Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   249 / 277
(#) raczg válasza raczg hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
nos, elemet nem találtam a gépben. Továbbra is az az összes életjel, hogy bekapcsol venti pörög kb 10 másodpercig azután csend van és béke. RAM nincs benne és a vinyó nem indul el.
(#) Ktulu válasza raczg hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
Én letölteném a rajzot, és első körben leellenőriznék minden táp vonalat.
Bővebben: Link
(#) archivalo hozzászólása Jan 6, 2020 /
 
Uraim!

Egy nagyon régen nem használt, Telekom által "levetett" Lenovo T40 laptop BIOS jelszavának feltöréséhez nincsen valakinek tippje?
A "BIOS elem" már régen lemerült, a gép nem indul el, mert BIOS jelszót kér...
Előre is köszönöm.
(#) antiktelefon hozzászólása Jan 11, 2020 /
 
Üdv, elég konkrét kérdésem lenne:
Thinkpad T430-nak a thinkengine chipjének a 99-es lába (ami a 20V-os ághoz két párhuzamos 20 ohmon át kapcsolódik) teste van zárva, 2db 20R ellenállás megégett, szóval elég zárlatos. Ez a részlet a pdf 71. oldalán található, az ic tetején.
Az ic többi lábán sehol sem mértem zárlatot, persze lehet indításkor valami aktív zárlat előjönne.
Az érdekelne, hogy mi lehetett a hiba oka, illetve mit kéne még ellenőrizni másik beforrasztása előtt.
Ha kell, tudok boardview-t is küldeni.
Ha ez annyira nem illik a hobbielektronikába, más angol vagy magyar fórumra irányítás is jöhet...
(#) zolika60 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
A C609 nem zárlatos véletlenül? Vedd le a panelről aztán meglátod mi lesz.
(#) antiktelefon válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Levettem, a thinkengine lábát is felhajtottam, az ic zárlatos. A 20V körön semmi más sem tűnik hibásnak, így ne tudom, mi vihette az ict zárlatba. Pl 20V-on van a backlight is és az is jó. 20V-on lévő összes bizti is jó. Csak úgy meghalnak ezek?
(#) zolika60 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Minden meghalhat egyszer.
(#) antiktelefon válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Értem én, de egy donorom van csak, az új ic ne most haljon meg, mert akkor egy hónapot várhatok... azért egy masszív testzárlat magától érdekes :I Persze adatlap nincs, így meg sem tudom nézni, mivel lehet kapcsolatban az icben ez a hibás láb. bd4177kut a jele.
(#) Szasza9668 válasza Skori hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Szia Skori!

Nekem az alsó sata csatin van egy 16Gb sata DOM. A másodikon egy 500GB sshd. Az elsőn fut az openmediavault. Az utóbbi fent van tartva zenének, és egyébb dolgoknak amiket használok. Az ata (pata) csatit is tudnám használni mivel wifi modul nincs benne és a mini hangszórót meg kiszedtem. Pont elférne még egy meghajtó. Mivel nem találtam megfelelő eszközt az átalakításhoz ezért maradt az usb sata verzió a filmek lejátszására és a fel-le töltögetésre. Jelenleg a hdd a leglassabb komponens. 3 db 640GB hdd van UFS rendszerrel, így van kb1,5TB tárhelyem. Sajnos a nejem nagy sorozat függő és kell a tárhely.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jan 21, 2020 /
 
HP Compaq nx9005 laptop nem engedi a képet VGA kimeneten klónozni, kizárólag kiterjesztett asztalt hagy, aminél viszont nem engedi hogy szoftveresen bármelyik kijelzőt átpozicionáljam! [ 2 ] [ 1 ] Átteszem a 2-es kijelzőt a jobb oldalra, rányomok hogy "alkalmaz", erre visszaugrik ahogyan volt! Én ilyet még nem láttam! (ATI RADEON IGP 320M)
Vajon mi lehet a probléma? Esetleg nincs teljesen jól felrakva a driver?
(#) Endre22 hozzászólása Jan 26, 2020 /
 
Sziasztok!

Ötleteket szeretnék kérni, hogy az alábbi hibajelenséget mi okozhatja:
Adott egy HP laptop, ami csak és kizárólag akksiról hajlandó működni. Amint rádugom az adapterét, egyből újraindul, de képet nem ad, csak világítanak a LED-ek, pörög a venti., illetve az akksit tölti.
Ha kiveszem az akksit és hálózatról indítanám, akkor sem indul el, csak fekete kép, power LED világít, venti pörög. 1 perc várakozás után pedig újraindul és kezdődik elölről.
És ahogy írtam, ha csak az akksi van bent, akkor rendesen működik a gép.

Nem egy mai gép, nem sokat ér, ép ezért nem is vinném szerelőhöz. De utazásokra jó lenne filmnézésre, netezésre és az sem lenne baj ha ellopnák, nem féltem
(#) Ktulu válasza Endre22 hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
Amikor töltőt dugsz rá, átvált akkuról külső tápra. Valószínű nem bírja táplálni.
Eredeti a töltő? Leterhelve nem esik a fesz?
A laptop táp felöli bemeneténél van egy töltő IC és sorban egy áram figyelő ellenállás.
Valami hiba okán lehet túláramot érzékel az IC és tilt.
Mi a pontos típusa?
(#) Norbi779 hozzászólása Feb 9, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem HDD bővítéssel kapcsolatban. Adott egy HP 255 G7 laptop. Egyetlen M2 SSD van benne. HDDnek van helye, viszont ahol a csatlakozó lenne, csak egy üres csatlakozók és szalagkábel nélküli lap van (képen a jobb oldali). Vettünk bele olyan lapot amelyen ezek megtalálhatóak(képen a bal), de amikor be van kötve, nem indul el a laptop. Megnyomom a bekapcsológombot és fehér lesz a kijelző, majd pár másodperc múlva kikapcsol. Ilyenkor nem is lehet visszakapcsolni míg ki nem húzom és szúrom be újra a töltőkábelt. Akksi ilyenkor nem volt benne. Ventik nem pörögnek fel. Ha lehúzom a szalagkábelt, a gép működik.

Mi lehet a probléma? Próbáltam már BIOSt frissíteni, nem segített rajta. Ebből a laptopból a drágább, erősebbe van HDD is, azért is van ott a helye, mert a belseje megegyezik, csak épp nem tudjuk bővíteni ezzel a kis panellal.
(#) antiktelefon válasza Norbi779 hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Ez csak egy darab drót, ha ezzel, de hdd nélkül nem indul a gép, akkor zárlat van az átalakítón. Mérd ki a forrasztásoknál, a széles sata power csatinak hármasával kell közösnek lennie, a keskenynek meg sehol.
Talán felülről 6 és 7 pin között van egy kis óndarab, de jobb kép kéne.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2020
(#) Norbi779 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
HDD nélkül se indul. És ha ez be van kötve, fura zaj jön a tápcsatlakozó felől egy kis ideig bekapcsoláskor. Kimérte, kis csatlakozónál az a 3 zöldel bekarikázott ér össze, a szélesnél pedig a középső 9.
(#) antiktelefon válasza Norbi779 hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Na az úgy elég baj
A csatlakozó nélküli nyákon is összeér a három csoport? Abból a kilencből a középső 3 az 5V, ha gyárilag be van kötve (másikon nincs összekötve), akkor testeli az 5V-ot, át kell forrasztani.
A zöldek rendben vannak, az a sata testje, hülyén fogalmaztam, csak a nagy csatlakozó a problémás.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2020
(#) Norbi779 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Az viszont jó kérdés. Barátnőm laptopja és most nála van, így jelenleg nem tudom megnézni. Majd ha hozzájutok lemérem. Melyek azok a lábak amelyeknek össze kell lenni kötve? Illetve a kis csatlakozón jó az a 3 hogy össze van?
(#) antiktelefon válasza Norbi779 hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Igen, a kis csati jó, szomszédos lábakra értettem a folytonosságot.
A 9 bekarikázott közös lábból a szélső 3-3 test, a középső 3 5V, így abból a kilencből jobbról vagy balról a harmadik és negyedik között lehet zárlat, de a nyák bármelyik oldalán lehet. Egy zárlat lesz csak, de mivel a külső 3-3 pin is közös, így mindnél folytonosságot fogsz mérni, ha egy zárlat van.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2020

sata.jpg
    
(#) Gabó válasza Norbi779 hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Ha rakerestel volna...
Bővebben: Link
(#) Norbi779 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Értem. Köszönöm a segítséget. Majd ha nálam lesz újra a laptop, ránézek megint.
(#) Norbi779 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 15, 2020 /
 
Sikerült megjavítani, tökéletesen működik. Köszönöm a segítséget!
(#) menyus válasza raczg hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
RAM nélkül nem is biztos hogy elindul, tegyél legalább az egyik slotba RAM ot.
(#) Chipmunk1960 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 19, 2020 /
 
Szia, A Batt_Volt, nem ment zárlatba? Habár ott jóval nagyobb értékű ellenállások vannak. Oka lehet egy táp bedugáskor keletkezett szerencsétlen kisülés/ív, mivel ezek a tápok nincsenek leföldelve, sőt még a primer/szekunder között van egy nagyfeszültségű hidegítő kondi is általában.
(#) antiktelefon válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 19, 2020 /
 
Szia, semmi más baja nem volt, még biztosíték sem ment ki.
Nem tudom, hogy halt meg, mert billentyűzetet vettem, és kaptam hozzá ezt a halott lapot, és végül az eredeti S3-ban ragadóról átraktam a thinkengine-t, azóta jó.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2020
(#) menyus válasza archivalo hozzászólására (») Feb 20, 2020 /
 
Rendelj hozzá egy BIOS plusz egy ENE(?) \ ITE(?) chipet (Ali, Ebay) 10-20 USD kb. Viszont lehet hogy a Super I\O chipet is programozni kell, ahhoz meg egy SVOD vagy Vertyanov programozó és program is fog kelleni. De az is lehet hogy csak a programozóval is menni fog, a chipek cseréje nélkül. Ahány gép annyi megoldás, DELL eknél van olyan gép ahol még az alaplap is jelszóval védett különben a programozóval se férsz hozzá. Piacgazdaság forever... Vidd márkaszervízbe, ahol 6 ezerért megmondják hogy javítása gazdaságtalan.
(#) menyus válasza menyus hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Ha gondolod tudok segíteni, mind BIOS újra írásban \ cserében, programozásban, mind a SIO chip újrásában, van hozzá mindenem, csak az alaplap pontos tipusa kell. Ha magad szeretnéd megoldani akkor javaslom a Dr.Bios.com oldalt. Ott minden fent van egy kupacban, tutorial, ..stb. Bár ami tényleg segít az biza fizetős. A programozók és a hozzá való firmwarek \ programok is beszerezhetőek. Nem a reklám helye, de aki ezzel foglalkozik akár hobbi szinten is mint én, annak ez nagy segítség lehet.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2020
(#) Nanok hozzászólása Márc 4, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy asztali PC alaplapról lenne szó. Egy Biostar B75MU3B-ről.
Az Aida64-ben azt látom, hogy a feszültség értékek falsak.
3,3V helyett 1,7V
5V helyett 7,1V
12V helyett 18,2V
Természetesen a táp jó, multiméterrel mérve tökéletesek az értékek. De másik táppal is próbáltam.
De ami még nagyon zavar, az az, hogy a déli híd alapjáraton 80°C-ra felmelegszik.
Jelenleg egy erősebb ventilátort raktam fölé így lement 50°C-ra.
Eléggé kis borda van ezeken gyárilag, olyan 3x3cm és 4mm magas, elvileg 6,7W-os.
Ez a hőmérséklet normális? Mért írja hibásan a feszültségeket?

alaplap75.png
    
(#) pipi válasza Nanok hozzászólására (») Márc 4, 2020 / 1
 
Hali!
Lépj be a bios-setup-ba, és ott is nézd meg a feszültségeket, hőmérsékletet.
Ha ott is fals értéket látsz, akkor az érzékelőchip megbolondult az alaplapon, esetleg vannak púpos kondik, szűretlen a szenzor tápja. Ha ott jók a feszültségek, akkor az aida konvertál el valamit...
A hűtőt kicserélheted magasabbra ha találsz hasonlót, Kispesten lehet tudok adni bontottat, de meg kell nézni hogyan van rögzítve
(#) Nanok válasza pipi hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Igen, néztem a bios-ban is. Ott helyesen írja az 5 és a 12V-ot.
Hőmérsékletet, csak a processzorra mutat.

Viszont mértem az alaplapon. Mert gyanakszom rá, hogy a déli híd túlfeszt kap.
2db FET-et látok a közelében. A testpontokon mértem a hőmérsékleteket.
Az egyik 1,48V-os, a másik 3,36V-os.
Elvileg ez a chip 1,05V-os kellene, hogy legyen.
Hol mit kellene mérnem? Mellékeltem a mérést.
(#) Nanok hozzászólása Márc 5, 2020 /
 
Közben megtaláltam, 1,07V van az alsó FET alsó lábán.
Púpos kondim sehol sincs.
A HWinfó és a Open Harder Monitor, nem is írja sehol, ezeket a feszültségeket.
Nem régen vásároltam ezt a lapot és csak próbagaranciát kaptam rá.
El kellene döntenem, hogy jó-e?
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2020
Következő: »»   249 / 277
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem