Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Whirlpool mosógép
 
Témaindító: janosf, idő: Aug 5, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 11
(#) Dino71 válasza bami57 hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
Bár mi lehet. Elsőnek ellenőrizzed a szénkeféket 1,5cm hosszú már rövid, fújd ki a kefeport. Ellenőrizzed a fűtést testzárlatra. Ha ezek jók akkor az elektronika táp részében lévő kondikat cseréljed.
(#) bami57 válasza Dino71 hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Szia!
Köszönöm az ötleteket,de a megoldás sokkal egyszerűbb volt szerencsére.A vízbetöltő tömlő aljánál is van egy szűrő, amit én nem tudtam és az volt sűrűn eltömődve.Azért állt le mindig vízbetöltésnél.Az más kérdés hogy hogy került oda annyi kosz a vízcsap csatlakozásnál levő szűrőn keresztül.
(#) BarnaPili hozzászólása Jún 28, 2020 /
 
Sziasztok!
Barátaink mosógépe tönkrement.Egy Whirlpool AWS 51012,elöltöltős keskeny mosógép.
Szaga volt,a motoron lévő csatlakozó kapott egy kis vizet,és megégett. De ez a kisebbik baj.A víz a fűtőbetét mellől jön,ami a leszakadt dob miatt feszül a helyén.
A kérdésem a következő:
Szerelhető ennek a típusnak a dobja,bontható-e az üst?Milyen módon rögzül a dob a tengelyre?
Köszönöm a válaszokat!
István
(#) totoka2 hozzászólása Júl 7, 2020 /
 
Sziasztok!

Van egy Whirlpool AWT 7125/s típusú öskövületünk, és most megadta magát az ürítő szivattyú. Azt kicseréltem, de szétszedéskor megláttam a lengéscsillapítókat, és elgondolkodtam, hogy vajon 17 év után azokat érdemes lenne-e cserélni?! A dobot meglengetve a rugókon nem érzem, hogy sokat csillapítana rajta a két lengéscsillapító.
Mi a jelenség, mikor kell azokat is cserélni?
Gondoltam, ha már hozzányúlok, akkor azokat is kicserélem, ha van értelme.
(#) mnyugger hozzászólása Okt 14, 2020 /
 
Van egy Whirlpool_awo_d_1009_ex elöltöltős mosógép.
Időnként végig megy a program, máskor meg centrifugáláskor F06-os hibával leáll.
Ha csak centrifugálni akarnak, akkor is F06-os hiba.
De van amikor hiba nélkül megy.
Mi lehet a gép hibája?
(#) Nemeslaca hozzászólása Okt 16, 2020 /
 
Sziasztok! Whirlpool AWM 6122 tipusú mosógéppel van problémám. Egyik programmal sem indul el. Próbálom indítani, rövid ideig szivattyúz, majd a zöld kulcs elkezd villogni és folyamatos kattogás hallható az elektromos panelból majd leáll. Öntesztnél be engedi a vizet, bent tartja, majd kiszivattyúzza és más semmit nem csinál. FA hibát ír. Aquastop hiba. Ezt meg tudtam nézni. Szénkefét már cseréltem benne, és az ajtókapcsoló is jó. Van valakinek ötlete, hogy merre kesgéljek? Hogy hol van az aquastop kapcsoló?
(#) M62-501 hozzászólása Nov 29, 2020 /
 
Sziasztok. Whirlpool AWE 2214 felültöltős mosógépem hibakódot jelez ki...meg is van a netről a hibakódok listája, hogy ha ez meg az a led világít a villáskulcs piros ledje s a Start gomb melletti zöld led villogása mellett akkor függően ugye attól, hogy még melyik zöld világit a mosási program fázisának, szakaszának állapotát jelző ledek közül...a hibakódlistát hogy értelmezzem? Az X a világító ledet jelenti vagy a vízszintes csík jelenti azt hogy melyik led ég? Az alábbi képeket küldöm a hibakód-listával, és a mosógépem hibakód ledkijelzésével...a 3. és a 4. led ég...segítsetek legyetek kedvesek, hogy ez most F 06 tachogenerátor hiba vagy F 28 motor csatlakoztatási hiba a kód alapján? (A tünete: a vízbeeresztés előtt ugye pörget hármat a dobon aztán vízbeszívás és utána amikor elzárta és várnám, hogy most a vízzel együtt is pörgesse a dobot akkor megáll, semmi...1-2 percig csend aztán jön a hibakód s nem megy tovább. Köszi a segítségeteket előre is.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2020
(#) M62-501 hozzászólása Feb 7, 2021 /
 
Sziasztok...Whirlpool AWE 2214 mosógép meg sem nyikkan, semmilyen led nem világít a hálózati csatlakozó bedugott, és a programválasztó forgókapcsoló gomb elfordítása utáni állapotban sem...a hiba észlelése előtt a lakat azaz az ajtó zárását jelző led egy pillanatra kivillant aztán utána semmi...a kérdésem a következő...ez lehet a kondenzátor hibája? Ha igen, hogyan, melyik lábain mérjek, mit (nyilván ellenállást) s mennyinek kéne lenni? A kondenzátor így néz ki, rajta a paramétereivel. Köszönöm ha valaki tud segíteni. Esetleg ilyen kondenzátora valakinek?
(#) VIM válasza M62-501 hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Szia! A tápegység részen keress egy LNK ic-t az szokott tönkremenni.
(#) at22 hozzászólása Szept 19, 2021 /
 
Sziasztok! Hozzam került egy whirpool Awe 2550 es mosógep.
Vagy 4 alkalommal jól működött. Egy nap be akartuk üzemelni de nem csinált semmit. Nem kap áramot a vezerlő panelig eljut az áram ennyit ki derítettem. Valaki tudna segiteni?
(#) VIM válasza at22 hozzászólására (») Szept 19, 2021 /
 
Szia! A tápegység LNK IC-je megy tönkre, mert határértékre van méretezve. Ebből a legnagyobb áramút kell beépíteni (306) és a hozzá tartozó védelmi alkatrészeket kicserélni amik tönkre mentek. Az egyik soros ellenállás az huzal, nem fémréteg, mert az nem sokáig fogja bírni. Az induktivitás is tönkre szokott menni ami hasonlít egy ellenállásra de valójában nem az. Bővebben: Link
(#) tompower hozzászólása Dec 14, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy Whirlpool TDLR60111-es felültöltős mosógépnél hogy szokott kinézni a Drum up kapcsoló?
A robbantott rajz ábráján én nem látom, hogy melyik lehet (de lehet én vagyok a vak), de a spare part listában sem látom külön megnevezve.
Elméletem: lehetséges lenne, hogy a hőmérővel egyben lenne építve egy reed kapcsoló és előtte ahogy elforog a dobon egy mágnes úgy érzékelne? Ugyanis a kapcsrajz alapján ahova a "DU" (drum up) kapcsoló megy, oda valóságban a gépben a hőmérő van kötve és a "SET" helyére nem megy semmi, üresen van.
Előre is köszönöm a válaszotokat!
(#) Zoli 2021 hozzászólása Jan 12, 2022 /
 
Sziasztok!

Whirlpool AWT 7125/s készülék a fényképen látható jelenséget produkálja.
Eddig legalább egy program ment, most vonalak jelennek meg mindegyiknél.
Hol keressem a hibát?

Köszönöm
(#) Zoli 2021 válasza Zoli 2021 hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Találtam egy hasonló hibát, és néhány támogató hozzászólást.
https://elektrotanya.com/content/whirlpool-awt-7125-s-program-nem-indul
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2022
(#) András Kiss hozzászólása Feb 1, 2022 /
 
Halihó!
Egy kérdés:
Whirpool AWE 8730 felültöltős mosógép,
P07 -es hibakódot dobta..a program végén,majd megállt.
Le tudtam szivattyúzni . Újraindítottam, utána már P06 hibakód.
Ekkor kattan egyet ( probálja megmozdítani a dobot), de semmi. És kidobja a hibakódot.De már csak a P06.-ot!
Szénkeféket megnéztem, nem kopottak! Még bőven van bennük anyag.
A P07 az..talán "motor-vezérlő hiba" ?
A P06-es talán a "tachogenerator hiba".?
Ezt is megnéztem, semmi gyanúsat nem látni. Esetleg ötlet, mi lehet még?
Köszönöm!
A mosógép 2011-2013.-ig volt használva, vadi újan vettem, aztán 9 évig elcsomagolva volt egy raktárban, nem használtam.
Száraz, védett helyen. 2 hónapja üzemeltem be újra, eddig hibátlanul ment. Most állt meg. :-/
(#) mnyugger válasza András Kiss hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Nekem a doboz tartó csillag porlott el. Igaz Samsung.
(#) mnyugger válasza mnyugger hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
A dobot tartó csillag...
(#) c65 hozzászólása Júl 5, 2022 /
 
Sziasztok! Whirlpool WFC 3C22 PX

https://www.whirlpool.hu/w/whirlpool-mosogatogep-inox-szin-normal-m...017220
https://whirlpool-cdn.thron.com/static/2VZBLC_400011333290_HU.pdf_1VC3MP.pdf?xseo=&response-content-disposition=inline%3Bfilename%3D%22Mindennapi-haszn-lati-tmutat-.pdf%22

Hibakódjai: F15 és F2
Le lehet vele futtatni mosogatást, de ehhez a lefolyócsövével kell trükközni (a kifolyás magasságát kell változtatni). Az F2-höz még ekkor is ragaszkodik (a program utolsó percében). Ha a kifolyócsövet a földre fektetem, a vízfelvétellel párhuzamosan ki is engedi a vizet. Ha normál magasságba helyezem a kifolyócsövet, akkor jön az f15 hiba. (Amikor rá volt kötve a csatlakozásokra, ha egyáltalán elindult, kb. a program felénél mindig f15-öt csinált.)

Mi lehet a hiba?
Köszönöm a válaszokat!
(#) borsosa hozzászólása Aug 30, 2022 /
 
Üdvözlöm a Jelenlévőket!

Hasonló problémát olvasgattam itt, de azért kérnék egy kis HELP-et szakembertől.
Whirlpool AWG681 - nem centrifugál
Egy ideje talonban van ez a gép, de mielőtt kidobnám, gondoltam próbálkozom
Öblítő motort kicseréltem - nem mindig indult
Ennek ellenére nem pörög fel.
Tehát vagy súly, vagy vízszint jelző az eddig olvasottak alapján.
Hol találom ezeket az érzékelőket ezen a típuson?
Elég ótvar, hogy a palástról csak egy oldalpanelt lehet leszedni
Ezért gondolom nagyon nem dugták el
Köszönettel:
Borsós Attila
(#) Josi777 válasza borsosa hozzászólására (») Aug 30, 2022 / 1
 
Ez egy jó régi, ék egyszerű gép. Nincs benne súlyérzékelő. A vízszint érzékelője a felső panel alatt van, pattintósan van rögzítve. A leszedéséhez kicsit ismerni kell a megoldást, ahogyan az alsó 2 körmöt ki lehet akasztani. Azokat egy lapos csavarhúzóval lehet a palást leszedése után, belül két keskeny, hosszúkás vájaton keresztül. Elég nehéz elmondani annak, aki még nem látta.
De ha levetted a palástot, akkor a szintérzékelő csövét már látod, egy 4/6-os fekete cső. Annak az alsó végét húzd le a légsűrítőről és fujj bele. Elvileg kattognia kéne a fújásra. Érdemes egy hasonló csővel a légsűrítő átjárhatóságát is ellenőrizni, ha nem lehet könnyen megfújni, akkor ki kellene tisztítani. Ha nincs rajta ez a cső és így elvileg alaphelyzetben van a szintérzékelő, akkor fel kellene pörögnie a centrifugának.
(#) borsosa hozzászólása Szept 8, 2022 /
 
losi 777 Héla és köszönet
(#) pipi hozzászólása Dec 15, 2022 /
 
Hali!
AWE 7109 mosógépünknek borzasztó ékszíjhangja lett. Mivel lehet megkenni? Nem szedtem még szét, mi látszik...
Köszi
(#) zolika60 válasza pipi hozzászólására (») Dec 15, 2022 / 1
 
Nem kenni kell, hanem cserélni.
(#) pipi válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Köszi. Autósberkekből rémlik valami (száraz) szappanos áthúzás
(#) Istyu97 hozzászólása Márc 23, 2023 /
 
Sziasztok!
Adott egy Whirlpool 6th sense fresh care mosógép, új eddig 4szer mostunk vele. Egyik nap mosás megkezdésekor hibát jelzett. Maga a gép sajnos vizes volt belülről, és a PCB is kapott rendesen nedvességet, nagy a pára a fürdőszobában és e miatt nedvesedett be. Szervizet értesítettük, kijött egy szervizes megnézte de nem javította, annyit mondott ki kell szárítani és megpróbálni.
Na hát én kiszereltem a panelt és megvizsgáltam, egy ic-t találtam rajta ami "kráteres" volt ez egy viper06L ezt én kiforrasztottam vettem bele egy viper16L-t ez 20mW-al többet tud, sajnos most sem indul el a gép, a program viszont elindul és fut is a víz betöltést megcsinálja hallható egy relé kattanás majd kb 1mp múlva megint gondolom ugyan az a relé kapcsol valószínű megpróbál kapcsolni valamit és nem sikerül, a visszaszámláló megy hibakód nincs, és itt csak áll a gép, többször nekifutottam de mindig csak eddig jut, vízbetöltés után 2-3percel el kéne indulnia.
Ez az ic amit cseréltem a motor teljesítmény elektronikáját vezérli. Most nem tudom merre induljak el.
(#) Istyu97 hozzászólása Márc 25, 2023 /
 
Elindítottam a gépet és kb 6-7 perc után jött egy hiba kód F18 ami azt jelenti, hogy túl sok hab van a dobban. Aztán megmértem, hogy az IC mennyi tápfeszt kap hát semennyit van ott egy 25V-os kondi amin 1,4V-ot mértem valószínű tápellátási gond lesz. Végül megpróbáltam egy olyan módszert, hogy külön tápról adok feszt az IC-nek de ekkor csak egy szünetmentes tápról indítottam el a gépet nem mertem hálózatról nem akarom, hogy pukk legyen a vége na itt F6-os hibát hozott ami viszont motor hibára utal persze a szünetmentes miatt is lehet gond mivel az max csak 350W-ot tud e miatt viszont olyan programot indítottam amiben nincs fűtés a minél kevesebb áramigény miatt. De lehet, hogy tényleg nem működik a motorvezérlő áramköre tápfesz hiánya miatt.
(#) netuddki hozzászólása Ápr 4, 2023 /
 
Sziasztok!
Van egy 6619-es felültöltős mosógépem ami mostanában gyakran ledobja az ékszíjat.
Ügy tünik mintha kicsit kacsázna az ékszíjtárcsa, de ha megmozgatom stabilnak tűnik.
Ha valakinek van ötlete, /érdemes-e javítatni?/.
(#) Dino71 válasza netuddki hozzászólására (») Ápr 5, 2023 /
 
Szia! dobtengely csere. orczy ban kapsz.
(#) mugab hozzászólása Jún 8, 2023 /
 
Üdv mindenkinek!
Az FWDG86148W EU mosógépem nem üríti a mosószertárolót. Hibakód nincs. Szerintetek mi lehet a baja, és mi a megoldás?
(#) Imi68 hozzászólása Dec 5, 2023 /
 
Sziasztok! Barátom Whirlpool AWE 50210 mosógépe nem teszi a dolgát . Bekapcsoláskor az ürítőszivattyút forgatja folyamatossan. Készítettem fotót vagyis videót de a különbség csak annyi hogy a pause/play gomb led-je villog.A nyitott ajtót észre vette akkor a lakat ledje is világított. Kérném a segítségeteket ez ügyben. Előre is köszönöm! Tisztelettel: Imre
Következő: »»   10 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem