Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   115 / 197
(#) janigel válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 27, 2019 / 1
 
Szia!
Köszönöm szépen.
Nagyon frankó.
(#) Attila86 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Javaslom esetleg azt a fajta csavaranyás-csavaros megoldást amit én alkalmaztam nemrég a dobozomnál: Bővebben: Link
Szerk.: A következő hozzászólásnál jobban látszik: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2019
(#) kameleon2 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Igazad van Attila! De... ne felejtsd el a saját tapasztalások élményét. janigel Most kezdi megtapasztalni, milyen egy dobozt megalkotni ilyen módon. Ő is meg fogja látni, mi a jó és mi a jobb. Lesz ilyen doboza, lesz amolyan. Ő szeretné szerintem ezeket a finomságokat megélni, felfedezni. Ahogyan te is megtetted és én is nap, mint nap. A 3D nyomtató pont ezért jó eszköz, mert nem feltétlenül "csak" tárgyat nyomtatsz ki vele, hanem a gondolataidat is. Egy víziót, hogy mit képzeltél el, majd látod összeállni megformálódni. Akár jó, akár rossz, akár egyszerű, akár bonyolult. Én nem várom el, hogy elsőre tökéletes legyen, hagyom érni a gondolatot . Nekem is van összetettebb doboz alakzatom. Gyártjuk is. Az se elsőre alakult így. A modellt amúgy közzétettem (skp) így szabadon tovább alakítható.

sls2.jpg
    
(#) zsoltee0001 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Szép doboz, miből készült?
Üdv
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Ez minta volt, fehér polyamid. De a technológia ára miatt ABS lett végül.

ABS_PI.jpg
    
(#) kameleon2 válasza janigel hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Szívesen. Ha a panel méretei megvannak, akkor lehet azért ennél precízebb, pontosabb és szebb, díszesebb dobozokat is készíteni. Mellékelek egy képet egy délutáni projektről. Vettem címezhető led szalagot és zavart, hogy csúnya a konverter panel csupaszon. A 3D nézeti eredmény a képeken. Összeszerelés szempontjából eddig ez lett a legjobb dobozom. Mivel áttetsző anyagból készült el, a ledeket is lehet látni rajta működés közben, anélkül, hogy megfúrtam volna. A csatlakozócsonkok a bevezető kábelt teljesen, mintegy tömszelence ölelik körül.
(#) asrock hozzászólása Aug 28, 2019 /
 
Valaki ismer olyan céget ahol kis tételben is vágnak alu lemezt lézerrel és a szállítást is felvállalja(futár, posta) ?
Asztalnak való alu lemez 350x370mm lv5mm!
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2019
(#) cmdnetwizard válasza asrock hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Én nemes egyszerűséggel beírtam google-ba, hogy "Alumínium vágás" esetleg lézervágás, és vagy 15 cégtől kértem be árajánlatot, megírva, hogy csak egyet szeretnék, és csatolva egy DWG-t.

A legjobb, amit kaptam egy elég bonyolult mintára kb 220x220 mm-re, egy darabra, 3 mm-es lemezből, azt a femvagas.hu adta, kb 5000+fá-ért. Egyébként ha megtalálod a megfelelő céget, általában gépidőt néznek az ár alapjául... Esetleg még konfigurációs költséget is, és ez utóbbi miatt kaptam egy cégtől egy 30 ezres ajánlatot.

De ha egybefüggő alu lemez kell, két vágási éllel, akkor meg felhívhatod őket, hogy van-e valami alu lemezük leesőből, ami legalább ekkora, és hogy mennyiért csinálnak neked belőle egy akkora méretet... Én ezt anno acéllemezzel csináltam az első vaskereskedésnél a környékünkön. Csak örültek, hogy kevesebb a hulladékuk
(#) Attila86 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
PLA, alapozó, festék és lakk.
(#) zsoltee0001 válasza jeges hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Az a gáz, hogy hiába olvasok el még több ilyen jellegű szakirodalmat (amit egyébként köszönök, nagyon összeszedett) mert nálam egyszerűen nem jön be a papírforma.
110 fokos tárgyasztalnál úgy ki van lágyulva csórikám, hogy nem csoda, ha amorf lesz, már levittem 225-re a fej hőmérsékletet, de még mindig nem jó, most a tárgyasztalét kezdem levinni, egyszer majd, csak jó lesz.
Az a másik gond, hogy nem tudhatom, tényleg jó értéket mérnek-e a szenzorok.
Infrás hőmérővel meg hiába mérem, az megint akkora marhaságot mér, amit én se hiszek el.
Üdv
(#) attika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Mekkora sebességgel nyomtatsz?
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Ragassz rá fekete szigszalagot, úgy mérd az infrással, bár a 200 fokot nem tudm hogy viseli, lehet atextiles szigszalag jobb
(#) janigel válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Fehér hővezető paszta is jó.
(#) zsoltee0001 válasza attika hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
40mm/sec
Engem ez a hűtés mentesség zavar egy kicsit.
Most vezessük le józan paraszti ésszel a nyomtatást egy ilyen pici tárgy esetén.
230/110-el elindul a nyomtatás.
Túl van az első pár rétegen, kialakul egy távolság a nyomat és a bed között.
Viszonylag gyorsan ugyanoda ér a fej ahol nemrég járt, tehát az már ott nem 110 fokos lesz hanem 200 körül, nem úgy mint egy nagyobb tárgy esetén.
Az első pár réteg meg azért jó, mert a bed a gyenge kis 110 fokjával elvonja a hőt a tárgyról.
Persze ez később már nem tud érvényesülni.

Üdv
(#) attika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Emelj egy kicsit a sebességen, olyan 50-55mm/s-ig.
Egyszer nem használtam hűtést ABS-hez és sose volt ilyen összetapadási problémám.
Az ABS hajlamos a zsugorodásra és épp ezért "kell" neki zárt tér, hogy a környezetében a hőmérséklet ne változzon.
Nálam még csak zárt tér sincs és egyszer nem volt ilyen gondom mint neked, pedig volt már közel 20 órás nyomtatásom is és még csak vetemedés sem, de még repedés sem keletkezett a tárgyon.
(#) bbatka válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Én inkább azt javaslom hogy inkább csökkentsd a sebességet. A hűtést ABS-nél én sem javaslom. A réteg vastagság csökkentését próbáltad? Nálam a 230C/100C hőfokbeállítás működik a legjobban. (gyártófüggő)
(#) zsoltee0001 válasza attika hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Az a gáz, ha emelem a sebességet akkor még hamarabb ér oda ahol az előbb járt, viszont kevesebb ideig tartózkodik ott.
Próbáltam nagyon lassan + minimális tárgyhűtés, eredmény:= vitte a tapétavágó.
Esetleg az lehet még jó, ilyen pici tárgy esetén, ha többet nyomtatok és akkor lesz ideje kihűlni az adott pontnak.
Most indítottam egy nagyobb tárgyat zéró hűtés mellett.
Majd beszámolok róla.

Ti az acceleration értéket mennyire szoktátok állítani?

Üdv
(#) attika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Érdekes ami nálad van.
Lehet valami más zónába élsz.
  1. #define DEFAULT_MAX_ACCELERATION      { 5000, 5000, 50, 5000 }

Ez az acceleration is egy olyan dolog, hogy mindenkinek más ésmás lesz a beállítása, nem mindegy a gép kialakítása sem.

Nekem ezt volt a legkisebb tárgy amit ABS-ből csináltam.
230/100/55mm/s, 0,3-as fejjel., tovább tartott felfűtenie mindent mint maga a tárgy kinyomtatása

Teljesen mindegy volt a mérete a tárgynak mert ilyen jellegű hibát sose tapasztaltam.
Ha csak egy kicsit is ment a tárgyhűtő akkor máris nem lett jó a nyomat.
Más anyagnál se mérvadó az ha azt írják, hogy pl 50%-os hűtéssel, mert ez csak akkor érdekes ha ugyan olyan géppel nyomtatsz és ugyan olyan hűtéssel.
Nincs 2 egyforma, nem mindegy a szélcsatorna kialakítása, nem mindegy milyen ventillátort használ, valakinél a 100% hűtés "lefújja" a tárgyat az asztalról, másnál meg egy tolpihét sem képes arrébb fújni.
Ez a tárgyhűtős dolog akkor lenne mérvadó ha csak egyféle ventilátor létezne hozzá, és mindenkinek ugyan olyan formájú, hosszúságú, kialakítású lenne a légcsatornája.

A legnagyobb tárgy egy felni volt de ott se volt semmi hiba, és azt egy 5ft-os ócska semmitmondó géppel csináltam még.

Gyanús lehet még nálad az, hogy amit a kijelzőn látsz hőmérséklet az nem teljesen fedi a valóságot, bár 1-2 fokos eltérés miatt ilyet nem produkálhat.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2019

ABS.jpg
    
(#) zsoltee0001 válasza attika hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Nincs itt semmi gond, nagyobb tárgynál tökéletes, a menet is egész jó.
1 centis fogaskereket meg egyszerre többet nyomok.
Abból a képből nem nagyon jön le a méret.
A ventilátoros dologgal egyetértek, nálam radiál venti van 2 oldalról, 24 voltos mindkettő, mert, hogy 24V-ról megy a rendszer.
12%-nál indulnak el, de kipróbáltam, ráadásul kisebb ventivel, csak 38%-nál bírt elindulni és alig fújt valamit.
Üdv
(#) attika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
A szemnek a mérete 5mmx1mm.
A száját nem mértem még de magasságra az is ugyan annyi.
(#) zsoltee0001 válasza attika hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Herz filament, fekete, ha véletlen kezed ügyébe kerül nézd meg, nálad, hogy viselkedik.
A hőmérséklet meressel nem gondolnám, hogy gond van, mert a bed és a fej hőmérséklete egyforma hidegen.
Udv
(#) asrock válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Bableves teszt!
Fúvóka alá tegyél be egy 2..3cm mély edénybe vizet és indisd el a hűtést ez megmutatja hová is érkezik a levegőd vagyis a fúvóka közepe alá a jó eredmény ha nem így van újra tervezés hűtésben!
(#) asrock válasza asrock hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
(#) matheattila hozzászólása Aug 30, 2019 /
 
Sziasztok,
Nemrég belebotlottam ebbe a videóba: Bővebben: Link és nekem is megjött a kedvem egy 3D nyomtató építéséhez
Meg is rendeltem a kínából a "hozzávalókat": arduino mega, RAMPS 1.4 + stepper meghajtók, extruder, hotend és néhány méter 3D printer pen filament-et is (többféle színben, ABS meg PLA), meg is érkeztek, össze is szereltem őket, külön-külön le is ellenőriztem minden működik, viszont a léptetőmotorokkal elakadtam, ugyanis CD ROM-okban csak sima DC motorok mozgatják a lézerfejet, így kerestem DVD írót meg floppy-t, azokban léptető motorok vannak csak az a gond, hogy nagyon forrósodnak (5-10s alatt már forróak) utána is néztem és azok sajnos csak 5 voltosak.
Végső elkeseredésemben találtam egy leírást miszerint lehet korlátozni az A4988-as modulok kimeneti áramát, ezt meg is tettem, korlátoztam kb 100mA/tekercsre így már nem melegednek de nyilvánvalóan veszítettek a nyomatékukból is, így pl mikor a Z tengely teherbírását teszteltem akkor megfut a fej és nem tartja meg a hotend súlyát.
Utána néztem rendes lépető motoroknak, meg trapéz menetü orsónak, síneknek, csapágyaknak meg mindennek amiből fel lehetne építeni egy ennél nagyobb nyomtatót viszont annak az ára is sokkal több lenne.
Mivel csak hobbiból akartam készíteni, hogy néha szükség esetén tudjak kinyomtatni magamnak kisebb dolgokat ezért nem akartam sok pénzt fektetni bele és gondoltam kiindulok ebből mivel CD/DVD/floppy meghajtóm meg amúgy is van itthon jó néhány és sose használtam őket semmire.

Szerintetek megéri a fáradozást vagy érdemesebb lenne beruházni rendes alkatrészekre és építeni egy nagyobbat (esetleg fűtött asztallal mert ahogy olvastam arra is szükség lenne)?
A belinkelt videón elég meggyőzőnek tűnt... tudom, hogy max 40x40mm-es darabokat lehetne vele nyomtatni a szerkezete miatt ami elég kicsi de kezdtenek megtenné...
(#) attika válasza matheattila hozzászólására (») Aug 30, 2019 / 1
 
Idézet:
„Szerintetek megéri a fáradozást vagy érdemesebb lenne beruházni rendes alkatrészekre és építeni egy nagyobbat”


Ha már ezt megépítetted és rákaptál az ízére akkor szinte biztos, hogy fogsz építeni nagyobbat
Idézet:
„esetleg fűtött asztallal mert ahogy olvastam arra is szükség lenne)?”

Ha ABS-t is szeretnél nyomtatni akkor a fűthető asztal elengedhetetlen.
(#) zsoltee0001 válasza asrock hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Köszi, nálam a hűtéssel nincs gond, 2 oldalról 1-1 radiál venti tolja.
De most ezesetbe pont, hogy nem kellett, mivel ABS.
Most indítottam egy 2,5 órás fogaskereket, sajna ennek a végén van egy elvékonyodott rész és mivel nem jöttem rá, hogy tudnám rétegenként elküldeni a fejet csicsikálni, amíg visszahűl, nyomtat egy 8-as csövecskét egy kicsivel odébb.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza matheattila hozzászólására (») Aug 30, 2019 / 1
 
Ha mechanikailag minden oké, még akkor is marad bőven sz*ás lehetőség, szóval azzal nem érdemes sprórolni, Nema 17 alá szerintem nem érdemes adni léptető motorok terén.
Üdv
(#) asrock válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Sebesség mekkora... 0,4 fuv milyen réteg vastagságot 0,2?
(#) zsoltee0001 válasza asrock hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
50mm/sec 0,4 fuv, 0,2 réteg.
Meg mindig nem jó az abs, jobb, de nagy szilárdságú igényeknek nem felel meg.
Udv
(#) matheattila válasza attika hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Köszönöm a válaszod, ezen filózok én is, hogy lehet jobb lenne már az elején egy nagyobbat minthogy kettőt csináljak...
Valójában még nem tudom, hogy milyen anyaggal akarok majd nyomtatni, de valószínü, hogy ABS-el is mert az is jött kínából )
Következő: »»   115 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem