Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   843 / 1116
(#) coyote55 válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
A BIOS "önhatalmúlag" nem kapcsolgat a kétféle beállítás között. Én első nekifutásra kivenném a videókártyát és alaposan kifújkálnám a foglalatát. A kártya csatlakozóját pedig radírral, és nem szöszölő puha ronggyal ápolnám le. A kondenzátor ebben a lapban már szilárd elektrolitos, az nem fog fölpuffadni. A videókártyán lévő kondenzátorokat viszont nézd át. Nem biztos, hogy púpos lesz, néha előfordul, hogy maga alá engedi az elektrolitot!
Good Luck!
(#) antikzsolt válasza coyote55 hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
Friss elemnél is csinálja. De az a furcsa 2-3 napig semmi baja majd napokon keresztül újraindulgat. Az ellem nem változik. Terheléstől függetlenül. Kondikat néztem. Hibátlannak tűnik. Sajnos 100km van a legközelebbi szaki tőlem. 2x elmegyek hozzá + a javítás költsége miatt nem éri meg. Hozzáteszek még 5000Ft -ot és megvan az új alaplap. asus n13219 nem mai gyerek. És lassan kifut teljesen. Esetleg a monitoromat elviszem hozzá de ezt a lapot nem.

A 2x fsb sebesség ennyire nem látszik meg?
(#) Hx-2 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
Az az "ujraindulgat" inkább tápegység hiba.
(#) coyote55 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
Mivel a processzor és a memória ugyanaz, és ugyanannyi marad, mit vársz tőle? Hiába kétszeres a FSB, ha a processzor behatárolja az egész gép sebességét.
Erre írtam, hogy a lap megérdemelne egy jobb processzort.
Ha az elem rendben van, és nincs beteg kondi, akkor ki kellene cserélni a tápot próbára. A tápban is lehet púpos kondi, a gyártók előszeretettel rakják a legforróbb alkatrészek mellé
"Időzített elavulás" vagy mi a neve... Megnézném a tápcsatlakozót is, mert az furcsa, hogy a HDD-t nem érinti az időnkénti újraindulás, holott ugyanaz a táp. A tápegységből jövő kábel végén lévő csatlakozóban próbáld egy hegyes tárggyal összébb nyomni az érintkezőket, de óvatosan!
(#) Szasza9668 hozzászólása Okt 8, 2019 /
 
Nas problémával fordulok a nagyérdeműhöz.

Nsa210 merevlemez csere után felált hiba nélkül. Majd vissza a régi hdd és azóta nem indul el. A merevlemez fel sem pörög. A hdd hibátlan gondolom tesztelni nem tudom sajnos. Az új hdd sem indul. Merre induljak el? Hdd nélkül sem indul.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2019
(#) pittti válasza Szasza9668 hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
Idézet:
„...Merre induljak el?”

A legközelebbi szerviz felé. Ha egy zárlatos HDD-vel vagy egy rossz mozdulattal kinyírtad a tápegységét, vagy a vezérlését - azt házilag nem fogod megjavítani.
(a biztosítékot megnézted?)
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2019
(#) Szasza9668 válasza pittti hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
Bizti rendben van. A hdd nem zárlatos. Szervízt nem ér. Rossz mozdulat nem volt.
(#) FAZ1 válasza coyote55 hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Ez bizony kapcsolgat. És akkor persze áramtalanítani kell a gépet, majd újraindítani.
Ha éppen "hülyére veszi magát", akkor úgy indít hogy a processzor frekvenciája 3,75 MHz.
Azt persze a gép egyáltalán nem bírja, így rögtön kiakad mint a kakukkos óra.

Nekem jelenleg az egyik BIOS-ban a működési frekvencia 2,81-re van állítva, a másiknál meg 3,22-re.
Egyszerűen nem tudom, már eleve honnan veszi azt a 3,75-öt?
(#) Doky586 válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
3,75 MHz ...? Ez biztos hogy nem Z80 proci? Esetleg C64?

Egy adatkábel nincs bedugva hibát a monitor írja nem a vga kártya. A csatlakozó bekötésétől is függ.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2019
(#) pittti válasza Szasza9668 hozzászólására (») Okt 9, 2019 /
 
Idézet:
„... A hdd nem zárlatos. Rossz mozdulat nem volt.”

Valami mégiscsak történt, hiszen csodák a mai világban nincsenek. HDD cserénél nem elég ezeket csak leállítani, hanem a csere idejére a hálózatból is ki kell húzni. Ez ugyanolyan, mint egy számítógépnél - ha csak leállítom, attól még az alaplap bizonyos részei feszültség alatt maradnak. Nem egy alaplap hibásodott már meg ezért, pl memóriacserénél. Tehát nem elég leállítani, áramtalanítani is kell szerelésnél!

Nálad pedig mérni, mérni és mégegyszer mérni kell. Először a tápegységet, főleg a félvezetőket benne (a vezérlő panelt ugye értelemszerűen lecsatlakoztatni!) - ha a tápegység rendben van, a feszültségek jók és terhelhetők, akkor lehet tovább lépni. Viszont ide már mindenképpen kapcsolási rajz és megfelelő műszerezettség kell, egy olcsó multiméter messze nem elég.
(#) Fülöp Ferenc 49 hozzászólása Okt 12, 2019 /
 
Kérdezni szeretnék tőletek, HP gépem van és "Realtek_High_Definition_Audio " Hangrendszer van az alaplapban, és nem tudok sem a bemenetről sem bármilyen hang vagy videó műsorrol Hangfelvételt készíteni , nem látja az audió jelet , De jól működik a gépben és lejátszik mindent . a Egy Dell gépem volt eddig W7-TEL , és a GoldWave progival hiba nélkűl tölthettem le bárhonnan bármilyen hanganyagot , nagyon hiányolom .az inputokat többször setupoltam , de nen változott semmi. Mi lehet az oka, hogy ez a hangrendszer nem képes erre. A driverjét a hp honlapról vettem le . Elöre is köszönöm ha válaszolnátok.
(#) Pgeorge80 hozzászólása Okt 13, 2019 /
 
Sziasztok!Adott egy gép, windows 7 ultimate op rendszerrel!Aktiválva van, de nem eredeti példány!Vettem hozzá termékkulcsot, de nem tudom, hogy kell ujraaktiválni!Valaki tud ebben segíteni?
(#) Inhouse válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Anélkül, hogy ennyiből kiderült volna, hogy mi okozza a problémád, elsőként azt mondanám, hogy próbáld ki az ingyenes Audacity nevű programot. Menüben való turkálás nélkül állíthatod, hogy éppen honnan vegyen fel. Van egy speciális, általuk készített bemenet típus is, ami a rendszerhangot rögzíti, mindegy, hogy honnan jön, ami éppen szól azt tudja felvenni. Próbáld meg ezzel, hátha...más téren is rengeteget tud, sok sávot kezel, sok effekt, stb.
(#) nedudgi válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Töltsd le Microsofttól, és telepíts egy új, tiszta operációs rendszert a legyalult merevlemezre a megvett kóddal. Általában nem lehet tudni, mit sumákoltak a telepítőkészlettel.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Köszönöm , megy is a próba.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Próbálom az AUDACITI progit , de csakm a vonalbemenetről tudok felvételt csinálni , belső hang , videóhang vagy bármi műsor a netről , nem látja , lehet hogy az integrált hanrendszer nem tudja ezt ??? , Ha lehet segits a beállitásban, légyszi. lehet hogy csak én vagyok a béna, Köszönöm
(#) Inhouse válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Okt 16, 2019 / 1
 
Nálam:
1: Windows WASAPI,
2: Hangszórók (Realtek...) A vége neked más lehet, a hangkártyád neve...
3: 2 (sztereó) felvétel
4: A felvétel szempontjából lényegtelen

Windows 7-nél a hang fülnél látszik, hogy épp melyik csatorna szól.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 16, 2019 /
 
Siker , köszönöm
(#) Inhouse válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Okt 16, 2019 /
 
Szívesen. Örülök, hogy megoldódott a problémád.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 18, 2019 /
 
Még szeretnék némi segítséget kérni . Az ÍrfanWiev 4.53 32 bit használom és van hozzá egy OCR Kadmos plugin , de nem tudom fölokositani csak az angol szöveget látja jól , Régebben rengeteg nyelvet tudtam letölteni hozzá ,de most nem ad semmit az angolon kívűl. Még a magyar nagyon kellene , Hátha van valami megoldás csak én nem tudom , erröl szeretnék kérdezni.Keresgéltem a lapjukon de nem találtam biztatót
(#) Inhouse válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Okt 18, 2019 /
 
XnView-t használok, de OCR-t nem. Manapság már biztosan jobbak, mint régen, nekem még csak a rossz tapasztalataim vannak meg.
(#) Travolta válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Okt 18, 2019 /
 
A magyar nyelvi csomagot külön le kell tölteni hozzá. Az oldalon minden fent van.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza Travolta hozzászólására (») Okt 19, 2019 /
 
Én nem a program magyarítását keresem, az ok. megvan , hanem a OCR Kadmos plugin felokositását magyarra , ami a magyar szöveg leolvasását teszi lehetővé egy képről ,
azért köszönöm.Ezt a Kadmoson belülről tudtam egykór lekérni és még számtalan nyelvet is lehetővé tett, anno.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Közben felraktam a GoldWave 6.28 verziót és ez már tudj a felvételeket kívülről-belülről win10-ben,
azért köszönöm a segitséget , egy tőled ajánlott jó progival gazdagabb lettem , az is szuperúl teszi a dolgát
(#) levaitamas hozzászólása Okt 30, 2019 /
 
Sziasztok!
Win10 frissítést követően automatikusan bekapcsol a gépem, ha felteszem tölteni. Eddig nem csinálta.
Mitől lehet ilyen jelenség, illetve hol lehet kikapcsolni?
(#) FAZ1 válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
Ez van ráírva a procira: - D915 SL9DA, ami (LG775) és "dual core" 2,8MHz.
A 3,75MHz-en én is csodálkozom, de általában ezt írja ki, ha tényleg "hülyét kap".

A csatlakozókábelt pedig cserélgettem párszor (van néhány ilyen DVI-sem), tehát nem igazán hiszem el, hogy alapból és eleve mindegyik rossz lenne.
(hiszen eredeti gyári készítésű, tehát nem én hoztam holmi barkácsban össze. Ezek már NEM az az 5 pólusú tuchel csatlakozó-féle, ami régebben a szalagos magnókhoz illett.)
(#) vargaf válasza FAZ1 hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
Az a MHz pontosan GHz!
(#) FAZ1 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
IGAZ!

Elmértem ...
(#) vargaf válasza FAZ1 hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
Ó, "csak ezerszeres" az eltérés! De mikor rákérdeztek, akkor megnézhetted volna újra és nem erősítgetted volna a hibás értéket
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2019
(#) nagym6 hozzászólása Nov 7, 2019 /
 
Üdv. Vettem laptopomba 256GB SSD-t. Beszerelem, Win10 jogtiszta és egyéb programok telepítve, bekapcsolás után 10s és felállt a rendszer. Kb.: fél év múlva bekapcsolás után kb.: 1 perc a rendszer felállás. Ezalatt szinte semmi új program nem lett telepítve, a lassulás folyamatos, nem egyszer hirtelen lassult, az SSD félig van anyaggal. Mi lehet az oka ennek a kb. fél év alatti drasztikus lassulásnak? Tán a kikapcsolhatatlan Win frissítések? Köszönöm.
ui.: Nem csak a felállás, hanem más esetekben is néha sokat működik az SSD.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2019
Következő: »»   843 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem