Dell gépemen hamarabb meglett volna, annak gyorsabb volt a videokártyája.
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Nem gondolom, hogy tökéletes, de a zömét kijavítottam. Én most kezdenék próbálkozni a szeleteléssel.
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Nem támogatja a videokártyám sajna az openglt kellőképpen, de a lényeget meg tudtam nézni, nyomtathatónak tűnik. Időközben találtam még egy szerkesztési hibát, az egyik hosszú élnél. Ezt is korrigáltam 5 új vonallal.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2019
(#) zsoltee0001 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 17, 2019 / 1
 
Itt lesz a megoldás!
A leírtak alapján kijavítottam a (nem kevés) hibákat, így már jó lett.
1000 köszi.
A következő szabályokat kell betartani STL exportálás előtt ezek szerint:

- Kívül minden világos szürke.
-Fel kell nyitni, belül teljesen üregesnek kell lennie, nem lehetnek zárt részek és fölösleges vonalak
-Belül minden felületnek kékesszürkének kell lennie.
Üdv
(#) pipi hozzászólása Aug 17, 2019 /
 
Hali!
Freecadben meg lehet adni valahol hogy a grid háló a tárgy teljes felületét fedje, ne csak ahol ő gondolja?
Köszi

Névtelen.png
    
(#) jeges válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 
Optimalizálni nem árt az stlt hogy a szeletelő ne kapjon hülyét ha van benne polygon szakadás vagy más hiba egy ilyen kis hibától simán félbemarad egy nyomtatás!
Netfabb frankon megoldja optimalizálást pl....
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2019
(#) bbatka válasza pipi hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 
Eleinte engem is zavart a FreeCAD-nek ez a hibája. Most már tudom hogy nincs is szükség a hálóra. Egyébként én sem jöttem rá a megoldásra.
(#) bbb válasza bbatka hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 
Viszont a freecad fóruma tele van segítőkész emberrel. Ha ott teszitek fel a kérdéseitek, akkor nagy eséllyel kaptok választ. Én pl. így kaptam választ CAM feldolgozós kérdésemre, s kiderült, hogy a zsebmaráshoz kell neki, hogy legyen talpa az objektumnak...
Következő: »»   112 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem