Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1313 / 1384
(#) Epu2 válasza duke hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Volt anno keringtető a vaskloridos maratóknál. Ha gyors-maratót középre csurgatod, akkor kiegyenlítettem lesz a marás.
(#) kaqkk válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Sokan használtak-használnak maratótál billegetőt - vagy buborékoltatót mindkét megoldás gyorsítja a maratást (sőt láttam fűtőszálas buborékoltató kádat is ,de ott egy magas keskeny üvegkádban függőlegesen áll a panel .)
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2019
(#) janigel válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 14, 2019 / 2
 
Helló !
Én ezt követtem el.
Segítséget tudok adni bárkinek.
(#) david10 hozzászólása Szept 22, 2019 /
 
Sziasztok,
Tudja-e valaki, hogy melyik az a (kínai) cég, amelyik karácsonykor ingyen készít nyáklemezeket?
A választ előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza david10 hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
A Jlcpcb és 2022 karácsonyán ....
(#) NickE hozzászólása Szept 27, 2019 /
 
Sokféle nyomtatót kipróbáltam már fólia nyomtatásra, de egyikkel sem vagyok igazán elégedett. Persze ezek a nyomtatók 10-20k közötti tintás és 20-25ezres lézerek és némelyik már elég lestrapált nyomtató volt...

Amúgy mindenem van itthon, profi levilágító, vegyszerek, stb. csak a nyomtatókkal nincs szerencsém.

Évtizedek óta gyártatom a nyákokat, ez valószínűleg így is marad, de gyakran jól jönne, ha az 1-2 darabos dologokat, prototípusokat le tudnám itthon is gyártani. Pl. múlt héten 4-ik nekifutásra sikerült elfogadható nyákot produkálnom...

Létezik olyan nyomtató, ami képes megközelíteni a nyomdai minőségű fóliát és nem kerül százezrekbe? Tehát szép egyenletes matt fekete nyomatot hoz létre, nap felé fordítva is jól takar, vékony vonalak is szépek.
(#) Bakman válasza NickE hozzászólására (») Szept 27, 2019 / 1
 
Szerintem ilyen nincs. Eleve a technika nem teszi lehetővé a tökéletesen átlátszatlan nyomtatást, nem is erre vannak tervezve a nyomtatók. Én is eleve két példányban nyomtatok.
(#) janigel válasza NickE hozzászólására (») Szept 27, 2019 /
 
Szia!
Bakman igazat ír, egyet értek vele.
Én a helyedben áttérnék a vasalásos módszerhez.
Kevésbé macerás, és ha jól be van járatva nem nagyon rosszabb mint a házi levilágítós.
Viszont fel tudok ajánlani ingyen neked ebből 4 db.-ot (kép).
Ez olyan áttetsző fólia amire csak tintással lehet nyomtatni.
Én sok nyákot csináltam ilyennel annak idején amikor HP 670C nyomtatóm volt.
Lehet kapni is.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2019
(#) usane válasza janigel hozzászólására (») Szept 27, 2019 / 1
 
A vasalást is ki kell próbálnia. Azt is többször kiveséztük, hogy tonerfüggő. Viszont valóban a legolcsóbban és legkevesebb macerával kivitelezhető ha működik.
(#) NickE válasza janigel hozzászólására (») Szept 27, 2019 /
 
Én már "mindent" kipróbáltam. A múlt heti nyákkészítés vasalásos volt. Xerox glossy papírt szoktam használni, már vagy 10-15 éve vettem, még mindig van belőle. Ez az egyetlen, amit tudok vasalni, de 4-ik vasalásra ment át a teljes rajzolat, pedig nem egy bonyolult nyák, még csak nem is SMD. Érdekes, hogy szinte mindenki által dicsért fényes műnyomó papírt kaptam egy fórumtárstól évekkel ezelőtt, de nekem az sem vált be. Kb. 1 hete rendeltem az aliexpressről kínai sárga papírt, többen írták a feedbackben, hogy az sokkal jobb, mint amiket eddig próbáltak. Majd ha ideér, kipróbálom.

Az kicsit meglepett, hogy 2 féle vasalós fóliát árult, az egyik lézerhez a másik tintáshoz. Eddig nem láttam még tintás vasalós fóliát, de gyanítom, ez csak elírás... Kínaiak nem túl erősek a termék pontos specifikációjában.

Vannak tintás fóliáim, dataline, sigma és volt még epson, az már elfogyott. Nem hiszem, hogy a fóliával van baj. Nem vettem észre nagy különbséget közöttük.

Köszi a felajánlást. Ha úgy gondolod, hogy ez jobb fólia, élek a lehetőséggel, de gyanítom, amik nekem vannak itthon, azok is hasonlók.

Eddig a legjobb eredmény dry fóliával értem el, de sajnos már bedöglött a fólia, most rendeltem az is az aliról.
(#) janigel válasza NickE hozzászólására (») Szept 27, 2019 /
 
Idézet:
„2 féle vasalós fóliát árult, az egyik lézerhez a másik tintáshoz”

Ez biztos hogy tévedés, tintást lehet vasalni.
Én is a kínai sárgát használom, az a legjobb.
A felajánlásom él, és budapesti vagyok.
(#) nedudgi válasza janigel hozzászólására (») Szept 27, 2019 / 1
 
Valószínűleg a pólóra vasalhatóra gondolt a kínai.
(#) zolee1209 válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Sziasztok!

Egykori hozzászólásomra válaszolva mutatnám meg képekben az általam használt "technológiát". A részleteket anno már leírtam.

- A maszkon látható, hogy lényegében átlátható, de fedett. A lötstop réteghez is így készítem a filmet.
- A panelen látható min-max értékek: a kontúrt jelölő vonalak 0,15mm szélesek. A legkisebb szigetelő távolság a 0805 méretű SMD alatt átmenő 0,5-ös vonal, ami itt 0,23mm távolságot ad. A 0,2mm-es távolság gond nélkül megy, ez alatti értékre nem igazán emlékszem, mert ha használtam is, azt már nagyon régen...
(#) pisti89 válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 7, 2019 /
 
Szép, de ekkora NYK-on SMD nélkül is ellenne
Kinézetre hajaz a gyáriakra, még a vékony fóliavezetés is
(#) zolee1209 válasza pisti89 hozzászólására (») Okt 7, 2019 /
 
Köszi. Egy régebbi, több alaktrészt tartalmazó tervet alakítottam át kissé, nem akartam most feleslegesen tervezéssel időt tölteni. Illetve nagy százalékban SMD-t alkalmazok, attól függően, hogy mi van itthon,mennyi helyem van, és mennyit van kedvem fúrni.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2019
(#) Moderátor hozzászólása KKobra hozzászólására (») Okt 8, 2019
 
Na, akkor ennek fuss neki még egyszer, de most már úgy, hogy ne csak az ork nyelvet beszélők értsék, mit is szerettél volna közölni! (Gy. k.: rendes, magyar helyesírással.)
(#) whalaky hozzászólása Okt 11, 2019 /
 
Sziasztok!
Hát újra itt. Hosszú évek után ismét elővettem az elektronikát. van mit pótolnom...
A kérdésem az lenne, hogy manapság létezik e cég aki nyákot gyárt hobbistáknak is elérhető áron?
Anno a satroniktól rendeltem a nyáklapokat, de már sehol sincsenek. Az hogy legyártsam magamnak egyenlőre nem tűnik kezelhetőnek a vegyszerek és egyéb járulékos dolgok beszerzése lehet hogy többe volna és olcsóbb ha legyárttatom. Igen, de kivel? Mindenképpen smd-ben gondolkodom és gyakran van szűkségen a furatgalvanizálásra is, így csak a gyártatás jöhet szóba, de a költség oldala nagyon nem mindegy.
Minden információt nagyon megköszönök.
(#) janigel válasza whalaky hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Szia!
A Satronik megszűnt egy pár éve. Az áruk igen jó volt.
Én is hozzájuk jártam, és jó barátságban voltam velük.
Ők mindent átadtak egy másik gyártónak, a gyártódoksikkal együtt (régi kuncsaftok).
Az új gyártó : Turbo Plus Kkt.
Honlapjuk.
Áraik és minőség szintén jó.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2019
(#) whalaky válasza janigel hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Köszi!
Igen emlékszem rá hogy anno mondták hogy abbahagyják és átadják valakinek, de akkor még nem tudták megmondani hogy kinek. Egy jóideje nem vagyok képben, de most hogy rokkernyugger lettem lesz időm vele foglalkozni.
(#) pipi válasza whalaky hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Hali!
Ha árérzékeny, de ráérős, akkor kinában kell gyártatni, a lényeg hogy 10*10cm-be bele kell férni, utána ugrik az ár.
Bővebben: Link
(#) szvictor hozzászólása Okt 20, 2019 /
 
Sziasztok!

Lenne itt valaki aki legyártana nekem egy ilyen: panelt?
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2019
(#) jimitek hozzászólása Okt 20, 2019 /
 
Sziasztok!
Ma készítettem próbaként az első vasalásos technikával készített áramkörömet, és azt vettem észre, hogy maratás után a festéket ugyan tökéletesen el tudom távolítani a vezetősávokról, azonban a szétkenődött festéket már nem. Nitro hígítót használtam, más szinte le se szedi a festéket, viszont a szétkentet már ez sem. Tudtok valami megoldásról?
(áztatás nem segített)
(#) kaqkk válasza jimitek hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
cif súrolópor + vizes szivacs
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2019
(#) janigel válasza jimitek hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
(#) jimitek hozzászólása Okt 20, 2019 /
 
Köszönöm!
(#) janigel válasza szvictor hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Írj nekem egy privátot, de a telefonszámod is benne legyen.
Felhívlak és megbeszélhetjük.
(#) duke válasza jimitek hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
"hogy maratás után a festéket ugyan tökéletesen el tudom távolítani a vezetősávokról, azonban a szétkenődött festéket már nem."

Hát igen a festék kicsit beleivodik a nyákba, és szürkébb lesz tőlle. Nyák függő, van amelyikről teljesen lesztiszítható, van amelyiket megfesti. Annyira sosem zavart, hogy megprobáljam megtisztítani, pedig lehet hogy lehetne, ahogy irta valaki.
(#) janigel hozzászólása Okt 23, 2019 / 8
 
Üdv mindenkinek.
A vasalásos módszer határait feszegettem. (laminálóval)
Nyomtató : HP Laserjet 1200
Lamináló : Photoart-17LSI
Papír : Kínai sárga

Egy meglévő nyákon mindennek a méretét egységesen lecsökkentettem (pad, line, via) és 60% - ban nyomtattam ki. A nyákra írt méretek igazak.
Íme az eredmény.
(#) niedziela válasza janigel hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Korrekt
(#) kaqkk válasza janigel hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Ha már feszegetés, most próbáld meg 30% on ... Egyébként nem is gondoltam volna hogy ilyen jó a sárga papír ... ui: szép lett ügyes vagy
Következő: »»   1313 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem