Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   189 / 199
(#) kokozo válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Lay-t nem tudok adni csak lay6-ot, ez se biztos hogy jó, mert csak gyorsan össze lett csapva szemléltetésnek..
(#) devergo74 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Köszi, hát azért látszódik hogy nem az első nyákterved. Én az enyémmel egy félnapot elbíbelődtem, mire a kapcsolási rajz alapján egy ilyet összehoztam
Most megpróbálom csinosítani a művemet, hátha sikerül valamennyire.
A 9-lábat, nem kell bekötni, maradhat szabadon?
(#) kokozo válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Melyik 9-es lábat?
(#) devergo74 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Az első csőnél a 9 láb, valami rács az is.
(#) kokozo válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Mi a cső típusa? Mert az sehol nincs feltüntetve..
(#) devergo74 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
6N6P a cső típusa.
(#) kokozo válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Ahogy nézem 9 test 4-5 fűtés, fűtés kell a másik csőnek is! Ami nincs a kapcsoláson!
(#) devergo74 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
A másik cső, GU50 a 4-8-as a fűtése, csak nem akartam neki a kapcsoláson "nyákon" külön kivezetést, hanem a cső foglalatára viszem a fűtést. Nem lesz nyákba ültetve a foglalat. Vagy jobb ha a fűtéscsatlakozást is a nyáklapra teszem?
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2019
(#) kokozo válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Persze 2 szál vezeték..
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 16, 2019 /
 
Sziasztok!

Ellenörzésre bocsájtom moriczka rajzomat.
Feladata, a node vezérli a 9 Fet-et amik LED szallagot kapcsolnak (9-13 centi)
Betáp 12V..
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2019
(#) kokozo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Szia!
Íme egy "jó" példa arra hogyan NE tervezzünk nyákot Köszönjük szépen!
Ilyen kevés alkatrésznél is ilyen gány munkát csinál ez az autoroute.. Ott van a táp rész, ott vajon milyen észjárás szerint kell top oldali vezetékezés? Mindenki 1 oldalasra tervezné kivéve a gép..
Aztán megnézném a 9 ledszalag ha egyszerre menne az a fél ampert elbíró vezeték mennyi idő alatt menne át füstgépbe.
Aztán mi van ha a fet megadja magát? Átmegy makkászba és visz mindent, mivel spóroltál fetenként egy gate bemeneti 100 ohmos ellenálláson..
Mind a 2 verzióra, mármint gate ellenállással és anélkül is mutatok egy nem gépi megoldást 1 oldalra..
(#) Firefighter1 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Végre csináltam valami jót is!!!
Egy jó elrettentő példát!
És hogy kapásból 2in1 gépet csináltam, mert hogy a fény mellett még füst effektet is tud csinálni ( valószínűleg)

Viccet felre téve dehogy spórolni akartam ... mostmár tudom hogy az is kell oda. akkor teszek mindenhova a fet meg a Node közé egy 100Ohm-os ellenállást

Vastagítok a vezetősávokon és utánna folyt.köv.
(#) Firefighter1 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Hát... nem tudom közelebb kerültem e az igazsághoz... de az biztos hogy az autoroute-t most kihagytam az életemből.
A plussz ellenállások bekerültek, továbbá a Node-nál nem kötögettem össze az összes GND lábat, elég neki egy ( ha jol tippelem node-n belül ugyis össze van kötve
A tápvonalakat megvastagitottam.

Az elrendezésen nem változtattam, igy viszont a GND tápvonal felkerült TOP oldalra.... remélem ez azért egy kisebb bocsánatos bűn az előző katyvaszhoz képest.

szerk: az elrendezésen azért nem változtattam mert jelen esetben a dobozhoz készül a NYÁK....
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2019
(#) kokozo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 17, 2019 / 1
 
Na ez már azért 100X jobb..
(#) proli007 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 17, 2019 / 1
 
Hello! Inkább csak 99, mert a terhelt sor végére nem tesszük a GND-t.. Meg egy vezetősávért kétoldalas nyák?
(#) Firefighter1 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Köszönöm... Probalkozom.... de szemre nekem is jobban tetszik. Mint az az autoroute-os katyvasz.
Köszönöm a segítséget... hamarosan jövök a következővel. Remélem ott ezeket a hibákat már nem fogom megint elkövetni!
(#) Firefighter1 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Nemtudom számít e de FETenként 9 centis ledszallagot fog kapcsolni. Ez a "hibán" nem változtad amit irtál, de talán csökkenti a jelentőségét.
Ez is egy olyan dolog amire akkor figyelni fogok...
(#) kokozo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
A c1 bal lábáról vidd a nodenek a testet.
(#) kokozo hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
Sziasztok!
Ha valaki nagyon unatkozna, ránézne hogy minden ok e ezzel?
Pár dolog módosítva lett: Több tranyó, minden (nagyobb) tranyó a hűtőbordán, a 2 nyugalmi áram beállító dióda helyett tranzisztoros lett a nagyobb áram miatt. Full nyákelrendezés átalakítás.
Bármilyen hiba, legyen az nyák vagy elvi, szívesen venném.
(#) kivancsi4 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Szia!
Szerintem a karikával jelzett részeket át kellene nézni, a 80V nedvesebb környezetben már érdekes dolgokat tud művelni

bajifull.JPG
    
(#) kokozo válasza kivancsi4 hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Szia!
Köszönöm szépen,ezeket javítottam!
(#) kivancsi4 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
D5 Z4 feliratcsere.
(#) kivancsi4 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
D7 180 fok, C1 nem elektrolit.
Ha már úgy gondolod, hogy minden javítva van, egy újabb képet megoszthatnál velünk.
(#) kokozo válasza kivancsi4 hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Köszi az eddigieket itt az új pack.
(#) kivancsi4 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
A kondenzátor gyártók különböző lábtávolsággal és külső mérettel készítik a hasonló feszültségtűrésű és kapacitású kondenzátorokat. Ha a beültetésnél szeretnénk, hogy minden elférjen a számára kijelölt helyen, a tervezésnél már illik plusz helyet biztosítani úgy az elektrolit, mint a fóliakondenzátorok részére, tehát ne egymáshoz szorítva elhelyezni őket, valamint ha biztosra akarunk menni az eggyel nagyobb feszültségtűrésre méretezünk, a nem megfelelő lábtávolságot egy plusz forrszem beiktatásával javíthatjuk.
Ha már megvannak az alkatrészek és nem utólag rendeljük, a felül írottak nem mérvadóak, viszont ha romlik valamelyik alkatrész és cserére szorul, általában jól jön egy kis plusz hely(kritikus C3 C4).
<-TUO jobbra
BD139 köré az üres területre plusz forrszem párokat, ha nem jön be a tranzisztoros megoldás, még mindig ott az eredeti és akkor van hova forrasztani.
(#) kokozo válasza kivancsi4 hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Minden elko +1 méret diódák helye kialakítva. c3 gyárilag 25V-os c4 kerámia. Új kép.

bajibelso.JPG
    
(#) trickentrack hozzászólása Jan 3, 2020 /
 
Üdv! Ha valakinek van kedve/ideje ránézhetne erre a tervre. Köszönöm!
(#) kokozo válasza trickentrack hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Szia!
Gomb GND nincs bekötve sehová. A 12 Órának 2 ellenállása van. Meg egy kérdés. A programot Te írtad, vagy kaptad hozzá? Mert ha Te írtad, akkor nagyban le lehetne egyszerűsíteni a nyákot azzal, hogy pl a bal oldali csatlakozó ne a jobb oldalra középre csatlakozzon. Akkor nem lenne ennyi kereszteződés, és a bal oldali szabadon hagyott lábakat egyszerűbb lenne használni mint a túloldaliakat.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2020
(#) Alkotó válasza trickentrack hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
A biztosíték lábánál alkalmazott megoldás eltöri a fúrót, ezért ilyet nem kérhetsz a gyártótól. Ha rést akarsz, akkor oda marást kell kérni.
A biztosíték lába egyébként nem ilyen, ahhoz egy 1,5 mm-es furat éppen ideális. Erre a kupakos egységre gondolok.
(#) kokozo válasza trickentrack hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Mutatom, hogy mire gondolok.. A vonalvezetés nem szép, de nem is az volt a cél, csak az hogy én hogy csinálnám.
Következő: »»   189 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem