Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   527 / 562
(#) granpa válasza korozsi hozzászólására (») Feb 14, 2020 /
 
Kösd ki őket, úgy mérj. Ha a max. 265 V-os LNK-ra 320 V ment, akkor kuka, de már előtte is baj van. Ha a trafóból nem jön semmi, akkor szakadt.
(#) erbe válasza korozsi hozzászólására (») Feb 14, 2020 /
 
Idézet:
LNK626PG amibe 320 volt megy bele, de abbol ki is.”

Melyik lábakon? Mihez képest?
(#) korozsi válasza erbe hozzászólására (») Feb 15, 2020 /
 
Teszek fel ket kepet a problemas alkatreszekröl. A kepen jol latszik az EE trafo es elötte az AC-DC konverter.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2020
(#) Ge Lee válasza korozsi hozzászólására (») Feb 15, 2020 /
 
A trafóval elviekben szerencséd van, mert a rajta lévő 98:21:22:13 felirat a menetszámokat takarhatja, szóval ha a trafónak bármi baja van (ami nagyon ritka) akkor az kideríthető egy szkópos méréssel.
(#) uniman válasza korozsi hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
SW300-as trafócskája és annak környezete...
(#) korozsi válasza uniman hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Az EEL trafo bemenö labain mert feszültseg 310 volt, a kimenön semmi. igy az LNK 626 kimenö labain is 310 volt van. Az adatlapja szerint a kimenön 6 voltnak kellene lenni. Itt lehet valahol a hiba, atmeregettem de nincs szakadas. Szerintetek.
(#) erbe válasza korozsi hozzászólására (») Feb 16, 2020 / 1
 
Ha az EEL trafó lábai között 310 V-ot mérsz, szakadt a tekercs. Vagy nem határoztad meg elég alaposan a mérés módját. Egyébként nagyon valószínű, hogy az LNK... FET-je szakadt meg.
(#) Ge Lee válasza korozsi hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Most akkor mi hol is van? Az LNK kb. ugyanolyan belső felépítésű mint a TNY sorozat, ezeknek nincs olyanjuk hogy kimenő láb. Van az S lába, annak földön kell lenni, van a D annak a trafó primer tekercsén keresztül a 310V-on, meg van az FB láb, oda érkezik a szekunderről a visszacsatolás. A BP lábon meg van egy kisebb értékű általában SMD kondi és ennyi. Ha a D lábon kívül bármelyik másik lábán (a D általában 3-4 lábhoz is kapcsolódik a tokon belül !!!, meg kell nézni az adatlapot), magasabb feszültség van, akkor az IC kuka.
Analóg műszeres labortápról kellene adni neki 100V-nál magasabb feszt, ha billeg az analóg árammérő (azaz próbálna indulgatni az IC) akkor jó, ha nem akkor kuka.
(#) nagym6 hozzászólása Feb 20, 2020 /
 
Sziasztok. Straus inverteres hegesztő elromlott, esetleg valami tipikus hibája így távolról saccolható, megköszönném. Hibajelenség, nincs semmi működés. Csak a bekapcsoló gomb világít, azon átjön a 230V. A bemeneten egyik ágban "230V ágban" képen lévő valami van sorosan, talán trafó lenne, mert 4 lába közül kettőn a 230V egyik ága megy át, ezen 100Ohm ellenállást mérek, másik két láb a ventillátort táplálja. Ennek bemenetén van 230V, kimenetén már semmi, 0V. Ez a graetz egyik bemenetére megy, graetz váltóáramú bemenete multi diódavizsgálóval nézve 1V mindkét irányban (multi zsinórok megfordítva), egyenáramú kimenete teljes zárlatot ad ellenállásméréssel is.
Talán a graetz után zárlat lehet, vagy maga a graetz kimeneti diódák.
Mit tudok kezdeni vele? Köszönöm.
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 20, 2020 / 1
 
Ha az első képre gondolsz az a lágyindítás 24V-os reléje. Amíg az nem húz meg addig nem is tudsz vele hegeszteni. Hogy a relé miért nem húz meg azt ennyiből meg nem mondom, meg kell azt is nézni hogy mit zár rövidre, néhány ohmos NTC vagy néhányszor 10 ohmos 10-20W-os ellenállást szokott általában. Némelyikben a ventilátor is az egyenirányított hálózati feszről megy, egy soros előtét ellenálláson keresztül.
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Továbbnézve elszállt a bemeneti graetz, és 4db. SGA35N65 azt hiszem 27A-es FET, ez hídkapcsolásban gerjeszti a trafót, trafó után 2 dióda egyenirányít. Ennyi az egész.
Valahol olvastam, hogy ezek a fetek max. 140A trafóhoz jók, ez 280A-es, és 200A körül hegesztettek mindig vele, ami összesen csak kb. 2 óra volt eddig. Haveré a gép, eldönti mi legyen, FET-et sem találok, 3500Ft. darabárat olvastam. Gyanítom ez sorozatosa így lenne, alulméretezett, bár a témához nem értek.
Köszi.
Itt írnak talán erről.
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2020
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 29, 2020 / 1
 
A 280A az minden bizonnyal marketingszöveg, még trükkös fogással sem nagyon lehet akkora teljesítményt kivenni belőle, de nekem a 200A is necces, már az is csak úgy megy, hogy alacsonyabb szekunder fesz és külön gyújtófesz a teljes szekunderről. A kép alapján azt a szokványos 150A körüli max áramot tudhatja, de inkább kevesebbet, erre utalnak a primer elkók is. Vagy rajz kellene vagy mérés, ha megvan legalább 10-11V csúcsban a meghajtójel amplitúdója akkor én nem feteket tennék bele hanem diódás IGBT-ket (pl. HGTG sorozat) és akkor nem sokkal többért megvan mind a 4db (valami 1000-1200Ft/db). De lesz ott szerintem még más tönkrement alkatrész is a vezérlésben...
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
A kijelző írt ki 200A-t, de nem tudom igaz-e. Elég vacakul hegesztett, egyszer én is használtam.
Pont ettől félek, hogy még egyebek is tönkre mehettek, vennék bele amit írtál, esetleg még a végtelenig csereberélhetek.
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 29, 2020 / 1
 
Az annyit ír ki amennyit forgatsz a potin, kb. semmit nem jelent, parasztvakítás. Addig az égvilágon semmit nem kell venni hozzá, amíg a meghajtás nem működik. Nagyobb feszültségű labortáp elő, már ha van, ha nincs akkor építeni kell egyet ideiglenesen, szkóp elő, és lehet méricskélni. Ha le tudod a vezérlést választani a primer oldalon akkor még talán ez sem kell, elég egy sima labortáp, 12 vagy 24V-ról megy a vezérlés, azt kell rendbe tenni, utána jöhet a többi. Mondjuk nem baj ha találsz legalább egy közelítő rajzot, a javítós topikban is van sok, meg orosz meg cseh oldalakon.
(#) Isti69 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Én is pont ilyen invertert próbálok megjavítani. A 4db fet elszállt, valamint az egyik fetnél az RS1M dióda az 5,1 ohm a 10ohm és a 10nF szakadt volt. A feteket kiforrasztottam az alkatrészeket cseréltem, és fetek nélkül tápegységről elindítottam a vezérlőáramkört. +24V -24V és oszcilloszkóppal nézve a néyszögjel megjelenik a fetek lábain. Csak azt nem tudom, hogy a hegesztőáramot hogyan szabályozza. Ha állítom a potival, az áramot a jel nem változik. Se amplitudóba se kitöltésbe. Elméletileg működnie kellene ha a hálózati tápegysége jó. Ezt még nem próbáltam. Amúgy nektek sikerült megjavítani?
(#) mpisti válasza Isti69 hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
A meghajtójel kitöltése csak terhelés hatására fog változni. A primer áramjeltől függ a kitöltés. Alapesetben, -azaz nulla szekunder áramnál a maximális kitöltéssel megy az áramforrás.
(#) Isti69 válasza mpisti hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
A képen a piros vezetékkel áttekert áramváltó figyeli a primer áramot? Ezzel már más hegesztőkbe istalálkoztam.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2020
(#) Ge Lee válasza Isti69 hozzászólására (») Márc 8, 2020 / 1
 
Nem én javítom én csak ötleteket adtam. A kitöltés csak az áram szabályozásakor változik. Javított invertert ki lehet próbálni finomabban is, ha becsapod az áramváltóval. Kiemeled a primert, tekersz rá több menetet, és akkor lehet hogy már egy kisebb terhelés is(vasaló, akármi) ad nekimakkora jelet, hogy meg lehet nézni működik-e az áramszabályozás.
(#) mpisti válasza Isti69 hozzászólására (») Márc 8, 2020 / 1
 
Igen, pontosan az a primer áramváltó.
(#) Isti69 hozzászólása Márc 8, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
(#) korozsi hozzászólása Márc 15, 2020 /
 
Sziasztok.

Nem tud valaki egy könnyen megepithetö vezerlest, volt nekem nyak tervem, csak a masik gepem behalt. Igy ment vele az is es meg sok minden.
Kerestem itt fent, de nem igazan talaltam.

Valaszt elöre is köszi.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2020
(#) Ge Lee válasza korozsi hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
(#) Chipmunk1960 válasza granpa hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Szia, A 265V a max AC-ra vonatkozik. "The integrated 725 V MOSFET provides a large drain voltage margin in universal input AC applications, increasing reliability and also reducing
the output diode voltage stress by allowing a greater transformer turns ratio." Szóval elég tág fesz tartományban használható. A trafóból azért nem jön ki semmi mert ez nem oszcillál. Pont egy ilyennel szenvedek egy USA futópad control board-on.
(#) granpa válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Akkor kisebb a baj.
(#) korozsi hozzászólása Márc 27, 2020 /
 
Sziasztok.

Mint feljebb irtam, hogy hozzam került 1 Stomo SW-295.-ös inverter. Megerkezett az alaktresz hozza pontosabban az LNK626PG AC/DC konverter. Nagyon rossz helyen van elhelyezve es a tokot is kisoroltak belölle. Kivettem a kovvertert, tettem bele egy foglalatot amibe beleillesztettem a konvertert, de elötte ramertem az S es a D labakon ott van-e a 310 Volt. Ez persze meg volt, majd a konvertert hehyeztem be, es inditas. Elsöre müködött. Több alkalommal be ki kapcsoltam minden problema nelkül. Köszönöm az ötleteket es a tanacsokat.
Egy kep müködes közben.

Köszönöm meg egyszer mindenkinek.

Üdv.: Gabor

Stomo.jpg
    
(#) korozsi hozzászólása Ápr 26, 2020 /
 
Sziasztok.
Keresek BC487 tranyo helyettesitöt.

Az adatlapja szerint:
Maximum Collector Power Dissipation (Pc): 0.625 W
Maximum Collector-Base Voltage |Vcb|: 60 V
Maximum Collector-Emitter Voltage |Vce|: 60 V
Maximum Emitter-Base Voltage |Veb|: 5 V
Maximum Collector Current |Ic max|: 1 A
Max. Operating Junction Temperature (Tj): 150 °C
Transition Frequency (ft): 100 MHz
Collector Capacitance (Cc): 12 pF

Na valaki tud akkor irja meg.
Köszi.
(#) _BiG_ válasza korozsi hozzászólására (») Ápr 26, 2020 / 1
 
Itt egy link, ami segít neked.
(#) zaza99 hozzászólása Ápr 30, 2020 /
 
Sziasztok!

Bort BSI-220H hegesztővel van olyan gond, hogy nem lehet szabályozni az Ampert csak maximum erővel hegeszt. A potmétert kimértem, az jó.
Miket célszerű megvizsgálni? Inverteres hegesztővel még nincs tapasztalatom.
A másik kérdésem, hogy lehet e hegesztés nélkül tesztelni a készüléket?
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2020
(#) korozsi válasza _BiG_ hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Megneztem amit küldtel, de isten igazabol nem igazan jok, mert nem lehet kapni sokat. Viszont az ebay-on talaltam BC487B ami ugyan az a parameterei. Ugy hoghy meg is rendeltem.
Amugy köszi.
(#) _BiG_ válasza korozsi hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Szívesen. Más tranyót is lehet így keresgélni benne.
Arról a szegény weboldal nem tehet, hogy a típus egyezik netán, de a boltban nincs olyan.
Következő: »»   527 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem