Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Codefon kaputelefon
 
Témaindító: ovaozse, idő: Márc 24, 2013
Lapozás: OK   17 / 29
(#) Gigapixel hozzászólása Jan 9, 2020 /
 
Sziasztok,
segítség kellene.
reset - 333296 -ez lenne a mesterkód?
(lásd kép)
Mert ez nem működik.
Vagy trükkösen a "date - 20030106" tartalmazza a mesterkódot? (eleje vagy a vége)?
Vagy kézzel ráírt számot kell keresnem?
(Tavasszal lett még lefotózva, a panel másik oldaláról sajnos nincs kép)
Előre is köszi (saját kaputelefonunk).

P1190296a.jpg
    
(#) mormogipapa válasza Reb hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Codefon programozásba nincs 11. menüpont új kódhoz ha ismered a kódtáblát a

000 (kulcs) mester kód (kulcs)0 <kulcs> lakásszám <kulcs> újkód <kulcs>
Nincs kódtábla akkor az 5. menüpontba lehet be állítani postás vagy saját kódot
(#) mormogipapa válasza Gigapixel hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Úgy írtad be a kódot hogy 000 kulcs 333296 kulcs? Alkoholos filccel nincs rá írva?
(#) Reb válasza mormogipapa hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Értem, köszi a választ.
Akkor azt a lehetőséget, hogy 000 <kulcs> lakásszám <kulcs> régi kód új kód <kulcs> mivel lehet engedélyezni? Nálunk csak az egyik készülék ismeri, a másikon hibát dob.
(#) Gigapixel válasza mormogipapa hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Szia, először is köszönöm a választ!
Igen, így irtam, sajnos erre "err" a kijelző válasza.
A másik oldala a panelnak most nem hozzáférhető, ha esetleg oda lenne írva. Oda is szokták?(szokásosan popszegecseket kellene szétfúrni), ha jobb idő lesz, megnézem.
Gondolom, aki több száz ilyet látott már, az látott ilyen kis nyomtatott papírt is némely panelen...
A kérdés, hogy van-e külön "reset" kód, vagy ez az a gyári mesterkód, amit megváltoztattak régen - és nekem ezért nem működik...
(#) dehogyisnem válasza Gigapixel hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Szervusz!
A reset kódot átírta a szerelő, vissza kell állítani a gyárit ami a címkén van.
Leírás itt a topikban.
(#) mormogipapa válasza Gigapixel hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Van a panelen reset feliratú 2 db tüske, biztosítékot ki kell venni vagy le tápolni ha nincs áram alatt a 2 lábat össze kell zárni majd vissza adni az áramot és le venni a rövid zárat. Szerencséd van akkor vissza áll a gyári kódra, akkor van kaki ha eepromot cseréltek mert akkor csak olvasóval lehet ki olvasni
(#) dehogyisnem válasza mormogipapa hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Bocs hogy bele vau.. Kaki csak akkor van ha letörölték, leszedték a reset kódot a panelről. Akkor jön az eeprom olvasó...
(#) mormogipapa válasza dehogyisnem hozzászólására (») Jan 18, 2020 /
 
Így van akkor id de ha kicserélték az eepromot és nem írta fel vagy felül az újat akkor is csak olvasóval tudod ki olvasni
(#) Tyll válasza mormogipapa hozzászólására (») Jan 18, 2020 /
 
Bocsi de dehogyisnemnek igaza van! Ha cserélsz eepromot nyomsz egy resetet a panelon lévő kódra áll vissza!
(#) van Robert hozzászólása Jan 21, 2020 /
 
Üdv,

Szeretnék tanácsot kérni, hogy a panelben lévő órmótlan és gagyi kézibeszélős Codefont (Codefost) le leghet-e cserélni valami esztétikusabb, kézibeszélő nélküli cuccra. Valami ilyesmire gondolok: Golmar Nhea GB2
Onnan indulok, hogy fogalmam sincs honnan kezdjem. Mit kell megnéznem, hogy legalább azt tudjam, érdemes-e belekezdeni, van-e rá esély, stb.
(#) mormogipapa válasza Tyll hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Nem egyszer jártam úgyhogy hiába reseteltem nem működött, igaz a Codefon egyre több selejtet gyárt
(#) Zsolt 73 válasza mormogipapa hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Esetleg a telepítő elvágja a reset jumperhez tartozó fóliasávot !
(#) teglascs hozzászólása Feb 6, 2020 /
 
Sziasztok,
egy, a helyéről leszaggatott kaputelefont kellene pótolnom.
A falból a hagyományos, szürke, két eres telefonkábel vége kandikál ki.
Átmentem a szomszédba, és láttam, hogy ott ez a fajta készülék van.
Azt szeretném kérdezni, hogy ennek elég a két ér?
Köszönöm előre is a választ!
(#) Tomi111 válasza teglascs hozzászólására (») Feb 6, 2020 / 1
 
Szia! Elég a két ér, de nézzél bele a szomszéd telefonjába! Digitális-e vagy mkt. Kívülről egyformák, de más a panel.

Codefon.jpg
    
(#) brummel válasza proli007 hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Köszi a választ ma megvettem codefonnál és be jumperoltam ahogy írtad és működik. Előző lakó leszedte kaputelefont. A lakóknak nincs belépő kódjuk és próbálkoztam belépni a menübe .2 kapu van egymás melett és 2 codefon kaputelefon.A chip mindkettőnél müködik. A 2 kaputelefonnak vajon egy mesterkodja lehet? A másodiknál próbálkoztam 6db nullas koddal. Egyszer sikerült kinyitni a kaput utanna már nem. Jó kérdés ,h mit nyomogathattam már mert nem tudom.
HA chippel megyek be akkor ki ír egy kódot nyitásnál. Mi lehet az a 3 számjegyű szám?
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2020
(#) proli007 válasza brummel hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Hello! Én a kaputelefont nem ismerem, csak a kódolást írtam meg..
(#) laszlokunstar válasza brummel hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Minden kaputelefonnak más mesterkódja van. A nyákra van írva, szét kell szedned. A 3 számjegy amit kiír a tokennel való bejelentkezéskor a lakásszám.
(#) teglascs válasza Tomi111 hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
Köszi a infót!
(#) Tomi93 hozzászólása Feb 13, 2020 /
 
Sziasztok!
Bizonyára találkoztatok már Ti is nagyot halló lakóval. A rendszer sima 2 vezetékes codefon, ennek megfelelő lakáskészülékekkel. Először a póthangszóró kimenetre tettem egy hangszórót, jól működött, de továbbra is alig hallotta a lakó (pont az a frekvenciatartomány hiányzik a hallásából). Emiatt a póthangszóró helyett betettem egy 5V-os relét, ami egy mezei csengőt kapcsol, pár hétig hibátlanul működött, utána semmi. Panelcsere után ismét pár hétig jó volt, és megint elhallgatott. Valószínűleg a relét nem nagyon szívleli a kimenet.

Lenne esetleg ötletetek, hogyan lehetne megoldani a csengő működtetését?

Előre is köszi az ötleteket
(#) dehogyisnem válasza Tomi93 hozzászólására (») Feb 13, 2020 /
 
Létezik erre egy optocsatolós gyári megoldás. Igaz 230-at kapcsol. Translator a neve.
(#) Tomi93 válasza dehogyisnem hozzászólására (») Feb 13, 2020 /
 
Ahh, köszönöm, hálám öldözni fog
(#) Tyll válasza Tomi93 hozzászólására (») Feb 15, 2020 /
 
Szia
Codefonnál kapsz olyan panelt ami más hangtartományba csörög.
Rosszul hallóknak lett készítve.
Én raktam többet 99% ban megoldotta a problémát.
(#) Gigapixel válasza mormogipapa hozzászólására (») Feb 19, 2020 /
 
Sziasztok,
köszönöm a segítséget, tegnap volt jó idő, minden sikerült, nem volt egyéb trükközés (fólia átvágás, eprom), csak a resetelést megcsináltam és valóban visszaállt a cimkén lévő kód.
Nagyon köszi mégegyszer!
(#) Rodeo74 hozzászólása Feb 21, 2020 /
 
Sziasztok!

Az MKT panelen van egy poti (ha az)...
Hangerőt (csengés) szeretném lejjebb venni...
Lehet ez a megoldás ?

Köszönöm
(#) f_karcsi hozzászólása Márc 5, 2020 /
 
Sziasztok!

Digitális rendszer lakóparkban. Kapunál egy egység és ez egyik belső épületnél egy külön egység(4lakásra) A többi lakás direktbe a főegységen.
A főegységre fűzött lakások működnek, míg az alegységre fűzött lakásokból kifele csak az elegységig van hang a kapuhoz a főegységig nincs kifele hang.
Mi lehet a hiba? kábelek jónak tűnnek, hangszóró és mikrofon is jó.
(#) dehogyisnem válasza f_karcsi hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Ha csak a hang a probléma akkor valamelyik egység tápfeszültséghatáron van. Valószínűleg...jártam így már. A vezetékezés meg lehet hogy csak ránézésre jó. Lehet hogy elég a tápvezetéket megduplázni, ha vékony, akkor talán nagy a feszültségesés.
Dobj képeket...
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2020
(#) mormogipapa válasza f_karcsi hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Mértél feszültséget a készülékeknél? Megjegyzem a feszültségesés kiküszöbölése miatt rakok inkább DP3000 ott szoftveresen tudom emelni a feszkót
(#) Busz válasza szs hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Kate kaputelefonnál hogyan lehet kussoltatni hogy se felcsengetni se kódos kapunyitással se csilingeljen?

Ha félreteszem akkor csengetni nem lehet de a kóddal bejutást akkor is jelzi hanggal.
(#) Tyll válasza mormogipapa hozzászólására (») Márc 11, 2020 /
 
A Codefonnál is tudsz állítani !
Következő: »»   17 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem