Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző vezérlése, életre keltése
Lapozás: OK   63 / 71
(#) ksanci válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Szia!

Igen, úgy csináltam.
Hát az IC-t nem fogom cserélni, nem csak a kijelzést vezérli, hanem az inputot is.
Ha eltolok valamit, akkor használhatatlan lesz.
(#) ksanci válasza Bakman hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Szia!

Igen, erre gondolok én is. Az a ragasztó kulimász, amivel rögzítve van a szalagkábel, átvezet a szálak között is.
Nem az a megérős meló szenvedni vele.
Végül is használható így is

Köszönöm mindenkinek a választ!
(#) Lucifer válasza ksanci hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
3M-nek van kétoldalas ragasztója ami "oszlopokban" vezet.
(#) nagym6 válasza ksanci hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Nekem hasonló kijelzési hibát csinált egy minihifi lcd kijelzője, ott nem fóliás csatlakozás volt, hanem szalagkábeles ahol beforrasztva vannak egyenként a vezetők.
(#) bmw318ti hozzászólása Nov 20, 2019 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Van az autómban egy gyárilag szerelt hátsó dvd lejátszó monitorral. A dvd lejátszó sajnos szoftveresen nem működik, bontottat vásárolni pedig nem éri meg.
A kijelzőt szeretném használni, rákötnék egy média lejátszót, esetleg egy Raspberry Pi -t vagy bármi mást. A gyári kapcsolási rajzon látom, hogy LVDS csatlakozó van a lejátszó és a monitor között, de azt nem tudom, hogy lehet-e használni mert nem tűnik szabványosnak. TX0-1-2, ezekből + és - illetve CLK + és -. És szerintem pluszban CAN BUS -on kommunikál a lejátszóval, szóval be sem kapcsol.
Viszont ha lebontom róla a vezérlést akkor egy SHARP kijelzőt kapok, aminek a típusa LQ080Y5DR03. Meg tudom ezt hajtani valamivel? Pl. evvel: Bővebben: Link

Keresgéltem, de sajnos nem találtam adatlapot, kapcsolási rajzot vagy hasonlót a kijelzőhöz. 8" 800x480 felbontással, 190x120 mm.

Előre is köszönöm.
(#) bmw318ti hozzászólása Nov 20, 2019 /
 
Közben látom, hogy a LQ080Y5DR02 típushoz van adatlap. Ha minden igaz TTL 40 pin csatlakozású és CCFL háttérvilágítása van.
Ezek alapján jó lehet a linkelt vezérlő? Közbe iktatva egy 50-ről 40 pin re átalakítót.

Köszönöm.
(#) Lucifer válasza bmw318ti hozzászólására (») Nov 20, 2019 /
 
Nem. Az LCD egy "sima" párhuzamos RGB bemenettel, míg az átalakítód LVDS-re konvertál.

Viszont a jó hír az, hogy akár direktben is "bedrótozhatod" az RPi-re:
https://www.raspberrypi.org/documentation/hardware/raspberrypi/dpi/...DME.md
(#) bmw318ti válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Köszönöm!
Bár úgy érzem kicsit még olvasgatnom kell a témában mert nem teljesen egyértelmű számomra.
Jobban örülnék egy átalános konverternek ami HDMI-ből csinál (ezek szerint) párhuzamos RGB -t, mert így akkor nem korlátozódok a Raspberry Pi-re. Vagy esetleg rendelnék egy másik kijelzőt ugyan ilyen méretben amit meg tud hajtani a linkelt Display Conroller.
Meglátjuk melyik változat lenne olcsóbb és jobb, illetve utánanézek annak amit linkeltél.
Köszönömm mégegyszer.
(#) Cannon hozzászólása Jan 23, 2020 /
 
Sziasztok! Készítettem egy limitert, melynek a Threshold értékét nyomógombbal lehet állítani(digitális potméter). Ennek az értékét szeretném kiírni például dB-ben egy 7 szegmenses LED kijelzőn. Mi lenne a legegyszerűbb módja? Megköszönném, ha valaki segítene nekem ebben.
(#) Bakman válasza Cannon hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
Kapcsolási rajz van? Milyen digitális potméterről van szó?
(#) Cannon válasza Bakman hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
DS1669-et használnék, a potméter helyére bekötve.
(#) sargarigo hozzászólása Máj 3, 2020 /
 
Sziasztok!

Lenne két Lumia520-am, amik felett már erősen eljárt az idő. Viszont sajnálnám kidobni őket, arra gondoltam megmenteném az lcd-ket belőlük. Var rá bármi esély hogy egy arduinóval meg lehet őket hajtani? Google barátomat faggattam, de csak más típusokra találtam releváns találatot. Pinout, ilyesmi érdekelne.

Ha minden igaz, ez van a hátulján (még nem szedtem szét)
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2020

Névtelen.png
    
(#) Massawa válasza Cannon hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Decibelben ez elég körülményes lesz, mert ha jol olvasom 64 egyenlö lépéssel változik az állapot. Lineárisan talán menne ha a nyomogombok helyett pl. egy Arduino Nano kezelné a DS1669-t meg egy displayt. A Nanoba nyomkodnád be a kivánt lépést ( mutatná a displayen) és jutattná el a DS-be. Egy gond lesz, hogy DS elrakja a saját eepromjába az értéket, igy ki-be kapcsolásnál elveszted az együttfutást. Ezt még ki kellene spekulálni.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2020
(#) Lucifer válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Idézet:
„Var rá bármi esély hogy egy arduinóval meg lehet őket hajtani?”

Nem nagyon.
Ezek DSI-s kijelzők, meghajtani valami SBC-vel, FPGA-al lehet max. meghajtani. A csati kiosztása megtalálható a szervizkönyvben (X1401).
(#) benjami válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 4, 2020 / 1
 
Az stm32f469-ben van DSI vezérlő is. Hogy arduinoban programozható-e ez a típus azt nem tudom, de rendes fejlesztői környezetben használatba lehet venni.
(#) sargarigo hozzászólása Máj 4, 2020 /
 
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek!
(#) menyus hozzászólása Máj 7, 2020 /
 
Sziasztok.

Pár napja kérdeztem egy számomra ismeretlen csak 10 lábú LCD ről, nos azóta sikerült beazonosítani. CV9162H COG LCD modul. 2x16 soros, csak az nem világos hogy HD44780 kompatibilis e. Azért van csak 10 lába mert a D0 - D3 nincs kivezetve, így csak 4 biten használható. Viszont a kivezetések a HD44780 hoz képest pont fordítva vannak. Az 1-4 pin az a 4 LCD adat láb..stb. Viszont ami még nem tiszta, hogy 2 táp lába van(?) a VDD és a VLCD. A VLCD lenne a kontraszt lába? Mert erről egy szó nincs az adatlapjában. Adatlap szerint ez a (VLDC) az LCD működési feszültsége, a másik pedig az LCD feszültsége a logikához. (VDD) Ezt nem igazán értem... Tudnátok segíteni?
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
(#) vargaf válasza menyus hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Az első találat a keresőben:
CV912H adatlap
(#) menyus válasza vargaf hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Köszi, de ezt már én is feltöltöttem ha jobban megnézed. A kérdésem NEM erre vonatkozott.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
(#) menyus válasza vargaf hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
A tipust egyébként elírtad a linkben, nem CV912H hanem CV9162H. A hivatkozás jó helyre mutat csak a megnevezése hibás.
(#) Hp41C válasza menyus hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
A VLCD a Vo kontraszt lábnak felel meg. Egy 4.3V és 4.7V közötti feszültség kell legyen rajta.
Egy 4k3 ellenállás a Vss -ról egy 470 Ohm -os potenciométer és 330 ohm -os ellenállás az 5V -ra. A potenciométer csúszkája a VLCD -re.
(#) (Felhasználó 122012) válasza menyus hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Nézz utánna a HD44780 leírásának
Bővebben: Link
(#) menyus válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Köszönöm, ma ki is próbálom egyáltalán kompatibilis e a HD44780 al.
(#) menyus válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Köszönöm, átnézem. Remélem kompatibilisek egymással, szerintem igen.
(#) Cannon válasza Massawa hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
És ha az Arduino is elmenti az értéket? Vagy erre nincs lehetőség? Nem vagyok jártas Arduino témában.
(#) Massawa válasza Cannon hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
De van, csak ehhez már elég jol kell ismerni a procit. A beadott értékeket ( esetleg átszámolva dB-be) nem egyenesen a potiba küldöd, hanem a proci eepromjába. ( irhatsz egy tömböt = arrayt, minden értékre, és amikor változtatod a szintet a tömbe elrakott értékeket olvasod ki, az aktuálisat meg beirod az eepromba. Ez hasonloan a potihoz megmarad kikapcsolás után is, igy ha bekapcsolod innen kell inditanod az arduino gombokat. Pl. Ha a 30-s érték a pillanatnyi ezt elmented az eepromba. Ujrabekapcsoláskor, innen kell kiolvasni az indulo szintet (30, ami azonos a potijével), és innen indulhat a nyomogombos kezelés.
(#) gyiik hozzászólása Júl 2, 2020 /
 
Üdv! LVDS (FPD-link) témában _nagyon_ jártas szakit keresnék.

A cél röviden: megoldáskeresés arra, hogy egy kijelzőn egyszerre jelenítsük meg két eszköz képét, akár "összemosva", akár picture-in-picture megoldással, akár bármi egyéb ötlettel (egyedi kisszériás gyártásban).

Tanácsokat is természetesen örömmel fogadok! Köszönöm!
(#) silencezozo hozzászólása Júl 6, 2020 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy ABB ACS-CP-A frekiváltó vezérlőm, amiben egy WD-G1206VF kijelző van. Sajnos a kijelző rossz, le van szakadva róla az átvezető fólia. Az a kérédsem, hogy mire lehet ezt kiváltani? Konkrétan erről a típusról nem találtam semmit. Van valakinek ötlete?

Üdv: Zoli
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2020
(#) mraulajos hozzászólása Nov 20, 2020 /
 
Hali!
Tisztelt Fórumtársak! A lehetetlennel próbálkozom.
A képeken látható kijelző halt meg, egyik pillanatról a másikra. Az első 4 kép, sorrendben azt mutatja,hogy mit kellene neki mutatni, az áram rákapcsolását követően.
Az első kép, amikor még nincs feszültség alatt. (világos)
Most, csak annyit produkál, mikor fezsültség alá helyezem: felgyullad a képernyő világítás, elsötétül a képernyő. és kész. Minden egyéb funkció működik rajta, mindent vezérel, csak nem látjuk az értékeket. A képek, egy ilyen jól működőről készültek.
(#) mraulajos hozzászólása Nov 20, 2020 /
 
További belső képek.
Következő: »»   63 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem