Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es lámpa, meghajtó áramkör
Lapozás: OK   24 / 30
(#) proli007 válasza Johnycorp hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Gondolom 470nF és 680nF-ot szerettél volna írni..
(#) ftirius válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
Úgytűnik a motor lesz a hibás valóban!
(#) meszi_1985 hozzászólása Jan 6, 2019 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogyha a csillárban levő led égő megadja magát és nem akar világítani azt lehet-e javítani vagy érdemesebb újat venni? Ha nem javítható, valami alkatrész használható belőle vagy mehet az elektromos hulladékba? Utóbbi kérdést szeretném kérdezni kompakt fénycsövek esetében is.
Köszönöm szépen!
(#) nedudgi válasza meszi_1985 hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Általában javítható, vagy bontható, alkatrészért.
(#) fifadani hozzászólása Jún 5, 2019 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hozzátok. Hogyan tudnék egy LED-et impulzus üzemben használni?
Gondolok arra, hogy nagy frekvenciás vezérlésnél a LED fényereje csökken.
Például, ha csak 100us-re kell kinyitni, majd lezárni...

Köszönöm szépen!
(#) kaqkk válasza fifadani hozzászólására (») Jún 5, 2019 /
 
A kitöltési tényező arányában csökkented az előtét ellenállás értékét
(#) ferci válasza fifadani hozzászólására (») Jún 7, 2019 /
 
Szia!
Jobb adatlapokon meg van adva a tp/T arány a hozzá tartozó max árammal.
A 100 us ( tp ) egyedül nem sokat jelent.
Ha van ilyen adatlapod, táblázatod, az segíthet a méretezésben.
(#) direktor39 hozzászólása Szept 26, 2019 /
 
Üdv. Mindenkinek!

Van valakinek ötlete pislákoló led lámpákra? 20 db 9w-os COB fényerő-szabályzós ledekről van szó és mind új. mind egyszerre vibrál. Ha direktbe bekötöm akkor nem vibrál csak fényerő-szabályzóval. de a fényerő-szabályzó nagyon jó minőségű (livolo) ill. az ára alapján annak tűnik.

ez a villogás, stroboszkóp hatás olyan jelenség mintha a hálózati feszültség periódikus változását a fényével követné a led. Kisebb fényerőn lehet inkább ezt látni és úgy jobban előjön a villogás. Már közép fényerőn stabilabb.

arra gondolok hogy a led meghajtó áramköre lenne gyengusz vagy a fényerőszabályzó....
(#) elektrorudi válasza direktor39 hozzászólására (») Szept 27, 2019 /
 
Szia!
Én még nem láttam normálisan működő LED fényerő szabályzót ilyen kivitelben, pedig nem egyet kipróbáltam. Jó lenne, ha típust írnál, mert az említett gyártó honlapján nem találtam a LED szabályzásásra való szerelvényt.
Megfelelően működő LED fényerő szabályzást eddig csak DALI rendszerrel sikerült elérnek. A KNX is hasonlóan jó lehet, de azzal még nem volt dolgom (de rövidesen lesz).
(#) cimopata hozzászólása Okt 9, 2019 /
 
Az a baj hogy a legtöbb LED-nek flyback tápegysége van ami széles tartomány közt működik 100% fényerővel és alatta pedig csak kikapcsol.

Ez inkább a LED fényforráson múlik hogy milyen tápegységet építettek a foglalatába. Vannak dimmelhető és nem dimmelhető ledes égők. Elképzelhető hogy mégsem fényerőszabályozós a led-ed

Van esetleg még ki lehetne próbálni nem fázishasításos hanem PWM alapú teljesítményszabályozót.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2019
(#) Remci hozzászólása Nov 22, 2019 /
 
Sziasztok!

Találtam ma 3 db kidobott ledes fényvetőt, az egyiket szétszedtem. A képen látható led panel volt benne,semmi más. A házra sem volt fel írva hogy hány W-os lehet. Szerintetek ez a panel mekkora feszültséggel mehetett, vagy hogyan tudnám kipróbálni hogy jó-e, anélkül hogy tönkre tenném ha tényleg működő képes?
(#) bbalazs_ válasza Remci hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Ránézésre kb. 10W-os lehet, ezek általában 9-12V körül, nagyjából 800-1100mA-al mennek.
Az a baj, hogy a méret nem sok támpontot ad. 10-20-30W is lehet.
(#) Remci válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Közben kipróbáltam 12v-ról, de meg sem nyikkant. Utána 24v-ot adtam neki, ezzel már elkezdett világítani, de nagyobb tápegységem nincs, így nem tudtam tovább próbálni.
(#) nedudgi válasza Remci hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Párszáz mikroamper, esetleg egy-két milliamper áram esetén az elemi csipeket meg lehet számolni.
A nyitófeszültség mérhető 100mA árammal, ezt hárommal osztva megtudhatjuk, hány csip ven sorbakötve. Ezzel osztva az összes elemi csip számát, kiderülhet, hány van párhuzamosan. Ez jó kiindulási adat.
Viszont mindennek semmi jelentősége, mert a hűtőbordára szerelt LED addig terhelhető, amíg a réteghőmérséklet 70°C alatt van. Ha ennél több, az élettartam csökken.
Kérdés, hogy miért dobták ki azokat a fényvetőket. A LED, vagy meghajtó hibája lehet az ok. A mechanikai rész valószínűleg többet ér, mint a LED é meghajtója összesen.
(#) nedudgi válasza Remci hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Ne feszültséggel, hanem áramkorláttal tesztelj LEDet.
(#) Remci válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Köszi, akkor holnap méricskélek. Amúgy ez a méretét tekintve- csak a sárga részt mértem- 2,5cmx2,5cm. Valószínű hogy a meghajtó lett hibás,mert azt leszerelték róla.

Idézet:
„A nyitófeszültség mérhető 100mA árammal, ezt hárommal osztva megtudhatjuk, hány csip ven sorbakötve”


De itt megakadtam kissé. Miért hárommal kell osztani?
(#) nedudgi válasza Remci hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Azért kell elosztani, mert egy fehér LED nyitófeszültsége 100mA áramnál 3V körül van.
Másik lehetőség, hogy a LED hibás, és kimentették használható meghajót.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2019
(#) elektrorudi válasza Remci hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
Ha 11 chipet számolsz egy oszlopban és 3 oszlop van benne, akkor valószínűleg 30W-os. A 24V és a pislákolás éppen alkalmas arra, hogy megszámold a LED-eket. Ha valamelyik nem világít, vagy a többihez képest nagyon világít, akkor rossz az egész, ki lehet dobni. Ha egyenletesen dereng, akkor van esély rá hogy jó. Ezeket áramgenerátorról lehet működtetni, ahogy nedudgi írta. Kellene egy olyan táp, ami legalább 30V-ot produkál, és akkor 25-26V környékén már lehetne vizsgálni a chip-eket kükön-külön, hogy működnek-e?
(#) Remci válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget, de úgy döntöttem hogy nem vesződöm vele. Az ebay-en találtam komplett led panelt meghajtóval egybe építve és úgy döntöttem hogy rendeltetek onnan pár db-ot. Így lesz tartalék is későbbre,ha netán tönkre menne. Közben megnéztem a másik kettőt is, az egyik működik,csak a mozgás érzékelőt vágták le róla, a másikban pár led kehes, Ha találok belevaló ledet, akkor lehet hogy kicserélem őket. Ha sikerül
(#) elektrorudi válasza Remci hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Ezekkel a LED reflektorokkal (úgy általában) nagyon rossz tapasztalatom van. Ránézésre, hűtőbordázott alumínium háza van, jó hővezetéssel. A valóság viszont az, hogy spiáter öntvényből készülnek, bűn rossz hővezetéssel. Gyakorlatilag, rövid időn belül megsülnek a LED-ek. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy a LED panel, még nem minden.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2019
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Dec 4, 2019 /
 
Üdv!

LED-es fényfűzér "meghalt".
Kérdésem a következő: Kínai piacon tömkelegével lehet ilyen LED-es kütyüket venni.
A képen látható IC beazonosítására kérnék segítséget, illetve, hogy a táplálása mekkora lehet (szerintem 5V körüli)
Amit lehet tudni: panelon ez a felirat szerepel: W8743 YJC-KLED18

Előre is köszönöm!
(#) wbt válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Szia!
Tudtommal ez egy MCS51 magú nagysebességű uC. A tápfesz 5V.
(#) (Felhasználó 122012) válasza wbt hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Szóval leszedtem másik 2 panelről is, azon az egyiken 1421CN5E a másikon 1424CN5E felirat volt az alján ... érdekes, hogy nem a felső (tetején) van a felirat.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2019

1424CN5E.jpg
    
(#) wbt válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Az szerintem gyártási kód (pl. 2014 21. hete), sokszor lecsiszolják a típust.
(#) (Felhasználó 122012) válasza wbt hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
OK, ez is egy válasz és a CN5E?
És ehhez mit szólsz?
Bővebben: Link
(#) wbt válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
minden kódot én sem tudhatok, viszont kínai oldalon létezik 8743 tip. MSC51-es uC. Csak hát ugye kicsit nehéz eligazodni, különben is a SW a lényeg, nem az IC. Az STC sorozatból pl. ki sem lehet olvasni a programot.
(#) Petyaa válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Nagyjából úgy vezeti a hőt, mint egy 3mm-es bili lemez jó esetben. Ha tartósat akarsz akkor azt magadnak kell megcsinálni. Anno igazi alu zártszelvényre szereltem fel a ledeket, plusz a zártszelvény kapott egy nagyobb hűtőbordát is.
Aki eseteleg sokáig szeretné használni, érdemes a power LED és a ház közé egy vékonyabb 2-3mm-es rézlapot behajtani, minél nagyobb területen.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2019
(#) geritwo hozzászólása Dec 16, 2019 /
 
Sziasztok, láttam volt már hasonló kérdés feljebb LED lámpa javítással kapcsolatban. Nekem a szobai plafonlámpám ment tönkre, amihez a gyártó már nem tud cserét biztosítani (EGLO, még talán lett volna garancia de elveszett, és már nincs a piacon.)

Ez egy két karos lámpa, először villódzani kezdett, aztán az egyik kar jobban, majd kialudt, majd a másik is. Ebből arra következtettem, hogy a trafó mehetett ki. A kérdés csak az, hogy okozhatta-e valami felszerelési hiba, vagy feszültség ingadozás, amit meg kellene nézni először a lakásban.

A másik kérdés meg az, hogy nagyon spéci VDC értékekkel rendelkező trafó van hozzá, lásd a képen, ez kiváltható lenne pl. ezzel?

Szerelni nem állnék neki magam, max. kicserélni. De azt sem tudtam megállapítani a trafó alapján, hogy ez a korábban is említett feszültség, vagy áramgenerátoros változat-e. Webshopban azonos paraméterekkel eddig semmit nem találtam, azért próbálok tanácsot kérni. Köszönöm!
(#) uniman válasza geritwo hozzászólására (») Dec 16, 2019 / 1
 
Idézet:
„arra következtettem”

Talán helytelenül...inkább a LED-ekkel történhetett valami.
(#) geritwo válasza uniman hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
Ilyen led stripek rejtőznek benne. De ha gyanús, akkor nem kóklerkedek vele, elviszem valami szervizbe.
Következő: »»   24 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem