Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2242 / 2242
(#) tothbela válasza blasz hozzászólására (») Csü, 19:32 /

Szia!
Akár 22uH is lehetne. A lényeg hogy ne telítődjön a mag. Az eredeti az sajnos nagyon alul van méretezve.
(#) blasz válasza tothbela hozzászólására (») Csü, 20:12 /

Köszi szépen,műterhelésen volt vagy 30 percig teljes hangerőn,de csak az ic melegedett kb 40 fokra.15vDc-én.Autóba lesz.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Pé, 7:18 /

Szia! Gyári előírás hiányában a végtranzisztor emitter-ellenállásán 5-10 mV feszültségesést állítunk be.
(#) Tyson5 hozzászólása Pé, 20:55 /

Sziasztok!

Hozzájutottam egy Pioneer VSX 405 erősítőhöz. Igazából egyetlen hibája van: Nem csinál semmit, semmire nem reagál. Teljesen olyan, mintha nem lenne táp. Igazából nincs sok tapasztalatom elektromos cuccok javításában, így hozzátok fordulnék (3000ft-ért vettem, hogy ne unatkozzak most itthon).
Még csak a tápot és a kapcsolót mértem ki, ott volt feszültség, ha jól emlékszek 30V környékén mértem. 24V-os izzót kötöttem a szekunder oldalra, de a feszültség eltűnt, nem világított az izzó.
Az trafó összes kivezetésén ezt tapasztaltam! Mi lehet a probléma? Vagy ez természetes?

Service manual
A hozzászólás módosítva: Pé, 20:59
(#) villanyipi válasza Tyson5 hozzászólására (») Szo, 6:13 / 1

Ha letudod választani az erősítőről a tápot, utána először tennék bele biztosítékot majd ha megjelent a feszültség nagyjából átnézném az erősítőt kondihiba alkatrész kiégés ilyesmi, visszatéve a tápot ha továbbra sincs életjel mehet a hibakeresés teljes erővel.
(#) Zsarka hozzászólása Szo, 12:57 /

Szép jó napot mindenkinek ! Egy kérdésem lenne . Vajon mekkora nyugalmi árama lehet a képen mellékelt végfoknak ? köszönöm a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Szo, 12:58
(#) Tyson5 válasza villanyipi hozzászólására (») Szo, 14:40 /

Oda kell biztosíték? 1db biztosíték van benne, az jó. További két hely van biztosítéknak. Több helyen is láttam már, hogy ott a hely neki, de gyárilag sincs benne biztosíték.
(#) tothbela válasza Zsarka hozzászólására (») Vas, 8:28 /

Végtranzisztor páronként 10-20mA, azaz 40-80mA a teljes erősítőre nézve. Ez a 0,47 Ohm/5W ellenállásokon mérve 5-10mV. Tovább növelni felesleges.
(#) tothbela válasza mek-elek hozzászólására (») Vas, 8:52 / 1

Ha nem tudjuk mi a bántó egy hanganyagban, nem is bánt. A cimborám eljutott oda, hogy 50 évesen először van új autója. Megérezte az új autó fílinget, és soha többé nem akar már használtat. Én még nem tudom mit jelent ez, vélhetően nem is fogom. Engem nem zavar hogy az enyém már volt másé előttem. Repülőgépen sem utaztam soha. Viszont ha nem pengethetném a gitárt, megbolondulnék. Mintha bezárnának egy sötét verembe megfulladni. A lányommal karácsonykor sikerült végre valami egyszerűt pengetni, elővette a kilenc éves új hangszerét. Megértette mi ez az érzés. Addig nem zavarta hogy nem ő keltette a hangokat.
Talán így van ez a zenehallgatással is, hiszen engem is kielégített az MP3 koppra csavart basszussal meg magassal benyomott loudness mellett. Csak mióta izé, azóta több az igény. Aki megkóstolja, nem akar rosszabbat enni.
(#) Zsarka válasza tothbela hozzászólására (») Vas, 12:37 /

Köszönöm szépen .
(#) mek-elek válasza tothbela hozzászólására (») Vas, 13:15 /

De Béla,
ha nem fáj a lukas fogam, akkor nem is lukas?
Én csak a következmények elkerülésére hívtam fel a figyelmet.
És azért mert ma még meg tudok valamit csinálni, holnap nem biztos.
(#) tothbela válasza mek-elek hozzászólására (») Vas, 13:49 /

Vannak törzsek ahol sose volt fogorvos, így bár mindenkinek lukas a foga, nem nagyon foglalkoznak vele. Ha létezne olyan csoport aminek tagjai örökké élnek, ők sem értenék hogy mi hogy tudunk beletörődni abba hogy meghalunk.
(#) Moderátor hozzászólása Beringer 600 hozzászólására (») Vas, 15:39

Ennek fuss neki még egyszer, de most már rendes helyesírással! (Kis- és nagybetűk helyes használata, igekötők az ige előtt az igével egybeírva, írásjelek megfelelően alkalmazva, stb.)
(#) Beringer 600 hozzászólása Vas, 16:40 3 /

Tisztelt moderátor úr
Máshol is olvastam már helyesírási hibákkal,s mègsem lett törölve.
Azèrt ennyire nem kellene
Már megbocsájts
(#) madzagos válasza Beringer 600 hozzászólására (») Vas, 18:50 / 3

Amikor beléptél elfogadtad a feltételeket. Ez is benne volt.
(#) szaka hozzászólása 17:25 /

Sziasztok!

Adott egy Peavey GPS2600-as végfok. A videón látszik, hogy az egyik oldalon időközönként DC feszültség (pozitív) jelenik meg a kimeneten, ezért letilt, majd újraindul (kb 10mp-ként).
Mi okozhat ilyen hibát?
Tranzisztorokat átmérve nincs zárlat.
Remélem tudtok segíteni.
Köszönöm!
Üdv
(#) szaka válasza szaka hozzászólására (») 17:55 /

A piros nyíllal jelölt ponton -1V a feszültség, aztán amikor jön a "tranziens" jelenség, akkor megugrik negatív irányba.
Jól gondolom, ha kiveszem az R238-as ellenállást, akkor ezzel leválasztom a bemeneti egységről a végfokot?

input.jpg

Következő: »»   2242 / 2242
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu