Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   326 / 360
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Szerintem a dso kevés ehhez , ha ms-es kimenet van akkor mikrosec-es is van ...
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Na látod ezt nem próbáltam, da 6-os sal se ment
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2020
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
5-össel megy.
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Már a 8 as verzió is kijött.
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Persze, csak nem olyan verzióban, ahogy sokan használják
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 25, 2020 / 1
 
Minél nagyobb a verzió, annál nagyobb hexet csinál értelmetlenül. Mellesleg szerintem az 5-ös a leg átláthatóbb. Az meg hogy tesznek bele plusz hardver kezelési lehetőségeket csak bonyolultabbá tette. Ráadásul az új verziót újra meg kellene venni, és a régit nem számítják be, mivel szerintük ez így normális, de szerintem nem. Miért kellene nekem ugyanazért a termékért, újra és újra fizetnem, ha a a régi is tökéletesen működik, és semmilyen nekem kellő szolgáltatást nem nyújt?
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Azt ne is említsük, hogy makrókat magasztalnak fel alkatrésszé, és azt is árulják, szinte külön-külön.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Csak egy kicsit kutakodni kell .... És néztem a 6 osban fordított hex nagyobb volt mint amit a 8 fordított ...
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2020
(#) kokozo válasza Bakman hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Így van, átmentek pofátlan rabló bandába szerintem Régen nem erről szólt náluk a dolog..
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Az lehet de azért "tudnak ezek az oroszok" .
Idézet:
„Csak egy kicsit kutakodni kell”
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2020
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Visszatérve a pichez. Minden IO lábnak van egy minimális kapcsolási ideje + a felfutási idő aminél fizikailag nem képes gyorsabban kapcsolni. Programban még lehet hogy engedi csak hardveresen nem képes rá.
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
A 6-nál jött be az új fájl formátum ami abszolút nem volt optimalizálva, és g.ndolom a 8-ra már odaértek, hogy ezt is sokan szóvátették és elkezdtek rajta dolgozni.
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Ebben viszont igazad lehet . Egyébként nem is értem miért kell mikrosec es időkkel terhelni az akksit (ha eltekintük attól amit írtál ), akkor is irtózatosan kicsi a kitöltés ami jelentéktelenné teszi a kisütőáramot tehát értelmetlen az egész vergődés . 20sec és 10mikrosec kb1/2000000 A a kisütőáram ha a kisütőellenállás 1A re van méretezve . Az önkisülése az akksinak legalább 3 nagyságrenddel több...
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2020
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Szerintem ennek a szulfátmentesítésnek akkor lehetne értelme, ha felinvertálná a feszt pl 24V-ra, amivel feltöltene egy kondit(jó nagyot) és azt sütögetné rá az aksira, de én nem értek hozzá.
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Igen de azt is nagyobb kitöltéssel 100ms körül ... Ez így csak egy akksi töltöttség mérő semmi más .... Már az az egy led ami éppen világít nagyobb terhelést valósít meg mint a kisütőimpulzus
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2020
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Port output rise time typical 10ns.. Ha jól értelmezem ez a felfutási idő IO portoknál tipikusan 10ns.
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Szia most 20S onként 20mS nyitása
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Akkor miért építette meg a Német, ezt a technikát?
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Számold ki mekkora az impulzus átlag árama . Az éppen világító led kb 20mA-t fogyaszt
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Biztos anyagi megfontolásból
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Idézet:
„Akkor miért építette meg a Német, ezt a technikát?”
Azt nem tudom , miért jelent meg ezer működőnek tűnő kapcsolás a hobbielektronika folyóiratban ? Olvasd át ezt a cikket
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2020
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Ha Brazil illető építené meg, már nem is hinnél benne? Párszor már leírták, ennek a kapcsolásnak semmi értelme. Sőt, csak ront az akksi élettartamán.
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Idézet:
„Akkor miért építette meg a Német, ezt a technikát?”
Akkor miért nem azt építetted meg amit a német ? Miért kell pic meg saját program , fetmeghajtó ? Ő közölt egy kapcsolást ? vagy csak az elvet írta le ?
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Bocs már emlékszem közölted a kapcsolást ...
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Lekoppintottam, de amit Ők csináltak, annyi különbséggel, hogy az avr direktbe ment a fetre, az enyémbe kelett a meghajtó
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Márc 21, 2020 /
 
Sziasztok.Egy hőmérséklet mérőt szeretnék építeni LM 335 szenzorral ,ami méri a mínusz hőmérsékletet is .Csináltam a flowcode ban egy alap progit amivel nem tudok dűlőre jutni.Tudna valaki segíteni abban hogy hogyan kell mérni mondjuk a -20 Celsius foktól a + 40 Celsiusig .Köszönöm szépen előre is a segítséget.
(#) kokozo válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Szia!
-20 tól 40 ig való mérés menete adc 5V max esetén:
ADC readasint() //beolvasás integerbe és nem byte-ba
itt a max érték 1023 ezért el kell osztani a -20 tól 40 ig terjedő számmal ami 60, ami = 17-el
Tehát meg kaptuk mennyivel kell elosztani a maximális értéket, hogy megkapjuk a 2 szám tartományát. ADC/17 és ebből ki kell vonni az alsó határt. Tehát ADC/17-20 legyen a számításod.
lm=ADC/17-20
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Perpillanat nem tudom megnézni a kapcsolási rajzot. Van benne negatív tépfeszültség és szinteltoló?

000861.jpg
    
(#) kokozo válasza Bakman hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Jelenleg egy potiról veszi a jelet ami gnd és 5V között állítható. Én úgy értelmeztem a kérdést, hogy nem tudja hogyan kell a számítást csinálni, hogy negatív értéket kapjon.
(#) bubuszoft hozzászólása Márc 30, 2020 /
 
Sziasztok
Lehet, hogy nem pont ebbe a topikba tartozik, de felteszem. Microchip gyártja az Avr-t is tudok pickit 3 al avt-t írni olvasni? Hisz az Mplab tudja lezelni.
Következő: »»   326 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem