Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   88 / 113
(#) doktor válasza Klystron hozzászólására (») Márc 5, 2019 / 1
 
Tökéletes megoldás nincs, csak részlegesen tudod felújítani, az az alkatrész
amit adott esetben a javítás időpontjában jónak ítélsz, utána is meghibásodhat, igaz a beépitendő új alkatrészekre is.

A helyettesítő alkatrészek tranzisztorok esetében, inkább arra érdeme törekedni, hogy minél magasabb és megegyező / mért válogatott/ tranzisztorokat használj.

Eztán, viszont mindenképpen javasolnék, egy frekvenciagenerátoros-oszcilloszkópos ellenőrzést.
(#) Klystron válasza mohinger hozzászólására (») Márc 8, 2019 / 3
 
Nos hát Uraim, kicseréltem 22 db. tranzisztort. Vagyis kettő kivételével mindet. A 2sc458 helyett megkapta az ajánlott Bc549c -et és az 2sc945 -ből is újakat tettem be.
Az etedmény, maga a csoda!!! Az égtelen sistergés nyom nélkül eltűnt és most SEMMI hallható zaja nincs a gépnek! A két bentmaradt tranzisztor a 2sc1312. De ezeket most nem is bántom. Nem azért, mert ezek többszörösen drágábbak (???) mint a fentebbiek, hanem nem figyeltem eléggé és nem vettem észre őket a rajzon, így nem is rendeltem meg.
Szóval, köszönet és hála a szakszerű segítségekért, szintúgy a lábkiosztás különbözőségének megemlítéséért!!
Mivel (gondolom ez rögtön kiderült) nem vagyok elektroműszerész, ez lehet, hogy megakasztott volna. De így szépen "megfontam" a lábakat.
Mégegyszer
(#) Klystron válasza doktor hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Köszönöm! Oszcilloszkópom (még) nincs, de alkalomadtán valahol leellenőriztetem. Most füllel nagyon elégedett vagyok. Ezért is írtam úgy, hogy "hallható zaja nincs" de ez nem zárja ki, hogy mérhető viszont van.
(#) mohinger válasza Klystron hozzászólására (») Márc 8, 2019 / 1
 
Örülök, hogy segíthettem, végül is erről szól ez a fórum.
További jó magnózást!
(#) doktor válasza Klystron hozzászólására (») Márc 9, 2019 /
 
Szívesen.
Laikusként, ez nem volt kis feladat,és a hangkép igazol.
Jó zenehallgatást.
(#) coyote55 válasza Klystron hozzászólására (») Márc 9, 2019 /
 
Sok-sok évvel ezelőtt, amikor a Quad-405 erősítő kapcsolása megjelent, nem volt ritka, hogy a végfokban a tranzisztorok átképezték magukat rádióvá, és úgy begerjedtek a magas frekvencián, hogy gyakorlatilag megfőttek. Füllel nem lehetett hallani, de az oszcilloszkóp szerencsére megmutatta a gerjedést.
(#) don_peter hozzászólása Ápr 30, 2019 /
 
Srácok, hogy a fenébe kell áramot adni egy BRQ M20-as orsós magnónak?
Nem tudom hogy üzemeljem be..
Köszi.
(#) pucuka válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Mi a gond. Van benne hálózati trafó nem? csak meg tudod találni a primerjét, már ha nincs hálózati zsinórja.
(#) zolika60 válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
(#) don_peter válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Jaja, ez volt az amit kerestem..
Kicsi forgatás után rájöttem, hogy ott lesz amit keresek..
A csatlakozót le keltet róla szedjem mert még a régi kerek van rajta, nem használható.
Beindult, de sajnos a főorsóról a gumi gömb vagy henger szíj elkezdet lebomlani, szóval olyat kellene keresnem, de ettől független úgy fest működik az öreg..
Van ötlet, hogy honnét tudok ilyen szíjat szerezni?
Nem a számláló orsó szíja, hanem a szalag továbbító részen a fő lendkeréken lévő szíjat kell cserélnem..
előre is köszi.
(#) mohinger válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Például a HQ Elektronikánál: Bővebben: Link
De sok csapágybolt is forgalmaz O gyűrűket, bár ezek nem igazán valók ékszíjnak, de ha nincs más ez is megteszi, jobb, mint a befőttesgumi
(#) granpa válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
A Déli pu. felett, a Nagyenyed u. végén van egy bolt, ott tartottak ilyesmiket. Valahol a fórumba már írt másik boltot is valaki, de arra nem emlékszem.
(#) mohinger válasza granpa hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Szerintem ez az: Amatorbolt.hu
(#) uniman válasza granpa hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Az a Mikrowill...egy ideje új helyre költöztek. (De ott már szűkösebb a kínálat...nekem legalábbis úgy tűnt, mikor ott jártam)
(#) granpa válasza uniman hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Mindig a Nagyenyed u. van a fejemben, pedig már jártam is az új helyükön. (~100 m-rel odébb)
(#) granpa válasza mohinger hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Ezt szoktam elfelejteni, pedig csak 3 utcányira vannak.
(#) don_peter válasza granpa hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Köszi srácok, utána nézek.. Kifejezetten ehhez a magnóhoz találtam szettet is, de 10eFt-ot sokallok érte.
(#) pucuka válasza don_peter hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Sokallsz, nem sokallsz, használni akarod, nem akarod, dönteni kell.
(#) don_peter válasza pucuka hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Nem akarom használni, csak feleségem gyere kori verselését akarom leszedni és digitalizálni, hogy az öregei vissza tudják hallgatni.. No meg én is kíváncsi vagyok.
(#) bajibela hozzászólása Nov 1, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!

Lenne egy kérdésem, de kérem csak azok válaszoljanak, akik tényleg tudják is a megoldást, esetleg még fényképekkel is alá tudják támasztani az állításukat.
A Mechlabor STM200 magnóknak milyen csatlakozású a tápkábele?
Köszönöm előre is a választ.
Üdv.:
Baji Béla
(#) adamisbalint hozzászólása Nov 7, 2019 /
 
Üdv!

Van egy Tesla B100 orsós magnóm és ha felveszek valamit úgy, hogy a potik azonos állásban vannak, a kivezérlés jelzők egy szinten vannak, majd lejátszom a felvett anyagot a jobb csatorna visszaadja ugyan azt a jelszintet, míg a bal kisebbet. Már mindent végigpróbáltam, fej vadi új, a szabályzópanelen a kondenzátorokat kicseréltem.

Esetleg van valakinek ötlete mi lehet a gond?

Köszönöm!
(#) CIROKL válasza adamisbalint hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Szalag,?
(#) VIM válasza adamisbalint hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Szia! Az nem lehetséges, hogy a sávváltó kapcsoló kontakt hibás? Az új fejet be tudtad állítani a sávoknak megfelelően? Szalag fordításkor is jól szólnak a sávok? A törlő fej előtt a szalagvezető nincs túlságosan megkopva? A javítási könyve fent van a "tanyán", le lehet tölteni ...
(#) adamisbalint válasza VIM hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Próbáltam több szalaggal is de mindenhogy ez az eredmény. A régi fejjel is ezt csinálta azért is cseréltem ki. Ha olyan szalagot játszok le, amire másik géppel lett felvéve akkor nincs ez a hiba, a két oldal azonos hangerejű. A gépkönyv alapján mindent beállítottam már amit tudtam.
(#) lele válasza adamisbalint hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Üdv!
Próbáld meg a képen is látható barna panelon a két csúszkát, a bal és jobb csatornának állítja a be nyomot felvétel gombbal a felvételt, és ki engedéskor a lejátszás állásba ugrik vissza.
Ez egy kicsi oda figyelést igényel, mert óvatosan lehajtod a panelt, és vigyázni kell a csúszkán lévő kicsi fülre ne hogy letörjön, és a panelhez forrasztott kábelek az erőteljes hajlítástól leszakadhat. Ki lehet húzni a sínből a csúszkát és azon is érdemes megtisztítani az érintkezőket. Ez nagyon sokat segíthet a felvétel és lejátszáson, már ha eredeti beállításon nem változtattál.
Sok sikert a műtéthez.
Nagyon jó kis magnó a kornak megfelelő technikával készült, én nagyon sokat használtam.
Strapabíró. Igaz igényli a rendszeres karbantartást.
(#) adamisbalint válasza lele hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Üdv!

Köszönöm, megpróbálom.

Megnéztem műszerkönyv alapján, nem mászott-e el valamelyik tranzisztor munkapontja, de az alsó kivételével T101 nálam mind rendben volt és az is épphogy. Kollektorján 8-8,6 voltnak kell lennie míg nekem a bal oldalon(ami halkabban vesz fel nálam) 7,8 volt csak míg a jobbon megvolt a 8,6. Beraktam a feszültségosztó ellenállások helyett potmétert és beállítottam a feszültséget, de így se lett jobb, csak a kijelző kilengése változott, így gondolom az a tranyó csak hozzá tartozik. Nem tudod melyik rész állíthatja a felvételnél a fejre adott feszültséget?
(#) lele válasza adamisbalint hozzászólására (») Nov 9, 2019 / 1
 
Üdv!.
Ha kombinált fejet is a "Tesla ANP935" cseréltél, és így sem jó, akkor a fejen lévő filc papucsokat is ellenőrizd, hogy a fejen tartja-e a szalagot. Ha nagyon kopott, akkor cserélni kell, de ezt már házilag kell megoldani. Erre is figyelni kell, hogy milyen vastag legyen az új filc lap, és ne legyen túl kemény sem. Ma már biztos hogy nem, de még új korában sem lehetett kapni hozzá külön filc papucsot. Az is fontos, hogy a fejen jól feküdjön a szalag, és a magas hangok hullámzását is kiegyenlíti.
A következő képen a panel a végfok "OC 26" vagy "KU 611" tranzisztoroknál találod, és ha jól emlékszem a bal oldalon lévő trimer potival lehet állítani a bal, jobb csatorna felvétel szinteket, a jobb oldalival az előmágnesezést
A középső tekercs egy szívókör a törlőfrekvenciára hangolva.
Ha ezek nem lettek elállítva, tehát festék rajtuk sértetlen, akkor nem itt van a gond.
(#) elektrorudi válasza lele hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Idézet:
„Ha ezek nem lettek elállítva, tehát festék rajtuk sértetlen, akkor nem itt van a gond.”

Kontakt probléma azért még lehet a trimmereknél. A 40 év azért csak 40 év.
(#) lele válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 10, 2019 / 1
 
Üdv!
Lehetséges, a kontakt probléma, de nekem soha nem kellet állítani, és soha nem tapasztaltam beállított lefestett trimernél problémát. Ezért írtam a tapasztalatomat.
De ha szükséges természetesen cseréni kell.
Nálam is volt gond a felvételi szinttel, de a fent említett csúszka kontakt tisztításával a gond megoldódott.

"Ki lehet húzni a sínből a csúszkát és azon is érdemes megtisztítani az érintkezőket."
(Pé, 13:12)
(#) nagyzsak hozzászólása Márc 6, 2020 /
 
Üdv a csapatnak. Valakinek esetleg ? Lejatszó, és felvevő.
uher sg 631 negyedávos fejek ?
Revox A 77 fejek ?
Következő: »»   88 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem