Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciaváltó
 
Témaindító: sultann, idő: Feb 15, 2008
Lapozás: OK   84 / 99
(#) botesz válasza pipi hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Köszi!Ez volt az én tippem is de a könyvben volt írva bemenetek mellé még 2 érték és ez elbizonytalanított.Volt odaírva még 250 ohm meg 20kohm is.
(#) pipi válasza botesz hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Ezt a fajtát nem ismerem, a 20k lehet akár a bemenő/fogadó impedanciája a bemenetnek...
(#) ferci válasza botesz hozzászólására (») Okt 21, 2019 /
 
Használd a 20 kohmos potit, de lemehetsz akár 4k7-ig is - a 250 ohm áramjel távadós téma.
(#) etm hozzászólása Okt 23, 2019 /
 
Joreggelt mindenkinek. Tudnátok-e abban segiteni, hogy a kfrekvencia váltòknál mire valò a digitális kimenet vagy bemenet? Illetve ha nincs használva, akkor kell-e vele valamit csinálni (pl.rövidre zárni) hogy elinditsa a rákapcsolt motort? Köszönöm!
(#) ferci válasza etm hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
Szia!
A digitális bemeneteket funkciójuk szerint kell kapcsolnod, a te értelmezésedben "rövidre zárni" egy közös ponthoz...
Keresd meg a kezelési utasítást, mert általánosságban többet nem lehet erről mondani - nem mindegy, melyiket mikor hagyod üresen, vagy zárod.
A digitális kimeneteket pedig ne zárd "rövidre", mert semmi értelme sincs: azok már külső egységeket vezérelhetnek.
(#) etm válasza ferci hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
Köszönöm
(#) naptukor válasza etm hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
Szia!

Idézet:
„Tudnátok-e abban segiteni, hogy a kfrekvencia váltòknál mire valò a digitális kimenet vagy bemenet?”


Igen. Ezekkel (is) tudod vezérelni.
Leraksz az asztalra egy frekvenciaváltót, adsz neki betápot, rákötöd a motort és nézitek egymást.
Valahonnan tudnia kell a frekvenciaváltónak hogy mitévő legyen.
Persze sok készüléken van kezelő felület amiről kézzel, gombnyomkodással vezérelhető, a motor elindítható, megállítható, beállíthatod a sebességet stb.

Persze otthon a fúrógép/kis eszterga mellett elvan így is, majd nyomkodja a kezelő a gombokat rajta.
De a frekvenciaváltók felhasználása széleskörű, ilyen vezérlési módot igen ritkán használnak.
Nálunk van vagy 300 frekvenciaváltó a cégnél, egyik előtt sem ül ember kisszéken és nyomkodja rajta a gombokat egész nap hogy indulj, állj stb
A vezérlésüket PLC intézi a frekvenciaváltók bemenetein keresztül.

A másik (szintén elterjedt) vezérlési mód a digitális kommunikáción keresztül történő vezérlés, ami iparban rendszerint valamilyen terepi busz.
(#) GPeti1977 hozzászólása Nov 9, 2019 /
 
6se7016-1ea51-z frekvenciaváltó F008 majd F002 kódot ír mikor el kellene indítani a motort,
de csak ehhez a típushoz találtam manuált: 6SE7016-0TP50-Z Z=C23+G71
Ugyanaz a két frekvenciaváltónak a hibaüzenet kódja?
A hibakódok alacsony feszültségre stb mutatnak de úgy tűnt hogy a motor egy pneumatikus fék beragadása miatt nem indul.
(#) naptukor válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 9, 2019 / 1
 
Kevés neki a feszültség.
Ha 3 fázisú nézd meg nem hiányzik-e egy fázis a betáp oldalon.
(#) bandika hozzászólása Nov 17, 2019 /
 
Toshiba VF-A5 frekvenciaváltó paraméterezésére keresek megoldást. PC-s sw+kábel lenne ideális. Ha netán látott már ilyet valaki. Tudom van hozzá gyárilag kezelő, de nekem nincs.
(#) samtron77 hozzászólása Nov 19, 2019 /
 
Üdvözletem!
Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy egy 3x24V-os 80/800 Hz kb 400W-os frekvenciaváltóra lenne szükségem. Nem nagyon találtam ilyet. Találkozott valamelyőtök ilyen szerkezettel esetleg van valakinek ilyen?
Köszönöm!
(#) steve25 válasza samtron77 hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Sziasztok.
Lenne gy Siemens frekvencia váltó amit szeretnék megvásárolni,
Létezik hogy bemeneti áramnak 35,6A van írva? a kimeneti Áramnak meg 13,6A?
Akkor ehez nem elegendő a 16A megszakító?
(#) Bubuka57 válasza steve25 hozzászólására (») Nov 30, 2019 / 1
 
Igen, mert egy fázisú frekvencia váltó. Az egy fázis 230V 36,5A ból csinál 3x230V 13,6 Ampert.
A motornak is olyannak kell lenni ami átköthető deltába az az 3x230V-ra.
(#) steve25 válasza Bubuka57 hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Gondolom ez a maximum áram felvétel, 2,2Kw motort szeretnék üzemelteteni róla,
lágyinditással
(#) Bubuka57 válasza steve25 hozzászólására (») Nov 30, 2019 / 1
 
Igen ez a maximum. Kb 23 A max.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2019
(#) steve25 válasza Bubuka57 hozzászólására (») Nov 30, 2019 / 1
 
Mert folyamatban van a teljesitmény bővités 16 A ről 32A bővitem Az talán elég a 2,2Kw-os motorhoz.
(#) Bubuka57 válasza steve25 hozzászólására (») Nov 30, 2019 / 1
 
Igen az már elég lesz.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2019
(#) steve25 hozzászólása Dec 3, 2019 /
 
Sziasztok!
Ismét segítséget szeretnék kérni.
SIEMENS Simanics G110 frekvenciaváltó val kapcsolatban.
Papír alapon tudtam programozni, begépelni a motor adatokat!
Videón látható hogy ha megnyomom a start gombot akkor csak 5Hz pörgeti a motort, tudom a nyilakkal növelni a Hz-et amegadott értékig.
Van olyan opciója a műszernek hogy fokozatosan érje el a frekvenciát?

Videó a műszerről
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2019
(#) Bubuka57 válasza steve25 hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Szia.
A Siemenst nem ismerem.
Azt meglehet csinálni, hogy start frekvenciát 50 Hz-re állítód be, és a felfutási időt is hosszabbra veszed.
(#) steve25 válasza Bubuka57 hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Esetleg a P1080 menüben?
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2019
(#) Bubuka57 válasza steve25 hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Igen a P1080 minimum frekvencia.

a P1120 felfutási idő.
(#) steve25 válasza Bubuka57 hozzászólására (») Dec 4, 2019 / 1
 
Köszönöm, sikerült beállítani!
(#) Bubuka57 válasza steve25 hozzászólására (») Dec 4, 2019 / 1
 
Szuper. Szívesen.
(#) steve25 hozzászólása Dec 4, 2019 /
 
Szeretnék még egy olyat kérdezni, hogy fontos a Fix bekötés a betáp oldalon vagy lehet lengő dugvillát is használni?
(#) Bubuka57 válasza steve25 hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Lehet lengő dug villával is bekötni,de csak a motor le állása után szabad ki húzni. Annyi előnye van, hogy a forgás irány mindig ugyan az lesz.
Használat után ha rögtön ki húzzuk a dug aljból vigyázni kell mert a dug villa érintkezői még rázhatnak 1-2 percig.
A motor le állítását,indítását a frekiváltón kell tiltani, engedélyezni, Nem ajánlatos menet közben lekapcsolni a motort.
(#) steve25 válasza Bubuka57 hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Igen azt tudom!
Nem a motor és az inverter közötti kapcsolatra gondolok, hanem a hálózat és az inverter közötti betáplálásra, felvan tüntetve az L1-L2(N)-PE
(#) Bubuka57 válasza steve25 hozzászólására (») Dec 5, 2019 / 1
 
Igen én is a hálózati oldalra gondoltam.
(#) steve25 válasza Bubuka57 hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Mivel ez egyfázisu frekvenciaváltó.
(#) Bubuka57 válasza Bubuka57 hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Az L1 N helyessége viszont lényeges.
(#) steve25 válasza Bubuka57 hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Erre voltam igazából kiváncsi, ugye a lengődugvillánál könnyen felcserélhetőek..
Következő: »»   84 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem