Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   41 / 53
(#) baloghvl hozzászólása Nov 11, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy 230V-os led szalagot hajtanék a képen látható dimmerrel. Működik is szépen, csak az a problémám hogy kikapcsolt állapotában is kiad 18-20 V Ac-t. Emiatt sötétben, igaz halványan, de világít. Mit lehetne tenni hogy a dimmer megmaradjon de a led szalag ne világítson ha nem kell?

A segítő válaszokat előre is köszönöm!
(#) nedudgi válasza baloghvl hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
A konkrét összetevők ismerete nélkül, egy általános eszmefuttatás:
A dimmer 60W-nál nagyobb teljesítményre lett tervezve. Eléri a LEDszalag ezt a teljesítményt?
LED világítás valamennyi fényt produkál minimális, akár pár µA áram esetén is némi fényt. Ez csak egy igazi kapcsolóval szüntethető meg.
Kellő hosszúságú vezeték kapacitása a kapcsolóhoz már 50Hz frekvencián is átenged akkora áramot, ami elég a derengő fény megjelenéséhez.
A LEDszalag kondenzátorral megvalósított rövidrezárása megszüntetheti a jelenséget.
(#) jucsaba válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
vajon mit szól egy fázishasítós dimmer a javasolt kondihoz ?
Inkább egy rc kör , vagyis köss sorba a söntkondival egy védő eellenállást.
(#) nedudgi válasza jucsaba hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Én? Ezt nekem írtad?
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2019
(#) baloghvl válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Kb. 100Watt a teljesítménye, de mint írtam működik szépen. A lekapcsolt állapottal van a bajom.

De a kondenzátor akkor fogyasztani fog 0-24 -ben?

Zener diódában nem érdemes gondolkodni?
(#) nedudgi válasza baloghvl hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Lekapcsolt, vagy minimumra szabályzott dimmelőről van szó? Ismétlem nem ismerem az összetevőket. Direkt 230V a LEDszalag, vagy van ott egy tápegység is?
(#) baloghvl válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
A tekerőgomb a letekerés végén kattan egyet. A led szalag egyből a 230V ra van kötve, annyi hogy egy kis kiöntött műanyag van még előtte. Szerintem egyenirányító lehet. Biztosan nem táp. A szalag 1 méterenként vágható, két szélén vezeték megy végig, méterenként megcsapolva.
(#) enree válasza proli007 hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Sziasztok!
Olyan kapcsolást keresek, amiben egy potméterrel tudom állítani egy RGB led színét. Ez áll a legközelebb hozzá amire válaszoltam, de ebben ugye három van. A nappaliba csinálok hangulat világítást, és oda akarok valami olyat, hogy egy poti tekergetésével változzon a szín, de sajnos ilyet nem találtam sehol. Nem feltétel, hogy szabályos szivárvány legyen, ahogy végig tekerem tökéletesen megfelel ha össze-vissza változik tekerés közben, ami tetszik, ott úgy is megállunk
(#) proli007 válasza enree hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Hello! "Olyan kapcsolást keresek"
Én meg tudom rajzolni, hogy analóg módon hogyan lehet ezt megoldani. De a bonyolultsága miatt, nem biztos hogy Te ezt el fogod készíteni. (Akkor pedig minek fárasszam magam?..)
A feladat alapvetően kb. az, hogy tulajdonképpen egy háromfázisú jel pillanatértékeit kell előállítani a vezérlés számára, csak éppen nem az idő függvényében, hanem a poti elforgatása által leadott feszültség függvényében. Mint ahogy pld. a mellékelt ábrán látható. Utána még a DC/PWM átalakítást is el kell végezni a három csatornára.
De ez leginkább egy "analóg számítógépre" hasonlít, így lehet mikrokontrollerrel anyagtakarékosabb megoldás javasolható. Vagy veszel egy RGB szalagvezérlőt.

RGB-GRAF.png
    
(#) Inhouse hozzászólása Dec 6, 2019 /
 
Ez a WS2812 hogyan működik? Most találkoztam még csak vele, nem vagyok ebben nagyon benne. Honnan tudja egy LED a sorban, hogy ő hanyadik? Az én elképzelésem az lenne, hogy a táp rákapcsolásakor mondjuk testre húzza minden LED a kimenetét, így amelyiknek a bemenete ezt nem "érzi", ő az első. Ő indít egy üzenetet a kimenetén, amivel tudatja, hogy ő az első, a második látja ezt, ő meg azt küldi tovább, hogy ő a második, stb... Ha ez végigment, akkor gondolom, hogy egy vonallá alakul az adat vezeték és csak azt figyelik, hogy nekik szól-e az üzenet a uC-től. Ilyesmi lenne?
(#) rolie válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 6, 2019 1 /
 
Az adatlap 4. és 5. oldala sokat elárul. Minden leden egy Data In és Data Out láb is van, ha jön egy újabb adatcsomag, az előzőt továbbküldi. Gyakorlatilag neked (vagy/és a vezérlőnek) kell tudnia hány led van sorban. Ha csak az utolsó színét akarod változtatni, akkor is ki kell küldeni az összesre vonatkozó adatcsomagot.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2019
(#) wbt válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 6, 2019 / 1
 
HA bejött egy 24 bites adat, akkor "rövidzár"lesz az IN-OUT, a következők átmennek a sorban utána következő LEDre. Ha nincs forgalom 35-50usec-ig, akkor az addig bejött adat átiródik a kimeneti PWM meghajtókba és látod az eredményt.
(#) Inhouse válasza rolie hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek. Tehát alapból nem adnak át egymásnak infót. Ha az első megkapta a maga 24bites csomagját, akkor ő átengedi a bemeneti adatcsomagot a kimenetére, így a következő csomag a másodiknak fog menni...és így tovább?
A 24 bit meg a 3 szín fényerejét szabályozza 8 biten.
Az világítási idő hosszától függően pedig sűrűn/ritkán kell küldeni a csomagokat?
(#) wbt válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Igen.
A változást, új adatot kell újraküldeni, de mindet. Ha kiadod a 24 bites RGB adatot, akkor az folyamatosan megjelenik a kimeneten. Akkor küldöd újra, ha valami változást akarsz.
(#) enree válasza proli007 hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Szia!
Nagyon köszönöm a válaszodat. Az összes kész mikrokontrolleres vezérléssel az a baj, hogy miután megkapja tápot vagy villog össze-vissza, vagy valami random színre áll fel... Az lesz, hogy megépítem ezt a három potisat, amit rajzoltál. Ennél egyszerűbb nincs. De tényleg köszönöm ,hogy foglalkoztál a dologgal
(#) Inhouse válasza wbt hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
Köszönöm, így talán már értem.
(#) enree hozzászólása Dec 10, 2019 /
 
Sziasztok, ehhez esetleg valakinek van nyákterve, amin a potik is rajta vannak, vagy a proli007 által publikált is megteszi, ha megvolna valakinek lay formátumban, köszi
(#) proli007 válasza enree hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Lustaság fél egészség?
(#) enree válasza proli007 hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Szia!
Nagyon köszönöm Nem lustaság vezérelt, csak gondoltam, ha már valaki esetleg megtervezte... Köszi még egyszer!
(#) proli007 válasza enree hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Hello! Azért ellenőrizd le a méreteket, mert én a HEstor-ból a 16PMI potiti néztem ki méretben.
Valamint az áramkört a kapcsolási rajz alapján. Mert a Sprintben nincs hálózatellenőrzés, így akár el is rajzolhattam valamit. (Nekem ez a Sprint kínlódás..)
(#) enree válasza proli007 hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Mindenképp leellenőrzöm, köszönöm
(#) Patrol hozzászólása Dec 15, 2019 /
 
Sziasztok!

Csak egy kis érdekesség nem tudom láttátok-e.

https://www.youtube.com/watch?v=-l09hAqXgKo
(#) Bakman válasza Patrol hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Szívesen megnézném egy év után is, túlélte-e a felmosásokat.
(#) kokozo válasza Bakman hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Az enyém 5 éve kint van az esőbe fagyba és működik.
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Milyen LED szalag? A videón szigetelés nélküli van.
(#) kokozo válasza Bakman hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Szerintem ezen polikarbonát van, mivel olyan a profil amit használnak 5:35 nél látszik is, biztos nem hagyták hogy a ledek szurkálják a talpukat.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2019
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Nem a profil "kupakjára" vonatkozott a kérdés, ezek a diffúzorok sohasem vízzáróak. Az elágazásoknál is lehet rés.

Nagy valószínűséggel időnként a profilzárót cserélni kell (ha még lehet olyat kapni), annyira nem vastagok és kemények ezek, hogy ne lehessen lábbal megroppantani, cipővel megkarcolni. Szépnek szép, egy ideig.
(#) teglascs hozzászólása Jan 30, 2020 /
 
Sziasztok,

több éve elkezdett projekt (otthoni világítás korszerűsítés) befejezéséhez kellene még abból a LED szalagból, amiből anno sok méter beépítettem.
A gond az, hogy nem emlékszem a teljesítményére.
Van egy darabka belőle, azt lefényképeztem, és azt is tudom, hogy meleg fehér a színe, de azt nem tudom, hány wattos lehet. (Az üzlet meg végleg bezárt, ahol anno vettem.)
A képről meg tudjátok állapítani a teljesítményét? Vagy hogy deríthetném ki?
Köszönöm.

DSCN3042_.jpg
    
(#) nedudgi válasza teglascs hozzászólására (») Jan 30, 2020 / 1
 
Meg tudod méri az áramot 12V tápfeszültségről? Mi az ellenállások értéke?
(#) teglascs válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Az ellenálláson 151 a felirat (151 Ohm?), az áramot holnap megkérem, köszi.
Következő: »»   41 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem