Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   128 / 199
(#) elektromos hozzászólása Nov 10, 2019 /
 
Sziasztok!
Nyomtatott már valaki műszerdobozt 3D nyomtatóval? Képeket kérnék, mert kíváncsi vagyok a kinyomtatott dobozok minőségére. Kis 120x75x30mm -es kis dobozt akartam ki nyomtatni két részben, alsó és felső rész, de nagyon nem tetszik a minősége.
(#) zsoltee0001 válasza elektromos hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Szia
ABS
Most kb ezen a szinten tartok, de remélem lesz javulás.
Üdv
(#) Elektro.on válasza elektromos hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Bocs egy kicsit gonosz vagyok, mert ez 20000 Eurós géppel készült.

Bővebben: Link
(#) Attila86 válasza elektromos hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
(#) elektromos hozzászólása Nov 11, 2019 /
 
Köszi a képeket. Sajna nem nagyon győztek meg. Az enyém is hasonló minőséget tud , mint amit feltöltöttetek. SLA printerrel is készített valaki műszer dobozt? Nem a méreg drága nyomtatókra gondolok itt, hanem Pl: Anycubic Photon vagy hasonló olcsóbb kategóriás mely már elfogadható áron kapható. Kíváncsi lennék , hogy az milyen minőségű dobozt tudna készíteni.
(#) zsoltee0001 válasza elektromos hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Ne álmodj tükörsima felületekről, amiket látsz YT amikor a csávó kiveszi a 100dolcsis gép alól a tárgyat ami úgy néz ki, mint amit a lego gyár fröccsöt, az kamu mind.
Látszódni fognak a sávok, max ha átcsiszolod.
Üdv
(#) elektromos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Pedig nekem olyan minőség kell mint ha fröccsöntött lenne. Akkor nekiállok valami fröccsöntő gépet készíteni.
(#) zsoltee0001 válasza elektromos hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
ABS-nél vannak még olyan trükkök, beteszik a tárgyat egy zárt edénybe amibe acetont tesznek és ennek gőzébe hagyják 1 napig.
Nem próbáltam még, de működhet, keress rá.
(#) attika válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Idézet:
„beteszik a tárgyat egy zárt edénybe amibe acetont tesznek és ennek gőzébe hagyják 1 napig.”

1 napig?

Gondolom szivacsot gyártott az emberke
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Én próbáltam. Kicsit simított, de nem az igazi. Az előrébb vitt, amikor az ujjammal vittem fel az acetont és elsimítottam a felületet. Esetleg ecsettel, fogkefével strukturáltam. Gyanítom, valamilyen bőrhatású negatív mintával lehetne nagyon szép egyedi felületet is kialakítani, de nagyon tördelt felszínnél szívás. Arra rá kell szánni a pénzt, elmenni a Fehér út 10-be és lenyomtatni a 40 millás gépen. Az ilyet tud /képek/. Gyűjtöttem azóta pár képet még. Felteszem azokat is nyálcsorgatásnak.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2019
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Folytatás képekben.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Nov 11, 2019 /
 
Freecados kérdésem lenne:
A mellékelt képen kijelölt síkra szeretnék egy vázlatot létrehozni, csak ugye takarásba van.
Gondolom átmenetileg el lehet tüntetni, tudna segíteni valaki?
Üdv

tárcsa.png
    
(#) Shance válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Hello,
Bekarikáztam a képen.

freecad.PNG
    
(#) elektromos válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Szia!
Mennyibe kerül egy ilyen doboz nyomtatása?
(#) zsoltee0001 válasza Shance hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Köszi kiprobalom
(#) zsoltee0001 válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Nem tudom mit csinál másképp az a caodamasina. Az igazság az, hogy a sajatomon kívül elobe nem is láttam más gépet. Ha uveglapra nyomtatók, az alsó réteg tökéletes, az oldala is, egyedül a teteje amit igazából nem lehet túl sokat javítani, ahogy jön ki a fejből az anyag fodrozodik, ahogy éppen kedve van, erről szerintem rohadtul nem a nyomtató tehet.
Tehát ha leddel megvilagitjuk a tárgyat, akkor ezt a véletlenek sorozatából álló fodrozodast látjuk, ami miatt ronda.
Non planar nyomtatást próbált már valaki?
(#) aticska válasza elektromos hozzászólására (») Nov 12, 2019 / 1
 
Szia!
Phrozen shuffle-t vettem néhány napja. Dobozt még nem készítettem de az első próbálkozás eredménye itt van. Van egy FDM nyomtatóm is, de ezek után nyugdíjazom Nem is értem minek szenvedtem idáig vele. Meg sem közelíti minőségben.
(#) elektromos válasza aticska hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Ilyen minőség már megfelelne nekem. Lehet beruházok egy Anycubic Photon nyomtatóra.
Már vagy 5 féle FDM nyomtatót építettem, volt gyári 3000 dolcsis gépem is, de valahogy az általam épített nyomtatók sem voltak rosszabbak mint a drága gyári kivitel. Amúgy ezt kellene kinyomtatni mintának. Ez egy kis műszerdoboz felső része lenne.
(#) zsoltee0001 válasza elektromos hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Idézet:
„Már vagy 5 féle FDM nyomtatót építettem, volt gyári 3000 dolcsis gépem is”

Akkor te már nagyon tapasztalt vagy 3d téren, nem is értem a kérdésedet, ennek fényében.
Akár milyen pengén belőtt az első réteg, üveg felületen , ha meg lehet benne borotválkozni, olyan fényes mint a salamon töke, akkor is látszódni fognak a sávok.
Mi lenne az elvárásod? Ne látszódjanak a sávok?
Üdv
(#) bbatka válasza elektromos hozzászólására (») Nov 12, 2019 / 1
 
Az UV lakkos nyomtatóknak is meg vannak a hátrányaik. Sajnos elég sok.
(#) remiasa válasza elektromos hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Csiszolás és festés és nem látszanak semmi!!!
(#) aticska válasza elektromos hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Na kinyomtattam neked A tárgyasztal kicsit karcos már, ezért látszik a darabon is.
(#) zsoltee0001 válasza aticska hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Első osztályú !
(#) elektromos válasza aticska hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Ez már megfelel nekem. Köszi!
Mennyi idő alatt lett kész, és milyen felbontással készítetted?
(#) aticska válasza elektromos hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
50mikronos felbontással. Nem is tudom mennyi idő volt. Csak elindítottam aztán elugrottam elintézni ezt-azt De sztem egy óránál nem lehetett több. Amúgy kicsit le kellett kicsinyíteni mert shuffle max 12x6 cm.
(#) kameleon2 válasza aticska hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Szia! Én is küzdök jó ideje az FDM technológiával. Lehet, hogy tévedés volt, de nem tudom mechanikailag és hőben mit bírnak a műgyantás nyomatok? Színben, árban mennyibe jön ki?
(#) Elektro.on válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 12, 2019 / 2
 
Hozzánk hoztak Proto alkatrészeket műgyantás, FDM , SLS és fémporos technológiával is. FDM et helyben mi is csinálunk.

A tapasztalataim. :
FDM - ezt ismeritek. Hobbi gépet nehezebb belőni, profi megy könnyen. A réteg vastagság
meglátszik a nyomaton. Jól beállított gépnél és megfelelő anyag választásnál egészen
használható darabok születhetnek.

SLS - Pontos , jó felbontásúak a darabok. Anyagában gyenge, nem terhelhető. Statikus proto
darabokhoz, szerelési tesztekhez használható. A gépet illetve inkább a poros
alapanyagot macerás kezelni. Fajsúlya sokkal kisebb az FDM -nél.

Gyantás - Méretpontos,nagyon finom felbontású alkatrész készülhet vele. Nagyon finoman
Grain -ezett felületre hasonlít a felülete. Lényegesen nehezebb mint az FDM darabok.
Sajnos nagyon rideg, könnyen törik. ezért mozgó alkatrészeknél nem igen
használható ha nagyobb a geometria. Csavart direktbe nem szerencsés bele hajtani,
inkább valam insert-el.

Alu fémporos -
Finom felbontás, kicsit smirgli szerű felülettel. Ami itt van az asztalon kb P400 as
smirglihez hasonló felületű. Masszív használható darab. Sajnos nagyon drága. otthoni
gép nem létezik, nagy az energia igénye, és a fémpor egészségre veszélyes.

Sajnos fotókat nem csatolhatok a fejlesztés alatt álló darabokról , mert még van sok évem a nyugdíjig. Itt szeretném tölteni.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2019
(#) kameleon2 válasza Elektro.on hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Ezek szerint gyártotok? Mert több helyen keresgélek. Vannak rajzaim, van FDM prototípus, van koncepció, csak kellene valaki, aki nem 10000-db-tól és mondjuk egymilliós szerszámtól kezd beszélgetni egy 2g-os műanyagnál. Tudom, hogy nincsenek csodák, de túl nagynak tűnik a szakadék a proto és a gyártás között. Ráadásul mindig az a vége, hogy én dolgozok meg azért, amit eztán elkérnek tőlem anyagiakban a megvalósításért plusz ha elrontok valamit azért is. Pedig nem nekem kellene értenem hozzá, hogy ezek a buktatók elkerülhetőek legyenek.
(#) Andr3wJ válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 12, 2019 / 1
 
Nem értem a problémát, a szerszám legyártás nem véletlen kerül sokba. A szerszám tervezés se egy leülök gyorsan és összedobom dolog. Utána ami gép megcsinálja az se két forint, nem azért vették, hogy mindenkinek csak úgy csinálgassanak szerszámokat vagy puszira járjon.

Majd amikor nekiállsz a 2g-os műanyagot gyártani ugye a gép ami csinálja, meg aki beállítja az is ingyen lesz.
(#) Elektro.on válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Csak saját részre proto darabokat.
Egyébként egy 2 kg -os műanyag darab elég nagy.

A mi gépünkbe 1kg támaszanyag és 1 kg modell anyag megy 1-1 kazettába.

Ennek jelenleg darabja 90-90 ezer forint.
Tehát csak az anyag ára 2 kg -os műanyag darabnak 360 000 Ft. Plussz az energia amit a gép fogyaszt.
A mi gépünk 205x205x305 munkatérrel rendelkezik. Ebbe nem fér be az 1-1 kg anyag, hacsak nem tömör téglát nyomtatok. Ha teljesen tele van a modelltér , sok esetben 4 nap a nyomtatási idő. Ha jól emlékszem 2,5 kW a fogyasztása a gépnek.
Következő: »»   128 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem