Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző vezérlése, életre keltése
Lapozás: OK   62 / 71
(#) kaqkk válasza kralac hozzászólására (») Feb 7, 2019 /
 
Küldd át a progit megnézem és átbeszéljük mit tehetsz a hiba ellen . Én is Flowozok már vagy 10 éve .
(#) icserny hozzászólása Jún 16, 2019 /
 
Azt szeretném kérdezni, hogy a ChipCAD SOROS EDT LCD vezérlőt sikerült már valakinek I2C módban használni? Próbálgatom a dokumentáció szerint használni, de sehogy sem akarja az igazságot. Véletlenszerűen csinál valamit (sikerült már kurzorpozíciót, kontrasztot, háttérvilágítást befolyásolni) de véletlenül sem úgy, ahogy a leírás alapján értelmezem).

Elvileg 0xF0 0x02 0xFF kiküldése kellene, hogy maximumra állítsa a kontrasztot és
0xF0 0x01 0x41 küldésére egy A betűt kellene, hogy kiírjon
Mit néztem el?
(#) vilmosd válasza icserny hozzászólására (») Jún 16, 2019 /
 
Idézet:
„A 0x0B vezérlő karakter kiküldése után a soron következő bájt értéke szabja meg a kontraszt mértékét. Figyelem! A 0 értékhez tartozik a maximális és a 255-höz a minimális kontraszt.”
(#) icserny válasza vilmosd hozzászólására (») Jún 16, 2019 /
 
Köszönöm a kiigazítást, valóban 0 a max és 255 a minimum.

De a fő problémám nem is ez, volt, hanem a parancsértelmező értelmezhetetlenül fura viselkedése. Most arra jöttem rá, hogy a parancsoknál kellhet még valami lezárás. Ha például minden parancs után kiküldök még egy 0xF0 0 0 parancsot, akkor működni látszik minden.
(#) Firefighter1 hozzászólása Júl 14, 2019 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy SmartMirrort csinálni.. nem is a szoftverrel vagy az építéssel van gond hanem a technikai megvalósítással.
Kb 100x60 "tükröt szeretnék, de ugy hogy a bele/mögé helyezett kijelző "érintőképernyős" legyen.

Tudom vannak minden féle külső kamerás megoldások de én inkább olyan irányba szeretnék menni hogy a plexiből kivágom a "monitor" helyét. Síkba illesztem az érintőképernyőt, teszek rá valami nagyon vékony plexi/ merev foliát hogy egynek tűnjön és úgy rá a tükörfoliát!
Amit nemtudok hogy milyen vastag plexit/foliát tolerál még az érintő... illetve milyen tipusú ( nem márkára hanem érintestechnológiára gondolok) kijelző a legjobb!

Vagy csak egy touch panelt rendeljek és azt kalibráljam?

Ez a video alapján egy kapacitiv panel ( mint ami a telokon is van) akár még működhet is egy vékony plexi/folia mögött!


Szerintetek?
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2019
(#) kokozo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Helló! Szerintem kapacitív helyett rezisztív kijelzővel jobban járnál, mert az elé lehet tenni akár 2mm-es plexit is. A kapacitív meg elvileg csak speckó fóliával működik.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Aug 9, 2019 /
 
Sziasztok,

Lehetséges, hogy a képen látható módon összevontan lehet kezelni az adat ill. vezérlő lábakat? Honnan tudhatja az LCD, hogy épp milyen jelet kap?

Tiny_LCD.GIF
    
(#) Hp41C válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Az RC tagok kapacitásai "emlékeznek" a port lábain előzőlag kint levő szintekre.
A program a potra teszi az alábbi értékeket: GP2 -re a R/S, GP4 -re a D4, GP5 -re a D6 -nak megfelelő szintet. Várakozik. Ezalatt az RC tagok kimenetén is beáll a megfelelő érték. Ezután a potra teszi az alábbi értékeket: GP2 -re a E, GP4 -re a D5, GP5 -re a D7 -nak megfelelő szinteket. Nem vár, hanem rövid időn belül kiad az E -re egy magas és (kb 1us múlva) egy alacsony szintet.
(#) szeg76 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Az időzítés a kulcs.
Ahogy én értelmezem: először az RC tagokon keresztül csatlakozó bemenetekre kell adni a bitmintát, megvárni, míg a jelszintek beállnak, majd kiadni a közvetlenül kapcsolt bemenetek mintáját és elvégezni a beírást mielőtt az RC-késleltetett bemenetek jelszintje változna.
Nagyon ötletes!
(#) lelkes amatőr hozzászólása Aug 9, 2019 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek a felvilágosítást.
Ezek szerint kritikus a kondenzátorok értéke. Nagyon tetszik, ezt kipróbálom.
(#) wbt válasza szeg76 hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Igen, nagyon ötletes, régi dolog, de ha sokat változik a hőmérséklet, akkor nagyon instabil (tehát mondjuk kocsi szélvédő alá tenni nyáron/télen...hááát) vagy nagyon jó minőségű kondik kellenek!!! Sajnos LCD-től is függhet a jó működés (hol van a bemenet triggerküszöbe).
(#) pipi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Csak úgy megszúrta a szememet...
A ds18b20 tápja fordítva van bekötve...
--
Én lehet inkább a két szenzort egy lábra fűztem volna, a felszabadult láb meg mehetne az RS-re, így kevesebb a bűvészkedés.
(#) Gabó hozzászólása Aug 20, 2019 /
 
Valakinek van már tapasztalata ezzel a fajta LCD tv alaplappal?
Bővebben: Link
(#) pipi válasza Gabó hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Hali!
Nem ismerem, de androidnak kevés lesz az 512 ram...
Nem tudom a DVMB mit takar, tudja-e a DVBT-t
(#) Gabó válasza pipi hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Igazából a TV része nem érdekel.
Az 512 az nekem is gyanúsan kicsi, de csodákról hallottunk már
Inkább az USB-s lejátszás érdekelne, mert van egy ilyen Bővebben: Link alaplapom, csak az szívózik pár videóval usb-n.
Igazából másodlagos monitor lenne belőle, csak ha már átesik a "műtéten", akkor ne azon a pár dolcsin múljon, hogy ha nem csak monitor lesz, lehessen másra is használni. De úgy meg sok értelmét nem látom, ha minden harmadik filmet játsza le ami neki kedvezően van kódolva.
(#) Lucifer válasza Gabó hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Bakker ez megint nagyon kemény, hogy mit meg nem csinálnak már a kínaiak
(#) vargham válasza Gabó hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
Van itthon hasonló specifikációjú, régebbi telefon, illetve tablet. A VLC a 480p és a 1280p videókat jól játsza.
De mire egyáltalán bejön egy menü...
(#) icserny válasza pipi hozzászólására (») Aug 21, 2019 / 1
 
Idézet:
„Nem ismerem, de androidnak kevés lesz az 512 ram...”

Olyan lehet, mint az én "okos" TV-m, az ember elunja az életét, mire egy alkalmazást elindít, vagy egy gombnyomásra reagál.
(#) Gabó válasza vargham hozzászólására (») Aug 22, 2019 /
 
Köszi az infókat, valahogy erre gondoltam én is, hogy a reumás csiga legyorsulja.
Így viszont ennyit nem szánok rá, rendelek egy sima vezérlőt, amin van HDMI azt kész.
(#) ksanci hozzászólása Szept 15, 2019 /
 
Sziasztok!

Nem tudom, ez a jó topik-e
Mi okozhat ilyen hibát egy LCD-n? Tehát nem csak az aktivált pixelek működnek, hanem körülötte is több. Van egy forrólevegős forrasztóállomásom, azzal végigmelegítve a csatlakozókat javul a helyzet, de egy idő után visszaáll az olvashatatlan állapot. Ezeket is ilyen műgyantás trutyival ragasztják? Kint maradhatott valamikor a napon?
(#) Milligram válasza ksanci hozzászólására (») Okt 13, 2019 /
 
Hello
Mintha maga a kijelző vezérlő lenne a hibás vagy valaki nem nyomta meg magát a kijelzőt?
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2019
(#) nagym6 válasza ksanci hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Nem csak végigmelegíteni kell a ragasztott fóliacsatlakozó sávot, hanem valami nem karcolós kemény anyaggal a melegített sávot rányomni, pld.: rajta lenyomva végighúzni. Én is a kijelző vezérlő hibájára tippelek.
(#) Bakman válasza ksanci hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Akkor is csinál ilyet, ha a kijelző szalagkábelének valamelyik végére ráfolyt valami, okozva ezzel némi vezetést a jó szigetelés helyett.
(#) rockersrac hozzászólása Okt 20, 2019 /
 
Sziasztok! Valaki használ win10 alatt lcd smartie-t lpt porton? Összeraktam a lpt portos meghajtót, de valamiért nem megy a dolog, pedig réges régen win7 alatt még működött ugyan ez a kapcsolás. Tud valaki segíteni esetleg, akár valami hasonló programmal?
(#) matheattila válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Helló. Egy gyors keresés után úgy tűnik, hogy w10 nem nagyon támogatja a párhuzamos portot... mondjuk ezen nem is lepődök meg, ahogy a Microsoft-ot ismerem...
Itt a link amit találtam (angol a tartalom):
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/does-windows-...ab2bc8
(#) lajos1969 hozzászólása Nov 1, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy ilyenem, lehetne tesztelni valahogy?
Vagy valami okosra felhasználni?
Köszönöm.
Ilyenbe való.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2019
(#) kapu48 válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
Ilyenkor mondjuk, hogy guugli a barátod:
Bővebben: Link
(#) lajos1969 válasza kapu48 hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
Köszi!
(#) rockersrac válasza matheattila hozzászólására (») Nov 1, 2019 / 1
 
Közben kiderült hogy de, mégis támolygatja a win10 is a lpt/com portokat, csak egy szolgáltatást kellett elindítani manuálisan, és beállítani hogy innentől automatikusan induljon. Azóta is itt írja előttem egy 2x24 karakteres lcd kijelző az időt, és alul meg bbc rss hírek mennek. Mindezt közvetlenül lpt portról, természetesen lcd smartie-val
(#) ksanci válasza Milligram hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Üdv!
Bármi lehet, nagyon óccsón vettem ezzel az ismert hibával
De nem hinném, hogy a kijelző fizikai sérülése miatt lenne.
Következő: »»   62 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem