Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   146 / 197
(#) András123 válasza pipi hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Elméletileg tudnák de még nem próbáltam
(#) pipi válasza András123 hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
USB kábelt húzd le, engem ért már meglepetés, mikor (Cura--t ha jól emlékszem)progit indítottam, és hozzányúlt a soros porthoz, csinált egy resetet SDről nyomtatás közben.
(#) András123 válasza pipi hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Ha lehúzom USB-ről akkor megszűnik az áramellátása a vezérlőnek,._Hiába van bekapcsolva a 12_Volt, ami táplálja a RAMPS-ot, ezért kell neki valahogy 5 Voltot adni, neki pl egy hálózati átalakítóval, és akkor abba megy az USB csatlakozó és ezen keresztül csak áramot kap. Jól gondolom?
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Ott valami nagyon nem jó ha csak akkor megy ha az usb-röl is kap áramot.
(#) András123 válasza attika hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Ez nekem is gyanús volt az elejétől fogva. De így is működik rendesen. Ha lehúzom az USBről akkor kialszik az LCD kijelző, nem lesz mivel vezérelni. Viszont azt próbáltam hogy az USB-t egy független 5V csatlakozóba dugom(csak áram) akkor jó, és mehetne az SD kártyás nyomtatás.
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Akkor nincs több kérdésem.
Ha neked ez az abnormális működés jó akkor ne is keresd meg a hiba forrását.

Gondolom a ramps-on nincs bekötve mind a két táp.
(#) András123 válasza attika hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Az, hogy így is működik "rendesen", nem azt jelenti, hogy nem is szeretnék változtatni rajta. Én eddig azt gondoltam, hogy ennek így kell lennie. Hogy érted azt ,_hogy a rampsonRAMPS-on nincs bekötve mind a két táp ? Kellene, hogy legyen külön 5_Voltos tápellátása is? Melyik PIN lenne ehhez a bekötési lehetőség?
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) pipi válasza András123 hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Nem ismerem a ramps-ot harwerileg, nincs rajta saját 5V előállítás? Vagy szakadt valami?
De arra vigyázz az usb 5V ne legyen összekötve a saját belső 5V táppal(már ha van),, legalább legyen dióda közte.
(#) pipi válasza András123 hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Nincs róla képed, bekötésed?
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Google első találata.
(#) András123 válasza pipi hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Természetesen van róla kép, de azt sehol nem olvastam, hogy kellene neki adnom egy külön 5 V tápot. A RampsRAMPS panelen úgy emlékezekszem, van két tüske, ahol 5 V van mellé írva ,_de erről azt gondoltam, hogy nem bemenet, hanem esetleg valamilyen célú kimenet lehet.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) pipi válasza András123 hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
láttam egy ilyet:
ramps has two power rails
12v 5amp power steppers, hot end and mega vi d1 to vin pin
12v 11amp powers the heated bed
IE both power inputs need to be 12v
See the power section of Bővebben: Link
Szerintem a panelon kell lenni valami stab-nak
(#) András123 hozzászólása Márc 15, 2020 /
 
Ha erre a Ppinre gondoltok, akkor erre mindenképp kellett raknom egy jumpert, mert a BL TOUCH szenzorhoz kellett. Amit linkeltél képet, azon sem jelzik külön az 5_Volt feszültség igényét a panelnak. Még mindig nem lettem okosabb....
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Nem értelek, ha ramps-od van akkor valószínű, hogy mega2560 a vezérlőd is.
A ramps-on mind a két táp bemenetet be kell kötni, melyik rész az ami nem érthető?
(#) pipi válasza András123 hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Én úgy olvasom, mégiscsak kell 5V a mega panelra, de vannak problémák...
http://domoticx.com/arduino-mega-shield-ramps/
itt a Known issues and limitations -ont olvasd el, gugli lefordítja neked. Lehet nálad is van túlmelegedés, amitől bizonytalan lesz
(#) András123 válasza attika hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Ja ...,_hogy te úgy érted, hogy az arduinóArduino Mega USB melletti csatlakozójába kössem az 5 Voltot. Az más , így már érthető . éÉn meg azt gondoltam, hogy a rampsonRAMPS-on kell lenni egy külön csatlakozónak erre a célra. Viszont a hiba forrása szempontjából szerintem mindegy, hogy USB 5_V, vagy Ttáp 5_Volt. Vagy rosszul gondolom?
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Én kiszálltam, vannak nálam türelmesebb emberek is.
Nem értem miért lovagolsz ezen a külső 5 Volton, de ezt már nem írom le még egyszer.
(#) András123 válasza attika hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Nézd.... a! Az, hogy te tudsz valamit, vagy jobban értessz értesz dolgokat, mint más, elfogadom , de ahhoz, hogy más is megértse amit te tudsz vagy gondolsz vagy mondani akarsz , ahhoz magyaráznod kellene ,_de azt is logikusan, ami most sajnos nem igazán sikerült nNeked.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) pipi válasza attika hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Én is kiváncsi lennék, most akkor a mega panel honnan kapja "elvileg" a tápot, a ramps-on van 5v stab és arról, vagy kell neki külső (vagy usbről) 5V táp.
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Pontosan ezért írtam, hogy én kiszálltam. Linkeltem a Google első találatát, ott szerintem elég egyértelműen ott van a rajzon, hogy mit hova kellene kötni.
Ahhoz, hogy én azt a képet letöltsem és Paintba feliratozzam neked, neharagudj de semmi türelmem és időm sincs most rá.
(#) pipi válasza attika hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Sajnos a google első találata, emberenként különböző lehet... A linkedre kattintva a gugli első találata nekem pl a Wish oldala jön be a ramps termékkel...
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2020
(#) attika válasza pipi hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
A mega2560-nak van saját 5V-os stabja, mint általában az összes arduinonak, nano, uno, mega, stb.
(#) pipi válasza attika hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
És az honnan kapja a tápot? ez a kérdés, kivülről, vagy a ramps panelról kap?
(#) attika hozzászólása Márc 15, 2020 /
 
(#) András123 válasza pipi hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Most már úgy néz ki, én kellemnekem kellene megadni a választ,. Nem a RAMSON-on van az 5_Volt bemenet, hanem alatta az ArduínónArduino-n az USB csatlakozó mellett. De -_ugye_- igazából az nem logikus, hogy miért kellene egyszerre USB-ről is áramot kapni, meg a Ttápról is. Az egy más dolog, ha nem számítógépről akarom használni, akkor viszont erről a tápról kellene mennie.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) pipi válasza attika hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Nekem a videóból sem jön le, a mega panel honnan kéne kapjon tápot
(#) András123 válasza pipi hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
Ahogy látom, nem vagyok egyedül az értetlenkedéssel. A RampsonRAMPS-on ugyan 2_db tápbemenetel van, de az mind a kettő 12 Volthoz kell.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Márc 16, 2020 / 1
 
Ha jól emlékszem a Mega2560-as a Vin-lábról kapja az áramot a ramps felől ezután megy egy 5V-os és egy 3,3V-os stabilizátorba a Megán.
De nagyon gagyi az 5V-os stabilizátor, ez már nekem is az elején kibukott.
Úgy oldottam, meg, hogy elcsíptem a ramps ezen lábát, kiiktattam az 5 voltos stab ic-t és független 5 voltról hajtom.
Az USB-n keresztül nem képes normálisan 5Volttal ellátni a rendszert, főleg, ha van rajta LCD.
Legalábbis az én PC-m nem.

szerk. Ráadásul én 24V-ról jártatom a rampsot (1.6)
Üdv
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2020
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
Köszi
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2020
(#) Massawa hozzászólása Márc 19, 2020 /
 
Sziasztok

Egy kis segitség kellene. A Curat használom már 3 honapja egy angol nyelvü W7Pro PC-n. A minap frissitattem egy v4.5.0-ra. Vasárnap jött egy barátom aki otthon a német nyelvüvel dolgozik, igy azonnal átállitotta a németre. Ment is, amint befejezte a munkát többet nem indult el. Már az indulo fekete boxnál megall és a Paketmanagert nem tudja elinditani ( a hiba németül jön, holott a PC angol nyelvü). Korábban ezek a szövegek mind angol nyelven voltak. Azota már többször mindent letöröltem és ujra telepitettem, de a német nyelv megmaradt és nem müködik.
Egy másik PC-n ( ugyanilyen PC ) minden gond nélkül elindul angolul). Vajon hol vannak azok a beállitások amit átirt németre, és nem törli.
Kösz
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2020
Következő: »»   146 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem