Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2106 / 2208
(#) MacGiver hozzászólása Okt 11, 2019
Idézet:
„1. A zene számít - a többi csak utána”
Ennyi
(#) MacGiver hozzászólása Okt 12, 2019
Idézet:
„Át is kötöttem. A tapasztalatom hasonló ahhoz amit egyetlenhelyen találtam a témában: kb 4%-al kevesebb elektron jut így el a segédrácsra- nem elírás a segédrácsra-. Tehát a fékező jobban "fékez". Kérdés: jobb lett tőle az erősítő hangzása: igen jobb lett. (Itt sajnos nem tudok teljesen tárgyilagos lenni mert ide is betettem kedvenc ellenállásom 100Ohmos darabját, nyilván ez is hozzáteszi a magáét...!)”


Idézet:
„4%-al kevesebb elektron jut így el a segédrácsra- nem elírás a segédrácsra-. Tehát a fékező jobban "fékez". Kérdés: jobb lett tőle az erősítő hangzása: igen jobb lett. (Itt sajnos nem tudok teljesen tárgyilagos lenni mert ide is betettem kedvenc ellenállásom 100Ohmos darabját, nyilván ez is


Idézet:
„Tehát a fékező jobban "fékez". Kérdés: jobb lett tőle az erősítő hangzása: igen jobb lett.”
(#) MacGiver hozzászólása Okt 12, 2019
Elektronok. Fékezés. 4%. Hölgyek, urak, ez már szánalmas....
(#) MacGiver válasza pechman8 hozzászólására (») Okt 12, 2019
Felesleges kísérletezni. A GU50 elődcsövének minden adata elérhető, mindenféle beállításban...
https://frank.pocnet.net/sheets/118/e/EL152.pdf
(#) MacGiver hozzászólása Okt 12, 2019
Nem fogok tudni aludni. Tényleg! 4% elektron...Utána nézek
(#) Orbán József válasza MacGiver hozzászólására (») Okt 12, 2019
Szita alatt megszámoltam, tényleg annyi...
Bocsánat.
(#) mek-elek válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 12, 2019
Józsi, ilyenkor milyen szitát szoktál használni?
(#) baldman81 hozzászólása Okt 12, 2019
Sziasztok!

Kérlek segítsetek nekem, a mellékelt képen látható problémám van.
Gyári bontott hálózati transzformátorról lejövő fűtőfeszültség. Egyenirányítani nem szeretném, maradnék a váltó fűtőfeszültségnél. Kérlek segítsetek hogyan lehetne legegyszerűbben beállítani a 6,3V fűtőfeszt?
Köszi!
(#) mnyugger válasza mek-elek hozzászólására (») Okt 12, 2019
Ablak szítát.
(#) CHZ válasza baldman81 hozzászólására (») Okt 12, 2019
Szia!
Soros ellenállással, R=U/I.
(#) tunerman válasza baldman81 hozzászólására (») Okt 12, 2019
Például akkor is csökken a trafóról lejővő fűtőfeszültség értéke, ha bedugod a 3 üres foglalatba az odavaló csöveket
TJ.
(#) baldman81 válasza tunerman hozzászólására (») Okt 12, 2019
Szia!

Köszi, de az előfokcsövek külön szekunderen vannak, kicsit "barátibb" névleges feszültséggel. Soros ellenállással nem igazán szeretném "elfűteni/disszipálni" ha lehet. Üdv!
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
(#) (Felhasználó 1947) válasza baldman81 hozzászólására (») Okt 12, 2019
Akkor tekerj le a fűtéstekercsekről, vagy használj hozzá a megfelelő feszültségekkel megtekert trafót.
(#) CHZ válasza baldman81 hozzászólására (») Okt 12, 2019
Idézet:
„Soros ellenállással nem igazán szeretném "elfűteni/disszipálni" ha lehet”

Ha a trafó feszültségét nem csökkented, akkor el kell disszipálni.
Számold ki, nem is olyan nagy ez ..
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
(#) Ge Lee válasza baldman81 hozzászólására (») Okt 12, 2019
Egy csöves erősítőben ahol egyébként sem a hatásfok a lényeg, repkednek a semmibe a 10W-ok, ott nyugodtan elfűthetsz még annyit. De ha hozzáférsz a trafóhoz akkor tudsz letekerni belőle, vagy hozzátekerni egy keveset a primerhez, és mindjárt csökken az érték.
Én sem rágom amiatt a kefét, hogy kiveszek 2x0,5W-ot az enyémből, miközben felvesz 80W-ot a hálózatból, mert a hangjával kárpótolja ezt a brutálisan rossz hatásfokot.
(#) Cinema válasza baldman81 hozzászólására (») Okt 12, 2019
Én mindig kb. 7,5V-os fűtőtekercset készítek és egy-egy sorosan kapcsolt ellenállással állítom be pontos értékre.
Ez a soros ellenállás korlátozza a bekapcsolási áramlökést és így kevésbé valószínű, hogy megszakad a fűtőszál, hogy felizzik a cső fűtőszála bekapcsoláskor. A csövek fűtőtekercsével párhuzamosan pedig, 100-220nF/250V-os MKT kondenzátort kötök párhuzamosan, csökkentendő a hálózatból és egyéb helyekről jövő zavarokat. Az előcsöveknél pedig a cső fűtéslábaira is kötök kondenzátort.

Üdv!
(#) TAttila77 válasza baldman81 hozzászólására (») Okt 12, 2019
Szia. Mielőtt bármit is csinálnál a trafóddal, mérted már hogy mennyit kap a primeren? Én kíváncsi lennék rá mennyi a hálózatid. (Nem tudom felétek mennyi, de mifelénk sokszor inkább 245V is van.)
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
(#) tunerman válasza Cinema hozzászólására (») Okt 12, 2019
Ez ugyan nem az elektroncsöves abszolút csúcskategória - a high end - fóruma, de szért annyit megjegyeznék, hogy a fűtéskörbe berakott plusz alkatrészek radikálisan rontják a hangzásminőséget. Pl. a DC fűtéskör diódái, elektrolit kondenzátorai is...talán egy esetben lehet ezt mégis megtenni, a csöves MC phono esetében...
Csak váltófeszültségű legyen a fűtés és lehetőség szerint a transzformátor saját tekercselt vezetékével vezessük a fűtőáramot a foglalat(ok)hoz.
TJ.
(#) Ge Lee válasza tunerman hozzászólására (») Okt 12, 2019
Ha radikálisan nem is, de valóban rontják, meg egyébként is feleslegesek. Nálam is csak annyi van, hogy kijön a trafóból és rámegy a csövekre, külön külön fűtéskör van a két oldalnak. Meg le van még kötve egy egy 15 ohmmal a cső lábáról a földre, nincs is sem zaj sem brumm semekkora.
Én majd annyit modolok még rajta, hogy kicserélem a kábeleket tömör ezüstözöttre.
Persze ez így csak akkor működik, ha pontosan el vannak találva a fűtés tekercsei, nálam 6,4V van rajtuk menet közben.
(#) mnyugger válasza tunerman hozzászólására (») Okt 12, 2019
Ugye ezekeket a dolgokat Te is fenntartással fogadod?
(#) tunerman válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 12, 2019
Én tapasztalatból írtam a fűtéskör kivitelezési problémáiról, persze ezek csak olyan rendszeren hallhatók meg, amely ezt lehetővé teszi...átlagos körülmények/készülékek környezetében ennek nincs semmi jelentősége.
Lehet berakni az olcsó alkatrészeket, stabilizátor IC-ket - ott ezek a minőségrontó hatások nem észrevehetőek.
TJ.
(#) jani1987 hozzászólása Okt 12, 2019
PCL86 PP-vel kapcsolatban szeretnék kérdezni. A gyári adatlap szerint Ra-nak 5,1k-t választottam. Az alsó frekvencia először 161Hz lett volna mert az E6 húr rezgésekor ennyit mértem de levittem 80Hz-re. Az induktivitás így 9,1H lett. Akkor a vasmag keresztmetszet 8,2W-ot feltételezve 3cm2-re jött ki ami szerintem kicsit karcsú. A Magyari féle zsebkönyv alapján számoltam. Lenne kedve valakinek le ellenőrizni? Bocsánat biztos kifelejtettem valamit és olyan 6cm2 körül tippelnék.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2019
(#) mnyugger válasza tunerman hozzászólására (») Okt 12, 2019
Én most konkrétan csak a fűtésre gondolok. Mit befolyásol, ha egyen, vagy vált, ha stabilizált vagy sem.Mint ha a vaslót egyen, vagy váltó fesszel táplálnám és volna különbség a vasalás minősége közt. Ez olyan ezoterikus dolog. Mint a hálózati tápkábel húzása Paksig..
(#) mnyugger válasza TAttila77 hozzászólására (») Okt 12, 2019
Találtam a sarokban egy csöves trafót. M85-ös lemezből van. Kb. 6,5cm2. Kevésnek találom az a lehetséges 45W-ot.
Rajta a csőfoglalat is.
Sajnos szénné van égve.
(#) cua válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 13, 2019
Ez a vita mar lefutott parszor ebben a topicban. Ez inkabb vallasi kerdes, szoval ha nem vagy hivo ne is probalkozz
(#) tunerman válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 13, 2019
Röviden - meg kell ismerni az elektroncsövek műkődési elvét, az energia (hő+elektromos) áramlásának a törvényeit.
Különben már azt is meg lehet hallani, hogy ha a felhasznált csövek fűtéseit sorbakötjük, vagy mindet párhuzamosan a fűtőtekercsre kötjük...
TJ.
(#) Cinema válasza tunerman hozzászólására (») Okt 13, 2019
Amiről írsz, na az pont az az ezoterika, a híg-end világa. Mert NEM "High-End", ettől egészen biztosan nem.
Ahány megoldás, annyiféle hangzás, Én csak optimális, természetes hangzást szeretnék, ami tetszik, de semmi mesterkélt nincs benne.

Üdv!
(#) mnyugger válasza tunerman hozzászólására (») Okt 13, 2019
Én most visszavonulót fújok, s csak hallgatom a jobbnál jobb zenéket!
(#) MacGiver válasza Cinema hozzászólására (») Okt 13, 2019
Idézet:
„Ahány megoldás, annyiféle hangzás, Én csak optimális, természetes hangzást szeretnék, ami tetszik, de semmi mesterkélt nincs benne.”

Nos ilyen (állat) pedig nem létezik. Keressük a Grált. Papíron, interneten...
(#) MacGiver válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 13, 2019
Végre egy szimpatikus hozzászólás!
Következő: »»   2106 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem